Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

maciak pisze:Witam
Czy jest mozliwosc aby w programie ustawic osobny okres rozliczeniowy dla kazdej karty sim?
Tak, wszystkie parametry są ustawiane i zapamiętywane osobno dla każdej karty SIM.
Krzysztof
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: viktor »

Mam problem przy wykonywaniu archiwizacji programu Top_netinfo ver 3.53
Ustawienia→ Inne → Archiwizacja programu → Archiwizuj. Po uruchomieniu Archiwizuj pasek graficzny Plik wypełniony kreskami do końca ,natomiast pasek Postęp pojawiają się cztery kreski i tak trawa. .Po po odczekaniu 10 minut i zamknięciu archiwizacji. Pojawia się Komunikat błędu; Exception EinvalidPointer in module top_netinfo.exe at 00004511. Invalid pointner operation. Po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu i wykonaniu jak w/w operacji pasek Postęp wypełniony trzy czwarte i tak trwa. Po sprawdzeniu w katalogu głównym programu Top_netinfo ver 3.53 powstaje plik archiwum TNI_arch4.zip. Po rozpakowaniu programem WinRaR (ver 3.93 wersja legalna) pliku z archiwum TNI_arch4.zip np.: Raport.log lub Raport2.log. WinRAR zgłasza Komunikaty diagnostyczne :\Topnetinfo\TNI_arch4.zip: Archiwum jest uszkodzone. Poprzednie utworzone archiwa testowane WinRAR nie zgłaszają takich problemów. Niedomagania Programu WinRAR wykluczam ,ponieważ testowałem oraz wykonuję rożne archiwizacje tym programem. Pytanie: Czy to jest problem programu Top_netinfo ver 3.53?. Czy ten problem występuje tylko u mnie? Czy ktos z użytkowników ma taki sam problem? Proszę o odpowiedz
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

viktor pisze:Mam problem przy wykonywaniu archiwizacji programu Top_netinfo ver 3.53
Ustawienia→ Inne → Archiwizacja programu → Archiwizuj. Po uruchomieniu Archiwizuj pasek graficzny Plik wypełniony kreskami do końca ,natomiast pasek Postęp pojawiają się cztery kreski i tak trawa.
Przyczyna leże gdzieś w Twoim komputerze.
U mnie archiwizacja trwa kilka sekund i działa bezbłędnie. W rezultacie powstaje plik TNI_arch1.zip.
Sprawdzane na wersjach 3.53m oraz 3.53o. Sądzę, że na wszystkich innych byłoby podobnie.
Po sprawdzeniu w katalogu głównym programu Top_netinfo ver 3.53 powstaje plik archiwum TNI_arch4.zip.
Spróbuj go usunąć oraz jeśli są jeszcze jakieś inne pliki archiwów, to je także, i wtedy ponowić próbę archiwizacji.
Krzysztof
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: viktor »

Chris-Kr pisze: Spróbuj go usunąć oraz jeśli są jeszcze jakieś inne pliki archiwów, to je także, i wtedy ponowić próbę archiwizacji.
Mój błąd usuwałem tylko ostatni plik archiwum dopiero za Twoją radą skasowałem wszystkie do tej pory utworzone pliki archiwum. Pomogło Chris-Kr dziękuję. :super: Proste rzeczy bywają skomplikowane. ;)
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Dawas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-21, 21:22
Lokalizacja: Chełmża

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Dawas »

Witam. W programie u mnie są rozbieżności.Mianowicie chodzi mi o stan transferu danych. Wg. operatora na chwilę obecną mam 801MB transferu a wg programu 608MB. Skąd taka różnica :(
A gdy wpisywałem limit danych do transferu sprawdziłem poprzez USSD aktualny stan konta.I taki został wpisany. Trzy dni później jest taka rozbieżność :szok: :szok: :szok: :szok:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Dawas pisze:Witam. W programie u mnie są rozbieżności.Mianowicie chodzi mi o stan transferu danych. Wg. operatora na chwilę obecną mam 801MB transferu a wg programu 608MB. Skąd taka różnica :(
Może masz ustawioną niewłaściwa (zbyt dużą) jednostkę taryfikacji?
TNI sam transferu nie liczy, on te dane bierze z systemu i tylko w momencie zakończenia połączenia zaokrągla transfer w górę do pełnych jednostek taryfikacji.
Krzysztof
Dawas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-21, 21:22
Lokalizacja: Chełmża

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Dawas »

Chris-Kr pisze:
Dawas pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Może masz ustawioną niewłaściwa (zbyt dużą) jednostkę taryfikacji?
TNI sam transferu nie liczy, on te dane bierze z systemu i tylko w momencie zakończenia połączenia zaokrągla transfer w górę do pełnych jednostek taryfikacji.
Można to skorygować jakoś ???????? :mur:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-08-04, 18:11 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-08-04, 17:10 przez Dawas, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Dawas pisze:Można to skorygować jakoś ???????? :mur:
Ustawić poprawną wartość jednostki taryfikacji.

[ Dodano: 2011-08-04, 19:30 ]
Jak chodzi o skorygowanie aktualnej wartości pozostałego do wykorzystania transferu, to w Ustawienia -> Okres rozliczeniowy masz tam przycisk Korekta transferu.
Krzysztof
mefa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-29, 22:36
Lokalizacja: woda

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: mefa »

Czy można gdzieś ustawić, aby nawiązywało ponowne połączenie po czasie krótszym niż 1 minuta ? Bo chyba tyle jest domyślnie ustawione w programie. Mam darmowe aero2.
e173u-2 + aero2 & tpsa dsl 4mbit
mar4321
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2008-07-19, 10:33
Lokalizacja: Wschowa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: mar4321 »

Ja mam taką sytuację:

Korzystam z internetu Plus GSM. Jako modemuużywam telefonu Sumsung Avila podłączonego do komputera za pomocą kabla USB. Do nawiązywania połączenia używam TNI.

I teraz tak;

Jeśli w ustawieniach programu mam odznaczoną opcję Komunikacja AT i PIN to połączenie jest nawiązywane
Natomiast jeśli zaznaczę w ustawieniach Komunikacja AT i PIN to próba połączenia kończy się błędem informującym o tym, że wybrano modem zamiast portu do komunikacji.

Problem w tym że w ustawieniach nie mam na liscie innej opcji niż: COM10: Modem SAMSUNG USB Mobile Modem

Jeśli wybiorę w ustawieniach opcję: COM10: Modem SAMSUNG USB Mobile Modem i zaznaczę Komunikacja AT i PIN przy rozłączonym połączeniu internetowym to bez problemu program pokazuje zasięg, operatora itp. ale nie można nawiązać połączenia internetowego. Żeby nawiązać połączenie muszę odznaczyć Komunikacja AT i PIN. Można to jakoś rozwiązać?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: krystianb »

mar4321 pisze:Można to jakoś rozwiązać?
Niestety brak dodatkowego portu com w modemie nie daje takiej możliwości.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

mar4321 pisze:Można to jakoś rozwiązać?
Niestety nie, ponieważ masz tylko 1 port COM. Jeśli chce się mieć podgląd "na żywo" wartości CSQ, LAC, CID, SMS'y to potrzeba mieć jeszcze 1 dodatkowy port COM. W przypadku połączenia przez USB/Bluetooth coś takiego nie jest możliwe.

[ Dodano: 2011-08-08, 21:27 ]
Spóźniony ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
nieszakul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-29, 19:42
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: nieszakul »

Czy jest możliwość zainstalowania TNI w pamięci modemu zamiast instalki orginalnego oprogramowania? Modem huawei e169
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Jaco »

nieszakul pisze:Czy jest możliwość zainstalowania TNI w pamięci modemu zamiast instalki orginalnego oprogramowania? Modem huawei e169
Nie ma takiej możliwości.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

nieszakul pisze:Czy jest możliwość zainstalowania TNI w pamięci modemu zamiast instalki orginalnego oprogramowania?
Zamiast - nie. Ale możesz TNI zainstalować oprócz oryginalnego softu.
Wystarczy skopiować TNI na kartę pamięci micro-SD i włożyć ją do slotu modemu.
Używając TNI zainstalowanego na karcie pamięci, trzeba tylko pamiętać, żeby nie odłączać modemu od złącza USB przed zamknięciem aplikacji, bo wtedy program nie mając możliwości zapisania swoich danych, powiesi się.
Krzysztof
nieszakul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-29, 19:42
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: nieszakul »

może chociaż jakiś autorun?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

nieszakul pisze:może chociaż jakiś autorun?
Nic prostszego. Zakładając , że TNI znajduje się w katalogu \TNI piszesz w notatniku:

Kod: Zaznacz cały

[autorun]
action="Uruchom TNI"
shellexecute=TNI\top_netinfo.exe
shell\Autorun\command=TNI\top_netinfo.exe
shell=Autorun
ICON=TNI\top_netinfo.exe
Następnie zapisujesz to jako plik autorun.inf i umieszczasz w katalogu głównym karty SD.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: ezaq »

YaHooo, a nie wystarczy umieścić:

Kod: Zaznacz cały

[autorun]
open=TNI\top_netinfo.exe
w pliku autorun.inf? Na płytach CD zwykle tylko tyle jest. Plus ewentualnie ikona (ostatni wiersz kodu w Twoim poście).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

ezaq pisze:YaHooo, a nie wystarczy umieścić:
W teorii powinno to działać. Jednak ja w pracy (jako, że chodzę po klientach i wkładam pendrive do różnych komputerów, a mam tam zestaw narzędzi i w autorunie mam TC Commandera w wersji portable dla wygodnej pracy) zrobiłem sobie taki plik na początku:

Kod: Zaznacz cały

[autorun]
open=utils\TCPowerPack2\TCPowerPack.exe
icon=utils\TCPowerPack2\TCPowerPack.exe
Niestety ten plik przy wyłączonym autoodtwarzaniu nie odpalał się TC po podwójnym kliknięciu na ikonę pendrive w Moim komputerze (a tylko wchodziło się jak do zwykłego katalogu). Powodem było to, że w tej wersji w menu podręcznym jest pogrubiona pozycja Otwórz. Zatem wyświetla się zawartość pendrive w oknie Eksploratora Windows. I żeby włączyć TC muszę i tak ręcznie zmieniać katalog i szukać pliku .exe.

Rozwiązanie polega na dodaniu nowej pozycji do menu i ustawienie jej jako domyślnej. Ale to jest sposób dla Windows 2000 i nowszych (myślę, że to nie jest strata). Mój plik wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

[autorun]
action="Uruchom TCPowerPack.exe"
shellexecute=utils\TCPowerPack2\TCPowerPack.exe
shell\Autorun\command=utils\TCPowerPack2\TCPowerPack.exe
shell=Autorun
ICON=utils\TCPowerPack2\TCPowerPack.exe
I tu nawet przy wyłączonym autorunie w Windows pojawia się nowy element menu podręcznego który jest domyślną akcją. Dzięki temu podwójny klik na ikonę pendrive uruchamia TC PP.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
slayne
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-08-29, 11:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: slayne »

Witam

Mam modem E173u-2 i Play Online Na Kartę. Chcę dowiedzieć się do jakiego nadajnika się łączę i po jakiej częstotliwości bo nie wiem jaką antenę dokupić. Wyczytałem, że mam użyć komendy

AT!GETBAND?

Rozumiem, że mam to wpisać w
Plik -> Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT
i tam wstawiam tą komendę w tej rozwijalnej liście na górze i daję Wyślij to mi pokazuje:


Polecenie:
at!getband?
Odpowiedź:
at!getband?

COMMAND NOT SUPPORT

-----------------------------

Jak to wpisać. Próbowałem małe i duże litery, bez at i z at, z ! i ? oraz bez.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

slayne pisze:Chcę dowiedzieć się do jakiego nadajnika się łączę i po jakiej częstotliwości bo nie wiem jaką antenę dokupić.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=353767#353767

Wyczytałem, że mam użyć komendy

AT!GETBAND?
Po pierwsze: Huawei ma inną składnię komend,
po drugie: tej komendy E173 nie obsługuje.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Polecenie:
at!getband?
Odpowiedź:
at!getband?

COMMAND NOT SUPPORT

-----------------------------

Jak to wpisać. Próbowałem małe i duże litery, bez at i z at, z ! i ? oraz bez.
Jak sam modem zwraca "COMMAND NOT SUPPORT", to znaczy, że komenda nie jest obsługiwana. Trzeba by poszukać komendy dla modemów Huawei. Niestety Huawei strzeże swoich komend i nie udostępnia ich nikomu. Tak więc będzie trudno coś znaleźć.
Chris-Kr pisze:Po pierwsze: Huawei ma inną składnię komend,
Co masz przez to na myśli? Bo nie bardzo rozumiem...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

YaHooo pisze:Trzeba by poszukać komendy dla modemów Huawei. Niestety Huawei strzeże swoich komend i nie udostępnia ich nikomu. Tak więc będzie trudno coś znaleźć.
Listę komend obsługiwanych przez dany modem można uzyskać wysyłając do niego polecenie AT+CLAC.
Co masz przez to na myśli? Bo nie bardzo rozumiem...
Huawei nie używa w swoich komendach znaku wykrzyknika. Więc gdyby modem obsługiwał to polecenie, to prawdopodobnie wyglądało by ono tak:
AT^GETBAND?
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze: Listę komend obsługiwanych przez dany modem można uzyskać wysyłając do niego polecenie AT+CLAC.
A to ja wiem, tylko bardzo często nie wiadomo jakie ma parametry komenda, albo w ogóle do czego służy. No i niestety nie wszystkie komendy są uwzględniane w odpowiedzi na taką komendę. Szczególnie komend opracowanych przez producenta modemu raczej się tam nie znajdzie.
Chris-Kr pisze:Huawei nie używa w swoich komendach znaku wykrzyknika. Więc gdyby modem obsługiwał to polecenie, to prawdopodobnie wyglądało by ono tak:
AT^GETBAND?
W ten sposób. Po prostu Huawei ma inny zestaw komend.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Novatel Merlin X950 Hsupa Express Card

Post autor: Pamoart »

Witam, czekam cierpliwie już z półtora roku, przeprowadziłem niezbędne testy i nasłuchy portów dla modemu "Novatel Merlin X950 Hsupa Express Card". Mam pytanie czy jest szansa że kiedy używam technologii HSDPA, HSUPA zamiast UMTS pojawią się nazwy tych technologii?? No i kiedy korzystam z EDGE nie będzie napisu GSM tylko EDGE?
STALKER52
Stały użytkownik forum
Posty: 101
Rejestracja: 2009-08-13, 08:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: STALKER52 »

Witam. Ostatnio miałem problem z modemem Huawei E5832. Problem był opisywany na tym forum. Bardzo byłbym wdzięczny jeśli autor programu wprowadził obsługę tego modemu. Działa on w trybie RAS i NDIS do wyboru do koloru. Pozdro!
harus43j
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2011-07-10, 15:43
Lokalizacja: Ławki

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: harus43j »

23.07.2011 Chris - Kr "mistrz bezprzewodowy" doradzał mi , jak mam stwierdzić , z którego nadajnika i na jakiej częstotliwości ściągam internet. Niestety - nic mi z tego nie wychodzi. W głównym oknie programu nie mam żadnych danych o nadajniku - nie chce mi przyjąć komendy >komunikacja AT<. Gdy wcisnę >lista BTS -ów < i > Szukaj < to nie chce szukać - często w tym momencie zawiesza się komputer. Jestem bezradny - wiem , że popełniam jakiś błąd - nie wiem jednak -jaki. Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam.
początkujący na forum poznaniak
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

harus43j pisze:W głównym oknie programu nie mam żadnych danych o nadajniku - nie chce mi przyjąć komendy >komunikacja AT<. Gdy wcisnę >lista BTS -ów < i > Szukaj < to nie chce szukać
"Komunikacja AT" musi być włączona, bez tego żadne dodatkowe funkcje nie będą działać.
Mam nadzieję, że już zapoznałeś ze stroną przedstawiającą jak należy skonfigurować program? http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tutorial_top_netinfo_ras.htm
Przypuszczam, że prawdopodobnie masz niewłaściwie porty COM ustawione.
Jako modem powinno być "HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem", a jako port do komunikacju AT z modemem powinien być wybrany "Port HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface".
Jeśli dalej nic nie wskórasz, to załącz screeny głównego ekranu oraz okien:
Ustawienia -> Połączenie
oraz
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN
Krzysztof
watss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-22, 22:51
Lokalizacja: katowice

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: watss »

Witam,
korzystam z TNI pod Win XP na laptopie i mam problem z hibernacją.
Przy wyłączonej komunikacji AT działa bez problemów, natomiast gdy komunikacja AT jest aktywna, to muszę wyłączyć program przed próbą przejścia w stan hibernacji, ponieważ w innym wypadku otrzymuję taki komunikat błędu:
Sterownik urządzenia "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM9)" uniemożliwia przejście komputera w tryb hibernacji. Zamknij wszystie aplikacje i spróbuj ponownie. Jeżeli problem będzie się powtarzał, może wystąpić potrzeba zaktualizowania sterownika.
Każdorazowe zamykanie TNI jest bardzo niewygodne...
Czy można to jakoś poprawić (np. w programie)?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

watss pisze:
<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Czy można to jakoś poprawić (np. w programie)?
Jak widać z komunikatu, to sterownik modemu uniemożliwia przejście w stan hibernacji.
Więc w tej sprawie musisz napisać do firmy Huawei, żeby poprawili swój sterownik ;)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-08-23, 17:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-08-23, 16:32 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
ODPOWIEDZ