[NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

[NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: kill649 »

Zapowiada sie bardzo milo :-)


http://www.blogplay.eu/2008/01/22/przec ... -bo-warto/

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-01-23, 12:08 ]
Dodałem tag [NEWS]
Ostatnio zmieniony 2008-01-23, 12:07 przez kill649, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: raven18 »

- W lutym, a najpóźniej na urodziny wchodzi internet. Na razie tylko w miastach gdzie będzie własny zasięg Play. Będą to dwie opcję:

a) Jedna typowa czyli stałe łącze. Jeszcze nie wiadomo czy z limitem czy nie. Coś jak blueconnect w erze.

b) Druga opcją będzie coś ala pakiet Player tylko bez limitu. Takie stale łącze podpięte do abonamentu. Czyli przykładowo dopłacamy 50zł do abonamentu i mamy internet.

Testy odbywają się na modemie marki Huawei (najprawdopodobniej na takim jak testowany przez nas czyli Huawei E220)
im więcej tym lepiej :ok: może coś się ruszy z limitami
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Sundance_kid »

raven18 pisze:Na razie tylko w miastach gdzie będzie własny zasięg Play.
To nienastraja optymistycznie :/
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: sardo nunspa »

Sundance_kid pisze: To nienastraja optymistycznie :/
Niekoniecznie, gdy w miastach nasyci się Internet 3G, to pozostali operatorzy może będą zbroić w taki Internet swoje nadajniki w mniejszych miejscowościach. Liczę też, że przez taką konkurencję podniosą się limity albo całkiem znikną.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Sundance_kid »

sardo nunspa pisze: Niekoniecznie, gdy w miastach nasyci się Internet 3G, to pozostali operatorzy może będą zbroić w taki Internet swoje nadajniki w mniejszych miejscowościach.
Tylko kiedy to będzie? Na obecną chwile wielu osób ta oferta nie urządza. A poza tym z mobilnością będzie to miało niezbyt duzo wspólnego.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Boras »

Aby zdobyć nowych klientów i odebrać ich innym operatorom pewnie wejdą z bardzo konkurencyjną ofertą co może skutkować podwyższeniem jakości usług w orange, era, plus(limity, tańszy abonament). Możliwe jednak że dogadają się we czwórkę i będziemy mieli status quo ;)

A jeśli chodzi o internet to czy Play nie korzystała czasem z nadajników Plusa? (obciążając je przy okazji)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Play nie korzystała czasem z nadajników Plusa?
Tak masz rację, Play korzysta z nadajników Plusa. Ale ja w swoim mieście nie zaobserwowałem tego, żeby jakość isług Plusa się miała przez to pogorszyć. Jest tylko przejściowe rozwiązanie wkrótce mają powstać samodzielne nadajniki Play'a :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Boras »

Jeśli jednak Play ośmieli sie wprowadzić tę promocję korzystając z nadajników plusa to stracą na tym bardzo użytkownicy iplusa (w tym ja) już słyszę te tłumaczenia że w związku z duża liczbą klientów dla zapewnienia powszechnego dostępu obcinamy przy 0,5 GB:D (taki grobowy żarcik;)) :hyhy:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Sundance_kid »

Boras pisze:dla zapewnienia powszechnego dostępu obcinamy przy 0,5 GB:D (taki grobowy żarcik;)) :hyhy:
Nie zartuj tak koszmarnie :rotfl: :rotfl:
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Boras »

Nie zartuj tak koszmarnie :rotfl: :rotfl:


no właśnie zapomniałem, że zawsze jest "iplus extra pakiety" ;) dla bardziej wymagających

no ale na poważnie to trzymam kciuki za playa

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-01-23, 16:30 ]
Dodano znaczniki cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-01-23, 16:30 przez Boras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Sundance_kid »

Boras pisze:"iplus extra pakiety" ;)
Taniej by mi wyszło wynajęcie mieszkania w mieście i stałego dostępu do netu :rotfl:

[ Dodano: 2008-01-23, 14:24 ]
Oprócz tego ograniczenia nadajnikowego oferta wydaje się bardzo dobra.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: sardo nunspa »

Sundance_kid pisze: Na obecną chwile wielu osób ta oferta nie urządza.
Bo są nienasyceni. Pomyśl 5 lat temu nie było żadnej realnej konkurencji na monopol TPpsy. Podanie złożyłem 1998 i dalej nie ma „możliwości technicznych” Możesz mi zamówić na październik piosenkę w koncercie życzeń z okazji „ srebrnych godów niemania neostrady”
Teraz porównajmy GPRS vs Internet wdzwaniany z TPsa - Tańszy i lepszy. I dostępny niemal w całej Polsce. Da się są „ możliwości techniczne” Do tego jest EDGE, UMTS, HSDPA, Wimax, Sferia, Netia, lokalni operatorzy radiówki.
To ciekawe zjawisko- Im większy dobrobyt tym więcej narzekania. Gdy wreszcie dojdzie do tego, że będzie można mieć za 10zł łącze 1Tb/s up/down nastąpi fala samobójstw i samookaleczeń. :rotfl2:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Sundance_kid »

sardo nunspa nie musisz nic pisac o TPSa. Tylko ja mniej czekam bo od 2000 roku.

A co do nieurządzania to w moim przypadku np, i tak sobie nie skorzystam. Więc fajna oferta ale mogę sobie najwyżej o niej poczytać.
raven18 pisze:najpóźniej na urodziny wchodzi internet. Na razie tylko w miastach gdzie będzie własny zasięg Play.
I w ten sposób urządzonych jest wiele osób. A oferta wydaje się dobra (ciekawe jak to wyjdzie finalnie).
Awatar użytkownika
SVIPER
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2008-01-08, 19:24
Lokalizacja: wzi?? si? ED77?

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: SVIPER »

Zapowiada się ciekawie, choć i tak nie skorzystam (o ile dojdzie do realizacji tych planów). ;) Może to zmobilizuje choć trochę innych operatorów do zabiegania o względy klienta ... :hyhy: ;)
ED77 + ATK20 = :D
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: kill649 »

Boras pisze:Jeśli jednak Play ośmieli sie wprowadzić tę promocję korzystając z nadajników plusa to stracą na tym bardzo użytkownicy iplusa (w tym ja) już słyszę te tłumaczenia że w związku z duża liczbą klientów dla zapewnienia powszechnego dostępu obcinamy przy 0,5 GB:D (taki grobowy żarcik;)) :hyhy:
Usluga ma byc tylko i wylacznie juz na przekaznikach Play-a. Troche ciezko mi wyobrazic jak zablokuja modem przed z korzystaniem np. z 3G plusa. Ale brak ograniczen to i tak w chwili obecnej krok milowy, a wiekszy na pewno ze pare maili i pare stron www przez telefon to drogo kosztowalo mnie na chwile obecna.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: szalony »

Wlasnie jak oni to sobie wyobrażają - tylko internet z ich nadajnikow ? ... Nie mam bladego pojecia jak to rozwiążą... Jedyne co mi sie nasuwa to wiadomo ze Play ma tylko siec 3G i wtedy wylacza roaming z plusem z sieci 3G :D wtedy klient play bedzie wiedzial ze jesli nie jest w zasiegu 3G to znaczy ze jest w roamingu/gsm Plusa i wtedy nie ma mozliwosci korzystania z internetu w ramach tej przyszlej uslugi internetowej :hyhy: Ciekawe jakie jest wasze zdanie jak Play wylaczy stacje Plusa z tego internetu ...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: ja.michal »

Będzie się płacić jak w roamingu zagranicą :P Już ja widzę "nielimitowany" dostęp :P
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: Boras »

tak sobie pomyślałem, że Play jednak nie wprowadził wielkiej rewolucji jeśli chodzi o ceny połączeń, taryfy itp gdy wchodził na rynek więc czy możemy oczekiwać czegoś innego jeśli chodzi o bezprzewodowy net... :szok:
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: [NEWS] Zapowiadany 4 gracz :-)

Post autor: kill649 »

Oj tutaj sie mylisz, bo sam bardzo duzo rozmawiam i jakos tych 600 minut czasam ciezko wykorzystac. Nie musze sie martwic czy osoba do ktorej dzownie jest w erze,plusie czy orange.Moim zdaniem i moze warto dodac ze dla mnie jest to najlepsza oferta na rynku.
ODPOWIEDZ