Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: ja.michal »

Pogrzebałem nieco więcej na temat usługi Ekstra Sygnał w Orange. Usługa ta to instalacja przez Orange femtokomórki w domu/firmie. Dzięki temu mamy zasięg 3G w danym miejscu. Można ustalić listę numerów, które mają priorytet w połączeniu. Wszystkie usługi jak połączenia głosowe, SMSy, MMSy czy internet działają. W praktyce jest to rozszerzenie zasięgu sieci Orange. Zasięg jest na licencjonowanym paśmie Orange.
Do korzystania z usługi trzeba mieć łączeni stałe o parametrach przynajmniej 1 Mb/s download i 512 kb/s upload. Prędkości w 3G będą oczywiście ograniczone prędkością łącza na jakim działa femnokomórka.

Ale do sedna.
Informacja o usłudze na stronie jest w dziale dla małych i średnich firm.
http://www.orange.pl/kid,4002009758,id, ... ticle.html
W praktyce usługa jest również dla konsumentów. Różnica jest tylko taka, że pierwszą umowę konsument może podpisać na 24 miesiące. Dopiero przedłużenie umowy może być na 36 miesięcy. Minus jest taki, że jednorazowa opłata instalacyjna jest droższa (430,50 zł przy 24 miesiącach gdzie przy 36 opłata wynosi 184,50 zł). Opłata miesięczna jest taka sama czyli 23,37 zł. Ceny podawałem jak dla konsumentów czyli brutto.

Instalacja faktycznie dla nas konsumentów jest kosztowna (doliczana do pierwszej faktury), ale z drugiej strony tylko Orange ma usługę, która umożliwia "postawienie domowej stacji bazowej" w przypadku problemów z zasięgiem. Coś za coś. ;)
Oczywiście musimy być już klientem usługi mobilnej na abonament w Orange.

Temat stworzony do podyskutowania sobie i dla tych, którzy mają problem z zasięgiem w telefonie i szukają rozwiązania.

Sam się chyba przejdę do punktu popytać o usługę. Tak z ciekawości.
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: arkoarek »

montowałem takie coś w pewnej redakcji która mieści się w dużym domu aby wszyscy na firmowych telefonach mieli zasięg
internet i tak tam leci z łącza kablowego przez router wi fi
samo montowanie urządzenia aby polepszyć internet nie ma sensu bo to potrzebuje i tak łącza wiec lepiej zainwestować w dobry router i mieć net za friko z wi-fi niż tu jeszcze płacić za transmisję 3G ze swojego łącza
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: ja.michal »

arkoarek, to internetu oczywiście, że to głupota. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o dobry zasięg sieci komórkowej, aby można było normalnie rozmawiać przez telefon.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: Jo_gurt »

arkoarek, ty instalowałeś coś takiego czy repeater?
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: rio bravo »

Wiecie może jaki mniej więcej zasięg ma femtokomórka, żeby można było swobodnie rozmawiać przez telefon?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: mazut »

Aktualnie gdy masz Wifi Calling w orange to femtokomorka jest raczej zbednym gadzetem.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: rio bravo »

Wiem. Nie mam wifi calling, nie mają też inne osoby w firmie, a zasięgu brak i dodzwonić się nie można. Wszyscy telefonów nie zmienią, żeby mieć wifi calling. Interesuje mnie konkretnie odpowiedź na pytanie jaki mniej więcej zasięg ma femtokomórka? Jeśli ktoś z forumowiczów używał w praktyce będę wdzięczny za odpowiedź.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Ekstra Sygnał czyli własny BTS w domu

Post autor: ja.michal »

rio bravo, prawdopodobnie jak router WiFi.

Tylko pamiętaj, że jednocześnie może być podłączonych czterech użytkowników, z czego bodajże dwóch może prowadzić rozmowę. Nie również handoveru to sieci RAN operatora. Po wyjściu z zasięgu femtokomórki rozmowa jest przerwana.
ODPOWIEDZ