Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SanceS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-09, 09:52
Lokalizacja: Kraków

top netinfo i windows xp sp3

Post autor: SanceS »

Witajcie, mój pierwszy post na tym forum :). Sprowadził mnie tutaj program top netinfo. Działał bezproblemowo na windows7. Niestety mam problem z uruchomieniem go na windows xp sp3. Laptop samsung n150 modem y3300.

Program po prostu nie włącza się, nie sygnalizuje żadnego błędu. Znalazłem gdzieś w sieci starszą wersję programu tni. Próba uruchomienia starszej wersji powoduje, że w tray'u pokazuje się ikonka tni program nie załącza się, a po najechaniu na nią ikonka znika (nie jest tworzony żaden proces związany z tni). Prześledziłem zależności bibliotek za pomocą programu Dependency walker, i wydaje się, że czegoś mi brakuje o dziwo bibilioteki brakujące to MSjava.dll i INETCOM.dll bibilioteki doinstalowałem, przeinstalowałem windowsowe WMI, zainstalowałem najnowszą jave, bez zmian. Gdzie szukać problemu? Co potrzebne jest systemowi do uruchomienia TNI? Wszystkie pozostałe programy działają bez zarzutu. Próbowałem rzecz jasna uruchamiać tni w różnych trybach zgodności - bez rezultatu.

Zatem chciałbym poprzez to forum skierować pytanie do autora/ów programu,
Co może być powodem nie uruchamiania się programu na windows xp sp3?
Czy takie sytuacje były raportowane wcześńiej?
Braku jakich bibliotek program nie sygnalizuje błędem, a są potrzebne do jego poprawnego działania? (Przy okazji pasowałoby ów błąd złapać i wyświetlać stosowny komunikat).
Czy jest szansa zdobycia starszej wersji TNI? Być może udałoby się ją uruchomić?

Pozdrawiam
Darek, KrK
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: top netinfo i windows xp sp3

Post autor: Chris-Kr »

SanceS pisze:Sprowadził mnie tutaj program top netinfo. Działał bezproblemowo na windows7. Niestety mam problem z uruchomieniem go na windows xp sp3.
TNI bez żadnego problemu działa pod WinXP, nikt dotychczas takiego problemu jak Twój nie zgłaszał.
Szukanie starszej wersji jest bezcelowe, bo problem musi leżeć gdzieś indziej.
Zatem chciałbym poprzez to forum skierować pytanie do autora/ów programu
Autor jest tylko jeden, Janek222.

PS:
Problem może polegać na tym, że Samsung N150 to nie jest notebook, tyko netbook, a AFAIK one jednak mają pewne ograniczenia.
Krzysztof
SanceS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-09, 09:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: SanceS »

Rozumiem, że ów samsung to netbook. Na windowsie 7 tym samym laptopie program działa aż miło. Czemu na Xp nie chodzi - nie wiem. Zainstalowałem drugą świeżą kopie systemu - to samo.

Pozdrawiam
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Tutaj masz do ściągnięcia TNI v. 3.50 z początku 2010 roku: https://www.dropbox.com/s/l5d1o1qs8abuz ... o_3_50.zip
Ściągnij i napisz gdyby to coś pomogło.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

SanceS pisze: Prześledziłem zależności bibliotek za pomocą programu Dependency walker, i wydaje się, że czegoś mi brakuje o dziwo bibilioteki brakujące to MSjava.dll i INETCOM.dll
To masz coś nie tak. U mnie nie ma żadnego z tych plików w zależnościach jakie TNI wymaga.
SanceS pisze: Co potrzebne jest systemowi do uruchomienia TNI?
TNI powinien chodzić na gołym Windowsie.
SanceS pisze:Braku jakich bibliotek program nie sygnalizuje błędem, a są potrzebne do jego poprawnego działania?
Program się wtedy powinien wywalić z błędem, że nie odnaleziono pliku dll.
SanceS pisze: Co może być powodem nie uruchamiania się programu na windows xp sp3?
A masz tam antywirusa jakiegoś? Może to on blokuje uruchamianie się programu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: top netinfo i windows xp sp3

Post autor: janek222 »

SanceS pisze:czegoś mi brakuje o dziwo bibilioteki brakujące to MSjava.dll i INETCOM.dll
W programie nie ma bezpośrednich odwołań do tych bibliotek.
Proponuję ściągnąć program z pierwszego postu w tym wątku.
Sprawdzić wirusy itp. w systemie operacyjnym.
Sprawdzić czy inne oprogramowanie nie ma wpływu na ten program, między innymi antywirusy, firewalle.
Zaktualizować system operacyjny.
Dużo użytkowników korzysta z TNI pod kontrolą Windows XP i nikt do tej pory nie miał takiego problemu, przynajmniej takie informacje do mnie nie dotarły.
Pozdrawiam
Janek
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: grzechu1999 »

Obrazek

Moj procesor: Celeron G1610 (wydajnosc mniej wiecej jak Core 2 Duo E8600 nie krecony).
Duze te obciazenie procesora jak na tego typu programik, obciazenie dochodzi do 17% co 3 sekundy.
Wiem, ze mozna sie polaczyc i po prostu wylaczyc program a polaczenia nie zerwie i tak robie, jednak dziwi mnie co tak mocno ciagnie proca w tym programiku.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

grzechu1999 pisze:dziwi mnie co tak mocno ciagnie proca w tym programiku.
Strzelę: liczenie statystyk transferu?
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

grzechu1999 pisze: jednak dziwi mnie co tak mocno ciagnie proca w tym programiku
Chris-Kr pisze:Strzelę: liczenie statystyk transferu?
Pewnie też ale mogą to być między innymi komendy AT..., proponuję wyłączyć chociażby dla testów:
1. Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> AT - okno główne programu -> Wyświetlaj operatora i technologię sieciową
2. Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> AT - okno główne programu -> Wyświetlaj poziom sygnału
3. Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> AT - okno główne programu -> Wyświetlaj BTS, sektor, stronę
4. Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> AT - okno główne programu -> Wyświetlaj poziom naładowania baterii
5. Ustawienia -> SMS, powiadomienia -> Powiadamiaj o nowych SMSach...
Albo wręcz zobaczyć jak będzie z wyłączoną komunikacją AT:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komunikacja AT
Pozdrawiam
Janek
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: grzechu1999 »

Wszystkie te opcje wyłączyłem i bez różnicy. Też na pierwszym miejscu podejrzewałem te statystyki (prędkość down/up, ilość wysłanych/odebranych danych), fajnie jakby była opcja wyłączania tego.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

grzechu1999 pisze:Wszystkie te opcje wyłączyłem i bez różnicy. Też na pierwszym miejscu podejrzewałem te statystyki (prędkość down/up, ilość wysłanych/odebranych danych), fajnie jakby była opcja wyłączania tego.
A można spytać, do czego by Ci to było potrzebne?
Krzysztof
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: grzechu1999 »

Do odmulania procesora? Ciekawe ile ciągnie ludziom na słabszych kompach. Jak pisałem, ja sobie z tym radzę i po połączeniu po prostu program zamykam, jednak twórca programu mógłby popracować nad optymalizacją bo trochę lipton a programik fajny :).
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

grzechu1999 pisze:Do odmulania procesora? Ciekawe ile ciągnie ludziom na słabszych kompach.
Ja przez lata używałem TNI na laptopie Dell L400 z procesorem Pentium III 700 MHz 256 MB RAM pod Win2K i żadnego mulenia nie zauważałem!
Na jakim komputerze używasz u siebie TNI?
Krzysztof
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: grzechu1999 »

Może po prostu nie robiłeś nic mocno wymagającego dla procesora? Ja zauważam dużą różnice głównie w grach gdzie procesor ma co robić. Mój procesor podałem we wcześniejszym poście, 4 GB RAM, Win7 64bit.
Te wartości użycia procesora są naprawdę duże jak na taki programik. Sprawdze jak będę na kompie ile ciągnie np. taki program do łączenia od Play dla porównania.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

grzechu1999 pisze:Może po prostu nie robiłeś nic mocno wymagającego dla procesora? Ja zauważam dużą różnice głównie w grach gdzie procesor ma co robić.
Więc to oznacza, że to gry Ci zamulają kompa, a nie TNI!
W tej sytuacji, to raczej powinieneś do autorów gier wystosować apel o zoptymalizowanie kodu, a nie do autora programu TNI.
Albo kupić sobie mocniejszego kompa.
Krzysztof
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: grzechu1999 »

Posłuchaj, płynność gry baardzo zauważalnie różni się, gdy jest włączony topnet info i gdy jest wyłączony, co potwierdza jego obciążenie. Obciążenie następuje co 3 sek co dodatkowo powoduje skoki płynności.
Typowym ludziom siedzącym głównie na przeglądarce internetowej to nie będzie przeszkadzać bo po prostu przeglądarki nie są zbyt wymagające dla procesora co nie zmienia faktu, że program musi być tak zasobożerny bo wszystko można poprawić, tylko trzeba chcieć i umieć.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

grzechu1999 pisze:trzeba chcieć i umieć
Nie chcieć czy umieć a mieć czas. Program nie jest zapomniany.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

grzechu1999 pisze:co nie zmienia faktu, że program musi być tak zasobożerny bo wszystko można poprawić, tylko trzeba chcieć i umieć.
Jeśli jesteś tak dobry w te klocki jak to sugerujesz, to napisz sobie taki program, który będzie spełniał Twoje wymagania.
Chętnie go ocenimy ;)
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

U mnie TNI zajmuje do 1% procesora więc nie wiem gdzie problem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze:TNI zajmuje do 1%
U mnie też :]
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Jo_gurt »

Może jakiś antywirus go ogląda ze wszystkich stron?
ncq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-02, 17:03
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: ncq »

Używam TNI od bodaj 2008 roku i nigdy problemów z "zamulaniem" procesora nie miałem, a był instalowany nawet na starym Celeronie 600MHz.

Co do samego programu z E3131 działa bardzo dobrze, dużo lepiej niż ze starszym E1823 (tam był czasem problem z automatycznym łączeniem przy uruchomieniu programu). Jedna uwaga przynajmniej w moim wypadku, że od którejś wersji była zmiana sposobu naliczania transferu, i zauważyłem, że od tego czasu trochę zaniża wartości. Przy 5GB o około 200-300 MB. Szczegół, ale już kilka razy się naciąłem zapominając o tym i musiałem żyć z lejkiem do następnego okresu rozliczeniowego :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

ncq pisze:Jedna uwaga przynajmniej w moim wypadku, że od którejś wersji była zmiana sposobu naliczania transferu, i zauważyłem, że od tego czasu trochę zaniża wartości. Przy 5GB o około 200-300 MB. Szczegół, ale już kilka razy się naciąłem zapominając o tym i musiałem żyć z lejkiem do następnego okresu rozliczeniowego :)
Czy przy ustalaniu limitu transferu liczysz, że 1 KB to jest 1024 B, a 1 MB to 1048576 B, a nie 1000000 B?
Przy obecnie obowiązujących limitach to tworzy bardzo dużą różnicę!
Podobnie, czy masz poprawnie ustawioną jednostkę taryfikacji?
Bo kiedyś bodajże Plus rozliczał transfer z dokładnością do 1 bajta, a potem jednostkę taryfikacji zmienił na 1 KB, a to w skali miesiąca też daje już spore różnice.

PS:
Odnośnie liczenia 1024 B na 1 KB, to by zadziałało akurat na odwrót.
Więc może T-Mobile liczy 1000 B na 1 KB i stąd różnica?
Warto by to sprawdzić.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Posłuchaj, płynność gry baardzo zauważalnie różni się, gdy jest włączony topnet info i gdy jest wyłączony, co potwierdza jego obciążenie.
To wcale nie oznacza, że TNI obciąża mocno procesor. Poza tym jeśli chcesz uruchamiać kilka procesów na raz to warto mieć 2 rdzeniowy procesor. Wtedy nie będzie takich sytuacji. Poza tym nie wiesz, że gry nie lubią jak jest dużo procesów działających w tle? Szczególnie takich które robią coś więcej. Wtedy za każdym razem musi procesor przełączyć się na inny wątek, wczytać pamięć innego procesu i kupę innych rzeczy. A to jest bardzo długotrwałe. Więc już to Ci powoduje zamulanie gry, bo TNI liczy w kółko. Jak już napisałem do takich rzeczy potrzeba kilku rdzeni. Wtedy nie aż tak spada wydajność.
wojteks pisze:U mnie TNI zajmuje do 1% procesora więc nie wiem gdzie problem.
U mnie tak samo. Stawiałbym na zawalony system jakimś syfem (nie koniecznie wirusem).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ncq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-02, 17:03
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: ncq »

Chris-Kr pisze:Odnośnie liczenia 1024 B na 1 KB, to by zadziałało akurat na odwrót.
Więc może T-Mobile liczy 1000 B na 1 KB i stąd różnica?
Warto by to sprawdzić.
Być może rzeczywiście T-Mobile traktuje 1 KB jako 1000 B. Na chwilę obecną wg. TNI mam wykorzystane 862,74 MB, a według iBOA 904,78 MB. Choć mogą to być też jeszcze inne przyczyny.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

ncq pisze: Na chwilę obecną wg. TNI mam wykorzystane 862,74 MB, a według iBOA 904,78 MB.
Proponowałbym, żebyś zainstalował sobie NetMeter i porównał wskazania obu programów.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

ncq pisze:Być może rzeczywiście T-Mobile traktuje 1 KB jako 1000 B.
Taki zapis powinien istnieć w umowie. Jeśli nie to w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych. Jeśli brak to raczej 1k = 1024.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cigen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-16, 06:16
Lokalizacja: rzepin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: cigen »

Witam mam problem z programem top net . mam połączenie z netem i wszystko skonfigurowałem jak w waszych opisach w FAQ ale gdy otwieram firefoxa nie wczytuje mi niektórych stron np. facebook, youtube, chomik itp

Mam neta z Orange łączę się przez modem huwawei E3131 s-2 tylko przez top net mam wywalone inne menadżery z systemu.
Wczoraj śmigało dopóki nie włączyłem konsoli i nie pograłem online jak skończyłem grać i wyłączyłem konsoleto wszedłem na stronkę chomika i nie ładuje i dziś rano to samo
Co jest przyczyną?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

cigen pisze:mam problem z programem top net
Twój problem jest bez związku z tym programem.
cigen pisze: dopóki nie włączyłem konsoli i nie pograłem online
Jak konsola jest połączona z netem?

Może zmieniałeś konfigurację podłączając konsolę?
Nie pomagam na PW!
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: 3G_ »

Czy program w wersji 3.65 powinien współpracować z modemem Huawei E3276? Nie łączy mi się, słabo jakoś reaguje, niby nie widzi modemu ("Błąd! Nie znaleziono w systemie tego modemu" na czerwono), ale jak zaznaczę komunikację AT to poprawnie wyświetla poziom sygnału, CID, itp. Modem nie jest hilink, obsługuję go normalnie MobilPartnerem.
Aha - do komunikacji nie mogę (otrzymuję błąd) ustawić portu komunikacyjnego tylko AT działa jak wybiorę port Huawei MObile Connect. Oczywiście wtedy się nie połączy, ale on nie chce się łączyć nawet bez zaznaczonej komunikacji AT.
ODPOWIEDZ