Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-07-20, 20:39
Lokalizacja: jesteś ?

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: _ »

Hej, odpowie ktoś w końcu ?!
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

_ pisze:Jeśli karta sim nie wymaga wprowadzania pin (nie ma go w ogóle wprowadzonego) to zaznaczając opcję "Nie sprawdzaj poprawności PIN podczas próby połączenia" zwiększa się szybkość połączenia z siecią ?
Nie.
_ pisze:Jak usunąć historię połączeń ?
Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Wyczyść historię połączeń
lub:
1. Zrobić kopię zapasową katalogu z zawartością w którym znajduje się program.
2. Wyłączyć program.
3. Usunąć wszystkie pliki z katalogu programu po za tymi z rozszerzeniem "exe" i "ini".
4. Ponownie uruchomić program.
_ pisze:Jak sobie ustawić okres rozliczeniowy, jeśli mam ważność transferu na rok ?
Ustawienia -> Okres rozliczeniowy:
1. Odznaczyć "Aut. zmieniaj okres rozlicz..."
2. Ustawić daty.
_ pisze:Chciałbym aby to było podobnie jak w aplikacji Mobile Partner, czyli połączyłem się i zlicza transfer do końca bądź przerwania połączenia i dolicza go do ogólnej statystyki upload/download i kiedy na nowo się nawiąże połączenie to oczywiście zlicza transfer aktualny upload/download - koniec połączenia/zerwanie połączenia i wtedy od razu dolicza do ogólnego i tak w kółko. Proszę o pomoc, gdyż TNI ma strasznie dużo funkcji i ciężko się połapać.
O ile dobrze zrozumiałem to poza ustawieniem okresu rozliczeniowego nic więcej nie potrzeba
_ pisze:@ Zapomniałem jeszcze spytać o jeszcze jedną mniej istotną rzecz, czemu nie ma jakiś standardowych dźwięków w TNI ? Czy będą dodane jakieś standardowe dźwięki w najbliższej aktualizacji programu ? Ewentualnie czy ktoś wie skąd można pobrać jakieś dźwięki do takiego programu, gdzieś gdzie można sobie coś wybrać.
W katalogu Windows\Media powinny być. Można wyszukać (z podkatalogami) w katalogu Windows plików z rozszerzeniem wav (*.wav).
_ pisze:@ Może ktoś wie jak w okresie rozliczeniowym (ilość danych do wykorzystania) ustawić/wpisać na przykład: 10 GB i 256 MB ? Mam problem jak dodać końcówkę transferu, pomóżcie ludzie.
10 * 1024 + 256 = 10496 MB. Łatwo można wprowadzić za pomocą przycisku "Łatwe wprowadzanie".

[ Dodano: 2014-09-03, 23:49 ]
W związku z tym, że zdarzało się, mimo braku wolnego czasu, że coś zmieniałem w TNI udostępniam nowszą wersję testową.

TNI 3.65 x test (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
Ze względu na upływ czasu wielu nie pamiętam. Główne to zmiany w kodzie, niewidoczne dla użytkownika, program powinien "sprawniej" działać.
Zapamiętane na plus:
1. Program nie powinien już dublować sesji.
2. Okna powinny lepiej wyświetlać się jeżeli ktoś korzysta z kilku monitorów.

Na minus:
1. Transfer nalicza się od nowa - brak możliwości importu z wcześniejszej wersji (braki czasowe).
2. Należy ponownie sprawdzić ustawienia:
- okres rozliczeniowy: Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Początak okresu rozl, Pocz. nast. okresu. rozl.
- ustawienia -> Ogólne -> Minimalizacja i wyświetlanie

PS. Pamiętam o kilku prośbach, między innymi Andrzejz78, niestety jeszcze "chwilę" będą musiały poczekać.
Przy okazji zapytam się o to czy ktoś zna sposób (komendę AT) na odczyt aktualnie wykorzystywanego przez modem pasma?
Pozdrawiam
Janek
_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-07-20, 20:39
Lokalizacja: jesteś ?

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: _ »

Nie wiem czemu, ale 10 GB + 256 MB wychodzi mi: 10268435456, czy tak powinno być ?
Dziwnie ten program przyjmuje wprowadzane dane transferu łatwe wprowadzanie wcale nie takie łatwe.

@ Jeszcze raz przeliczyłem i wychodzi: 11012296147, to może ten będzie dobry ? :zdziwko:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

_ pisze:Nie wiem czemu, ale 10 GB + 256 MB wychodzi mi: 10268435456, czy tak powinno być ?
[...]
@ Jeszcze raz przeliczyłem i wychodzi: 11012296147, to może ten będzie dobry ? :zdziwko:
Czy Ty na palcach to liczysz, że Ci takie wyniki wychodzą?
Janek222 wyliczył Ci, że:
10 * 1024 MB + 256 MB = 10496 MB
Więc po prostu jako jednostkę ustaw MB, jako wartość wpisz 10496, w okienku "po przecinku" wpisz zero i zatwierdź.
Przeliczanie tej wielkości na bajty nie ma sensu!
Dziwnie ten program przyjmuje wprowadzane dane transferu łatwe wprowadzanie wcale nie takie łatwe.
Jeśli wykonanie tego, co opisałem powyżej nie jest łatwe, to... (powstrzymam się od komentarza).
Może jedyną zmianą jaką warty by wprowadzić, byłoby zastąpienia tych dwóch okienek jednym, w którym wartość transferu wpisywałoby się jako jedną liczbę, z ułamkiem dziesiętnym po przecinku.
Krzysztof
_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-07-20, 20:39
Lokalizacja: jesteś ?

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: _ »

Korzystałem z łatwego wprowadzania, te dziwne wyniki wychodzą z przeliczeń na bajty.
10 GB = 10737418240 bajtów / 256 MB = 268435456 bajtów.
Poza tym późno było, więc pewnie coś pokręciłem ;)
Jeśli mam do przeliczenia dużo więcej gigabajtów, to też ustawiać jednostkę megabajtów do przeliczeń ?
Można zrobić jeszcze tak co do tych 10 GB i 256 MB, proste wprowadzanie -> jednostki GB -> dane 10 i po przecinku wpisać 25 = wychodzi taki sam wynik, ale 25 to 256 MB po przecinku ? Jak zmienię jednostkę na MB to wychodzi dokładnie: 10496.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

_ pisze:Korzystałem z łatwego wprowadzania, te dziwne wyniki wychodzą z przeliczeń na bajty.
10 GB = 10737418240 bajtów / 256 MB = 268435456 bajtów.

Kod: Zaznacz cały

10 * 1024 * 1024 * 1024 = ?
      256 * 1024 * 1024 = ?
_ pisze:Jeśli mam do przeliczenia dużo więcej gigabajtów, to też ustawiać jednostkę megabajtów do przeliczeń ?
Jednostkę ustawia się dowolną, ważne, żeby wprowadzane dane jej odpowiadały.
_ pisze:po przecinku wpisać 25 = wychodzi taki sam wynik
Bo to są GB po przecinku a nie MB. Najlepiej tak przeliczyć dane aby nie trzeba było ich wprowadzać po przecinku.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

janek222 pisze:niestety jeszcze "chwilę" będą musiały poczekać
Nie ma sprawy ;)
janek222 pisze:czy ktoś zna sposób (komendę AT) na odczyt aktualnie wykorzystywanego przez modem pasma?
Chodzi Ci o częstotliwość w 3G?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Chodzi Ci o częstotliwość w 3G?
Tak. Przykłady: 900, 1800, 2100.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

janek222 pisze:1800
To już zachacza o 2G i LTE

Z tego co wiem to siera ma taką komendę ale już do huaweia nie nadaje się
Prawdę mówiąc to nie pamiętam żebym widział komendę o takich właściwościach ale już dawno nie zajmowałem się komendami więc może coś przeoczyłem

Jeśli chodzi o odczyt w 3G to mam pewien pomysł ale to może przedyskutujmy na PW ;)
tomo1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-19, 12:41
Lokalizacja: web

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: tomo1973 »

Witam

mam do Pana pytanie:

czy istnieje mozliwosc zablokowania operqatorow GSM z poza UE, badz pozwolenia tylko na laczenie sie z tymi z UE - jest ich o wiele mniej :-)

interesuje mnie to ze wzgleda na bardzo duza roznice w cenie 1MB w UE i poza nia

wg. PLUSA jest to niemozliwe, lecz mysle iz do konca nie jest to prawda - gdyz np. w Polsce moge tylko polaczyc sie z PLUSEM a inne sieci sa zablokowane.

ZA pomoca programu TNI zobaczylem jake sieci sa preferowane, czy komenda AT+COPS z mode 3-forbidden by pomogla

Ogolnie jestem laikiem w komunikacji GSM :-)

Z gory dziekuje za odpowiedz
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Wg mojej wiedzy nie ma możliwości wyboru regionu EU. Może być to związane z tym, że granice EU mogą się zmieniać. Modemy mają możliwość wyboru regionów, tylko w wyborze nie ma EU, np regiony dla wybranego modelu Sierry:
01 Europe (and the rest of the world)
02 North America
03 Australia
04 Japan

Co model modemu to może być inaczej, po za tym zmiana regionów w niektórych modelach dla zwykłego użytkownika może być awykonalna - brak publicznych informacji jak to zrobić.

Co do ręcznego wyboru operatora to o ile mnie pamięć nie myli:
AT+COPS=1,2,...
1 parametr: 1 - manualny wybór
2 parametr: 2 - format operatora numeryczny
3 parametr: id operatora
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

janek222 pisze:Modemy mają możliwość wyboru regionów, tylko w wyborze nie ma EU, np regiony dla wybranego modelu Sierry:
Ale tu chodzi raczej o wersję modemu i częstotliwości jakie obsługuje bo niby skąd modem ma wiedzieć w jakim regionie jest, tak samo Optiony miały podział regionalny ze względu na obsługiwane częstotliwości.
tomo1973 pisze:lecz mysle iz do konca nie jest to prawda - gdyz np. w Polsce moge tylko polaczyc sie z PLUSEM a inne sieci sa zablokowane.

Karta SIM zaloguje się do każdej sieci z którą Plus (inny operator) ma umowę o roaming (w przypadku Play jest to też roaming krajowy).

Pozostaje tylko ręczny wybór operatora szczególnie regiony przygraniczne z Ukrainą, Białorusią, Rosją, z pozostałymi państwami również ale tu stawki wewnątrz UE są niższe. Tak samo w innych państwach tylko wybór ręczny pomoże w obniżeniu kosztów roamingu, niestety trzeba znać stawki za minutę czy MB u każdego operatora roamingowego w danym kraju.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze: Karta SIM zaloguje się do każdej sieci z którą Plus (inny operator) ma umowę o roaming
Chyba że wyłączysz roaming wtedy karta będzie musiała się trzymać macierzystej sieci
tomo1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-19, 12:41
Lokalizacja: web

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: tomo1973 »

dzieki za odpowiedzi, ktore jednak mnie nie ucieszyly gdyz mial to byc fajny projekt komunikacji statek lad/lad-statek

pracuje w firmie ktora "osluguje" statki na dzien dzisiejszy 52 sztuki (glownie plywaja w rejonie Europy) maja one lacznosc satelitarna - ktora jest b.droga

przez GSM bylo by znacznie taniej - EU - 500MB - 70PLN, poza EU 200MB - 1300PLN - oferta PLUS

z tego tez powodu chce wylaczyc mozliwosc przesylu danych poza unia, net ogolnie ma byc tylko do emili

jak wiemy statki plywaja i powinno to byc zutomatyzowane - nikt na statku nie bedzie siedzial przy kompie caly czas i czekal na zasieg GSM z UE - czyli tryb manual ogolnie odpada :-(

Z drugiej strony wydaje mi sie iz mozna zablokowac operatorow poza unia (analogia -
w Polsce moge tylko polaczyc sie z PLUSEM a inne sieci sa zablokowane). Czyli wg. mnie istnieje taka mozliwosc - tyle tylko ze PLUS stwierdzil ze nie mozna - bo oczywiscie dodatkowa praca i strata pieniedzy dla nich :-)


"Karta SIM zaloguje się do każdej sieci z którą Plus (inny operator) ma umowę o roaming (w przypadku Play jest to też roaming krajowy)"

czyli jak PLUS nie ma umowy to sie nie zaloguje - ale ogolnie sprzet widzi ta siec - czyli musza byc jakies ustawienia na karcie SIM?

CZY KTOS MA JAKIS POMYSL JAK TO OGARNAC
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

tomo1973 pisze: czyli musza byc jakies ustawienia na karcie SIM?
Nie, karta SIM przy próbie logowania się do obcej sieci powoduje w tej sieci odpytanie bazy dozwolonych sieci operatora macierzystego (plusa) i jeżeli operator ma roaming to karta zostaje dopuszczona do jego sieci, jeżeli nie ma roamingu karta nie zostaje wpuszczona do sieci lokalnego operatora (działają tylko połączenia alarmowe).
tomo1973 pisze:maja one lacznosc satelitarna
Jaką? Inmarsat czy tooway (coś tego typu http://www.tooway.pl/ )
Nie pomagam na PW!
tomo1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-19, 12:41
Lokalizacja: web

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: tomo1973 »

na 8miu statkach mamy inmarsat FleetBroadband 150 badz wiekszy 250

a na pozostalych iridium
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

tomo1973 pisze:FleetBroadband 150
Nie dziwi mnie poszukiwanie szybszego i tańszego rozwiązania.

Najtańszym, niestety mocno obsługowym rozwiązaniem by była ręczna wymiana kart SIM na operatora z kraju w którym statek stoi (płynie wzdłuż wybrzeża). Inne tanie rozwiązanie to ręczny wybór operatora przez kogoś z obsługi, niestety obsługowość dyskwalifikuje te rozwiązania.

Pewnie da się napisać taki program który będzie automatycznie wymuszał wybór ręczny operatora i nadzorował/zmieniał sieci na tylko te zdefiniowane w programie, najlepiej aby działał pod linuksem/open-wrt czy w innym małym routerze, nawet pod Windows by mógł być, poświęcenie jakiegoś prostego laptopa czy małego PC to nie są jakieś wielkie koszty.
Nie pomagam na PW!
tomo1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-19, 12:41
Lokalizacja: web

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: tomo1973 »

do komunikacji na statku jest przeznaczony do tego laptop

problem to program ktory by tylko pozwalal na laczenie sie do sieci GSM w UE
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Witam!

Po wyświetleniu listy BTS-ów w formacie CLF v.3, na skrzyżowaniu pierwszej kolumny tabeli zatytułowanej "Operator" i podświetlonego wiersza, wyświetlana informacja jest nieczytelna, gdyż nakładają się na siebie jednocześnie wyświetlane: nazwa operatora oraz jego numer.
Nie jest to bardzo uciążliwy błąd gdyż przesuwając podświetlony wiersz w górę lub w dół możemy zawartość pola odczytać, ale bardziej elegancko by było, gdyby ten efekt nie występował :)

Przy okazji przypomnę zapytanie postawione tutaj przez Autora programu na początku miesiąca:
czy ktoś zna sposób (komendę AT) na odczyt aktualnie wykorzystywanego przez modem pasma?
Krzysztof
Kalder
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2014-09-08, 18:34
Lokalizacja: Bochnia/Brzeźnica

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Kalder »

Kupiłem modem i antenę LTE ale mam problem z ustawieniem ponieważ nie jestem pewien nadajnika z jakim się łączę. Kręcę anteną ale wyniki strasznie skaczą i ciężko ustalić kierunek.

Poniżej screen z TNI, mógłby ktoś pomóc w ustaleniu który to nadajnik?

Obrazek

Próbowałem szukać na BTSearch ale mi się w ogóle numery nie zgadzają z moją lokalizacją i chyba coś źle robię (Brzeźnica koło Bochni).
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Kalder, wydaje się, że nie ma tego BTSa jeszcze w bazie BTSearch. Jak to jest laptop to można przemieszczając się z nim znaleźć nadajnik kierując się mocą sygnału.

[ Dodano: 2014-09-27, 19:19 ]
Chris-Kr pisze:Po wyświetleniu listy BTS-ów w formacie CLF v.3, na skrzyżowaniu pierwszej kolumny tabeli zatytułowanej "Operator" i podświetlonego wiersza, wyświetlana informacja jest nieczytelna
Poprawiono w wersji 3.65 z2 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Kalder pisze:Kupiłem modem i antenę LTE ale mam problem z ustawieniem ponieważ nie jestem pewien nadajnika z jakim się łączę. Kręcę anteną ale wyniki strasznie skaczą i ciężko ustalić kierunek.
1. Na początek z tego linku top_netinfo_3_65h.zip ściągnij sobie nieco nowszą wersję TNI (na Twojej nie działa dobrze funkcja, z której będziesz korzystać)
2. Rozpakuj ściągnięte archiwum i w swoim katalogu z programem TNI podmień tylko sam plik top_netinfo.exe.
3. Uruchom TNI, a potem kolejno:
Ustawienia > Komunikacja AT i PIN > Komendy AT > CSQ
4. Zaznacz "Dźwięk do CSQ" i ustawiaj antenę tak, by uzyskać dźwięk oraz odczyt wartości "+CSQ: " jak najwyższe, co odpowiada najmocniejszemu sygnałowi.
5. Gdy antenę ustawisz na najmocniejszy sygnał, pozamykaj wszystkie okienka i wróć do głównego ekranu.
6. Najedź myszką na linijkę z napisem:
CID: ........ LAC: .....
i zanotuj treść "dymka", który na chwilę się pojawi, a najlepiej zrób zrzut ekranu i podaj nam go.
Poniżej screen z TNI, mógłby ktoś pomóc w ustaleniu który to nadajnik?

Obrazek

Próbowałem szukać na BTSearch ale mi się w ogóle numery nie zgadzają z moją lokalizacją i chyba coś źle robię (Brzeźnica koło Bochni).
Zapewne dobrze robisz, tylko że baza BTSearch jest cały czas uzupełniana na bieżąco i widocznie tych Twoich BTS-ów jeszcze w niej nie ma.

PS:
Nie proponuję Ci najnowszych wersji TNI, gdyż począwszy od wersji 3.65i ten "dymek" zniknął :(
Nawiasem mówiąc, ten poprzedni układ linijki "CID: .... LAC: ....." zdecydowanie bardziej mi się podoba od obecnego.

PS2:
Orange zmieniło kod USSD do sprawdzania stanu pakietu MB. Obecnie ten kod to:
*101*01#
Przy okazji warto by zmienić ten kod również w najnowszych wersjach TNI.
Ostatnio zmieniony 2014-09-27, 18:57 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

Chris-Kr pisze:Nawiasem mówiąc, ten poprzedni układ linijki "CID: .... LAC: ....." zdecydowanie bardziej mi się podoba od obecnego
Ja też o tym wspominałem ;)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:Nie proponuję Ci najnowszych wersji TNI, gdyż począwszy od wersji 3.65i ten "dymek" zniknął :(

Nie odnotowałem faktu jego zniknięcia. Może zniknął przypadkowo przy innych zmianach.
Dyskusje były o kierunkach, tak jak już to wcześniej było wspominane zniknęły, aby nie wprowadzać w błąd.

Wersja 3.65 z3 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip

Zmiany:
1. Przywrócono "dymek" po najechaniu kursorem myszki na "CID".
2. Zmieniono wyświetlanie LAC i CID, mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. A jak nie to zmieni się kolejny raz.
Andrzejz78 pisze:Ja też o tym wspominałem ;)
I Ty przeciwko mnie ;)
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

I Ty przeciwko mnie
Nie no co Ty Nie gryzie się ręki która karmi ;)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Wersja 3.65 z3 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip

Zmiany:
1. Przywrócono "dymek" po najechaniu kursorem myszki na "CID".
2. Zmieniono wyświetlanie LAC i CID, mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. A jak nie to zmieni się kolejny raz.
Jest OK :)

PS:
Poprawka! Nie jest OK!
Znowu brakuje dźwięku przy badaniu poziomu sygnału CSQ!
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Poprawka! Nie jest OK!
Mam nadzieję, że już jest.
Wersja 3.65 z4 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Mam nadzieję, że już jest.
Wersja 3.65 z4 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
U mnie już jest OK.
Dzięki! :)
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:Dzięki! :)
Cała przyjemność po mojej stronie :)
Pozdrawiam
Janek
Kalder
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2014-09-08, 18:34
Lokalizacja: Bochnia/Brzeźnica

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Kalder »

janek222 pisze:Kalder, wydaje się, że nie ma tego BTSa jeszcze w bazie BTSearch. Jak to jest laptop to można przemieszczając się z nim znaleźć nadajnik kierując się mocą sygnału.
Wydaje mi się że to ten nadajnik Playa na ulicy Brzeźnickiej tylko czemu w ogóle numery się nie zgadzają?
ODPOWIEDZ