Huawei B535 - dostęp zdalny

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

Cześć. Czy moglibyście podpowiedzieć czy posiadając router Huawei B535-232 i dowolnego dostawcę (Play, Plus, Orange) jestem w stanie dostać się na niego zdalnie poprzez np. VPN'a ? Pozdrawiam.
Hej Ho Let's GO !
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

Czy Orange VPN byłby dobrym rozwiązaniem przynajmniej dla uzyskania publicznego IP ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Może, zależy co potrzebujesz.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Może, zależy co potrzebujesz.
Potrzebuję się jedynie dostać na router i móc nim zarządzać zdalnie z zewnątrz. Nic więcej.
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Czy router ma zarządzanie od strony WAN bo wiele nowych tego nie umożliwia a co za tym idzie trzeba wejść na urządzenie wewnątrz sieci i z niego się dopiero zalogować. Powiedzmy do tego wystarczy teamviewer i komputer w sieci wewnętrznej, nie trzeba do tego "zewnętrznego" publicznego IP.

Jeszcze pytanie dodatkowe co rozumiesz jako VPN?

Publiczny IP można wykupić w Orange, Plusie, TM tylko na firmę, w Play nie dostępny.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Czy router ma zarządzanie od strony WAN bo wiele nowych tego nie umożliwia a co za tym idzie trzeba wejść na urządzenie wewnątrz sieci i z niego się dopiero zalogować. Powiedzmy do tego wystarczy teamviewer i komputer w sieci wewnętrznej, nie trzeba do tego "zewnętrznego" publicznego IP.

Jeszcze pytanie dodatkowe co rozumiesz jako VPN?

Publiczny IP można wykupić w Orange, Plusie, TM tylko na firmę, w Play nie dostępny.
A komputer (np. Raspberry pi) z zainstalowanym ZeroTierOne i przez niego dostęp do strony routera zdałby egzamin ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Nie używam rpi więc tu trudno mi się wypowiedzieć ale pewnie to by działało. To jednak wymaga publicznego stałego lub zmiennego IP.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Nie używam rpi więc tu trudno mi się wypowiedzieć ale pewnie to by działało. To jednak wymaga publicznego stałego lub zmiennego IP.
Jesteś pewny, że adres publiczny uzyskam tylko w przypadku gdy posiadam firmę ? Na stronie Orange widnieje informacja o możliwości wykupienia adresu publicznego i nie ma wzmianki jakoby była to oferta wyłącznie dla firm.
https://www.orange.pl/view/vpn
Hej Ho Let's GO !
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: matek451 »

Źle odczytałeś . Z operatorów mobilnych publiczne IP z dostepem z zewnątrz ma dla indywidualnych Orange, stałe koszt 20 zł/m-c https://www.orange.pl/view/vpn, dynamiczny 7 zł/m-c, do tego PLUS i stały IP za 15 zł netto, dynamiczny 5 zł netto https://www.plus.pl/documents/... Internetu z publicznym IP.pdf
Do tego MVNO na sieci Plusa czyli OTVARTA https://otvarta.pl/internet-stale-ip
W Play niedostepne , T-mobile tylko dla firm.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

egon64 pisze:Na stronie Orange widnieje informacja o możliwości wykupienia adresu publicznego i nie ma wzmianki jakoby była to oferta wyłącznie dla firm.
Widać że nie czytasz co się do ciebie pisze, 2 posty wcześniej przeczytaj ze zrozumieniem.

TM to T-Mobile i tam nie ma dla prywatnych.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:
egon64 pisze:Na stronie Orange widnieje informacja o możliwości wykupienia adresu publicznego i nie ma wzmianki jakoby była to oferta wyłącznie dla firm.
Widać że nie czytasz co się do ciebie pisze, 2 posty wcześniej przeczytaj ze zrozumieniem.
Czytam, ale jak widać potrafię też źle odczytać.
Ostatnio zmieniony 2022-02-01, 17:38 przez egon64, łącznie zmieniany 1 raz.
Hej Ho Let's GO !
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

ZeroTier lub Hamachi będę też wymagały publicznego IP ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Jeżeli łączą się przez własny zewnętrzny serwer/chmurę to prawdopodobnie nie będą takiego IP potrzebować.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Jeżeli łączą się przez własny zewnętrzny serwer/chmurę to prawdopodobnie nie będą takiego IP potrzebować.
Tak właśnie podejrzewam. Mam ZeroTier, ale podpięte pod Neostradę i działa bardzo dobrze. Trochę później podłączę pod B535 z Orange lub Plusem i dam znać.
Hej Ho Let's GO !
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

egon64 pisze:
wojteks pisze:Jeżeli łączą się przez własny zewnętrzny serwer/chmurę to prawdopodobnie nie będą takiego IP potrzebować.
Tak właśnie podejrzewam. Mam ZeroTier, ale podpięte pod Neostradę i działa bardzo dobrze. Trochę później podłączę pod B535 z Orange lub Plusem i dam znać.
Sprawdziłem z kartą Plusa i nie chce mnie połączyć. Jutro zrobię test z Orange.

UPDATE: Podałem błędną bramę. Wszystko jest OK. ZeroTier działa na routerze B535, karta Plusa.
Hej Ho Let's GO !
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

Uruchomiłem RPi i na nim ZeroTier. Mam go wpiętego do routera. W jaki sposób teraz łącząc się z RPi mogę dostać się na router po www ? Powinienem wpisać w przeglądarce adres zewnętrzny routera ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Skoro łączysz się do rpi to do routera połączysz się po jego IP LAN czyli 192.168.x.1 zwykle. To pewnie zależy od konfiguracji ZeroTier.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Skoro łączysz się do rpi to do routera połączysz się po jego IP LAN czyli 192.168.x.1 zwykle. To pewnie zależy od konfiguracji ZeroTier.
No właśnie ten sposób nie działa. Mogę się dostać po putty na RPi. Pinguję adres routera, ale gdy wpisuję w przeglądarce telefonu gdzie mam klienta ZeroTier adres lokalny routera to nic się nie dzieje. Może sam router blokuje dostęp ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: wojteks »

Potrzebujesz zdalnego pulpitu (VNC czy coś podobnego) żeby uruchomić przeglądarkę w rpi z której wejdziesz na router.
Lub też innej konfiguracji ZeroTier żeby telefon myślał że jest w sieci wewnętrznej b535 a nie tylko połączony z rpi.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B535 - dostęp zdalny

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Potrzebujesz zdalnego pulpitu (VNC czy coś podobnego) żeby uruchomić przeglądarkę w rpi z której wejdziesz na router.
Lub też innej konfiguracji ZeroTier żeby telefon myślał że jest w sieci wewnętrznej b535 a nie tylko połączony z rpi.
VNC jak najbardziej, ale wolałbym jednak bezpośrednio łączyć się z routerem. Nie wiem za bardzo jak skonfigurować ZeroTier, żeby to umożliwiał. Muszę pogrzebać w dokumentacji.
Hej Ho Let's GO !
ODPOWIEDZ