stale lacze bezprzewodowe w Anglii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eliza

stale lacze bezprzewodowe w Anglii

Post autor: Eliza »

Witam...
Mam problem z ineternetem. Jestem juz w anglii i zamierzam kupic sobie tutaj laptop. Bardzo zalezy mi na stalym laczu gdyz gdyz bede bardzo czesto uzywala internet tutaj szczegolnie wieczorami. Zastanawiam sie czy bedzie tu dzialal blue connect jesli rodzina mi go kupi w polsce i przesle do anglii. Nie moge sie podlaczyc sie do jakiegos telefonu stacjonarnego bo go tu nie posiadam ,zostane w anglii prawie na rok wiec prosze o jakis tani ale dobry pomysl jak podlaczyc sie od internetu i placic jak najmniej.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Blue Connect - roaming

Post autor: Vipera »

Witam.
Blue Connect będzie działał.
Z informacji, które uzyskałem niedawno (właśnie chodziło o dostęp do roamingu) to nie jest wymagana jego aktywacja. Jest uruchamiany automatycznie podczas aktywacji karty i w dowolnyej chwili możesz go właczyć/wyłaczyc samodzielnie poprzez I-BOA, 602900 (bez udziału konsultanta) lub pod tym samym nr ale przez konsultanta z Biura Obsługi Abonenta.
Jednak inna sprawa to czy się opłaca.
pamiętaj, że w takim wypadku oprócz standardowej opłaty abonamentowej musisz doliczyć jeszcze koszt połaczenia.
Dokładny cennik połaczenia w roamingu znajdziesz na stronie ERY http://www.era.pl
Może lepiej zorjętuj sie o możliwości podłączenia internetu poprzez miejscowego operatora?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

ANGLIA,UWIELBIAM TEN KRAJ...

Post autor: bob »

Witaj Elizo!
Podobnie jak Ty ktoś miał już taki problem.
Może lepiej ze względu na koszty kupić usługę u operatora lokalnego z jak najszybszym łączem ? Kliknij tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1051
Miłej lektury bob
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:02 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: stale lacze bezprzewodowe w Anglii

Post autor: Vipera »

Opłata za pakietową transmisję danych (dane dla Roamingu w Wielkiej Brytani dla sieci ERA - Strefa 1)
Internet: 3.65 zł za 100 kB (taryfikacja za każde rozpoczęte 250 kB)
Ceny brutto
Dla taryfy DATA nie jest dostępne połaczenie przez inny nr dostępowy niż *99***1#
Operatorzy posiadający umowę z ERA
O2 (BTcellnet)
T-Mobile (One-2-One DCS)
Orange PCS (DCS)

Słowem - NIE WARTO.
bob pisze:Może lepiej ze względu na koszty kupić usługę u operatora lokalnego z jak najszybszym łączem ?
To najrozsądniejsze rozwiązanie. Po co przepłacać?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: stale lacze bezprzewodowe w Anglii

Post autor: Vipera »

Wrócę jeszcze do tematu, choć trochę czasu juz upłynęło.
vipera pisze:pamiętaj, że w takim wypadku oprócz standardowej opłaty abonamentowej musisz doliczyć jeszcze koszt połaczenia.
To co napisałem wtedy zawiera "małą" nieścisłość :oops:
Można mieć uruchomiąną usługę BLUECONNECT jednak nie jest ona zupełnie potrzebna a nawet jest niewskazana.Płacisz jedynie abonament za usługę z której tak naprawdę nie będziesz korzystać.
Blueconnect jako usługa nie działa poza granicami polski.
Możliwe jest za to połaczenie z internetem poprzez GPRS przez nr dostępowy *99***1# (APN - erainternet, erawap, eranet) ale jest on juz płatny wg cennika który podałem wcześnie.
Słowem - Każda Karta Ery (nawet TAK-TAK) umożliwia połaczenie poza granicami polski z internetem ale zupełnie sie to NIE OPŁACA.
Sorki za poprzednią nieścisłość
ODPOWIEDZ