zte mf258 błąd aktualizacji

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
diamond1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-10-08, 12:18

zte mf258 błąd aktualizacji

Post autor: diamond1337 »

Witam, z góry przepraszam jeśli tworze temat nie w tym wątku.

Zakupiłem dziś ZTE MF258, bo czytałem, że jest możliwość agregacji pasm. Niestety na routerze jest oprogramowanie ZTE_STD_V1.0.0B03. Przeczytałem na forum, że możliwość agregacji jest po aktualizacji na B04, ale mój problem jest takie, że jak klikam "sprawdź aktualizacje" to wyskakuje komunikat "błąd sprawdzania". Sim jest z Playa. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: zte mf258 błąd aktualizacji

Post autor: onken »

Jeśli router jest też z Playa to po ptokach.
Chyba że z opcją rozbierania routera Itd, kolega Mig chyba coś z tym zrobił.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zte mf258 błąd aktualizacji

Post autor: matek451 »

Niebrandowany, kolega już zapytał ZTE Polska na Mesengerze co z aktualizacją dla niebrandowanego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3836690.html Swoja drogą przykład jak problemy z softem mogą wpływać na działanie skądinąd niezłego sprzętu.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: zte mf258 błąd aktualizacji

Post autor: Mig25 »

Próbowałem ,ale dałem sobie spokój z tym sprzętem ,ponieważ myślałem ,że skoro jest z anteną zewnętrzną to będzie lepiej sobie radził u mnie niż B818. A tymczasem B818 jest o wiele stabilniejszy , nie przeskakuje z pasma na pasmo , i osiaga lepsze prędkości.
Co lepsze B818 podłączony do anteny MF258 ( do 4 pigtaili) miał parametry sygnału jeszcze lepsze od swoich orginalnych , tak że upload przekroczył w moich warunkach 50Mbit/s . To mi dało do myślenia ,że modem w MF258 nie jest taki dobry i szkoda czasu na ten sprzęt ( choć jakby ktoś miał z drugiej ręki samą antenę to w połączeniu z B818 naprawdę niezły byłby kombain ( o ile udałoby się wkomponować do środka płytę z B818.)
diamond1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-10-08, 12:18

Re: zte mf258 błąd aktualizacji

Post autor: diamond1337 »

matek451 pisze:Niebrandowany, kolega już zapytał ZTE Polska na Mesengerze co z aktualizacją dla niebrandowanego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3836690.html Swoja drogą przykład jak problemy z softem mogą wpływać na działanie skądinąd niezłego sprzętu.
@matek451, jak myślisz, jest szansa, że ZTE wyśle mi oprogramowanie, żebym mógł zainstalować ręcznie, czy jak to wygląda w takiej sytuacji?
Zależy mi na ręcznej agregacji bo i w tej automatycznej na tym sprzęcie internet śmiga całkiem nieźle jak na moje warunki.
ODPOWIEDZ