Jaka siec wybrac w Gdansku

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MF

Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: MF »

Witam

Bede chyba zmuszony skorzystac z dostepu do internetu przez operatora telefonii komorkowej. Macie moze jakies doswiadczenia z dzialaniem tych sieci w Gdansku - konkretnie jest to Matemblewo.
Jak wyglada kwestia modemu - raczej bede potrzebowal czegos z antena zewnetrzna bo teren dosc gorzysty i chyba bedzie to jakas karta PCMCI+adapter do PCI (komp stacjonarny)
Bede bardzo wdzieczny za uwagi
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: gawith »

Era odpada :arrow: Orange mam i nie jestem zadowolony :arrow: iPlus bym bral jesli jestes w zasiegu [najlepiej EDGE] :wink:
MF

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: MF »

Testowales ERE czy cos innego z nia nie tak ?
Szczerze mowiac to ja mialem tylko mozliwosc sprawdzic GPRS w Orange via nokia6310i+bluetooth.
Za cholere nie wiem jak to jest z zasiegiem EDGE/UMTS w sieciach - niby wszyscy sie chwala ze maja w gdansku ale jak to jest dokladnie to sie pewnie nie dowiem.
Chcialbym kupic cos karta UMTS/EDGE/GPRS nawet jak teraz nie zlapie zasiegu UMTS to moze w przyszlosci lepiej bedzie.
BTW. Mozna rozwiazac umowe w ciagu paru dni jakby sie okazalo ze to jednak jakos fatalnie dziala ?
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: gawith »

Ery nie testowalem. Ale z tego co tu czytalem to malo kto jest zadowolony.
Wiem ze iPlus smiga ekstra bo widzialem w Gdansku-Oliwie pogina ostro 350 kbps spoczko, sam mam Orange i mnie juz wnerwia .... jak sie uda to zrezygnuje na zecz zwyklej stalki.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: sardo nunspa »

Ja zrobiłem tak: kupiłem adapter potem modem SE gc 75 potem antenę. wziąłem i przetestowałem wszystkie sieci przy pomocy prepaidów. Mieszkam na Podbeskidziu i łapie mi tylko GPRS. Plus i Orange miały po 4 kreski na 5 i działały bez zarzutu, natomist Era miała 3 kreski i zdychał internet po jakichś 3-5 minut. Do tego zamulał sie cały komp musiałem wywalać modem menedżerem zadan Widows. Ale czytałem na innym forum, że facetom pod Łodzią tak samo zdychał Plus. U mnie z domu da sie z ery zadzwonić tylko modem nie działał prawidłowo. Jak bym miał laptopa to mógłbym przejść z nim z 1000 metrów i tam by już może działało. Chcę cie tylko uświadomić, że są takie miejsca, w krórych mimo zasiegu internet nie łapie. Jak czytałem po forum niektórzy obeszli podobne problemy używając telefonu zamiast modemu.
Moja skromna rada jest więc taka: kup sobie sprzet i przetestuj co ci sie wyda najleprze kup. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> taniej cie to wyniesie niż podpisanie cyrografu na dwa lata w ciemno. Mam Iplus karta 49. W Andrychowie w BOKu plusa jest tak: jak nie podpiszesz umowy nie zobaczysz modemu ani karty, jak podpiszesz a nie będzie ci coś działało to kup se gume i strzel se w łeb.

pozdrawiam
Latka lecą...
Maku

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: Maku »

Korzystam z Iplusa we Wrzeszczu i Orłowie, spokojnie bierz modem z UMTS, nawet na dwóch kreskach śmiga ładnie (Orłowo blisko lasu). Plus nie kłamie, praktycznie całe 3miasto jest pokryte 3G. Nawet jak nie korzystam z lapka i Globtrotera to widzę zasięg na 6630. W Matemblewie mogę być dopiero jutro (środa) to mogę sprawdzić zasięg. Normalnie używam Globtrotera 3g/gprs, a w razie czego można wykorzystać telefon jako modem - EDGE jest wszędzie (oczywiście w mieście).
MF

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: MF »

Bylbym bardzo wdzieczny za info. W plusie tez pewnie bym sie musial na taka karte zdecydowac (ta 3g/edge/gprs za droga dla mnie) .
W razie czego pewnie musial bym sie antena zewnetrzna ratowac
Gość

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: Gość »

Ja mam Orange EDGE na Wrzeszczu i smiga ladnie. Jednego dnia mialem tylko prawie zerowy transfer. Poza tym jestem zadowolony.
tez z gdańska

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: tez z gdańska »

hej ja też mieszkam we wrzeszczu i mam pytanie jakie masz średnie transfery? bo ja jestem trochę zawiedziony! napisz proszę jak u ciebie jest i z jakiego btsa korzystasz?
pozdro!
Mattle

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: Mattle »

A ja korzytsam z BlueConnect w Erze. UMTS działa od połowy grudnia, w sumie sieć działa testowo ale komercyjnie ma być na przełomie luty/marzec. Musze Was zdzwiić ze pomimo tego, źe sieć dziala testowo dziala bez zarzutu. Na poczatku zasieg mialem slaby, 2 kreski na 5, predkosc na U530 Merlin do 10 KB/sec. NodeB odpalają sukcesywnie pokrywajac coraz większy obszar. Mieszkam kolo ulicy Hallera we Wrzeszczu. Okolo 2 tyg temu odaplili nastepny nadajnik bliezj mnie i mam juz 3 kreski na 5, prędkosc max do okolo 50 KB/sec *czyli okolo ponad 350 kb/sec) Pomomo zlych komantarzy jestem bardzo zadowolony. Nie ma przerw w dostpenie, wszystko dziala wysmienice. Uzywam menedzera dostarczonego do karty, Mobli link . bo ten z Ery dziala strasznie. Poelcam karte UMTS/EDGE lub UMTS/GPRS. UMTS w Erze w Gdansku dziala super! Jesli macie jakes pytania - piszcie na [email protected]
Gość

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: Gość »

tez z gdańska pisze:hej ja też mieszkam we wrzeszczu i mam pytanie jakie masz średnie transfery? bo ja jestem trochę zawiedziony! napisz proszę jak u ciebie jest i z jakiego btsa korzystasz?
pozdro!
Transfery czesto dochodza do maxa czyli u mnie do 21 kB/s - 22 kB/s. Srednio moge sie zgodzic z Orange, ze jest ok 100 kb/s. Z tego co sie zorientowalem to BTS jest na wiezy kosciola przy ul. Slowackiego. Mam do niego moze z 500m.
MF

Re: Jaka siec wybrac w Gdansku

Post autor: MF »

I jak wiadomo jak z ta dostepnoscia EDGE/UMTS na Matemblewskiej ?
ODPOWIEDZ