Kilku operatorów z agregacją a zasięg

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Cześć,

Mam pytanie odnośnie agregacji pasm po LTE czy wszyscy operatorzy stosują agregację 800+1800+2600 ?
Mieszkam na ul. Lubianej w Warszawie (04-876) i ostatnio zauważyłem w telefonie LTE+ w Plusie, mimo że dotychczas to było zwykłe lte maks 8-10 Mb/s na dworze. Ku mojemu zdziwieniu na dworze i w domu łapie wyniki w okolicach 40mb/s / 5 Mb/s Sprawdziłem z jakim BTSem się łącze no i teraz zdziwienie : ul. odrębna 4 id stacji BT10276 Na tym samym adresie jest też nadajnik Playa w pełnej agregacji..

Tylko teraz pytanie dlaczego play mając bliżej 2 nadajniki z agregacją pasma (Hilton ul. skalnicowa id: : WAR2213 ) oraz Play (26006) ID: WAR2076
Warszawa - Wawer, ul. Patriotów 195 (dach budynku biurowo-usługowego) gdzie teoretycznie odległość o około 1000 metrów (do odrębnej mam około 2,5km do patriotów około 1,7km) play nie łapie LTE-A ?
Fakt faktem, że zabudowanie jest dużo większe (w przypadku plusa, zasięg idzie głównie przez pola i zabudowania) tutaj jest trochę gęstsze zaludnienie.

Na telefonie zasięg na dworzu mam -85 dB w domu okolice 97 ale i tak prędkość podobna. Ping też ~20 ms.

Czy samsung galaxy s5 neo potrafi agregować 3 pasma ? bo LTE kat.6, moje testy robiłem na swoim telefonie S7 edge gdzie jest kat9?

Do tego na hiltonie teoretycznie mam orange z agregacją pasm a pół roku jak robiłem testy to łapał zwykłe LTE ... chyba że dopiero uruchomili agregacje na BTSach ?

Ogólnie szukam czegoś na alternatywe neostrady 12/1 Mb/s działa może i stabilnie ale od 5 lat żadnej rozbudowy i żadnej już nie będzie bo niby półka VDSL wszystko jest ale odległość od centrali 2,2km...

Plus śmiga 40-50 Mb/s / 5 Mb/s. Mam możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pakietu na firme i bardzo skłaniam się ku orange 500 gb biurowy lub plus lte 2.0 bo podobno już z lejkami nie jest tak źle. Miesięcznie robię około 200-400 GB transferu.
560 GB w orange spokojnie by starczyło, nawet jeżeli nie to mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 2 simy. Obecnie za neostrade płacę około 75-80 zł. Wiem, że LTE działa różnie i prędkości są różne ale z tego co widzę nadajników i sieci jest sporo a poniżej 10 Mb/s plus nie spadł przez 2 tygodnie testowania ( w godzinach wieczornych 30/3). Muszę podjechać bezpośrednio pod nadajnik bo myślałem, że łącze się z tym przy patriotów ale tam jest tylko 800+1800 i wrzuciło mnie na ten z agregacją. Swoją drogą agregacja aż tak dużo daje, że 2x większa odległość?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: Pawrzes »

Wszyscy agregują ale takich stacji z wszystkimi pasmami jest prawie 2000 w Play a w Plusie można policzyć na palcach jednej ręki...
Plus: Odrębna 4 - nie wiadomo czy dociera do Ciebie pasmo 2600 i może łapiesz 1800+800, wcześniej ten sektor był bardzo przeciążony więc tylko na tej jednej antenie dodali 2600 + 4 sektor LTE1800 więc póki co jest dużo lepiej z transferami niż było do niedawna.
Wszystko zależy od mocy, azymutów anten, wysokości, ukształtowania terenu, przeszkód itp. stacji bazowych więc nie zawsze najsilniejszy sygnał jest z najbliższego BTS-a.
Jeśli S5 Neo agreguje tylko 2 pasma więc np. jeśli 1800+2100 to nie pokazuje LTE+ na wyświetlaczu.
Pół roku temu na Hiltonie w Orange było tylko LTE1800.
Najlepiej zrobić testy blisko stacji aby uzyskać najlepsze wyniki i potem ewentualnie dokupić antenę aby modem agregował 3 pasma jeśli chciałbyś uzyskać możliwie najszybszy transfer.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: radius »

*#0011# prawdę Ci powie :)

Mi S5Neo agregacji 1800 (10 MHz) + 800 (5 MHz) na wyświetlaczu nie pokazuje. Jednak w MENU serwisowym już to widzę.

Natomiast przy Orange i T-Mobile gdzie na 1800 jest 15 MHz i na 800 jest 10 MHz mam już znaczek LTA+.

Należy więc przyjąć że ten Samsung agregację pokazuje od 20 MHz pasma.

S5 Neo agreguje tylko:

1800 + 800

2600 + 800

2600 + 1800
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: ml13 »

radius pisze: Należy więc przyjąć że ten Samsung agregację pokazuje od 20 MHz pasma.
Tak, każdy samsung...chyba że ma właśnie soft z Play. W Play samsungi LTE+ pokazują przy każdej agregacji.
Obrazek
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Dzięki za wyjaśnienia ale nie do końca mnie zrozumieliście plus na 4G+ testowałem na s7 edge :-) na s5 neo testowałem sieć play bo niby są 2 nadajniki z agregacją ale na s5 neo było tylko LTE i 2 kreski z czego wyciskałem około 8-9 Mb/s.
W takim razie, jak już pojawiło się LTE orange z agregacją na hiltonie to muszę znowu po karte sim polecieć, i może po t-mobile choć wole 500 GB transferu pewnego niż unlimited z niewiadomą.

Pytanie skąd się dowiedzieć jak bardzo obciążony jest BTS? bo chciałbym wybrać Orange, ale fakt że jest na hiltonie gdzie dosyć sporo gości go odwiedza bo była tam konferencja play i wielu innych dużych firm trochę przeraża. Z drugiej strony w okolicach otrębnej jest drugi BTS z agregacją...

Ogółem mam dosyć kabla, bo w mieszkaniu mam światłowód 300 mb/s od orange i jak wracam do domu codziennie na 4-5h to 12/1 jest jakieś masakryczne.. do tego mam wrażenie że na LTE strony wczytują się o niebo szybciej. Kable tylko tracą na jakości po przez 4 lata z miedzią się dzieje coś złego i z 15 Mb/s już jest 12-13 Mb/s (margines spadł o 2-3dB)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: 3G_ »

W Plusie 1800+800 to też bedzie LTE+, choć niewielka różnica względem samego 1800.
W Playu na tym S5 neo możesz mieć agregację np. 1800+800 i wtedy nie pokaże Ci LTE+ jak koledzy pisali, a prędkości takie małe są możliwe jeśli masz słaby sygnał czy obciążoną stację. Zobacz *#0011# w czasie speedtestu i będzie wiedział czy jest agregacja.
Orange rozbudowuje teraz intensywnie i może już mają u Ciebie agregację również.
Udaj się bliżej BTS od strony mieszkania (żebyś badał swój sektor), zrób speedtesty wieczorem i będziesz widział po prędkościach obciążenie.
E, a z tym kablem to nie wiem co masz... Zawsze kabel był, jest i będzie lepszy od bezprzewodowych technologii.
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

E, a z tym kablem to nie wiem co masz... Zawsze kabel był, jest i będzie lepszy od bezprzewodowych technologii.
Dlatego stwierdziłem, że kabel zostanie a dodatkowo wezmę orange LTE biurowy 500 GB jako boost :- ) Mam tyle do kabla, że od 5 lat z nim nic nie robią i przez następne 10 też nie zrobią... potrzebne jest nowe ONU a orange wstrzymało większość inwestycji DSL jeżeli klient docelowy ma łącze większe niż 5 Mb/s...
Pobieram trochę danych i 45 GB do pobrania po 13 Mb/s jest katorgą... A tak to zostanie kabel, dorzucę LTE i jak LTE zwolni albo będzie lejek to tylko przepięcie skrętki do drugiego routera.
Do tego orange nie chce inwestować FTTH do domu - co jest jasne i zrozumiałe, ale takie łącze jak w mieszkaniu ratowało by sytuację... głupie wysłanie backupów zdjęć do chmury zajmuje godzinę a nie dobę :- )
Obrazek
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: Pawrzes »

Goście DoubleTree by Hilton nie obciążają stacji na dachu ponieważ w Play i NetWorkS! są dodatkowo stacje wewnątrz hotelu (pikokomórki)
Pozdrawiam
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Ok teraz mam pytanie, kupiłem starter orange i na zewnątrz zasięg -104 ale tylko 4G bez plusa. Problem taki, że nie mogę zidentyfikować BTSa z którym się łącze (brak na liście pozwoleń UKE) eNB mam 215075-11 oraz 280240-1 pomoże ktoś?
Możliwe, że na hiltonie są pozwolenia ale nie ma jeszcze agregacji? bo teoretycznie jest 300-400 metrów bliżej niż bts plusa, mimo deszczowej pogody ten z plusa znów złapał 4G+ mimo gorszego zasięgu prędkość bez zmian 40/3 Mb/s o tej porze.
Orange natomiast mocno skakał po BTSach jak tylko poruszałem się po podwórku..
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: radius »

15075, Skalnicowa

80240, Odrębna

2 z przodu odrzucasz. Jest to identyfikator Operatora. W tym przypadku obie to stacje Orange.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: Pawrzes »

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 11&zoom=14 w Warszawie są zweryfikowane wszystkie działające pasma w każdej sieci.
Może w Orange ze Skalnicowej dociera już tylko LTE800 więc aby agregacja była możliwa z tej stacji potrzebna jest antena zewnętrzna do modemu... Miesiąc temu w Orange widziałem znikomy sygnał LTE1800 na ul. Zasadowej...
Pozdrawiam
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Możliwe, zasadowa to obok mnie natomiast dziwi mnie to bo plus łapie agregację z otrębnej bez problemu.. może kwestia wysokości masztu. Zobaczę jeszcze dzisiaj pod BTSem na skalnicowej jak to działa, czy warto kupić antenę. Pytanie tylko, czy jest jakiś model modemu w ofercie orange który agreguje 3 pasma, bo widzę że są tylko na 2?
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Cześć, generalnie kupiłem kartę T-mobie, orange no i testowałem plusa.
Na dworzu, ani T-mobile ani Orange nie weszli w agregacje mimo, że mają BTSy bliżej i są pozwolenia na 1800 i 2600...

Plus cały czas działa minimum 25 Mb/s wieczorami w domu spada do około 15 Mb/s ale wystarczy wyjść na dwór i wraca do 30 Mb/s. Z tego co patrzyłem to BTS ma dosył radiolinią E2 500 Mb/s.

Zdecydowałem się, że wezmę pakiet 110 GB ja + internet LTE za 45 zł + 25 zł miesięcznie za DWR 990 aby była agregacja pasma.

Teraz dwa pytania, jaką łapię częstotliwość według poniższego zrzutu ekranu i jaką kupić antenę do agregacji pasm, bo nie mogę takiej znaleźć... :(

zrzut https://zapodaj.net/5c166b0fac19d.png.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: matek451 »

Ty na poważnie z tym Plusem? 15Mb/s w agregacji LTE800+LTE1800 i chcesz to brać w abonamencie na dodatek z tym DWR-960 za sumę ponad 600 zł? wiesz chociaż jak działa teraz FUP w Plusie? Na LTE2600 Plusa przy tych parametrach sygnału nie masz praktycznie szans, nawet z anteną o dużym zysku na 2600MHz. No i jak masz już parcie na Plusa to bierzesz teraz w promocji 100GB za 50 zł, dla ciebie w SD za 25 zł i do tego B315 za 15 zł/m-c. sprzedajesz za 300 zł, dokładasz do B618, B525, E5186 i masz porządny router z LTE-A.
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

matek451 pisze:Ty na poważnie z tym Plusem? 15Mb/s w agregacji LTE800+LTE1800 i chcesz to brać w abonamencie na dodatek z tym DWR-960 za sumę ponad 600 zł? wiesz chociaż jak działa teraz FUP w Plusie? Na LTE2600 Plusa przy tych parametrach sygnału nie masz praktycznie szans, nawet z anteną o dużym zysku na 2600MHz. No i jak masz już parcie na Plusa to bierzesz teraz w promocji 100GB za 50 zł, dla ciebie w SD za 25 zł i do tego B315 za 15 zł/m-c. sprzedajesz za 300 zł, dokładasz do B618, B525, E5186 i masz porządny router z LTE-A.
Nie do końca mnie zrozumiałeś. 15 Mb/s jest w WEWNĄTRZ DOMU w godzinach wieczornych. Jeżeli wyjdę na dwór, i minę dwa budynki mam praktycznie same pola i wtedy prędkość jest około 35-40 Mb/s a w południe 50-70 Mb/s jednak upload potrafi dobić do 20-25 Mb/s na czym mi dużo bardziej zależy.
Obecnie mam neo 13/1 Mb/s gdzie upload realnie to 750 kb/s. Ją zostawiam, jednakże LTE ma być wykorzystywane do pobierania jednorazowo dużych plików (np gra na Xboxa, czy SAS studio itp). Myślę, że z anteną wyciągne około 50 Mb/s bo tyle wieczorami udaje mi się wyrwać bezpośrednio pod nadajnikiem to dlaczego mam nie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Plusa?
W kuchni np zawsze mam minimum 25 Mb/s.

T-mobile, orange,play w środku domu łapie 4-5 Mb/s bez agregacji.

Lejki podobno w Power Lte 2.0 są dużo "łagodniejsze" a mam pakiet 110 GB który według mnie spokojnie wystarczy. Z routerami nie chcę robić "zabawy" z tego względu że biorę to na firmę, i nie mam czasu na kupno,sprzedaż, kupno. DWR 960 jest chyba w miarę ok?

BTW. Nigdzie nie widzę promocji 100GB za 50 zł, na stronie plusa kosztuje 70 zl sama SIM
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: patryk7588 »

Bo to oferta czasowa Happy Days: http://www.plus.pl/happy-days-100gb-2
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Ok ale z tego co się dowiedziałem, to nie podlega pod SmartDom? / dowiedziałem się że nie, a ja przedłużam umowę internetu który obecnie jest w firmie.. :-)
Generalnie jaką antenę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do agregacji 1800+800 ?

Jak te lejki w plusie wyglądają obecnie? chciałem orange 500 GB biurowy, ale zasięg mimo że BTS w tym samym miejscu co plusa, bez agregacji dociera.. może węższy kanał nie wiem
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: patryk7588 »

Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: onken »

Oferta czasowa i przymusowo sprzęt na raty ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

A powie mi ktoś jak wygląda sprawa lejków w plusie teraz?
I czy ten DWR 960 nadaję się ? czy faktycznie tylko opcja sprzedaży?

Generalnie myślę, jak rozwiązać przeskakiwanie między neo a LTE tak żeby nie przepinać nic między portami... :-) albo coś z WANem pokombinuje, albo 3 router sumujący obydwie sieci (mam na stanie)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: matek451 »

Faktycznie ta promocja HD bez programu SmartDom czyli lipa. Plus ma coraz gorsze te promocje, szukają na siłę frajerów. Jak możesz skorzystać z rabatu 50% dla firm to lepsza opcja. A ten DWR-960 to taki zubożony DWR-966, router z LTE-A i jednym portem LAN Gigabit , pozostałe to 100Mb/s . Swoiste kuriozum.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: onken »

No i niby 49,99 ale musisz brać na siłę B315 ze strony co podraża ofertę o 15 zł miesięcznie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Jednak przeliczyłem, że bez sensu brać ten router za 25 zł bo faktycznie x24 wychodzi ponad 600 zł.. Kiedyś plus dawał modemy w cenie do power lte 2.0...

Byłem teraz na dworzu, 50m od domu omijając te dwa budynki na linii i generalnie poniżej 50 Mb/s nie schodziło, pobrałem 1 Gb to cały czas wahało się między 5.5 MB/s a 8.0 MB/s ciekawe jak długo to potrwa bo od miesiąca cały czas stabilnie :-)

http://www.speedtest.net/my-result/a/2976764726

Antenę na agregacje 800 i 1800 potrzebuje tak?
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Dobra, dzisiaj kupiłem start Orange na nowo i generalnie wychodzi, że mają bardzo dziwną sieć.
Jak wyszedłem na podwórko, to złapało 2-3 kreski LTE i transfer w granicach 7-10 Mb/s. Na dachu około 10-15 Mb/s
INFO:
https://zapodaj.net/f78ae25b07287.png.html (na dachu trzymałem telefon)

Jednakże od czasu do czasu łapało to agregację i wtedy transfer wynosił 18-20 Mb/s. Jak poszedłem 100 metrów obok, omijając domu to agregacja też wpadała bardzo sporadyczne i trzymała 2 kreski. Transfer wachał się 15-20 Mb/s. Przy pobieraniu od 1,5 MB/s do 2,4 MB/s.
Pytanie dlaczego Orange tak słabo łapie agregację?

Gdy jechałem w strone BTSa, to dopiero 600-800 metrów przed złapał agregację jak zasięg zmienił się z 3 na 4 kreski i wtedy wyglądało to tak:

https://zapodaj.net/c312b59fd3820.png.html

Transfer wyszedł: http://www.speedtest.net/my-result/a/2984026153
(obsługuje mnie masz z nowego hotelu hilton, a podobno tam są jakieś najnowsze sektory które mają dużo większa wydajność. Podłączone jest światłowodem, nie radiolinią)

Teraz pytanie, ile dB da antena z agregacją porównując wynik z dachu do tego przy BTS ? I czy jest szansa że zawsze złapie agregację z anteną jak telefonem zdarzało się to od czasu do czasu?

Tutaj screen z agregacji (jakie pasma łapie?)

https://zapodaj.net/712413f358305.png.html
https://zapodaj.net/eb4c3d759b32c.png.html

// edit teraz zauważyłem, że na dachu a przy btsie to jednak dwa różne nadajniki... ale to tylko raz, bo na innych zrzutach łapało skalnicową :)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: 3G_ »

Takie zachowanie sieci jest jak najbardziej normalne. Łapiesz agregację LTE1800 z LTE800.
Nie ma za dobrych anten do agregacji... jakieś wynalazki combo.
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

O antenie myślałem takiej:

http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=167 ... 0&rg=0&sg=

modem albo ZTE z orange albo b2b z wtórnego, zależy jak finansowo będę stał.
Myślę, czy kupić orange na test, ewentualnie odesłać i z tą anteną przetestować. Generalnie jak na agregacji łapało 20 Mb/s to myślę, że 40-50 Mb/s się uda wyciągnąć z anteną..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: matek451 »

Na podwórku/dachu połaczenie z LTE1800NetWorks, Odrębna 4. Mogło cię przełączać też na LTE-A z Hiltona. Potem połączenie w agregacji LTE2600 i pewnie LTE1800 z tego BTS-a. W domu agregacja LTE1800+LTE800. Wszystkie pasma LTE czyli LTE2600, LTE1800 i LTE800 działają na BTS-ach na Hiltonie i Traktat Lubelski 218. Na BTs-ach T.Lubelski 40A, T. Napoleoński62 i Bursztynowa 2 masz LTE1800+LTE800 a na tych przy Odrębnej i Patriotów tylko LTE1800.
nvu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2014-08-16, 13:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: nvu »

Czyli generalnie o 100 Mb/s w domu mogę sobie pomarzyć.
Agregacja w domu była z hiltona to fakt. Ale nie pomyślałem, że przy BTS agregowało 3, nie 2 pasma.

Ile realnie maks można wyciągnąć 800+1800 w orange?
15-20 Mb/s udało się złapać na podwórku.

Myślę, żeby antene wypożyczyć kupić testowo orange z ZTE i przetestować. Bo zysk 13 dB gdyby był w miarę efektywny dawałby podobną wartość co ta przy BTS. Ale i tak nie ma modemu do agregacji 3 pasm i anteny..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: matek451 »

Aby sprawdzić czy przy Hiltonie miałeś agregację trzech czy dwóch pasm i jakich pasm LTE musiałbyś pokazać Servicemode tak jak dla połączenia w domu. To z domu-podwórka pokazało LTE1800+800. W MF286 chyba nie da rady wymusić agregacji konkretnych dwóch pasm LTE jak ma to miejsce w Huaweiach za pomocą Toolbox v.0.9.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Kilku operatorów z agregacją a zasięg

Post autor: 3G_ »

Wszyscy, ale nie wszędzie. Statystycznie w Plusie najrzadziej.
ODPOWIEDZ