Huawei b818 - WiFi - poprawa zasięgu

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtekwe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-06-11, 20:50

Huawei b818 - WiFi - poprawa zasięgu

Post autor: wojtekwe »

Mam internet LTE, korzystam z Huawei B818 i transfer w domu na parterze po WiFi mam na poziomie 80-100 Mb/s.

Niestety na poddaszu transfer spada poniżej10 Mb/s i chciałbym trochę poprawić prędkość i tutaj chciałbym prosić o pomoc.

W każdym pokoju mam gniazdo internetowe i wszystkie kable są wyprowadzone na strych, jednak nie chciałbym tam umieszczać router'a, tak jak kiedyś zaplanował to elektryk, po pierwsze ze względu na wysokie temperatury latem (50) i niskie zimna(-20), dodatkowo czasami zabieram router ze sobą, jak wyjeżdżam i wolałbym za każdym razem nie wchodzić na strych.

Mam taki pomysł: Zostawić router na parterze i podpiąć go do gniazda internetowego i wyprowadzić sygnał kablem na strych, na strychu znaleźć jeden z kabli, który wychodzi z gniazda internetowego w pokoju na poddaszu. W ten sposób miałbym przejście parter - poddasze (przez strych ;)), a że mam jeszcze router Huawei Ws5200 to mógłbym go podpiąć pod gniazdo internetowe na poddaszu, o którym wspomniałem wcześniej i potem ws5200 rozprowadziłby mi sygnał na poddaszu (potrzebuję tylko w jednym pokoju). Czy to ma sens? Jeśli nie, to jak to najlepiej rozwiązać, idealnie przy wykorzystaniu tego drugiego routera?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei b818 - WiFi - poprawa zasięgu

Post autor: tomekwwa »

Jak chcesz mieć po kablu to wystarczy na strychu dać switcha, a nie cały router. Oszczędność prądu i kolejnych NATów.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei b818 - WiFi - poprawa zasięgu

Post autor: wojteks »

wojtekwe pisze:a że mam jeszcze router Huawei Ws5200 to mógłbym go podpiąć pod gniazdo internetowe na poddaszu, o którym wspomniałem wcześniej i potem ws5200 rozprowadziłby mi sygnał na poddaszu (potrzebuję tylko w jednym pokoju). Czy to ma sens?
Tak, ma sens. Ws5200 musi pracować jako AP switch a nie router (port WAN pusty).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ