B528-s T-Mobile prędkość blokująca się na 31mbps

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
antigua
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-13, 18:58

B528-s T-Mobile prędkość blokująca się na 31mbps

Post autor: antigua »

Mam ofertę z T-mobile z 2017 (?) roku z nielimitowanym transferem i bez limitu danych. Prędkość z agregacją spotyka tak jakby ścianę przy dobijaniu do 3,9 MB/s (lub na speedtescie wystrzeliwuje do 60 mbps, utrzymuje się 3 sekundy i stopniowo spada do magicznej granicy w menedżerze zadań i innych tego typu 31 maksymalnie). Nie posiadam anten zewnętrznych, router wystawiam za okno jeżeli potrzebuję wyższych prędkości. Co prawda, udało mi się uzyskać 7,3-7,9 MB/s pobierania przez około 5 minut o godzinie 20 (zazwyczaj blokuje się na tych 3,9, nawet przez cały wieczór), oraz przez ponad godzinę około 5 rano (w obu przypadkach po prostu skończyłem pobierać, więc nie wiem jak długo by się to utrzymało), ale nie wiem od czego jest to zależne. Zasięg mam mizerny, zdaję sobie z tego sprawę, nie mam funduszy żeby coś z tym zrobić. Nie jestem praktycznie w zasięgu 2100 mhz, 1800 mhz już lepiej, ale ostatnio korzystam tylko z 1800 mhz.
Agreguję 1800+800 bo tylko te częstotliwości jakoś mi działają (w Hmanagerze pokazuje CA). Dorzucę screeny z LTEWatch częstotliwości + prędkości na nich. ​Oczywiście, o wszystkich pomiarach i prędkościach mówię mając na myśli router za oknem.
Miałbym również 2 pytania:

- posiadam 3 routery u siebie: aktualny B528-s. B315 oraz Alcatel HH71VM. Jest dla pozostałych dwóch jakieś zastosowanie? Używałbym tego Alcatela najchętniej, ale LTEWatch nie chce z nim działać + nie mam pojęcia czy można ustawić ręczną agregację pasm na czymś innym niz Huawei.

- czy to ze screenów oznacza, że mój router 2 razy agreguje 1800 mhz? albo 2 razy 800 mhz? czy to nie jest możliwe?

Mój router zazwyczaj łączy się z BTSem 1 2km dalej, na którym najbardziej mi zależy, chociaż czasami lubi połączyć się na 800 mhz z BTSem 2 6 km dalej, dajac mi 3 mbps pobierania.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B528-s T-Mobile prędkość blokująca się na 31mbps

Post autor: matek451 »

Nie rozumiem z czym ty masz problem, nie masz anteny masz dostateczne parametry sygnału na LTE800 i trochę gorsze na LTE1800, osiagasz na tym niezłe prędkości. Masz kupę sczęścia bo golec NetWorks z only 800/900MHz do wczesniejszego LTE800 dostał LTE1800 i masz agregację LTE1800+800 z Wiosny, cudów nie będzie, oby nie było gorzej. Router słaby, na dodatek bez anteny zewnętrznej więc nie skorzystasz z porządnej stacji 4CC CA w Sielpii i agregacji LTE2600+1800. Alcatel to szajs ale ma chociaz modem LTE 7 KAT. Bez inwestycji w antenę zewnetrzna nic wiecej nie uzyskasz.
antigua
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-13, 18:58

Re: B528-s T-Mobile prędkość blokująca się na 31mbps

Post autor: antigua »

matek451 pisze:Nie rozumiem z czym ty masz problem, nie masz anteny masz dostateczne parametry sygnału na LTE800 i trochę gorsze na LTE1800, osiagasz na tym niezłe prędkości. Masz kupę sczęścia bo golec NetWorks z only 800/900MHz do wczesniejszego LTE800 dostał LTE1800 i masz agregację LTE1800+800 z Wiosny, cudów nie będzie, oby nie było gorzej. Router słaby, na dodatek bez anteny zewnętrznej więc nie skorzystasz z porządnej stacji 4CC CA w Sielpii i agregacji LTE2600+1800. Alcatel to szajs ale ma chociaz modem LTE 7 KAT. Bez inwestycji w antenę zewnetrzna nic wiecej nie uzyskasz.
Najbardziej mnie dziwiło, czemu prękość blokuje się w taki sposób skoro udało mi się osiagnąć prawie 8 MB i to w godzinie szczytu użytkowania. Jednocześnie Sielpia jest miejscowością "wypoczynkową", tak zaludnioną w wakacje, że nie da się tam przejść na piechotę przez cały lipiec i sierpień.

Przeprowadzam się za jakoś miesiąc i będę miał 1 km do nadajnika Play i 1,6km do nadajnika wszystkich sieci. Jest sens w ogóle zmieniać operatora? W telefonie z Play na parterze miałem 65 mbps, a z T-mobile zaledwie ~5 (chociaż to było robione w biegu bo nie miałem czasu). Jaka antena pomogła by mi teraz na ten moment?
ODPOWIEDZ