Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Blido »

Jestem użytkownikiem usługi Blueconnect w Erze od pół roku. Mój limit transferu wynosi 500MB i zwykle przekraczam go już po kilku dniach. Wówczas prędkość transferu jest ograniczana do 32kbps (4KB/s) Nie muszę chyba tłumaczyć, jak niska to prędkość i jakie są problemy przy korzystaniu z internetu przy tej prędkości. Dodatkowo w moim przypadku jest to o tyle krzywdzące, że znajduję się w zasięgu HSDPA o nominalnej szybkości 7,2mbps, a więc po ograniczeniu różnica jest ogromna (wychodzi na to, że transfer jest spowalniany 230-krotnie) Zastanawiam się zatem nad napisaniem do BOA prośby o zwiększenie prędkości po przekroczeniu limitu, załóżmy do 64kbps (8KB/s). Jako argumentu chciałbym użyć faktu, że skoro korzystam z technologii HSDPA, która pozwala na transfer z szybkością 7,2mbps, to surfowanie z szybkością 64kbps na pewno nie będzie powodować przeciążenia sieci (w końcu to i tak 130 razy wolniej niż prędkość nominalna)

Zastanawiam się tylko czy moja prośba będzie miała sens, i czy nie dostanę jakiejś szablonowej odpowiedzi w stylu że operator zastrzega sobie prawo do tego i tego oraz nie gwarantuje tego i tamtego. Z tego co udało mi się dowiedzieć, rożne negocjacje warunków umowy (np. prędkości po limicie, bądź nawet samego limitu) są możliwe w konkurencyjnych sieciach (Plus, Orange)
Czy ktoś z was (użytkowników Blueconnect) próbował kiedyś podobnej negocjacji? Jakie były tego efekty? Jak myślicie, czy warto spróbować?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Jeśli jesteś klientem topowym to wynegocjujesz coś zawsze a jeśli nie to raczej usłyszysz to co napisałeś powyżej.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Czy ktoś z was (użytkowników Blueconnect) próbował kiedyś podobnej negocjacji? Jakie były tego efekty?
W firmie miałem (do przedwczoraj :ok: :) ) 7 Blueconnectów (99 netto,czyli obecnie 5 GB limitu),i podobne negocjacje nie odniosły skutku - cięli do 16 Kbps (ciesz się,ze Ci tna do 32 :) )

Teraz nareszcie podziękowaliśmy Erze za współpracę ( w sumie 15 aktywacji,dość intensywnie użytkowanych,najstarsze od 2000 roku) i dajemy zarabiać Polkomtelowi - jednak Plus rządzi.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:W firmie miałem (do przedwczoraj :ok: :) ) 7 Blueconnectów (99 netto,czyli obecnie 5 GB limitu),i podobne negocjacje nie odniosły skutku
Napiszę tak, przechodzę również z Ery do innego operatora ze względu na skandaliczny zasięg w GOP ( 6 numerów + 2 już u innego operatora ). Jeśli chodzi o negocjacje to trzeba to robić w dziale dla klientów korporacyjnych.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Patryk »

bob pisze:Napiszę tak, przechodzę również z Ery do innego operatora ze względu na skandaliczny zasięg w GOP
Także dlatego (Katowice,Tychy to tragedia),ale nie tylko

[ Dodano: 2008-02-22, 09:58 ]
bob pisze:Jeśli chodzi o negocjacje to trzeba to robić w dziale dla klientów korporacyjnych.
Negocjowano w salonie firmowym w Katowicach w dziale obsługi firm
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Dodam, że jak miałem Plusa to kąpiąc się w wanie mogłem rozmawiać tak długo aż woda wystygła. :hyhy: A teraz z Erą to muszę szukać miejsca w mieszkaniu gdzie mogę złapać zasięg ( centrum Katowic - wkoło pełno BTS`ów nodeB )

[ Dodano: 2008-02-22, 10:03 ]
Patryk_ pisze:Negocjowano w salonie firmowym w Katowicach w dziale obsługi firm
Ja dostałem opiekuna który jeździł do mnie i załatwiał-ściemniał wszystko. :rotfl:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Patryk »

bob pisze:Ja dostałem opiekuna który jeździł do mnie i załatwiał-ściemniał wszystko.
Właśnie dlatego takie sprawy lepiej załatwiać bezpośrednio w salonie,a nie u przedstawiciela-opiekuna firm ;)
Ale Era twarda była - stawia znak równości między stałym,dobrym klientem instytucjonalnym a dzieciakiem z ulicy,ktory tydzien temu wykupił abo za 25 PLN...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:stawia znak równości między stałym,dobrym klientem instytucjonalnym a dzieciakiem z ulicy,ktory tydzien temu wykupił abo za 25 PLN...
Masz rację. :ok:
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: hubert »

Witam
Troche panowie mnie to śmieszy, idzie gość do salonu, ma na umowie napisane ile ma limitu, i jak to sie odbije po jego przekroczeniu, i później jeszcze ma pretensje że mu przycieli transfer. Chyba jesteś @Blido dorosłym i świadomym człowiekiem i wiesz w co się pakujesz podczas podpisywania umowy?
Bo nadzieje typu "a może się zlitują" naprawde są dziecinne.
Mi ostatnio podnieśli stopy procentowe na kredyt zaciągnięty w banku, i chyba pójdę, i może coś wynegocjuje :D
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Patryk »

hubert pisze:Troche panowie mnie to śmieszy, idzie gość do salonu, ma na umowie napisane ile ma limitu, i jak to sie odbije po jego przekroczeniu, i później jeszcze ma pretensje że mu przycieli transfer.
Akurat w przypadku klientow biznesowych takie negocjacje z operatorem w cywilizowanym świecie to norma
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Blido »

hubert pisze:idzie gość do salonu, ma na umowie napisane ile ma limitu, i jak to sie odbije po jego przekroczeniu, i później jeszcze ma pretensje że mu przycieli transfer.
W umowie nie ma nic napisane o poziomie przycięcia transferu. Jest tylko klauzula, że "Operator zastrzega sobie prawo zmiany parametrów technicznych". Może to oznaczać, że może nie przycinać prędkości wcale, przyciąć o połowę, lub nawet do 1kbps, jeśli będzie miał taką ochotę. Wszystko zależy od dobrej woli operatora. A jak wam się wydaje, gdyby przycięli transfer do np. 1kbps to też miałbym nie zareagować, bo podpisałem cyrograf?
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: hubert »

Owszem w umowie nic nie ma na temat prędkości po limicie, ale należy w domyśle przypuszczać że raczej będzie to minimum aby na przyszłość odechciało ci się przekraczać przyznaną ilość danych.
Ja też w tym miesiącu zresztą wykorzystałem wszystko co miałem ze swojej puli , ale muszę przyznać że to spokojnie wystarcza do przeglądania stron, korzystania z komunikatorów itp. chociaż co bardziej przeładowane rzeczywiście wczytują się wolno, ale można przeżyć.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:Akurat w przypadku klientow biznesowych takie negocjacje z operatorem w cywilizowanym świecie to norma
Podpisuję się pod tym. Zawszę negocjuję warunki a przynajmniej próbuję.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Patryk »

Blido pisze:A jak wam się wydaje, gdyby przycięli transfer do np. 1kbps to też miałbym nie zareagować, bo podpisałem cyrograf?
Reakcja mogla by Ci nic nie dać - bo w końcu internet masz,co z tego,że 1 kbit/s,ale masz połączenie - warunki cyrografu są spelnione przez operatora...

Cóż,takie życie...i tak w PL nie mamy najgorzej z internetem GSM

[ Dodano: 2008-02-22, 16:02 ]
bob pisze:Zawszę negocjuję warunki a przynajmniej próbuję.
A im więcej aktywacji się ma,i im wyższe rachunki,tym negocjacje są łatwiejsze - najczęściej,ale nie zawsze (Era)

Klient indywidualny jedyne,co może sobie ponegocjować,to to,jaki telefon w jakiej cenie dostanie w ramach kolejnej lojalki :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Blido »

Patryk_ pisze:Reakcja mogla by Ci nic nie dać - bo w końcu internet masz,co z tego,że 1 kbit/s,ale masz połączenie - warunki cyrografu są spelnione przez operatora...
O to właśnie chodzi. UKE musi się wreszcie zająć sprawą tzw. prędkości gwarantowanej, która powinna być zawarta w umowie.

Niemniej jednak nie tylko operator może na swoją korzyść wykorzystywać kruczki w umowie, bowiem zobowiązał się w niej m.in do świadczenia dostępu do internetu 24/7 a dość często mają miejsca przerwy w połączeniach (zazwyczaj na góra dwie minuty). W takich sytuacjach operator zobowiązuje się zmniejszyć rachunek o należną kwotę. Mógłbym zatem skutecznie utrudnić życie pracownikom Ery, raportując do BOK-u każdą przerwę w dostawie (chociażby minutową) i domagać się odliczenia od rachunku końcowego kwoty np. 1gr... Umowa to umowa.
Jarek no.1

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Jarek no.1 »

Blido pisze:Jest tylko klauzula, że "Operator zastrzega sobie prawo zmiany parametrów technicznych".
To zajrzyj tu: http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... 032007.pdf

Napisali: "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu
w danym Cyklu rozliczeniowym."
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Mikolaj211 »

Wg mnie nie ma co negocjować... Jak ja jestem klientem plusa od 8 lat, jeden telefon biznesowy, dwa zwykłe, iplus i przy przedłużaniu umowy na internet właśnie zaproponowali mi dokładnie to samo, co jest na stronie plusa, dla przedłużających umowę? I nie było mowy, żeby coś więcej...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Mikolaj211 pisze:Wg mnie nie ma co negocjować...
Mikolaj211 pisze:przy przedłużaniu umowy na internet właśnie zaproponowali mi dokładnie to samo, co jest na stronie plusa,
Jak nie negocjowałeś to co mieli zrobić innego ?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Blido »

Myślę jednak, że warto będzie chociaż spróbować, wtedy będę już pewny jak sprawa wygląda. Tym bardziej że ja nie negocjuję zmiany warunków umowy, bo wiem że to niemożliwe i niepoważne, tylko chcę żeby umowa ta była interpretowana z większą korzyścią dla klienta (zatem dla mnie oczywiście ;) )
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Przytoczę słowa kogoś kto w tym siedzi:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=67135#67135
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Mikolaj211 »

bob pisze:Jak nie negocjowałeś to co mieli zrobić innego ?
Negocjowałem... Ale Pan powiedział, że nie ma mowy o innej ofercie, modem, albo limit.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

Mikolaj211 pisze:Negocjowałem...
Chodzi o tego maila do nich czy próbowałeś w salonie lub umawiając się z handlowcem ?
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Mikolaj211 »

Nie o maila, przez telefon z Panem od lolajek, krótka piłka - modem, limit, obniżka, albo nic!
msobanie
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-13, 15:50
Lokalizacja: Szczesne

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: msobanie »

Witam,
Trzeba ich nieustannie "bombardowac" reklamacjami. jak tylko dzieje sie cos "nie tak".
U mnie dosc czesto jest taki dzien, ze co 1 minute zrywa polaczenie.
Wtedy zapisuje raport (Kinternet pod Linux'em - raport z dziennika) i wysylam:
"[email protected]
Witam,
Mam ostatnio problem z usluga blueconnect.
Otoz polaczenie bardzo czesto ulega przerwaniu.
Jednego dnia potrafi dzialac bez zastrzerzen, drugiego dnia zas urywa po kilu
- kilkudziesieciu sekundach - i tak w kolko. Prosze mnie nie pytac o
ustawienia komputera, sa caly czas niezmienione. Moj numer telefonu to
a zlokalizowany jestem ... Prosze o usprawnienie dzialania uslugi, tak
aby zapewnic STALY dotep do internetu, zgodnie z umowa. z poważaniem ..."
I tak przy kazdym problemie z usluga.
Po kilkunastu mailach obnizyli mi abonament - chyba po to, abym ich wiecej nie meczyl.
W koncu kazde rozpatrzenie reklamacji ich kosztuje.
Tak trzeba robic, bo oni maja obowiazek odpowiedziec na kazda.
Moze w koncu zrozumieja, ze lepiej jest poprawic jakosc uslug niz wydawac gruba kase na matolow, ktorzy odpisuja na reklamacje.
Oby do sierpnia - konczy sie cyrograf - negocjuje kabel ...
Pozdrawiam
Mirek
Siemens ES75, Blueconnect, OpenSuse10.2 - historia
Huawei E170, OrangeFree, router WL-500GP, OpenSuse11.0
Aktualnie: AnyData ADU-635WA,OrangeFree, router WL-500GP v2, Open Suse 11.0 (ale rozglądam się za czymś innym)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

msobanie, z jakiej miejscowości jesteś ?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Blido »

msobanie pisze:Moze w koncu zrozumieja, ze lepiej jest poprawic jakosc uslug niz wydawac gruba kase na matolow, ktorzy odpisuja na reklamacje.
Też miałem taki pomysł - wymieniłem kilka maili. Negocjowałem opcję, w której zamiast pełnego HSDPA, notabene którego możliwości wykorzystuję w 100% (P2P, itp) oraz 500mb limitu, miałbym przez cały czas zagwarantowaną prędkość 128kbit i brak limitów. Zanim w ogóle zostałem zrozumiany (o co było trudno, ponieważ za każdym razem odpisywał mi inny konsultant, a żaden z nich nie grzeszył zbyt wysokim IQ) Usłyszałem odpowiedź, że jest to niemożliwe, ponieważ Era nie ma tego w swojej ofercie handlowej (a ciekawe co w ogóle ma) oraz że regulamin tego nie przewiduje. Niestety nie da rady "męczyć" konsultantów, bo i tak udzielają szablonowych odpowiedzi i po pewnym czasie konwersacja zatrzymuje się w miejscu i zaczynają się powtarzać - zupełnie jakbym rozmawiał z chatbotem. (może nawet to są chatboty :hyhy: )
msobanie pisze:U mnie dosc czesto jest taki dzien, ze co 1 minute zrywa polaczenie.
Wtedy zapisuje raport
To również dobra metoda. Mi także dość często przerywa połączenie i zazwyczaj jest tak, że przez kilka najbliższych minut nie mogę go wznowić. Mogę raportować każdy taki przypadek i domagać się odliczenia należnej kwoty od rachunku (zgodnie z umową)
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: compile »

Mikolaj211 pisze:Nie o maila, przez telefon z Panem od lolajek, krótka piłka - modem, limit, obniżka, albo nic!
Ciekawe jak by się zachowali, gdybyś powiedział, że warunki Ci nie odpowiadają i jednak zrezygnujesz z ich usług.
Taki blef.... najwyżej za dwa dni zmieniłbyś zdanie;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: bob »

compile pisze:Ciekawe jak by się zachowali, gdybyś powiedział, że warunki Ci nie odpowiadają i jednak zrezygnujesz z ich usług.
Ja tak miałem i to nie był blef.
Wydzwaniają i proponują specjalne warunki.
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: compile »

Czyli trzeba z nimi krótko. Albo tak jak ja chce albo papa.
Ps. Wypróbuje to we wrześniu. Oczywiście podzielę się z Wami przeżyciami :rotfl:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Negocjacja zmiany prędkości po przekroczeniu limitu w ERZE

Post autor: Mikolaj211 »

Plus powinien zadzwonić w poniedziałek tydzień temu, do tej pory nie zdazwonił. Ale jak zadzwoni, to może powiem im, że albo modem i limit 2 GB, albo strzałeczka!! :cfaniak: :cwaniak: :hyhy:
ODPOWIEDZ