Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Witajcie, ja mam pytanie z innej beczki. W pakietach polskich operatorów (teraz patrzę akurat na ofertę t-m ale u reszty jest podobnie) pakiety danych na Polskę mają swoje limity w UE. Tak na przykład: w T-m pakietpakiet 25 GB na 120 dni, który kosztuje 50 zł ma 2,5 giga limitu w UE.

Czy tych pakietów można uruchomić więcej np co miesiąc? Jeśli tak to nie bardzo opłacalne jest kupowanie kart niemieckich.
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Drugi przykład+regulamin:
W taryfie na karte Play Od Nowa:
Pakiet 6GB - koszt 25 zł - w roamingu 1,25GB (2,5 gb za 50 zł to chyba niezła oferta)
http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... _karta.pdf
Regulamin pakietu:
https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/g ... 1492077502
Generalnie regulamin pozwala na nieograniczoną ilość pakietów, tylko czy również w roamingu?
Co prawda w samym regulaminie nie ma wzmianki o limicie w roamingu, jednak tabela, domyslam się, obowiazuje.

Kwestia jak te dane są w roamingu pobierane i jak sprawdzić ewentualnie ile ich pozostało. O tym informacji znaleźć nie mogę.
Gdybyście mieli jakieś dodatkowe informacje na ten temat to byłbym wdzięczny za informacje.

edit: przepraszam za post pod postem, jednak nie miałem możliwości edycji poprzedniego.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

W roamingu jest tak, że każde 5 zł wykupionego pakietu no-limit w kraju daje 257 MB danych w roamingu.
Ja np w Orange mam za 28zł ( przenosiłem numer, więc mam liczone jak pakiet za 35zł ) 1,76 GB, do tego wykupiłem sobie za 12 zł 2 GB w kraju, gdzie w roamingu mam 0.6 GB.

Tylko pamiętaj o FUP-ie, jak za dużo wykorzystasz w roamingu niż w kraju i/lub więcej niż 50% czasu będziesz zalogowany do nadajnika zagranicznego, to już nie będziesz z tego korzystał, tylko będzie stawka za 1 MB od chyba 2gr w Play, do chyba 12 gr, a może i więcej, w zależności jaki operator.
RAW
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Rozumiem, czyli generalnie jeśli będę za granicą w UE powiedzmy 2 miesiące to mi to mogą zablokować? No szkoda.
PS. Jest jakaś oferta w Play, w której opłata wynosi 2gr za 1mb? To byłoby też spoko, jednak z tego co znalazłem to ceny zaczynają się od 4gr. Chyba, że jeszcze wszystkiego nie zdążyłem przejrzeć.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Zablokować Tobie internetu nie zablokują, tylko jak wskoczysz na FUP to dopóki nie zaprzstaniesz wykorzystywać ich usług zbyt długo i/lub wykorzystanie będzie większe w roamingu jak w kraju, to tego FUP-a nie zdejmą.
Czyli zamiast tych przysługujących GB będziesz płacić stawkę ustalona przez danego operatora.

Co do tych 2 gr za MB to chyba jest Internet Play na Kartę i jeszcze jakieś dwie typowi internetowe oferty w kraju.
Ale nawet jak płacisz bez jakiegokolwiek pakietu, to FUP również będzie, jak zbyt dużo ( więcej jak 50 % w ciągu 4 m-cy ) będziesz za granicą.
RAW
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Ok, dzięki za informacje. Troche poczytałem:
https://blogplay.pl/2017/06/rozjasniamy ... -home-faq/
z tego co piszą to ewentualnie fup nakładają po 4 miesiącach. Dobrze rozumuję? (punkt 17)

W takim układzie by to mnie nie dotyczyły bo wyjazd planuje 2-miesięczny.

Tak czy owak zostanę chyba na playu, wg mojej taryfy 1 gb będzie mnie kosztował 40 zł. W Niemieckich ofertach ciężko znaleźć ofertę lepszą niż 1 gb za 10 e. Na jedno wychodzi, z tym, że tam jest później bez limitu na prędkość gprs, więc w zasadzie tak jakby go nie było.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Przyklad:
Aldi - 5 GB za 15€/30 dni.

Poogladaj tez SIMy na stacjach benzynowych.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Tak, FUP-a możesz dostać gdzieś przy 4-tym m-cu( będą pisać sms-y lub inny jakiś kontakt, dlaczego naruszyłeś FUP i będziesz miał 2 tygodnie na odpowiedź,co i jak ) jeżeli przekroczyłeś 50%, czyli załóżmy 61 dni, jeżeli będą liczyć z aptekarską dokładnością.
Załóżmy, że przekroczyłeś te 50 %, to jeszcze w Play i Orange jest właśnie to co pisałem - i/lub - Czyli Play i Orange mają w regulaminie - i - czyli musisz drugą część FUP-a spełnić, a dryga część, to jest wykorzystanie w roamingu nie może być większe jak w kraju. -PU( T-Mobile ma -lub- więc obojętne którą część FUP-a naruszysz. Plus ma jedną część FUP-a czyli 2/4 m-ce, bez wykorzystania większego kraj/roaming.
Czyli jak jedziesz na 2 m-ce, ale byłeś załóżmy jednak 65 dni, pierwszą część FUP-a naruszyłeś, teraz wracasz na 2 m-ce do kraju i musisz wykorzystać rozmowy/sms-/internet więcej niż w roamingu.

Ale jednej rzeczy nie wiem, ja np pracuje 5 dni w DE, i weekend do domu ( mam 250 km do domu, więc lekko ponad 2 godziny autem ) wykorzystuję plus/minus 50 minut wykonanych/50 minut odebranych/50 sms-ów/1GB to wszystko tygodniowo, więc teraz jadę do kraju na weekend i robię wykorzystanie większe tego wszystkiego, i tak co weekend, FUP-a nie powinienem dostać, ale w ciągu 4 m-cy będę jednak około 55% za granicą, a 45% w kraju licząc weekendy/urlopy/święta itp.
A jak będzie, jak Ty pojedziesz na 2 miesiące i załóżmy będziesz o ten jeden dzień więcej za granicą a nie zrobiłeś żadnego ruchu w kraju co tydzień, tylko aż co dwa m-ce. Nie mam pojęcia.
RAW
Slawek1981
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-30, 08:31

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Slawek1981 »

Witam,kupiłem stika w aldiku,kartę zarejestrowałem chyba dobrze.Madem zainstalowany na kompie,okienko się odpala MedionMabile i szuka cały czas sieci,nie ma zasięgu,pomocy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Podaj dokladna lokalizacje gdzie szukasz sieci.

Sprawdz tez czy karta zainstalowana w telefonie znajduje sieci E-Plus lub/i O2.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ