Internet w Niemczech

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Aleksis pisze:No i chyba Mobilka przebiła Aldi Talk
Nie przebiła, bo w Mobilce masz tylko "Opcja idealna dla użytkowników smartfonów i tabletów!" i możesz zamówić ją wyłącznie do taryfy głosowej Mobilka Plus a w Aldim nie dość, że taniej za 5GB, to także możesz używać w modemie. Kupno drugiej karty Aldi Talk załatwia temat przekroczenia limitu, co mistrzu key wykazał.
key pisze:nie ma najmniejszego sensu miec taka ilosc danych mobilnie, jak za niewielka kase mozesz miec neta stacjonarnego bez limitow.
Problemem jest obecnie dla wielu gastarbeiterów z Polski, że właściciele szemranych Arbeitswohnheimów konsekwentnie odmawiają im stałego łącza, mimo że stłaczają tychże gastarbeiterów po nawet 16 w 4 pokojach. Stąd gastarbeiterzy zmuszeni są korzystać z dostępu mobilnego do internetu.
Aleksis
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-16, 18:20
Lokalizacja: Oborniki

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Aleksis »

Znaczy akurat na Mobilce się nie znam i nie wiem jak to tam funkcjonuje, ale przecież smartfony mają funkcję routera Wi-Fi więc w czym problem. Ja moją kartę Aldi Talk też mam od kilku lat w smartfonie i udostępniam neta do laptopa.
Nie wiem czy kupno drugiej karty załatwia temat, nie będę przecież znajomym co tydzień innego numeru telefonu podawać. "A teraz znowu znowu dzwońcie na tamten" a "za tydzień znowu na ten poprzedni".
Dokładnie Greenfrog, jest tak ja piszesz z tym stałym łączem, trzeba by spełnić kilka warunków między innymi przebywać cały czas w tym samym miejscu oraz mieć konto w banku. Natomiast założenie konta w banku oznacza od razu problemy ze skarbówką, tak że nie wiem czy to takie super rozwiązanie z tym stałym łączem. Nie każdy ma konto w banku i nie każdy jak jedzie do Niemiec do pracy zawsze trafia w to samo miejsce i na to samo mieszkanie/pokój.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

greenfrog pisze:Problemem jest obecnie dla wielu gastarbeiterów z Polski, że właściciele szemranych Arbeitswohnheimów konsekwentnie odmawiają im stałego łącza, mimo że stłaczają tychże gastarbeiterów po nawet 16 w 4 pokojach.
To jest sprawa dogadania sie. Sa pewne rzeczy, ktorych wlasciciel mieszkania nie moze odmowic.
Aleksis pisze: nie będę przecież znajomym co tydzień innego numeru telefonu podawać. "A teraz znowu znowu dzwońcie na tamten" a "za tydzień znowu na ten poprzedni".
Magiczne slowo: dual sim telefon. Albo piecset innych rozwiazan, wystarczy poruszac lepetynka.
Aleksis pisze:trzeba by spełnić kilka warunków między innymi przebywać cały czas w tym samym miejscu oraz mieć konto w banku
Nie do konca. Pozatym konto w banku to zaden problem, trzeba tylko chciec - sprawa 10 minut w necie + jedno przejscie na poczte.
Aleksis pisze:założenie konta w banku oznacza od razu problemy ze skarbówką
Bajki piszesz.
Aleksis pisze:Nie każdy ma konto w banku i nie każdy jak jedzie do Niemiec do pracy zawsze trafia w to samo miejsce i na to samo mieszkanie/pokój.
To tez nie jest problem - jak sie chce.
Nie pomagam na PW.
klkck
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-05, 19:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w Niemczech

Post autor: klkck »

Witam.
Otóż mam pewien problem. Zacznę od początku.
Wybieram się do Rastatt w Niemczech. Potrzebuję mobilnego internetu typu prepaid. Zamierzam wykorzystać swój modem Huawei z dystrybucji Playa i antenę typu "patyk" z magicznym wzmocnieniem sygnału o bodajże 11db. Nie posiada on Simlocka. Chciałbym się dowiedzieć jakich operatorów mam do wyboru i jak to wszystko wypada cenowo oraz chciałbym sprawdzić zasięg wybranego operatora w tym mieście, żeby nie było niespodzianek.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Z mapek dostepnych w internecie nic nie wynika. Dlatego:

1.) Jedziesz z polskim starterem za 5 PLN.
2.) Na miejscu sprawdzasz ktora z sieci ma optymalny zasieg
3.) Kupujesz startera danej sieci

Do wyboru masz 4 sieci:
E-plus (Aldi wychodzi najtaniej, w tej chwili maja promocje na LTE gratis).
O2 (Lidl)
D1 (Congstar)
D2 (Tui, RTL, Bild)

Startery dostaniesz w centrach handlowych, sklepach danej marki, stacjach benzynowych itp.
Nie pomagam na PW.
klkck
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-05, 19:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w Niemczech

Post autor: klkck »

O takie coś mi chodziło :)...
Rozumiem, że wkładam Polską kartę i sprawdzam do jakiej sieci się zaloguje i biorę starter tej która ma najmocniejszy sygnał?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Wydaje mi sie, ze dokladnie to napisalem. .....
Nie pomagam na PW.
klkck
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-05, 19:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w Niemczech

Post autor: klkck »

Słuchaj, miałbym jeszcze kilka pytań...
Czy po przekroczeniu pakietu prędkość spada czy całkowicie internet jest rozłączany?
Czy wymagana jest rejestracja na stronie www operatora?
Czy można wykupić wyższy transfer np. 10 GB (tyle by mi w zupełności wystarczyło)?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

1.) jest lejek
2.) tak
3.) nie, ale mozna kupic nastepna karte SIM
Nie pomagam na PW.
klkck
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-05, 19:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w Niemczech

Post autor: klkck »

Jak mały jest ten lejek?
Gdy włożę kartę SIM do modemu to będę miał możliwość rejestracji online na "tym zestawie"?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Przelaczaja cie na GPRS - 14.4 kbps.
Karta zaloguje sie do sieci dopiero po skonczonej rejestracji.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

A mam pytanko czy sie w zmieniło uruchamianie pakietu 5GB w aldi , trzeba dzwonic i pokolei czy jakimś kodem wystarczy ??
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Tak.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Tak.
Tzn ?? tylko dzwoniąc ??
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Albo przez WWW, albo przez aplikacje na telefonie.... Poczytaj watek, bylo opisane milion razy....
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Albo przez WWW, albo przez aplikacje na telefonie.... Poczytaj watek, bylo opisane milion razy....
Przez www?? jak gdy już nie pamiętam jak ktoś to rejestrował i nie wiem czy podano majla bo przez www to na pewno trza mieć konto ?? próbowałem ale odrzuca ten nr tell że tam coś nie jestem biegły w języku , a aplikacja to w PlayGoogle ?? chmm :/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Czy naprawde ruszenie glowa boli?

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.alditalk
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

key pisze:Czy naprawde ruszenie glowa boli?

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.alditalk
Mam to i nie działa próbuje , próbuje sie połaczyć i nic już to właśnie w niemczech próbowałem wpsisać nr tel na stronie ALDI i i nie rozpoznaje nr telefonu coś takiego.
Teraz spróbowałem na stronie ALDI i wyskakuje
Diese Rufnummer ist in Mein ALDI TALK unbekannt.
Ostatnio zmieniony 2014-07-02, 19:24 przez zefel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet w Niemczech

Post autor: wojteks »

zefel pisze:w niymcach próbowołech wklepołech
Ostatnie ostrzeżenie, zgodnie z zasadami pisowni i ortografii proszę ! To nie jest forum śląskie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

OK już nie męcze w tym m-cu jadę i zobaczę na miejscu czy będzie LTE i czy na tablecie da sie ten ALDITALK uruchomić jak nie to kupie nową kartę na razie dziękuję i przeraszam że mi czasem sie wyrwie ten śląski ale tak jest że jestem rodowity Ślązak . :papa:
kermitallegro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-13, 11:48
Lokalizacja: polska gdansk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: kermitallegro »

Witam
Kupiłem Starter Aldi Talk i wykupiłem pakiet 1,5GB za 9,99 euro aby korzystać na telefonie Pentagram Monster dual sim. Jak nazwa wskazuje telefon ma 2 sloty: na jednym jest napisane GSM a na drugim GSM+WCDMA.
Kiedy wkładam kartę w slot GSM internet chodzi z żenującą prędkością i zamiast pokazywać 3g pokazuje "e" a kiedy włożę w slot GSM+WCDMA to karty wgl nie czyta i internet nie działa.
Slot GSM+WCDMA obsługiwał w polsce aero2 bez zarzutów na 3g a teraz nie chce współpracować. Czy jest taka możliwość że operator MEDION MOBILE nadaje na takich falach że telefon nie chce czytać karty ?
Jeszcze jedno pytanie: Czy może pakiet L 1,5 GB ma ograniczoną prędkość ? Bo Wy tutaj piszecie o pakiecie XL i może on ma lepsze osiągi.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam z Hamburga ;)
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet w Niemczech

Post autor: greenfrog »

Pakiet L ma taką samą prędkość jak XL. Pasmo GSM nie obejmuje pasma 3G, więc musisz używać tego samego slotu co do sieci aero2, a więc GSM+WCDMA (czyli 3G). Być może w miejscu, w którym przebywasz nie ma zasięgu 3G. Tu masz mapę zasięgu : http://193.201.138.69/evinternet/#Map:L ... =3&LAYER=0
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

AERO i E-Plus nadaja na innych zakresach.

Sprawdz czy telefon obsluguje 2.1GHz
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

No i jestem używam z Aldika wyświetla H+ i tak wygląda prędkość
Obrazek
Dawid_M
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-02-08, 15:32
Lokalizacja: Zapomniałem

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Dawid_M »

Korzystam od niedawna z Internetu aldi talk. Internet w mieście ok 100tys osób chodzi super. Prędkość pobierania 16Mbps- jestem mocno zadowolony. W miasteczku ok 20tys osób Internet chodzil również dobrze. Nie testowałem lacza ale chodzi dobrze.


Mam również pytanie.
Korzystam z pakietu 1.5gb i ponoć on mi się wykorzystał- za dużo youtube. I chciałbym zmienić na inny pakiet 6gb lub odnowić ten sam żeby było znowu 1.5gb . Czy jest taka możliwość czy musze czekać 30dni aż skończy sie stary pakiet 1.5gb?

Test robiony przez chwila. W dzień dochodzi nawet do ok. 18Mbps.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Dawid_M pisze:Czy jest taka możliwość czy musze czekać 30dni aż skończy sie stary pakiet 1.5gb?
Pakiet 1.5 GB mozesz odnowic za 3€.
Nie pomagam na PW.
Dawid_M
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-02-08, 15:32
Lokalizacja: Zapomniałem

Re: Internet w Niemczech

Post autor: Dawid_M »

Dziękuję za odpowiedz Key.

Odnowiłem pakiet za 3 "ojro", przyszedł sms potwierdzający, ze pelna prędkość jest odnowiona. Wszystko super ale... Internet zwolnił-działa dużo gorzej dużo. Pakiet 1.5GB nie został odnowiony, ilość danych dalej jest powyżej 1.5GB, a powinna być odnowiona czyli zero (sprawdziłem na stronie www). Ale oczywiście 3 "ojro" poszło... Jakiś pomysł?

Internet zwolnił nagle kiedy wykupiłem pakiet, oczywiście z Internetu korzystam w tym samym miejscu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Niemczech

Post autor: key »

Odczekaj, aktualizacja na stronie trwa troche. Jak do jutra sie nie poparawi, zadzwon do BOK.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Internet w Niemczech

Post autor: zefel »

To samo po pakiecie 1,5GB który skończył sie (11,08 22,00) o wiele wcześniej , zakupiono za 3euro ale waZne jest 3 dni
no dopiero na drugi dzień predkość jest taka
Obrazek

No dziś na meinalditalk już tylko widać że odnowiono pakiet 1,5GB i nic więcej na to wygląda że działa.

13,08 22,00 znowu skonczyłosie 1,5GB i o dziwo ponownie poszło za 3euro uruchomić szybszy internet :)
to jest dobre tylko żeby tak szło z XL zrobić nawet dając 5euro :)
Obrazek
szafran
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-23, 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Internet w Niemczech

Post autor: szafran »

Witam,

Bardzo proszę o pomoc obeznanych w temacie netu w niemczech.
Bliska mi osoba wyjeżdża niedługo tam i potrzebuje tłumacza. Doszedłem więc do wniosku, że w miarę prosty tel z Androidem i Google Translate powinien wystarczyć. Z krótkich testów wywnioskowałem również, że używane będzie ~25MB/dzień - czyli pakiet 1GB/miesiąc powinien wystarczyć.
Niestety osoba wyjeżdżająca nie jest zbyt zaprzyjaźniona z technologią. Dlatego też muszę wszystko skonfigurować przed wyjazdem. Także kartę muszę kupić w Polsce i również mieć możliwość doładowywania jej z polski.
Kolejnym problemem jest to, że z niemieckiego nie rozumiem nic.

To co udało mi się znaleźć to:
http://www.lycamobile.de/po/bundle?id=2
http://mobilka.ch/internet

Najlepiej żeby ceny były jak najniższe. Podejrzewam, że jeśli chodzi o prędkość to tutaj akurat nie musi być duża.
Na pewno na danej karcie zasięg musi być w tym miejscu:
https://goo.gl/maps/SGpyY

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś kto zna niemiecki i ten rynek będzie w stanie mi pomóc.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Szafran
ODPOWIEDZ