jaki router z load balancing alternatywa dla DrayTek Vigor 2925L :?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jogi87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-31, 13:25

jaki router z load balancing alternatywa dla DrayTek Vigor 2925L :?

Post autor: jogi87 »

witam

mam taki problem posiadam Internet z plusa idu odu 300 chce dołożyć drugą kartę poprzez drugie urządzenie modem router i zrobić load balancing

chodzi głownie o wybór urządzenia ponieważ mam w garażu skrzynkę z teletechniką która już w tej chwili jest dość mocno wypchana
(12 portowy multiswitch tv, centrala domofon, plusowski idu-odu, switch 24 portowy d linka)

przekopałem trochę google trochę forum były tematy poruszane podobne ale głownie adsl neostrada + lte wiec zapotrzebowanie co do urządzenia inne

u mnie problem jest taki że potrzebuje drugie w miarę kompaktowe urządzenie najlepiej z wbudowanym modemem lte gdzie będe mogł dołozyć karte sim i który ma wyjście na antenę zewnętrzna sma lub w miarę mocne wbudowaną i ma funkcje dual wan z load balancing który działa a nie , że jest bo jest i po wybraniu tej funkcji nic sie nie dzieje...

znalazłem urządzenie które rozwiązywało by mój problem niestety cena jest trochę zaporowa

DrayTek Vigor 2925L

potrzebuje rozwiązania alternatywnego , proszę o pomoc i propozycję w jaki sposób można to rozwiązać w miarę ekonomicznie

ps. wiem że jest takie ustrojstwo jak mikrotik ale szukam rozwiązań dla przeciętnego kowalskiego który nie jest programistą i nie ma magistra z sieci komputerowych
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaki router z load balancing alternatywa dla DrayTek Vigor 2925L :?

Post autor: wojteks »

Może warto pomyśleć o wymianie szmelcu idu-odu na coś współczesnego.
Albo nawet zmianie operatora.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router z load balancing alternatywa dla DrayTek Vigor 2925L :?

Post autor: matek451 »

A po co ci load balancing, wiesz jak to działa? No i jaki operator miałby działać w tym routerze, jesteś zadowolony z Plusa i ich sprzętu?
jogi87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-31, 13:25

Re: jaki router z load balancing alternatywa dla DrayTek Vigor 2925L :?

Post autor: jogi87 »

wojteks pisze:Może warto pomyśleć o wymianie szmelcu idu-odu na coś współczesnego.
Albo nawet zmianie operatora.
transfery od 30 do 80 mb są dla mnie zadawalające, nie rozumiem komentowania bez sensu

Obrazek
matek451 pisze:A po co ci load balancing, wiesz jak to działa? No i jaki operator miałby działać w tym routerze, jesteś zadowolony z Plusa i ich sprzętu?
tak jak wyżej napisałem chce dołożyć druga karte sim prepaid bo mam abonament 600gb transferu i to nie starcza

wiem co to jest load balancing i szukam urządzenia z funkcjami wyżej wymiononego drayteka w niższej cenie i potrzebuje porady w tej kwesti

rozważam jeszcze zakup

TP-Link ER605 TL-R605 + jakiś mały router mobilny z możliwością podłączenia anteny sma chciałbym to spiąć razem poprzez przejściówkę usb= Ethernet ale nie wiem czy to by zadziałało
ODPOWIEDZ