T-Mobile vs Play po przeprowadzce.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
antigua
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-13, 18:58

T-Mobile vs Play po przeprowadzce.

Post autor: antigua »

Przeprowadziłem się do Rogowa (świętokrzyskie). Mam wokól siebie 2 nadajniki: Play na warszawskiej, oraz 4 sieci na Fabrycznej. Mój telefon Nokia 7 Plus ma kartę z Play, i łączy się z tym na warszawskiej, co daje mi bardzo dobre prędkości i wysoką stabilność połączenia, SINR od 10 do 20. Mój router Huawei B528s jest od T-mobile, i daje mi bardzo mierne wyniki. Skacze między BTSami na m.in Krakowskiej i w Sierosławicach, chociaż na żadnym nie może uzyskać stabilnego połączenia (duże skoki prędkości, mierne SINR dochodzące do nawet -20, gubienie pakietów). Anten nie mam póki co jak zamontować, gdyż jest to mieszkanie typu bliźniak/swego rodzaju blok, więc musiałbym uzgadniać to z sąsiadami w pierwszej kolejności. Mam możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nowej oferty w Play i oddanie tego T-mobile członkowi rodziny, czy taka opcja byłaby najlepsza?
Przesyłam wskazania zasięgów razem z prędkościami ze speedtestu, testy wykonywane u mnie w pokoju na piętrze przy otwartym oknie (mam pokój trochę w stronę nadajnika PLAY). Jedyna sensowna prędkość jaką udało mi się osiągnąć z T-mobile, to było 2600 mhz do fabrycznej przy otwartym oknie po drugiej stronie mieszkania, 30 mbps pobierania, jednak nie mialbym jak tego zostawić w taki sposób. Z agregacją w Play jestem w stanie osiągać do 95 mbps na 2600+1800, na 2600+2100 do prawie 70, a mój mierny Huawei nie może stestować tych połączeń + ma soft od T-Mobile.

2600:
Play: ~~
RSRP: -107
RSSI: -89
RSRQ: -8
SINR: około 10 (aplikacja NetMonster nie jest w stanie mi pokazać SINR dla drugiego pasma agregacji, a nie jestem w stanie połączyć się z samym 2600 dla sprawdzenia prędkości, ponieważ od razu jest agregowane inne pasmo)
T-Mobile: 14 DL/ 1 UP
RSRP: -118
RSSI: -85
RSRQ: -17
SINR: -5
2100:
Play: 21 do 33 DL/3 UP
RSRP: -106
RSSI: -71
RSRQ: -10
SINR: 10
T-Mobile: 4 DL/2,30 UP
RSRP: -115
RSSI: -77
RSRQ: -18
SINR: -9
1800:
Play: 14 do 30 DL/7 UP
RSRP: -102
RSSI: -69
RSRQ: -10
SINR: 10
T-Mobile: 17 DL/ 9 UP
RSRP: -106
RSSI: -75
RSRQ: -17
SINR: -3

Co robić w obecnej sytuacji?
antigua
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-13, 18:58

Re: T-Mobile vs Play po przeprowadzce.

Post autor: antigua »

Zapomniałem wspomnieć, znajduje się w powiecie koneckim.
ODPOWIEDZ