Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: szczepan1991 »

Zakładam ten temat jako kontynuacja tego http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=62599 gdyż zmieniła się jego perwotna tematyka.

Zatem w tym temacie będę się pokazowo bał instalować alternatywny firmware Voxela by za jego pomocą próbować zastosować komendę "kill wifi" w routerze Netgear LBR20 :D
Dlaczego bał? Bo kompletnie się na tym nie znam, a bardzo mi zależy wykonać to poprawnie i nie spie*rzyć sobie sprzętu.
Będę wklejał screeny z kolejnych etapów mojej operacji i będę wdzięczny za komentarze lub odpowiedzi na moje wątpliwości.
Będę posiłkował się wstępnymi sugestiami innych użytkowników z powyższego, starego tematu oraz tym filmikiem na youtubie (link od konkretnego momentu):

https://youtu.be/Mnmby6HLViA?t=1442

Pierwsza rzecz jaką usiłuję dzisiaj zrobić to zdowngradować dedykowane oprogramowanie LBR20 do wersji 2.5.2.20, zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Voxela. Wczoraj mi to nie wyszło, bo po downgradzie router przestał łączyć z Internetem i odsyłał do aplikacji, w której nic się nie dało zrobić. W końcu udało się utworzyć nowe ustawienia administratora z poziomu przeglądarki, ale zrobiłem to już po wystraszeniu się i updacie z powrotem na wersję 2.6 :D
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: Mig25 »

szczepan1991 pisze:. Wczoraj mi to nie wyszło, bo po downgradzie router przestał łączyć z Internetem i odsyłał do aplikacji, w której nic się nie dało zrobić.
Bo nie zauważyłeś , żeby kliknąć na tekst małymi literkami , że nie masz aplikacji :)
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: tomekwwa »

Mig25 pisze:
szczepan1991 pisze:. Wczoraj mi to nie wyszło, bo po downgradzie router przestał łączyć z Internetem i odsyłał do aplikacji, w której nic się nie dało zrobić.
Bo nie zauważyłeś , żeby kliknąć na tekst małymi literkami , że nie masz aplikacji :)
Ten soft coś realnie daje? Bo w opisie jego nie znalazłem nic ciekawego.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: Mig25 »

Przy pomocy terminala można np wybrać pasma do agregacji , blokować konkretny BTS , wyłączyć wifi jak się go nie potrzebuje ( również to dla satelit).
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: szczepan1991 »

Mig25 pisze:
szczepan1991 pisze:. Wczoraj mi to nie wyszło, bo po downgradzie router przestał łączyć z Internetem i odsyłał do aplikacji, w której nic się nie dało zrobić.
Bo nie zauważyłeś , żeby kliknąć na tekst małymi literkami , że nie masz aplikacji :)
Tak, dokładnie, zignorowałem na początku ten tekst, "no bo przecież aplikację mam". No więc tak jak pisałem w poprzednim temacie udało mi się zalogować do panelu poprzez przeglądarkę, ale juz po uprzednim ponownym zupdate'owaniu. Teraz więc jeszcze raz ta sama zabawa z downgradem tylko coś mi się nie chce za to zabrać, bo mam dużo innego bajzlu wokół siebie ;p
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: szczepan1991 »

No dobra, spróbuję dokonać dzisiaj samego przejścia na Voxel poprzedzonego downgrade'm oryginalnego firmware'u z wersji 2.6.5.32 na 2.5.2.20.
Mam zapas wyrobów tytoniowych, nauczyłem się wklejać bezpośrednio obrazy na forum także jedziemy :D

Zaczynam z tego punktu:

Obrazek

Wgrywam ręcznie wersję 2.5.2.20:

Obrazek

Po przeklikaniu ostrzeżeń i zgód na downgrade soft się zaczyna wgrywać:

Obrazek

Teraz po zalogowaniu się na stronę routera (http://orbilogin.net/) Internet nie działa i pojawia się taki komunikat:

Obrazek

Ważne, żeby w tym punkcie nie przechodzić do aplikacji, jak sugeruje strona, tylko wybrać opcję dla smatfonosceptycznych. Po tym zabiegu musimy na nowo zarejestrować dane administratora, hasło i pytania pomocnicze, i przeklikać cały proces.
Na koniec wyświetla się informacja o braku aktualnego softu z sugestią aktualizacji, klikamy "pomiń":

Obrazek

Po tym pojawia się strona logowania, nie do panelu routera, tylko do ogólnego konta Netgear, które zakładaliśmy gdy pierwszy raz zaczęliśmy korzystać z routera czy też aplikacji Orbi (nie pamiętam, całe szczęście Google pamiętało i zrobiło autouzupełnianie hasła):

Obrazek

No i teraz logujemy się na stronę routera:

Obrazek

Hurra! Prawidłowo zdowngrade'owany soft i działający Internet :D
Pierwsza część zaliczona :D
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Voxel "kill wifi" dla Netgear LBR20

Post autor: szczepan1991 »

Teraz wgrywanie alternatywnego softu, czyli firmware Voxel :)

Ściagamy najnowszą wersję Voxela dla routera LBR20 ze strony https://www.voxel-firmware.com/Download ... /orbi.html:

Obrazek

W rozpakowanym pliku oprócz głównego pliku mamy notatkę QuickStart, która informuje o zalecanym upgrade/downgrade do wersji 2.5.2.20, co uczyniłem już powyżej:

Obrazek

Wchodzimy na stronę routera i wgrywamy ręcznie alternatywny soft Voxel:

Obrazek

Tak jak poprzednio, soft się aktualizuje:

Obrazek

No i bułka z masłem! Tym razem strona routera nie prosi o nową rejestrację, wystarczy tylko wpisać wcześniej ustalone hasło administratora i mamy wgrany alternatywny firmware :)

Obrazek

Super, teraz tylko muszę przestudiować co dalej trzeba zrobić w tym Voxelu, żeby wyłączyć wifi więc na dzisiaj koniec :D
Czy ktoś już to robił? Jeśli tak, będę wdzięczny za wskazówki :)
ODPOWIEDZ