Konfiguracja pomiedzy Mikrotik CHR, Mikrotik LTE stale ip netpublic

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
byolo96
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-21, 14:38

Konfiguracja pomiedzy Mikrotik CHR, Mikrotik LTE stale ip netpublic

Post autor: byolo96 »

Witam,

Chce miec na routerze LTE stale ip. :ok:

Kto skonfiguruje polaczenie tunelowe pomiedzy router Mikrotik CHR zainstalowany na sewerze a, router Mikrotik LTE?
Chodzi mi o to aby: router Lte (urzadzenia ktore beda podpiete na LTE mialy staly adres ip netpublic). W zasadzie zalezy mi tylko na jedym urzadzeniu.
Wszyscy operatorzy sieci komorkowych w europie oferuja ip netpublic niby stale ip ,ale i tak raz na 24h robia reset i dostaje sie nowe ip (jedynie w Austri jest to mozliwe).

Zrobilem polaczenie tunelowe VPS i niby dziala ale ip publiczne wychodzi mi z routera LTE czyli zmienne (karta/abonament sim jest jako netpublic z odblokowanymi portami) ,a z routera mikrotik CHR na serwerze (stale ip).
Nie wiem jak to zrobic. Moze nie tedy droga? Czy ktos cos takiego zrobil? Wiem ze po VPN podobno mozna. Inne propozycje?
Kto skonfiguruje to zdalnie? Stawiam duuuzo piwa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konfiguracja pomiedzy Mikrotik CHR, Mikrotik LTE stale ip netpublic

Post autor: wojteks »

Kupujesz u dostawcy "stały zewnętrzny IP" (w PL Plus/Orange/TM na firmę) i masz. Zawsze to samo IP widoczne z internetu, wtedy wystarczy przekierowanie portów i tyle.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Konfiguracja pomiedzy Mikrotik CHR, Mikrotik LTE stale ip netpublic

Post autor: onken »

Nie tylko za granicą, w polsce też większość oferuje taką usługę.

I jeszcze na czas nie koreślony sieć OTVARTA oferuje publiczny, stały IP

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ