Modem DWR-116

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koragreg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-15, 21:42
Lokalizacja: Tychy

Modem DWR-116

Post autor: koragreg »

Cześć
Korzystam z modemu routera DWR 116 ale chcę go ustawić wyłącznie jako modem i jako most, chcę podłączyć (wykorzystać) inne urządzenie jako router, czy ma on taką możliwość, jak to zrobić??
dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem DWR-116

Post autor: matek451 »

To nie jest modem tylko kiepski router z portem USB do obsługi modemu LTE, jesli modem w nim jest w wersji HiLink to i tak jest podwójny NAT. To jest zabytkowe rozwiązanie, dziś już nie stosuje się takich zestawów.
koragreg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-15, 21:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Modem DWR-116

Post autor: koragreg »

ok jaki więc model będzie dobry, polecany ważne aby był z lte i można było go ustawić jako most tj. router
koragreg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-15, 21:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Modem DWR-116

Post autor: koragreg »

ma fajny nowy router ale bez opcji lte i chcę go wykorzystać
koragreg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-15, 21:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Modem DWR-116

Post autor: koragreg »

czy dwr116 jest stary czy nowy dla mnie nie jest istotne ważne jest czy wpinając do niego modem USB LTE da się go ustawić aby miał tylko funkcję mostu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem DWR-116

Post autor: wojteks »

Nawet jak ma funkcję bridge to i tak bez znaczenia, to zabytek żeby nie powiedzieć elektrośmieć na dziś. Zawsze możesz użyć funkcji DMZ ale to i tak bez znaczenia bo zwykle w LTE jest się za NATem operatora i nie ma portów otwartych.

Tak samo jak modem USB do niego wtykany, to też na dziś zabytek (nie napisałeś nawet jaki to modem) i w jakim trybie pracuje RAS czy HiLink.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ