Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Witam, pytanie ( a raczej prośba o sprawdzenie ) co jest na stronce Tchibo. Bo coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim miesiącem.
Na fotce, chodzi mi dokładnie o ,,Extra -Optionen''
Tego nie było poprzednio i jest jakaś wzmianka o 10GB.Oraz info ile mam aktualnie i ile miałem na początku.
Oczywiście liczę na key, że przetłumaczy to :hyhy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b ... a6f9f.html
RAW
Aleksis
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-16, 18:20
Lokalizacja: Oborniki

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Aleksis »

Przez rok i dwa miesiące przybyło tylko dwie strony? Rozumiem że nic się nie zmieniło w temacie internet w Niemczech? No nic, trzeba się dalej męczyć z 5GB z Aldika. :cry:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

No niestety innych nie ma fajnych a teraz Aldi działa w LTE
ja mam takie wyniki
Obrazek
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

zefel pisze:No niestety innych nie ma fajnych a teraz Aldi działa w LTE
ja mam takie wyniki
[url=http://www.speedtest.pl/test/106848850]Obrazek[/URL]
To prawda, że z ofertami na kartę czy mobilnymi jest raczej słabo ale jak pewnie wiesz nie ma problemu praktycznie nigdzie z szybkim podłączeniem po kablu więc operatorzy nie muszą strasznie inwestować w infrastrukturę. W latach 2006-2008 miałem problem z E-Plus na złapaniu sygnału przy granicy holenderskiej tak na wysokości Amsterdamu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

zefel pisze:a teraz Aldi działa w LTE
Nie teraz, ale od ponad roku. I nie tylko w Aldi, ale w wszystkich re-sellerach E-Plus.
blogger pisze:To prawda, że z ofertami na kartę czy mobilnymi jest raczej słabo...
Sa wiecej niz wystarczajace do mobilnych aplikacji. Kto potrzebuje wiecej niz 5 GB/miesiac na komorce?

Internet po kablu (DSL/DOCSIS) dostaniesz praktycznie wszedzie, za stosunkowo male pieniadze i z krotkimi cyrografami (nawet na miesiac).
Nie pomagam na PW.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

5GB na komórce jest w porządku tylko myślałem o korzystaniu miesięcznym poprzez router i modem z łączą komórkowego a tutaj już różowo nie jest.
O kablu pisałem, że nie ma problemu i stąd może komórkowo jest tak a nie inaczej.
Obecnie czekam na Unię i zmniejszenie kosztów w roamingu danych a za kilka lat zniesienie tego haraczu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

5GB na komórce jest w porządku tylko myślałem o korzystaniu miesięcznym poprzez router i modem z łączą komórkowego a tutaj już różowo nie jest.
Wszystklie firmy oferuja "domowe" taryfy LTE. Tyle tylko ze ten komfort kosztuje.
Nie pomagam na PW.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

Ten komfort dla niektórych to konieczność a Play nielimitowanego LTE na kartę raczej nic nie przebije rzucając okiem na oferty vodafone i t-mobile.de z BRD. Obecnie już jestem na krótsze okresy a w hotelach jest WiFi więc problemu nie mam jednak jest i tak lepiej niż w Hiszpanii czy Grecji gdzie wszystko trzeba rejestrować a ceny dosyć kosmiczne.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Infrastruktura sieci w PL i w DE jest zupelnie inna, wiec raczej nie masz co porownywac. W PL jest duza konkurencja, w DE w sumie tylko cztery sieci, z czego dwie z bardzo mocno rozbudowana siecia (Vodafone/Telekom) i dwa duzo slabsze (E-Plus/O2). Tylko w tej konfiguracji sieci z soba konkuruja.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:Infrastruktura sieci w PL i w DE jest zupelnie inna, wiec raczej nie masz co porownywac.
Napisz proszę coś więcej. Z moich obserwacji jakość i pokrycie sygnału chyba lepsze w Polsce. Cenowo też konkurencja wyrównana. Dziwi mnie czemu Voda nie schodzi z cenami pakietów internetowych w ofercie pre-paid? W zeszłe wakacje pracując na projekcie na kompletnym odludziu zmuszony byłem korzystać z Lycamobile, MVNO Vodafone, gdyż tylko Voda miała pokrycie sygnałem HSDPA. 5GB kosztowało wtedy 19,90 Euro a teraz aż 34,99 Euro :!: :szok:
dwie z bardzo mocno rozbudowana siecia (Vodafone/Telekom) i dwa duzo slabsze (E-Plus/O2).
A co dalej z połączeniem E+ i o2?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Napisz proszę coś więcej.
Ale co chesz wiedziec?

Vodafone (kiedys Manesmann, bazuje na szkielecie ktory powstal wzdluz polaczen kolejowych) i Telekom (kiedys Deutsche Post, bazuje na starym szkielecie poczty, kiedy ta jeszcze byla panstwowym monopolista) startowaly z rozbudowana siecia. Majac na starcie potezne pokrycie mogly szybko rozwinac siec z bardzo dobrymi warunkami. Jako liderzy narzucaja ceny, bo wiedza, ze ludzie potrzebujacy dobrego pokrycia na terenie calego kraju nie pojda do konkurencji.

O2 i E+ sa stosunkowo mlodymi sieciami, ktore budowaly infrastrukture pozniej. Bazuja na technologii 1.8GHz maja na starcie gorsze warunki. Do tego backbone jest slabiej rozwiniety. Za to maja nowsze technologie, bardziej optymalnie skonstruowana siec (koncetracja nadajnikow na regiony z wieksza zyskownoscia) przez co moga pozwolic na obnizenie kosztow.
greenfrog pisze:A co dalej z połączeniem E+ i o2?
A bylo planowane?
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:A bylo planowane?
Dokładnie przejęcie E+ przez o2 http://www.teltarif.de/o2-uebernahme-ep ... 56151.html
Szkoda, że w Niemczech nie ma takiej konkurencji jak w Polsce lub UK :cry:
Jazonx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-20, 10:17
Lokalizacja: MiastoNaPeryferiach

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Jazonx »

W ubiegłe wakacje niemiło rozczarowałem się zasięgiem mobilnego internetu w niemcowni, a może miałem zbyt wielkie oczekiwania po tym co mamy w kraju i ciągle się słyszy jak to u sąsiadów lepiej. Co najdziwniejsze wzdłuż autobanów też nie jest tak wspaniale. W ubiegłe wakacje za 3GB w Lyca płaciłem 14.99EUR a teraz widzę z nieskrywanym zdumieniem 24,90. W Austrii ten sam pakiet to 9,90. a 1GB 4,90Eur. A u nas ciągle narzekają :P
(-)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adixm »

Jazonx pisze:A u nas ciągle narzekają
Wszystko należałoby porównać do zarobków i siły nabywczej pieniądza żeby to realnie ocenić. NIe zmienia to jednak faktu że moim osobistym zdaniem w Polsce oferta operatorów komórkowych jest świetna, a ceny są bardzo niskie,
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Jesli to uczciwie przeliczysz, to akurat polska wypada bardzo tanio i bardzo dobrze, przynajmniej jesli chodzi o koszty uslug telefonicznych/mobilnego internetu.
Nie pomagam na PW.
Jazonx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-20, 10:17
Lokalizacja: MiastoNaPeryferiach

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Jazonx »

Zapomniałem dodać że w Germanii trzeba kartę zarejestrować a w Polsce i Austrii nie. Nic tu nie napisaliśmy o pepikach, a tam też nie jest tanio. To samo dotyczy otwartych stref WiFi. W stolicy Niemiec nie łatwo takie znależć. Najbardziej rozbawili mnie w pewnym lokalu w centrum czeskiej Pragi, wielki napis free Wi-Fi, popijając kawę poprosiłem o hasło, na to kelnerka że ma je szef ..... ale go niema hyhyhyhy. W Berlinie często w lokalach hasło dostaniesz tylko jak jesteś ich klientem. :D W stolicy Austrii Wiedniu warto posiadać internet mobilny żeby mieć dostęp do info o wolnych miejscach na parkingach PR czy nawet do mapy metra bo o takową wbrew pozorom na stacjach nie tak łatwo. :rotfl:
(-)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Rejestracja kart wynika z prawa telekomunikacyjnego i jest moim zdaniem ok. Nie stanowi to zadnego problemu, trwa pare sekund.

Z haslami do WiFi jest troche bardziej skomplikowane. W.g. niemieckiego prawa, wlasciciel odpowiada za transfer przez lacze. Sciagniecie ** Zabronione ** w kafeteryjce moze sie skonczyc odsiadka wlasciciela kawiarni. Dlatego ludzie bardzo niechetnie udostepniaja internet nieznajomym. Z drugiej strony, WiFi wabi klienta, ktory chetnie kupi kawe, zeby tylko sprawdzic maila.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:Rejestracja kart wynika z prawa telekomunikacyjnego i jest moim zdaniem ok
Szkoda tylko, że w takiej np. Lyce można rejestrować tylko jedną kartę na swoje dane.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Nie bardzo wiem w czym masz problem, lyca nie jest niczym specjalnym. Pozatym - kto to reglementuje?
Nie pomagam na PW.
Jazonx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-20, 10:17
Lokalizacja: MiastoNaPeryferiach

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Jazonx »

Rejestracja kart wynika z prawa telekomunikacyjnego i jest moim zdaniem ok. Nie stanowi to zadnego problemu, trwa pare sekund.
Jak to zrobisz na stacji benzynowej w Niemczech bez internetu ? Nie kupisz Lyca na wszystkich a jeszcze do niedawna mieli najciekawszą ofertę. Można bawić się w zamawianie sima niemieckiego w kraju ale to czasochłonne. Ja mam tą dogodność że mieszkam niedaleko grannicy, parę dni wcześniej, przed planowaną podróżą, pojechałem do reichu i kupiłem a w domu zarejestrowanej. Teraz w niemczech Lebára ma ciekawszą ofertę na pakiety. W Austrii natomiast zatrzymałem się na pierwszej stacji benzynowej, kupiłem starter, doładowanie i wszystko banglało.
(-)
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:w czym masz problem
W tym problem, że Twoja porada - żonglerka kartami po wyczerpaniu limitu transferu w praktyce nie jest możliwa z powyższych przyczyn. Rozumiem, że w każdej sieci zarejestrujesz na swoje dane tylko jedną kartę, co sprawdziłem empirycznie w Lyce.
Jazonx pisze:Jak to zrobisz na stacji benzynowej w Niemczech bez internetu ?
Dzwoniąc na bezpłatny nr 323 BOKu Lycy i po polsku podajesz dane do rejestracji.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Jazonx pisze:Jak to zrobisz na stacji benzynowej w Niemczech bez internetu ?
Dzwoniac do operatora. Albo uzywajac darmowego internetu n.p. w McD. Albo wydajac 1...2 PLN na roaming danych z polskiej karty SIM. Albo..... wytarczy troche pomyslec. Konstruujesz sztuczne problemy tam, gdzie zadnych problemow nie ma.

Na czym ta "najciekawosc" Lyci polega - na tym za sa drodzy, na tym, ze SIMy wciskaja Ci wszedzie czy na tym, ze obsluga mowi po polsku?
Jest duzo lepszych ofert (cenowych i jakosciowych), dostepnych praktycznie od reki w kazdym miejscu DE.
Jazonx pisze:W Austrii natomiast zatrzymałem się na pierwszej stacji benzynowej, kupiłem starter, doładowanie i wszystko banglało.
W DE robisz dokladnie to samo. A jak masz problemy z aktywowaniem, to prosisz sprzedawce na stacji, zeby wykonal za Ciebie jeden telefon.
Jazonx pisze: Można bawić się w zamawianie sima niemieckiego w kraju ale to czasochłonne.
Tak samo czasochlonne jak zalatwienie kazdego innego SIMa - n.p. stajesz na stacji bezynowej i kupujesz.
greenfrog pisze: Rozumiem, że w każdej sieci zarejestrujesz na swoje dane tylko jedną kartę, co sprawdziłem empirycznie w Lyce.
Zle zrozumiales, na karty pre-paid nie ma limitu rejestracji - mozesz miec ile chcesz. Jak pisalem juz wczesniej - rejestracja ma powody prawne - prawo niemieckie nie pozwala na anonimowe numery. Nie ma zadnego wplywu na ilosc numerow, nie chodzi "ile masz numerow", ale o "kto dzwoni z danego numeru".

Teoretyzujac: Moga byc problemy z iloscia kontraktow, ale tu mowimy o duzej ilosci (>>20 kontraktow na osobe) i rownoczesnym negatywnym wpisie w Schufa (czyli ustaleniem tego ze jestes niewyplacalny) -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Schufa - w polsce nie jest inaczej.

To co piszesz o Lyce jest dziwne, zaden niemiecki operator sie tak nie zachowuje. Ale w sumie Lyca nie jest niemieckim operatorem, to agielska firma, sprzedajaca w DE roaming w sieci Vodafone - ich zasady moga bazowac na kombinacji niemieckich, polskich i angielskich przepisow.

No i jeszcze musisz sobie odpowiedziec, czy aby na pewno warto szukac kazdego grosza oszczednosci. N.p. w ciagu ostatniego 10 dniowego urlopu w FR zaplacilem cale 18.43PLN dodatkowo za roaming (internet i rozmowy) - moim zdaniem za ta kwote nie oplaca sie inwestowac nawet 10 minut wolnego czasu w poszukiwaniu alternatyw do wlasnego kontraktu. Jedno duze piwo kosztuje wiecej.
Nie pomagam na PW.
amaroczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-26, 18:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: amaroczek »

Czy w Niemczech dostane internet po kablu na umowę krótszą niż 24 miesiące? Jeśli tak od jakich firm? W miejscu gdzie będę mieszkał (Darmstadt) jest Unitymedia ale ta oferuje tylko umowy na 24m.

Z góry dziękuję za pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Dostaniesz.

Najkrotsze umowy sa na 1 miesiac. Spojrz n.p. na oferty easybell, 1&1, O2, Congta.
Nie pomagam na PW.
Strojcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-22, 19:26

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Strojcia »

Dobry wieczór, chciałbym Was ostrzec przed Internetem z Lidl mobile Classic. Wprowadzili oni w Swój system aktywacje poprzed system WebID, który działa nie tak sprawnie jakby klient oczekiwał. Więc tak.. Kupiłem ostatnio karte, żeby korzystać z pakietu Internetu. Wprowadziłem swoje dane na Ich stronie WWW w celu aktywacji. Dostałem napis, że karta aktywna ale ostatni krok to pokazanie dowodu przez Internet. Pomyślałem ze ok. Dzoniłem 3 razy i za każdym razem rozmowa nie trwała dłużej nic 10 sek..... W ostatniej rozmowie Pani powiedziała, że jakość wideo bardzo slaba i sama się rozłaczyła. Czytałem opinie o tym systemie WebID i jest masakra!!! Proszę wejść na sklep google Play i poczytac opinie jak działa ten system WebID. Napisałem do lidl napisałem do Vodafone( ponieważ Oni się teraz zajmują Lidl mobile. W opisach wszędzie widziałem Vodafone). Napisałem do nich żeby pomogli zaaktywować ponieważ system WebID nie działa jak należy. Opisałem cała sytuacje to powiedzieli, żeby potem spróbować... Pojechałem Vodafone to skierowali mnie do lidla.. W lidl nie nie załatwiłem i tak wyrzuciłem 15e do śmietnika za przeproszenie. Włożyłem karte aldi do telefonu i działa!!! Korzystam z Aldi 2 lata - zero problemów. Choć w mniejszych miejscowościach moze być problem. Więc tak polecam Aldi.. Lidl polecam w wypadku jeśli chcecie wyrzucić kase w "błoto". Pozdrawiam!
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Strojcia pisze:(...)Lidl mobile Classic.(...)Kupiłem ostatnio karte, żeby korzystać z pakietu Internetu.(...)
Przecież to jest od 2 lat Fonic mobile a marka Lidla to Lidl CONNECT. Wideoidentyfikacja wynika z konieczności pokazania dokumentu tożsamości i wynika ze zmian w niemieckim prawie telekomunikacyjnym.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Identyfikacja przy pomocy dowodu jest dla wszystkich sieci - od 1.1.2017
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:Identyfikacja przy pomocy dowodu jest dla wszystkich sieci - od 1.1.2017
A nie od 1.07.2017 ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Masz racje, od 01.07.2017.
Nie pomagam na PW.
Strojcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-22, 19:26

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Strojcia »

Dziękuje za odp. Rejestrowałem Aldi pod koniec czerwca i nie miałem takiego czegoś. Co do wideorejestracji. Okej niech będzie tylko niech działa jak trzeba. A nie że sami się rozłączają. I mówią ze jakość wideo jest słaba, a tak na prawde wszystko dobrze widać. Czytałem komentarze pod aplikacja WebID na google play i same problemy z tym sa. Powie mi ktos może jak to zrobić bez tej wideo rejestracji? Wysłać gdzieś skan dowodu czy coś. Karta z lidl. Kupiłem karte i nie działa.. Szkoda mi pieniążków. Napisać do Fonic?
ODPOWIEDZ