Huawei B535-232 brak internetu

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukiin09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-19, 20:50
Lokalizacja: Olesno

Huawei B535-232 brak internetu

Post autor: lukiin09 »

witajcie , mam nadzieję , że ktos pomoze bo mi juz rece opadajo.
Pewnego ranka ok 6 rano gdy kladlem sie spac dostalem komunikat na telefonie "Zaloguj sie do sieci xxx"
Se mysle pozno jest moze jakies prace/awarie z nadajnikiem , gdy wstane to juz internet bedzie , otoz nie. A wiec pomyslalem ze na poczatek zresetuje router czyli wyl/wl . nadal to samo zaloguj sie do sieci xxx . No wiec zadzwonilem do Orange bo tam mam podpisana umowe i pan probowal mi pomoc na zasadzie dodania na nowo APNa , przywrocenia ustawien fabrycznych itp , nic nie dzialalo. Zasieg jest ale polaczyc sie nie chce z internetem , no wiec ostatecznie powiedzial mi by sprobowac wsadzic karte do innego routera lub telefonu bo byc moze wina lezy po stronie karty , otoz na innym routerze , jakis <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> przenosny na baterii polaczyl sie z internetem , a wiec jeszcze na probe poszedlem do kiosku i kupilem karte z playa , zarejestrowana oczywiscie i aktywowany pakiet 100gb za darmo , wkladam do routera , nadal nic . Zasieg play jest ale czerwona kontrolka swieci , no to z powrotem pakuje karte orange i to samo , probuje wybrac opcje automatycznego wybrania profilu , czyli ciagnie przez siec profil i ustawia , tez nic . No to postanowilem ze zrestartuje do fabrycznych ale przez przycisk ktory jest z tylu i wciska sie szpilka i uruchomil sie , wuala internet jest ! wchodze w ustawienia , wchodze w APN a tam nie jako APN internet tylko internetipv6 , se mysle no nigdy bym nie wpadl na to , wkladam playa , nie ma internetu. Do rzeczy dziala tylko na Orange i tylko z APN ipv6 z zwyklym apn internet nie chce , inna siec play tez nie chce , mogl sie jakos uszkodzic i tylko idzie po tym ipv6 ? mam go ja wiem jakies 4 lata okolo .
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei B535-232 brak internetu

Post autor: tomekwwa »

A po resecie igłą z wsadzoną kartą Play działa? Jak tak to wygląda na problem z APNami. Wedle serwisantów Orange, którzy u teściów wymieniali FunBoxa, Orange właśnie wyłączyło niedawno APN ipv6, więc nie wiem jakim cudem Ci to działa, bo u mnie na innym routerze właśnie przez ten ipv6 internet nie działał.
ODPOWIEDZ