Huawei b818b zasięg WiFi

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: Maciej01 »

Witam. Posiadam ruter LTE Huawei b818, ruter stoi w mieszkaniu na parterze i zasięg zarówno LTE jaki i WiFi jest ok. Mój problem polega na zasięgu WiFi na piętrze, sporo naczytałem o różnych urządzeniach i nie wiem co kupić żeby nie wyrzucić kasy w błoto : repeater, akcess point czy sieć mesh. Warunek jest taki żeby nie tworzyć kolejnej sieci tylko żeby w całym domu była jedna ponieważ do rutera mam podłączony np amplituner którym chce sterować po sieci WiFi będąc na piętrze, to samo dotyczy drukarki itd. I teraz pytanie czy może ktoś polecić jakieś pewne urządzenie dobrze współpracujące z tym routerem i nie za miliony. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: wojteks »

Dodatkowy AP podłączony kablem do B818 (ewentualnie odpowiednio skonfigurowany router, będzie więcej portów kablowych dostępnych).
Nie pomagam na PW!
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: Maciej01 »

Ale czy dodatkowy AP nie stworzy mi kolejnej sieci bo już kombinowałem z jakimś starym routerem tp linkiem i miałem drugą sieć i po połączeniu się z nią telefonem nie widziałem urządzeń które były połączone prze WiFi bezpośrednio z b818. A jeśli sądzisz że to zadziała to moze podał byś jaki konkretnie najlepiej kupić żeby nie zaliczyć wtopy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: wojteks »

Właśnie o to chodzi żeby nie powstała nowa sieć (oczywiście nie mówimy o nazwie SSID i haśle do WiFi bo te mogą być różne).

Router ma być odpowiednio skonfigurowany, port WAN ma być pusty i nie ma nadawać własnych adresów LAN z DHCP.
Zakładając że B818 ma IP 192.168.8.1, drugiemu routerowi nadajemy IP po stronie LAN 192.168.1.2 (do zarzadzania nim), wyłączamy DHCP po stronie LAN. WAN zostawiamy DHCP (lub cokolwiek). Wszystkie IP powinny być nadawane przez B818 i on będzie jedynym działającym routerem w sieci. Pulę IP z DHCP w B818 ograniczamy no do 192.168.1.11 do 100 czy coś.
Nie pomagam na PW!
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: Maciej01 »

Mam nadzieję że jakoś to dam radę poustawiać. A czy taki np. Może być TP-LINK EAP115, czy szukać czegoś z wyższe półki jak np. Unifi
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: wojteks »

Nie znam tego sprzętu.
Nie pomagam na PW!
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Huawei b818b zasięg WiFi

Post autor: Maciej01 »

A możesz w takim razie doradzić jakiś sprawdzony?
ODPOWIEDZ