Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Z menu głównego TNI wybierasz Sieć -> Wymuszanie HSxPA. Tam ustawiasz sobie adres pingowanego serwera, wielkość pakietu w bajtach i odstęp między pingami. Sugeruję ustawić 1s, 300B i jakiś dowolny adres np google.pl czyli 74.125.39.105.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
gosiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-02, 22:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: gosiak »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Od pół roku jestem użytkownkiem iPlusa (9GB). Posiadam modem Huawei E173. Moim problemem jest to, że kiedy uruchamiam internet (który w mojej miejscowości ma dobry zasięg - na to nie mogę narzekać), strony "lubią" zawiesić się, muzyka w odtwarzaczu charakterystycznie "pierdzi". Kiedy wyłączę internet, muzyka puszczona na youtube (załadowana wcześniej) czy w WMP znów działa. Trafiłam na to forum, chciałabym korzystać z programu, który został tutaj umieszczony, ale jak to kobieta-wszystko napisane, ale mam kilka pytań:
1. Program jest całkowicie darmowy i nie nabija mi dodatkowych kosztów na rachunek?
2. Nie rozumiem żadnych zapisków o tych sieciach itd. Przebrnęłam przez wszystkie posty w tym temacie,ale nadal jestem zielona;) Czy można kobiecie wytłumaczyć -jak krowie na rowie-jak korzystać z tego programu? Najlepiej łopatologicznie. Byłabym bardzo wdzięczna:) Serdecznie pozdrawiam i przepraszam za spam. gosiak
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

gosiak pisze: Czy można kobiecie wytłumaczyć -jak krowie na rowie-jak korzystać z tego programu?
Dla kobiet mamy specjalne rozwiązanie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=360479#360479
Krzysztof
gosiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-02, 22:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: gosiak »

Chris-Kr pisze:
gosiak pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Dla kobiet mamy specjalne rozwiązanie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=360479#360479
Dziękuję za tak szybką odpowiedź:) Już ściągam program, zainstaluję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Najbardziej zależy mi na tym, żeby pozbyć się tego uporczywego "pierdzenia" przy słuchaniu muzyki:)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-09-03, 22:41 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 21:40 przez gosiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

gosiak pisze:Najbardziej zależy mi na tym, żeby pozbyć się tego uporczywego "pierdzenia" przy słuchaniu muzyki:)
Na to raczej nie licz, to nie ma żadnego związku z używanym menadżerem połączeń.
To prawdopodobnie urządzenia sprzęgają się przez zbyt duże zbliżenie.
Odsuń modem od wzmacniacza (oraz innych urządzeń elektroakustycznych), wtedy zakłócenia powinny ustąpić.
Krzysztof
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: marens »

Chris-Kr pisze:Odsuń modem od wzmacniacza (oraz innych urządzeń elektroakustycznych), wtedy zakłócenia powinny ustąpić.
Najlepiej zrobić to na kablu USB, byleby był troszkę dalej od laptopa/głośników.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.54
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Możliwość ustawienia wyświetlania wersji mini podczas uruchamiania programu:
Ustawienia -> Start programu -> Okno główne programu -> Mini
2. "program generuje sygnały dźwiękowe o szybkości tym większej, im lepszy jest sygnał":
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> CSQ -> Dźwięki -> Dźwięk do CSQ
3. Poprawiono wysyłanie niektórych poleceń USSD.
4. Umożliwiono odczyt technologii, operatora, wymuszanie technologii (GPRS / UMTS ) w modemach firmy Novatel. Uwaga, osoby posiadające xu870 z bugiem w firmware mogą mieć problemy (zalecana jest aktualizacja).
5. Wiele innych zmian o które byłem proszony na forum.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Yanusz »

janek222, Wielkie dzięki za poświęcony czas :)
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:2. "program generuje sygnały dźwiękowe o szybkości tym większej, im lepszy jest sygnał"
Fajnie to działa :)
A skoro Autor znalazł chwile czasu na pracę nad TNI, to ja się przypominam z tą moją propozycją:
1. Plik btsearch.xls ma już ponad 5 MB i ze względu na dodane nowe kolumny, jego objętość będzie wciąż rosła.
Proponowałbym w oknie "Lista BTSów" dodać trzeci przycisk, umożliwiający sprawdzenie, czy nie ma bardziej aktualnej bazy danych, bez jej ściągania.
O ile 5 MB w przypadku łącza stałego to jest niewiele, to jednak przy limitowanym połączeniu mobilnym 5 MB niepotrzebnego transferu już odgrywa pewną rolę.
Krzysztof
kamilkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-04, 11:38
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kamilkom »

Oplaca sie pobierać ? Dobrze działa ?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.55
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
Chris-Kr pisze:Proponowałbym w oknie "Lista BTSów" dodać trzeci przycisk, umożliwiający sprawdzenie, czy nie ma bardziej aktualnej bazy danych, bez jej ściągania.
Zrobione.

Yanusz pisze:janek222, Wielkie dzięki za poświęcony czas :)
Cieszę się że pomogłem.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Mam nadzieję że janek222 nie będzie miał do mnie pretensji o to, że podałem tutaj tę informację.
Tydzień temu ponownie został ojcem. Tym razem syn!
Krzysztof
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Yanusz »

No to sory, za offtopa, ale GRATULACJE :) Widać nie tylko dobry program mu wyszedł ;p
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

Co prawda to nie wątek o tym, ale gratulacje :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Dzięki :)
Pozdrawiam
Janek
gosiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-02, 22:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: gosiak »

marens pisze:Najlepiej zrobić to na kablu USB, byleby był troszkę dalej od laptopa/głośników.
Głośniki są na strychu, więc chyba to nie ich wina;) W takim razie kupię jutro przedłużacz do kabla USB (mam nadzieję,że to się tak nazywa) i spróbuję w ten sposób. Dzięki, chłopaki!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-09-06, 21:36 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-09-06, 20:36 przez gosiak, łącznie zmieniany 1 raz.
watss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-22, 22:51
Lokalizacja: katowice

Icera

Post autor: watss »

Czy do top-netinfo zostanie dodane wsparcie dla modemów opartych na chipsecie Icera, takich jak Vodafone K3805-Z (ZTE), które trochę inaczej odpowiadają na komendy AT?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

watss pisze:które trochę inaczej odpowiadają na komendy AT?
Niestety nie mam czasu aby samemu dochodzić różnic. Jak podasz (skopiujesz) pełną nazwę portu do komunikacji stąd: TNI -> Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Port do komunikacji... a także opiszesz różnice w komendach to postaram się coś z tym zrobić.
Pozdrawiam
Janek
watss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-22, 22:51
Lokalizacja: katowice

K3805-Z

Post autor: watss »

Porty można zobaczyć tutaj: Porty

W bieżącym wątku znalazłem taki fragment dot. komend AT dla icery (autor frutis - 2011-01-05, 22:04):

Kod: Zaznacz cały

AT
OK
AT+ZSEC?
+ZSEC:0,0

OK
AT+ZNCK?
+ZNCK: 10

OK
AT+CGDCONT?
+CGDCONT: 1,"IP","cmnet","",0,0
+CGDCONT: 2,"IP","internet","",0,1
+CGDCONT: 3,"IP","PPBUNDLE.INTERNET","",0,1

OK
AT+CPIN="0000"
OK
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

watss pisze:W bieżącym wątku znalazłem taki fragment dot. komend AT dla icery (autor frutis - 2011-01-05, 22:04):
Proszę sprawdzić wiadomości pw, wysłałem jedną parę dni temu i nie jest odbierana.
TNI powinno poprawnie wykrywać producenta tego modemu i go obsługiwać co można sprawdzić tu:
TNI -> Ustawienia -> Inne -> Informacje o modemie -> Producent (powinien być ZTE).
Niestety nie posiadam takiego modemu do testów, dlatego prosiłbym o dokładne opisanie, wskazanie miejsc w TNI, które wymagają poprawy. Co dokładnie nie działa?
Pozdrawiam
Janek
poczta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-20, 08:53
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: poczta »

Witam,
korzystam z modemu sierra 307 usb(fw z 2009 roku), Windows Vista PL. Mój modem nie chce współpracować z programem Top_netinfo. Korzystam z internetu Aero2 na programie AirCard Watcher najnowsza wersja wszystko chodzi bardzo dobrze ale chchiałbym odpalić go na TNI.
TNI wskazuje statystyki (rys.4.) tylko gdy mam właczonego Watcher'a. Po wyłączenie go i odpaleniu TNI nie ma żadnej reakci (radio włączone). Zauważyłem też, że nie znajduje wtedy modemu (rys.7.).
Przy próbie stworzenia połącznie wyskakuje info: "nowe połączenie nie zostało stworzone" (rys.8.). Program uruchomiony jako administrator i zgodnością XP.

Ustawienia w programie:
http://imageshack.us/g/208/komunikacjaatogolnie.jpg/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

poczta a jak TNI nie znajduje modemu po wyłączeniu Watchera to jest on widoczny w portach COM i modemach w Menadżerze Urządzeń?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

watss udało się skonfigurować port tak aby zadziałała komunikacja?

poczta, wygląda na to że tu Ustawienia -> Połączenie -> Wybierz - edytuj połączenie -> Dodaj klikasz na Anuluj. Musisz dodać połączenie a następnie je wybrać. Uwaga! To połączenie to jest dial-up, czyli można je stworzyć po za TNI a następnie wybrać w TNI.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

janek222 tylko pamiętaj, że Sierry działają w trybie NDIS i nie jestem pewny, czy tak prostu uda się utworzyć dial-upa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

YaHooo pisze:Sierry działają w trybie NDIS i nie jestem pewny, czy tak prostu uda się utworzyć dial-upa
Masz rację, przyjąłem że ma port modem a tak być nie musi. Najpierw rzeczywiście powinien sprawdzić czy w modemach w Menedżerze urządzeń ma ten modem. Jeżeli nie to pewnie jest jakaś komenda, która włącza tryb RAS w tym modemie ale to ewentualnie może być następny krok.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Najpierw rzeczywiście powinien sprawdzić czy w modemach w Menedżerze urządzeń ma ten modem.
Np moja Sierra 881 jest widoczna od razu jak modem i karta sieciowa. Ale nie próbowałem robić dial-upa.
janek222 pisze:eżeli nie to pewnie jest jakaś komenda, która włącza tryb RAS w tym modemie ale to ewentualnie może być następny krok.
Z tego co mi się wydaje, to powinna być również taka opcja w Watcherze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
poczta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-20, 08:53
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: poczta »

WItam,
po wyłączeniu Watcher'a tak się prezentuje menedżer: http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... chera.jpg/
Natomiast połączeni dial-up przez windowsa nie mogę stworzyć, gdyż nie widzi modemu.

Przy próbie połączenia w NDIS w głównym panelu wyskakuje: at*eiac=1,1, APN darmowy, pin wpisany, numer *99***1#, AT OK, AT&F OK, at*eiac=1,1 error, at*eiapws=1,1 error, at*enep=1,1 error.
Ostatnio zmieniony 2011-10-20, 19:32 przez poczta, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

poczta pisze:Natomiast połączeni dial-up przez Windowsa nie mogę stworzyć, gdyż nie widzi modemu.
Dziwne, nie powinno być problemów, jest modem:
Sierra Wireless HSPA Modem nr 3
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Dziwne, nie powinno być problemów, jest modem:
Sierra Wireless HSPA Modem nr 3
Być może Watcher usypia modem za pomocą AT+CFUN albo jakiejś podobnej komendy. Ja bym sprawdził czy na COM22 można przy wyłączonym watcherze porozmawiać z modemem za pomocą komend AT i sprawdzić czy jest zalogowany do stacji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
poczta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-20, 08:53
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: poczta »

Przy próbie połączenia w NDIS w głównym panelu wyskakuje: at*eiac=1,1, APN darmowy, pin wpisany, numer *99***1#, AT OK, AT&F OK, at*eiac=1,1 error, at*eiapws=1,1 error, at*enep=1,1 error.

Raport jaki uzyskałem: http://www.przeklej.pl/plik/raport-log-0033hv6h440i
ODPOWIEDZ