testy sieci - Internet

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
3do18
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-10-20, 07:54

testy sieci - Internet

Post autor: 3do18 »

kłaniam się,
poczytałem już sporo, jest tu bardzo dużo informacji,
to nasuwa mi refleksję,
czy aby zweryfikować sieć do korzystania z Internetu nie wystarczy telefon w 5G i karta prepaid do transmisji danych zamiast testowania routerów ?
próbowałem w Play kupic MC7010 + MF18A, albo MC801A i nie udało się, weryfikacja nie powiodła się, nie mam tam telefonów, a sprzęt jest za drogi,
miałem wcześniej możliwość testowania H122 (Huawei 5G) w 5G w Plusie,
w TMobile na prepaidze powinno działać 5G w urządzeniach obsługujących ten standard,
w Plus, mimo, że nie wybrałem taryfy z logo 5G (taryfę niższą) to sim i tak odnajdywał 5G na tym routerze,
i w związku z tym, czy nie lepiej kupić tani fon z 5G, karty prepaid operatorów i sprawdzić jakie są parametry sieci w danym miejscu ?
oczywiście najlepiej sprawdzić parametry na docelowym sprzęcie, ale może nie być takiej możliwości - patrz case z Play, w TMobile dla MC801A opłata na start 2400 pln !!! kupowanie do testów routera do testów, który stoi nie wchodzi w grę, sprzedaż taniej też jest nieatrakcyjna, już mam kilka urządzeń, które się zestarzały i leżą,
tu rodzi się pytanie: czy nawet tani fon na androidzie obsłuży NetMonster albo NetworkCell ?
co tym sądzicie mądrzejsi w temacie i bardziej doświadczeni ?
miłego dnia,
Marek
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: testy sieci - Internet

Post autor: Hermogenes »

Nic nie musisz kupować kartę wkładasz do telefonu jak napisałeś; nie musi to nawet być Twój telefon możesz poprosić przyjaciółkę/przyjaciela.Dobrze żeby telefon był porównywalnej kategorii co domniemany router wszak są aplikacje na Androida. Pozdrawiam Hermogenes
3do18
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-10-20, 07:54

Re: testy sieci - Internet

Post autor: 3do18 »

dziękuję za odpowiedź,
nie dopisałem, że fon może mieć simloka, bo chyba te kupione u operatorów ciągle ją mają
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: testy sieci - Internet

Post autor: wojteks »

Raczej nie mają. Teraz smartfony/routery są blokowane po IMEI jak nie jest płacony abonament czy raty za urządzenie.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ