T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pingwin137
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-10-05, 18:47

T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: pingwin137 »

Cześć,

czy jest ktoś kto posiada informację czy jest szansa przycebulenia internetu jak pokroju tego z Play? Chodzi mi rzecz jasna o pakiecik 100 GB za 5zł. Poszukuję takiego rozwiązania na wieś gdzie miesięczne zużycie waha się w 50-80 gb maks. Światłowody już są na słupach także kwestią czasu będzie kiedy będą je odpinać do gospodarstw (z tego co wiem to do czerwca 2022 mają być już wszyscy podłączeni). Niestety w okolicy mam jeden nadajnik z Play w Baszni Dolnej, który raczej jest dość mocno obciążony bo prędkości wahają się DL 10 Mb/s i UL 12 Mb/s. Sprzęt jaki posiadam to Huawei B525s-23a z jakąś anteną no-name. Antena jednak coś daje bo po jej odłączeniu sygnał jak i prędkości mocno się obniżaja. Zmiana sprzętu nie wchodzi w grę, zbędne koszty dla mnie na krótkoterminowe rozwiązanie. Prędkości jakie chciałbym uzyskać to okolice w miarę możliwości stałych 30 Mb/s na DL (więcej nie potrzebuję), UL może zostać na tym poziomie 12 Mb/s. Na BTS mapie widzę, że niby na nadajniku w mojej miejscowości jest Play ale chyba są to błędne dane bo ani router ani telefon mi się nie łączy z żadnym takim nadajnikiem od takim ID. Nieistotne. Moja lokalizacja to Tymce, pow. lubaczowski.

Z góry dzięki za cenne rady i podpowiedzi.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: piotrzet »

T-Mobile to nie Play, że rzuca po 100 GB dla nowych kart. Tylko obecnie są pakiety płatne 50 GB za 20 zł w Heyah01.
pingwin137
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-10-05, 18:47

Re: T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: pingwin137 »

piotrzet pisze:T-Mobile to nie Play, że rzuca po 100 GB dla nowych kart. Tylko obecnie są pakiety płatne 50 GB za 20 zł w Heyah01.
To może chociaż kolega podzieli się informacją czy ten nadajnik PLAY znajdujący się na maszcie T-Mobile w miejscowości Tymce rzeczywiście działa?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: piotrzet »

To chyba nie do mnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: matek451 »

Kolego jeśli to ma być pre-paid to wiadomo ze T-mobile nie jest dla ciebie, Niemiec dla karciarzy nie ma nic sensownego. Zasięg z BTS-a NetWorks Tymce ma Orange i trzeba popatrzeć na karty Orange Free. Ewentualnie Play z Baszni Dolnej ale w agregacji LTE2100+1800 z anteną na 1800-2100MHz, Tymce są na skraju sektora z Baszni, Pokaż parametry sygnału i dane z aplikacji dla LTE2100 i LTE1800 Play po kolei i speedtesty na nich.
pingwin137
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-10-05, 18:47

Re: T-mobile fajny pakiet za małe pieniądze

Post autor: pingwin137 »

matek451 pisze:Kolego jeśli to ma być pre-paid to wiadomo ze T-mobile nie jest dla ciebie, Niemiec dla karciarzy nie ma nic sensownego. Zasięg z BTS-a NetWorks Tymce ma Orange i trzeba popatrzeć na karty Orange Free. Ewentualnie Play z Baszni Dolnej ale w agregacji LTE2100+1800 z anteną na 1800-2100MHz, Tymce są na skraju sektora z Baszni, Pokaż parametry sygnału i dane z aplikacji dla LTE2100 i LTE1800 Play po kolei i speedtesty na nich.
Aktualnie korzystam z tego PLAY z Baszni właśnie. Prędkości nie są górnolotne ale przynajmniej stabilne o każdej porze dnia. Obawiałem się, że w godzinach 15-20 nie będzie dało się z tego korzystać ale jest cały czas stabilne 10-15 Mb/s na DL. Tak jak mówię zmiana sprzętu w grę nie wchodzi ale myślę, że na tym co posiadam jest do wyjęcia coś w okolicy chociażby 20-30 Mb/s.
ODPOWIEDZ