Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Pisanie nic ci nie da - oni rejestruja tylko przez ta aplikacje. Dzwonic do upadlego.

Jeszcze jeden wazny detal - potrzebujesz polski paszport, nie dasz rady zarejestrowac na dowod.
Nie pomagam na PW.
Strojcia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-22, 19:26

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Strojcia »

Paszport dawno mam nie aktualny.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

To nie masz szansy zarejestrowac tego numeru.

Chyba ze znajdziesz kogos, kto wezmie numer na siebie.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Strojcia pisze:Paszport dawno mam nie aktualny.
Spróbuj dowodem osobistym, w końcu w strefie Schengen Reisepass dla obywateli strefy Schengen to dowód osobisty. Reisedokument ist der Reisepass oder bei Reisen innerhalb der EU auch ein gültiger Personalausweis. http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_de.htm : "Selbst wenn Sie für die Grenzkontrollen im Schengen-Raum keinen Pass benötigen, empfehlen wir Ihnen jedoch dringend, immer Ihren Reisepass oder Personalausweis mit sich zu führen, um Ihre Identität bei Bedarf nachweisen zu können (wenn Sie beispielsweise in eine Polizeikontrolle geraten oder mit dem Flugzeug reisen möchten). "
Ja bym na to się powoływał przy rejestracji. BTW jeśli niemiecki ustawodawca tego nie przewidział, to źle to świadczy o jego inteligencji :dobani:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Przeczytaj dokladnie co jest wymagane do rejestracji - w przypadku PL nie zarejestrujesz na dowod.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:Przeczytaj dokladnie co jest wymagane do rejestracji - w przypadku PL nie zarejestrujesz na dowod.
Wskaż mi proszę, który paragraf niemieckiego prawa telko zabrania rejestracji na polski dowód osobisty. Moim zdaniem to jest widzimisię Lidla, że wymaga przy rejestracji polskiego paszportu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Tylko ze Twoje zdanie nie ma najmniejszego znaczenia.

Warunki rejestracji sa na stronce Lidla:
https://registrierung.lidl-connect.de/faq.html#faq16-1

Punkt "Welche Ausweisdokumente sind erlaubt?"
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Może powtórzę pytanie: KTÓRY PARAGRAF NIEMIECKIEGO PRAWA TELKO ZABRANIA REJESTRACJI NA POLSKI DOWÓD OSOBISTY :?:
Lidlowskie nietrzymanie się litery prawa mnie nie interesuje :!:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w Niemczech

Post autor: onken »

To kłóć się z Lidlem a nie użytkownikami forum

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Dokladnie. Kloc sie z Lidlem - to ich karty i oni definiuja komu je sprzedaja i w jaki sposob trzeba je rejestrowac.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:(...) Kloc sie z Lidlem - to ich karty i oni definiuja komu je sprzedaja i w jaki sposob trzeba je rejestrowac.
Nieprawda, to reguluje niemieckie prawo telko i powołując się na to prawo Lidl nie ma prawa odmawiać rejestracji na polski dowód osobisty.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Nie do konca.

Prawo reguluje minimum. Sprzedawca ma mozliwosc dolozenia dodatkowych rzeczy - n.p. wykluczyc meldowanie na polskie dowody.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

key pisze:(...)Sprzedawca ma mozliwosc dolozenia dodatkowych rzeczy - n.p. wykluczyc meldowanie na polskie dowody.
Dziękuję za bezcenną informację. Przy okazji najbliższego pobytu w Niemczech specjalnie kupię Lidla connect i spróbuję zarejestrować na mój D.O. a jako, że jak zauważył @onken kłótliwy jestem, to w przypadku fiaska od razu do RA i w ramach Beratungs- i Prozesskostenhilfe wytoczę im sprawę o klauzulę niedozwoloną. Wygrana pewna. Szkoda, że żadna niemiecka organizacja konsumencka tego nie zauważyła :(
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Nie zapomnij potem wstawic dokumentow procesowych :)
Nie pomagam na PW.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Akwinata »

Nie do końca wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale tak na marginesie - zadziwiające jest, że ktoś ma pretensje, że prywatna firma ma takie, a nie inne wymagania rejestracyjne. Jak chcą to niech sobie nawet karty rowerowej czy pływackiej wymagają. Nie masz? Możesz iść gdzieś indziej. Święte prawo prywatnego właściciela nobilitować rowerzystów czy pływaków.
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Witajcie, ja mam pytanie z innej beczki. W pakietach polskich operatorów (teraz patrzę akurat na ofertę t-m ale u reszty jest podobnie) pakiety danych na Polskę mają swoje limity w UE. Tak na przykład: w T-m pakietpakiet 25 GB na 120 dni, który kosztuje 50 zł ma 2,5 giga limitu w UE.

Czy tych pakietów można uruchomić więcej np co miesiąc? Jeśli tak to nie bardzo opłacalne jest kupowanie kart niemieckich.
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Drugi przykład+regulamin:
W taryfie na karte Play Od Nowa:
Pakiet 6GB - koszt 25 zł - w roamingu 1,25GB (2,5 gb za 50 zł to chyba niezła oferta)
http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... _karta.pdf
Regulamin pakietu:
https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/g ... 1492077502
Generalnie regulamin pozwala na nieograniczoną ilość pakietów, tylko czy również w roamingu?
Co prawda w samym regulaminie nie ma wzmianki o limicie w roamingu, jednak tabela, domyslam się, obowiazuje.

Kwestia jak te dane są w roamingu pobierane i jak sprawdzić ewentualnie ile ich pozostało. O tym informacji znaleźć nie mogę.
Gdybyście mieli jakieś dodatkowe informacje na ten temat to byłbym wdzięczny za informacje.

edit: przepraszam za post pod postem, jednak nie miałem możliwości edycji poprzedniego.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

W roamingu jest tak, że każde 5 zł wykupionego pakietu no-limit w kraju daje 257 MB danych w roamingu.
Ja np w Orange mam za 28zł ( przenosiłem numer, więc mam liczone jak pakiet za 35zł ) 1,76 GB, do tego wykupiłem sobie za 12 zł 2 GB w kraju, gdzie w roamingu mam 0.6 GB.

Tylko pamiętaj o FUP-ie, jak za dużo wykorzystasz w roamingu niż w kraju i/lub więcej niż 50% czasu będziesz zalogowany do nadajnika zagranicznego, to już nie będziesz z tego korzystał, tylko będzie stawka za 1 MB od chyba 2gr w Play, do chyba 12 gr, a może i więcej, w zależności jaki operator.
RAW
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Rozumiem, czyli generalnie jeśli będę za granicą w UE powiedzmy 2 miesiące to mi to mogą zablokować? No szkoda.
PS. Jest jakaś oferta w Play, w której opłata wynosi 2gr za 1mb? To byłoby też spoko, jednak z tego co znalazłem to ceny zaczynają się od 4gr. Chyba, że jeszcze wszystkiego nie zdążyłem przejrzeć.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Zablokować Tobie internetu nie zablokują, tylko jak wskoczysz na FUP to dopóki nie zaprzstaniesz wykorzystywać ich usług zbyt długo i/lub wykorzystanie będzie większe w roamingu jak w kraju, to tego FUP-a nie zdejmą.
Czyli zamiast tych przysługujących GB będziesz płacić stawkę ustalona przez danego operatora.

Co do tych 2 gr za MB to chyba jest Internet Play na Kartę i jeszcze jakieś dwie typowi internetowe oferty w kraju.
Ale nawet jak płacisz bez jakiegokolwiek pakietu, to FUP również będzie, jak zbyt dużo ( więcej jak 50 % w ciągu 4 m-cy ) będziesz za granicą.
RAW
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Internet w Niemczech

Post autor: LuKaSh »

Ok, dzięki za informacje. Troche poczytałem:
https://blogplay.pl/2017/06/rozjasniamy ... -home-faq/
z tego co piszą to ewentualnie fup nakładają po 4 miesiącach. Dobrze rozumuję? (punkt 17)

W takim układzie by to mnie nie dotyczyły bo wyjazd planuje 2-miesięczny.

Tak czy owak zostanę chyba na playu, wg mojej taryfy 1 gb będzie mnie kosztował 40 zł. W Niemieckich ofertach ciężko znaleźć ofertę lepszą niż 1 gb za 10 e. Na jedno wychodzi, z tym, że tam jest później bez limitu na prędkość gprs, więc w zasadzie tak jakby go nie było.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Przyklad:
Aldi - 5 GB za 15€/30 dni.

Poogladaj tez SIMy na stacjach benzynowych.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet w Niemczech

Post autor: adziu82 »

Tak, FUP-a możesz dostać gdzieś przy 4-tym m-cu( będą pisać sms-y lub inny jakiś kontakt, dlaczego naruszyłeś FUP i będziesz miał 2 tygodnie na odpowiedź,co i jak ) jeżeli przekroczyłeś 50%, czyli załóżmy 61 dni, jeżeli będą liczyć z aptekarską dokładnością.
Załóżmy, że przekroczyłeś te 50 %, to jeszcze w Play i Orange jest właśnie to co pisałem - i/lub - Czyli Play i Orange mają w regulaminie - i - czyli musisz drugą część FUP-a spełnić, a dryga część, to jest wykorzystanie w roamingu nie może być większe jak w kraju. -PU( T-Mobile ma -lub- więc obojętne którą część FUP-a naruszysz. Plus ma jedną część FUP-a czyli 2/4 m-ce, bez wykorzystania większego kraj/roaming.
Czyli jak jedziesz na 2 m-ce, ale byłeś załóżmy jednak 65 dni, pierwszą część FUP-a naruszyłeś, teraz wracasz na 2 m-ce do kraju i musisz wykorzystać rozmowy/sms-/internet więcej niż w roamingu.

Ale jednej rzeczy nie wiem, ja np pracuje 5 dni w DE, i weekend do domu ( mam 250 km do domu, więc lekko ponad 2 godziny autem ) wykorzystuję plus/minus 50 minut wykonanych/50 minut odebranych/50 sms-ów/1GB to wszystko tygodniowo, więc teraz jadę do kraju na weekend i robię wykorzystanie większe tego wszystkiego, i tak co weekend, FUP-a nie powinienem dostać, ale w ciągu 4 m-cy będę jednak około 55% za granicą, a 45% w kraju licząc weekendy/urlopy/święta itp.
A jak będzie, jak Ty pojedziesz na 2 miesiące i załóżmy będziesz o ten jeden dzień więcej za granicą a nie zrobiłeś żadnego ruchu w kraju co tydzień, tylko aż co dwa m-ce. Nie mam pojęcia.
RAW
Slawek1981
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-30, 08:31

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Slawek1981 »

Witam,kupiłem stika w aldiku,kartę zarejestrowałem chyba dobrze.Madem zainstalowany na kompie,okienko się odpala MedionMabile i szuka cały czas sieci,nie ma zasięgu,pomocy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Podaj dokladna lokalizacje gdzie szukasz sieci.

Sprawdz tez czy karta zainstalowana w telefonie znajduje sieci E-Plus lub/i O2.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ