Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Albo przez WWW, albo przez aplikacje na telefonie.... Poczytaj watek, bylo opisane milion razy....
Przez www?? jak gdy już nie pamiętam jak ktoś to rejestrował i nie wiem czy podano majla bo przez www to na pewno trza mieć konto ?? próbowałem ale odrzuca ten nr tell że tam coś nie jestem biegły w języku , a aplikacja to w PlayGoogle ?? chmm :/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Czy naprawde ruszenie glowa boli?

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.alditalk
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Czy naprawde ruszenie glowa boli?

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.alditalk
Mam to i nie działa próbuje , próbuje sie połaczyć i nic już to właśnie w niemczech próbowałem wpsisać nr tel na stronie ALDI i i nie rozpoznaje nr telefonu coś takiego.
Teraz spróbowałem na stronie ALDI i wyskakuje
Diese Rufnummer ist in Mein ALDI TALK unbekannt.
Ostatnio zmieniony 2014-07-02, 19:24 przez zefel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet w Niemczech

Post autor: wojteks »

zefel pisze:w niymcach próbowołech wklepołech
Ostatnie ostrzeżenie, zgodnie z zasadami pisowni i ortografii proszę ! To nie jest forum śląskie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

OK już nie męcze w tym m-cu jadę i zobaczę na miejscu czy będzie LTE i czy na tablecie da sie ten ALDITALK uruchomić jak nie to kupie nową kartę na razie dziękuję i przeraszam że mi czasem sie wyrwie ten śląski ale tak jest że jestem rodowity Ślązak . :papa:
kermitallegro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-13, 11:48
Lokalizacja: polska gdansk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: kermitallegro »

Witam
Kupiłem Starter Aldi Talk i wykupiłem pakiet 1,5GB za 9,99 euro aby korzystać na telefonie Pentagram Monster dual sim. Jak nazwa wskazuje telefon ma 2 sloty: na jednym jest napisane GSM a na drugim GSM+WCDMA.
Kiedy wkładam kartę w slot GSM internet chodzi z żenującą prędkością i zamiast pokazywać 3g pokazuje "e" a kiedy włożę w slot GSM+WCDMA to karty wgl nie czyta i internet nie działa.
Slot GSM+WCDMA obsługiwał w polsce aero2 bez zarzutów na 3g a teraz nie chce współpracować. Czy jest taka możliwość że operator MEDION MOBILE nadaje na takich falach że telefon nie chce czytać karty ?
Jeszcze jedno pytanie: Czy może pakiet L 1,5 GB ma ograniczoną prędkość ? Bo Wy tutaj piszecie o pakiecie XL i może on ma lepsze osiągi.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam z Hamburga ;)
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Pakiet L ma taką samą prędkość jak XL. Pasmo GSM nie obejmuje pasma 3G, więc musisz używać tego samego slotu co do sieci aero2, a więc GSM+WCDMA (czyli 3G). Być może w miejscu, w którym przebywasz nie ma zasięgu 3G. Tu masz mapę zasięgu : http://193.201.138.69/evinternet/#Map:L ... =3&LAYER=0
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

AERO i E-Plus nadaja na innych zakresach.

Sprawdz czy telefon obsluguje 2.1GHz
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

No i jestem używam z Aldika wyświetla H+ i tak wygląda prędkość
Obrazek
Dawid_M
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-02-08, 15:32
Lokalizacja: Zapomniałem

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Dawid_M »

Korzystam od niedawna z Internetu aldi talk. Internet w mieście ok 100tys osób chodzi super. Prędkość pobierania 16Mbps- jestem mocno zadowolony. W miasteczku ok 20tys osób Internet chodzil również dobrze. Nie testowałem lacza ale chodzi dobrze.


Mam również pytanie.
Korzystam z pakietu 1.5gb i ponoć on mi się wykorzystał- za dużo youtube. I chciałbym zmienić na inny pakiet 6gb lub odnowić ten sam żeby było znowu 1.5gb . Czy jest taka możliwość czy musze czekać 30dni aż skończy sie stary pakiet 1.5gb?

Test robiony przez chwila. W dzień dochodzi nawet do ok. 18Mbps.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Dawid_M pisze:Czy jest taka możliwość czy musze czekać 30dni aż skończy sie stary pakiet 1.5gb?
Pakiet 1.5 GB mozesz odnowic za 3€.
Nie pomagam na PW.
Dawid_M
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-02-08, 15:32
Lokalizacja: Zapomniałem

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Dawid_M »

Dziękuję za odpowiedz Key.

Odnowiłem pakiet za 3 "ojro", przyszedł sms potwierdzający, ze pelna prędkość jest odnowiona. Wszystko super ale... Internet zwolnił-działa dużo gorzej dużo. Pakiet 1.5GB nie został odnowiony, ilość danych dalej jest powyżej 1.5GB, a powinna być odnowiona czyli zero (sprawdziłem na stronie www). Ale oczywiście 3 "ojro" poszło... Jakiś pomysł?

Internet zwolnił nagle kiedy wykupiłem pakiet, oczywiście z Internetu korzystam w tym samym miejscu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Odczekaj, aktualizacja na stronie trwa troche. Jak do jutra sie nie poparawi, zadzwon do BOK.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

To samo po pakiecie 1,5GB który skończył sie (11,08 22,00) o wiele wcześniej , zakupiono za 3euro ale waZne jest 3 dni
no dopiero na drugi dzień predkość jest taka
Obrazek

No dziś na meinalditalk już tylko widać że odnowiono pakiet 1,5GB i nic więcej na to wygląda że działa.

13,08 22,00 znowu skonczyłosie 1,5GB i o dziwo ponownie poszło za 3euro uruchomić szybszy internet :)
to jest dobre tylko żeby tak szło z XL zrobić nawet dając 5euro :)
Obrazek
szafran
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-23, 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Internet w Niemczech

Post autor: szafran »

Witam,

Bardzo proszę o pomoc obeznanych w temacie netu w niemczech.
Bliska mi osoba wyjeżdża niedługo tam i potrzebuje tłumacza. Doszedłem więc do wniosku, że w miarę prosty tel z Androidem i Google Translate powinien wystarczyć. Z krótkich testów wywnioskowałem również, że używane będzie ~25MB/dzień - czyli pakiet 1GB/miesiąc powinien wystarczyć.
Niestety osoba wyjeżdżająca nie jest zbyt zaprzyjaźniona z technologią. Dlatego też muszę wszystko skonfigurować przed wyjazdem. Także kartę muszę kupić w Polsce i również mieć możliwość doładowywania jej z polski.
Kolejnym problemem jest to, że z niemieckiego nie rozumiem nic.

To co udało mi się znaleźć to:
http://www.lycamobile.de/po/bundle?id=2
http://mobilka.ch/internet

Najlepiej żeby ceny były jak najniższe. Podejrzewam, że jeśli chodzi o prędkość to tutaj akurat nie musi być duża.
Na pewno na danej karcie zasięg musi być w tym miejscu:
https://goo.gl/maps/SGpyY

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś kto zna niemiecki i ten rynek będzie w stanie mi pomóc.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Szafran
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Witam, pytanie ( a raczej prośba o sprawdzenie ) co jest na stronce Tchibo. Bo coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim miesiącem.
Na fotce, chodzi mi dokładnie o ,,Extra -Optionen''
Tego nie było poprzednio i jest jakaś wzmianka o 10GB.Oraz info ile mam aktualnie i ile miałem na początku.
Oczywiście liczę na key, że przetłumaczy to :hyhy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b ... a6f9f.html
RAW
Aleksis
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-16, 18:20
Lokalizacja: Oborniki

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Aleksis »

Przez rok i dwa miesiące przybyło tylko dwie strony? Rozumiem że nic się nie zmieniło w temacie internet w Niemczech? No nic, trzeba się dalej męczyć z 5GB z Aldika. :cry:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

No niestety innych nie ma fajnych a teraz Aldi działa w LTE
ja mam takie wyniki
Obrazek
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

zefel pisze:No niestety innych nie ma fajnych a teraz Aldi działa w LTE
ja mam takie wyniki
[url=http://www.speedtest.pl/test/106848850]Obrazek[/URL]
To prawda, że z ofertami na kartę czy mobilnymi jest raczej słabo ale jak pewnie wiesz nie ma problemu praktycznie nigdzie z szybkim podłączeniem po kablu więc operatorzy nie muszą strasznie inwestować w infrastrukturę. W latach 2006-2008 miałem problem z E-Plus na złapaniu sygnału przy granicy holenderskiej tak na wysokości Amsterdamu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

zefel pisze:a teraz Aldi działa w LTE
Nie teraz, ale od ponad roku. I nie tylko w Aldi, ale w wszystkich re-sellerach E-Plus.
blogger pisze:To prawda, że z ofertami na kartę czy mobilnymi jest raczej słabo...
Sa wiecej niz wystarczajace do mobilnych aplikacji. Kto potrzebuje wiecej niz 5 GB/miesiac na komorce?

Internet po kablu (DSL/DOCSIS) dostaniesz praktycznie wszedzie, za stosunkowo male pieniadze i z krotkimi cyrografami (nawet na miesiac).
Nie pomagam na PW.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

5GB na komórce jest w porządku tylko myślałem o korzystaniu miesięcznym poprzez router i modem z łączą komórkowego a tutaj już różowo nie jest.
O kablu pisałem, że nie ma problemu i stąd może komórkowo jest tak a nie inaczej.
Obecnie czekam na Unię i zmniejszenie kosztów w roamingu danych a za kilka lat zniesienie tego haraczu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

5GB na komórce jest w porządku tylko myślałem o korzystaniu miesięcznym poprzez router i modem z łączą komórkowego a tutaj już różowo nie jest.
Wszystklie firmy oferuja "domowe" taryfy LTE. Tyle tylko ze ten komfort kosztuje.
Nie pomagam na PW.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Internet w Niemczech

Post autor: blogger »

Ten komfort dla niektórych to konieczność a Play nielimitowanego LTE na kartę raczej nic nie przebije rzucając okiem na oferty vodafone i t-mobile.de z BRD. Obecnie już jestem na krótsze okresy a w hotelach jest WiFi więc problemu nie mam jednak jest i tak lepiej niż w Hiszpanii czy Grecji gdzie wszystko trzeba rejestrować a ceny dosyć kosmiczne.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Infrastruktura sieci w PL i w DE jest zupelnie inna, wiec raczej nie masz co porownywac. W PL jest duza konkurencja, w DE w sumie tylko cztery sieci, z czego dwie z bardzo mocno rozbudowana siecia (Vodafone/Telekom) i dwa duzo slabsze (E-Plus/O2). Tylko w tej konfiguracji sieci z soba konkuruja.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:Infrastruktura sieci w PL i w DE jest zupelnie inna, wiec raczej nie masz co porownywac.
Napisz proszę coś więcej. Z moich obserwacji jakość i pokrycie sygnału chyba lepsze w Polsce. Cenowo też konkurencja wyrównana. Dziwi mnie czemu Voda nie schodzi z cenami pakietów internetowych w ofercie pre-paid? W zeszłe wakacje pracując na projekcie na kompletnym odludziu zmuszony byłem korzystać z Lycamobile, MVNO Vodafone, gdyż tylko Voda miała pokrycie sygnałem HSDPA. 5GB kosztowało wtedy 19,90 Euro a teraz aż 34,99 Euro :!: :szok:
dwie z bardzo mocno rozbudowana siecia (Vodafone/Telekom) i dwa duzo slabsze (E-Plus/O2).
A co dalej z połączeniem E+ i o2?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Napisz proszę coś więcej.
Ale co chesz wiedziec?

Vodafone (kiedys Manesmann, bazuje na szkielecie ktory powstal wzdluz polaczen kolejowych) i Telekom (kiedys Deutsche Post, bazuje na starym szkielecie poczty, kiedy ta jeszcze byla panstwowym monopolista) startowaly z rozbudowana siecia. Majac na starcie potezne pokrycie mogly szybko rozwinac siec z bardzo dobrymi warunkami. Jako liderzy narzucaja ceny, bo wiedza, ze ludzie potrzebujacy dobrego pokrycia na terenie calego kraju nie pojda do konkurencji.

O2 i E+ sa stosunkowo mlodymi sieciami, ktore budowaly infrastrukture pozniej. Bazuja na technologii 1.8GHz maja na starcie gorsze warunki. Do tego backbone jest slabiej rozwiniety. Za to maja nowsze technologie, bardziej optymalnie skonstruowana siec (koncetracja nadajnikow na regiony z wieksza zyskownoscia) przez co moga pozwolic na obnizenie kosztow.
greenfrog pisze:A co dalej z połączeniem E+ i o2?
A bylo planowane?
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:A bylo planowane?
Dokładnie przejęcie E+ przez o2 http://www.teltarif.de/o2-uebernahme-ep ... 56151.html
Szkoda, że w Niemczech nie ma takiej konkurencji jak w Polsce lub UK :cry:
Jazonx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-20, 10:17
Lokalizacja: MiastoNaPeryferiach

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Jazonx »

W ubiegłe wakacje niemiło rozczarowałem się zasięgiem mobilnego internetu w niemcowni, a może miałem zbyt wielkie oczekiwania po tym co mamy w kraju i ciągle się słyszy jak to u sąsiadów lepiej. Co najdziwniejsze wzdłuż autobanów też nie jest tak wspaniale. W ubiegłe wakacje za 3GB w Lyca płaciłem 14.99EUR a teraz widzę z nieskrywanym zdumieniem 24,90. W Austrii ten sam pakiet to 9,90. a 1GB 4,90Eur. A u nas ciągle narzekają :P
(-)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adixm »

Jazonx pisze:A u nas ciągle narzekają
Wszystko należałoby porównać do zarobków i siły nabywczej pieniądza żeby to realnie ocenić. NIe zmienia to jednak faktu że moim osobistym zdaniem w Polsce oferta operatorów komórkowych jest świetna, a ceny są bardzo niskie,
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Jesli to uczciwie przeliczysz, to akurat polska wypada bardzo tanio i bardzo dobrze, przynajmniej jesli chodzi o koszty uslug telefonicznych/mobilnego internetu.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ