Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: vegas »

rychuer, zależy czy w godzinach największego obciążenia prędkość 20Mb się utrzyma. Jeśli tak to powinno wszystko działać. Możesz wziąć zestaw na próbę i sprawdzić jak to działa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja i jakie pasma na tym BTS-ie ma T-mobile.
rychuer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-11-23, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rychuer »

Moja lokalizacja to Czaplinek ul warmińska
rychuer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-11-23, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rychuer »

Lte800,umts 2100,900
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Witam, zastanawiam się nad zakupem internetu domowego t mobile 60mb/s. Mieszkam w Warszawie na Zaciszu, w promieniu ~500m znalazłem 2 nadajniki od t mobile. Obstawiam, że prędkość będzie bardzo przyjemna. Nurtuje mnie tylko jedno. Są osoby, które piszą, że po okresie próbnym drastycznie spadła im prędkość internetu. Może router z innym bts się połączył, albo sami coś zmajstrowali. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś, kto użytkuje ten internet od kilku miesięcy. Zdarzyło się tak, że internet chodził te 40-60mb/s a później spadł na jakiś 1mb/s?
Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A skąd pewność ze będą dobre prędkości, robiłeś jakiś test bo podajesz jakieś prędkości? BTS-y NetWorks w tym rejonie po modernizacji i na nich LTE2600 T-mobile na 15MHz i LTE2100, LTE1800, LTE800 każde na 10MHz. Oczywiście działa agregacja pasm LTE.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Jakieś 2 miesiące temu korzystałem z pewnej karty t mobile, tylko, że z ograniczoną prędkością przez modem. Miałem wtedy jakieś 3 megabajty/s pobierania na steamie. Obstawiam, że na lte będzie jeszcze lepiej. Dodatkowo teraz na karcie orange sprawdzałem (lte+) mam 60-70 mb/s.
Ostatnio zmieniony 2018-12-10, 22:07 przez Pepcio, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co ma test Orange wspólnego z T-mobile, nic. Teraz obydwaj mają swoje pasma LTE i 3G na BTS-ach w twoim rejonie. Zrób testy T-mobile, masz dwa tygodnie na nie . Bierzesz abonament do 6)Mb/s za 65 zł z B525. mozesz też sprawdzić na telefonie LTE z android i Network Cell Info i zrobić speedtest jak dla Orange.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Dziękuję za odpowiedź. Wiesz może coś na temat tych nagłych spadków prędkości? Ile trzeba ściągać, żeby założyli mi FUP?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

T-Mobile w no-limit nie zakłada żadnych lejków
Poza max prędkością zgodna z umową )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

W sobotę wziąłem na próbę "do 60 Mb/s" i już wczoraj dostałem fakturę na prawie 275 zł. Na reklamację dzisiaj dostałem odpowiedź, że faktycznie coś poszło nie tak i dostanę korektę. Mam jednak zapłacić 165 zł, a oni to sobie rozliczą w następnych miesiącach. No niesamowici są... :szok:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Czemu 165zł? Bo nie rozumiem trochę tego. Jeśli już to na logikę powinienieś zapłacić albo 65zł albo 275zł a nie 165
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Nie wiem czy powinno się kierować logiką przy współpracy z nimi ;)
Nie wiem skąd akurat taka wartość. Kazałem przygotować fakturę na 65 zł, bo nie zamierzam ich kredytować.
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: nefczibaku »

Co do zasady fv powinna być wyliczona tak: wystawiono ją po 3 dniach od aktywacji a więc 3/30*wartość abo + pełna wartość abo za kolejny miesiąc + wartość aktywacji jeśli jest. I tyle, bo faktura sprzętowa jest chyba wystawiana osobno (jeśli umowa z urządzeniem). Nie wiem ile wynosi aktywacja, ale na pierwszy rzut oka 275 jest raczej błędna, ale 165 może być prawidłowa. Generalnie możesz to samodzielnie obliczyć.

To czy jest okres testowy jak to nazywasz "na próbę" nie ma większego znaczenia, każdy operator zakłada, że nie zrezygnujesz a jeśli tak to wystawi korektę na abonament rozliczony proporcjonalnie, za aktywację chyba nie zwróci...
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Tinkas pisze:W sobotę wziąłem na próbę "do 60 Mb/s" i już wczoraj dostałem fakturę na prawie 275 zł. Na reklamację dzisiaj dostałem odpowiedź, że faktycznie coś poszło nie tak i dostanę korektę. Mam jednak zapłacić 165 zł, a oni to sobie rozliczą w następnych miesiącach. No niesamowici są... :szok:
ja jeszcze nic nie dostałem, zobaczę czy mi coś naliczą. A po ilu dniach mogłeś dodać numer do konta na t-mobile?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Dopiero wczoraj dodałem, jak dostałem FV :)
Umowę podpisałem 8.12 po południu i od razu po przyjeździe do domu mogłem korzystać z internetu. Okres rozliczeniowy mam od 9.12, więc doliczyli sobie za ten jeden dzień. Błąd wyniknął właśnie z tego, że automat policzył mi FV dzień po podpisaniu umowy i nie naliczył promocyjnych upustów. Cośtam poprawili, ale nie wszystko i dalej każą mi wpłacić 165 zł, od którego później łaskawie odliczą sobie należność za kolejne miesiące.
Net śmiga całkiem spoko, do 30-40Mb/s wieczorami, więc zostawiłbym sobie, ale jeśli już z pierwszą FV są takie cyrki to mocno się zastanawiam...
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marek7536 »

To ciebie na hajs oje...... na stronie T-Mobile pisze b525 49zł,abonament 65zł i opłata aktywacyjna 0zł.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Także pierwszą fakturę miałem błędnie naliczoną . Po korekcie wszystkie rabaty i abo poprawione ,ale pierwszą trzeba zapłacić na kwotę która jest wystawiona . Inaczej mogą wyłączyć usługę i doliczyć sobie karę za upomnienie i nieterminowe opłacenie . Jak zrezygnujesz to wszystko zwrócą co do grosza ,a jak zostaniesz to w kolejnych miesiącach nie będziesz płacił . Mają jakiś błąd w systemie i takie cyrki się dzieją . Kolejne faktury już są poprawne . Jak jesteś zadowolony z usługi na swoim terenie to możesz zostać .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

T-Mobile i te ich archaiczne systemy...
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

Czy możliwe jest rozwiązanie umowy ze względu na prędkości osiągane w tym internecie? Na początku co prawda było stabilne 50-60mbit ale obecnie w godzinach szczytu 2-3mbit to maks.

Ewentualnie czy ktoś jest chętny na zakup tego internetu umowa ważna do września 2019, cena za sama sim z internetem o prędkości 60mbit - 300zł ewentualnie z routerem b525 za 600zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

15 m-cy oferty bez limitu i zjazd z 60Mb/s do 2Mb/s. A byli tacy co twierdzili że oferta nie zdegraduje sieci LTE operatora. Skutek był łatwy do przewidzenia, przerabiane przez innych operatorów. T-mobile porwał się z motyką na słońce. No i "najlepszy" operator mobilny i ma archaiczne systemy bilingowe ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No i dalej sprzedaje bez limitu....

Gdzie działa ok to jest ok, niestety coraz więcej miejsc zaczyna działać jak w Plusie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Skoro coraz więcej miejsc działa jak w Plusie to czemu nie widać tego w rankingu miesięcznym speedtest. Prędkości są bardzo zbliżone do tego co były jeszcze klika miesięcy temu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To pokaż te rankingi @czullo i wytłumacz mu dlaczego w ciągu roku u niego z 60Mb/s ma teraz w szczycie 2-3Mb/s. Zapewne także inni u których internet bez limitu T-Mobile na LTE działa podobnie są zainteresowani twoją argumentacją. Twoje tłumaczenie to wypisz wymaluj jak dane o średnich zarobkach w Polsce, 90% ma je głęboko w d... i liczy ile sam dostaje na rękę.
db0511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-08-26, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: db0511 »

Czy ktoś zauważył że spadł poziom sygnału T-Mobile. U mnie z 95% na 60-70%. T-Mobile od Maja powołuje sie na problem globalny w okolicy (Krakow-Libertów) z zasięgiem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A korzystasz z tego samego pasma LTE co poprzednio? NetWorks zmodernizował w Krakowie sieć i teraz na hotelu Habitel działa LTE2600, LTE2100 i LTE1800 T-Mobile. Najbliższy BTS z LTE800 tego operatora to Wrzasowice.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

To raczej lokalnie w Twojej wiosce

Albo tak jak pisze Matek, wyłączyli Ci któreś pasmo z Orange np

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Czyżby zmniejszyła się cena internetu domowego do 60 Mb/s na 59zł? Bo wydaje mi się, że było 65.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

piotrzet pisze:Czyżby zmniejszyła się cena internetu domowego do 60 Mb/s na 59zł? Bo wydaje mi się, że było 65.
na stronie pokazuje 65
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

http://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-inte ... owy?oferta na tej 59zł i link do regulaminów też 59
ODPOWIEDZ