Przekierowanie portów na B715 z LTE (dostęp do CCTV)

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Przekierowanie portów na B715 z LTE (dostęp do CCTV)

Post autor: Boyae »

Hej, po dość długim studiowaniu elektrody i tego forum udało mi się znalezc wpisy stwierdzające że aby dostać się do urządzeń w sieci LAN będąc po za jej zasięgiem, trzeba ustawić przekierowanie portów na dany adres urządzenia (u mnie Rejestrator CCTV) oraz wskazać używany port. Problem zaczyna się gdy chcemy to zrobić przy zwykłym LTE z dynamicznym adresem.

Uruchomienie ddns to pikuś i może pomóc przy zmiennym IP, ale wejście na wskazany port np tak alias.noip.org:8080 nie puści mnie na mój rejestrator nawet jeśli mam przekierowanie na poziomie routera na ten port i na poprawne lokalne IP rejestratora ponieważ polotka głosi że takie połączenia są blokowane przez operatorów GSM przy używaniu standardowego APN z publicznym IP.

Jestem osobą fizyczną więc firmowego internetu nie dostanę, publiczne IP dodawane jest tylko dla takich ofert z tego co widzę, więc przechodząc do meritum, czy ktoś ma jakiś pomysł jak można dostać do z zewn sieci na interfejs webowy rejestratora CCTV który stoi za B715 z kartą GSM?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przekierowanie portów na B715 z LTE (dostęp do CCTV)

Post autor: onken »

Możesz użyć np oferty sieci otvarta z publicznym IP

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Re: Przekierowanie portów na B715 z LTE (dostęp do CCTV)

Post autor: Boyae »

Dosłownie przed chwilą znalazłem ich ofertę, wygląda ciekawie ale muszę zweryfikować poziom usługi plus (którego nadajników używa otvarta) w moim rejonie. Jest tam jakis nowy bts ale muszę skierować na niego anteny bo obecnie strzelam w zupełnie inną stronę i osiągi są rzędu 1-3mb

Dziękuję za radę
ODPOWIEDZ