Orange schodzi na psy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ktryk1

Orange schodzi na psy

Post autor: ktryk1 »

Orange poraz pierwszy po 23 miesiacach obcioł mi transfer po przekroczeniu 0,5 G,A niebawem pewnie bedzie ktos dzwonił domnie abym cyrograf podpisał znowu na 24m. Ale sie powaznie zastanowie. Wydaje mi sie ze w umowie niemiałem ograniczenia ,ale niejestem pewny czy ktos cos naten temat wie. Umowa zawarta prawie 2 lata temu w Vobisie na licencje GPRS oczywiscie od roku śmiga po EDGE.
    Szadzik
    Mistrz bezprzewodowy
    Posty: 1227
    Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
    Lokalizacja: Flatland

    Re: Orange schodzi na psy

    Post autor: Szadzik »

    ktryk1 pisze:Orange poraz pierwszy po 23 miesiacach obcioł mi transfer po przekroczeniu 0,5 G,A niebawem pewnie bedzie ktos dzwonił domnie abym cyrograf podpisał znowu na 24m. Ale sie powaznie zastanowie. Wydaje mi sie ze w umowie niemiałem ograniczenia ,ale niejestem pewny czy ktos cos naten temat wie. Umowa zawarta prawie 2 lata temu w Vobisie na licencje GPRS oczywiscie od roku śmiga po EDGE.
      Złóż reklamację. Oddadzą kasę za czas limitowania.
      Ja na Twoim mijescu nie podpisywałbym aneksu jesli zawrą w nim limity, jeśli już to podpisz bez zmianny regulaminów.
      Back to the Future ;)
      ktryk1

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: ktryk1 »

      Znaczy ze <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> limitu wiec moge robic dym ze mi obcieli predkosc . Noto od jutra zaczynam najpierw dzonie a póżniej reklamacja jak nie sciągną blokady. A tak apropo to na 0,5 to sie niezgodze bo to dlamnie zamało potrzebuje ok.1 G,jak cos to biore iplusa.
      Awatar użytkownika
      kemott1
      Specjalista bezprzewodowy-senior
      Posty: 451
      Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: kemott1 »

      Dostałem "bana" że przekroczyłem niby 0,5GB :wink: ,a najlepszo jest to ,że w umowie nie mam żadnego limitu :!:
      Po zadzwonieniu do bok, "ban" ma być zdjęty wciągu kilku godzin.
      Morał jest jeden, orange sama miesza się w tym co ma :!:

      co do limitu :) :
      -http naprawde słabo chodzi, a nawet nie chcodzi :twisted:
      -zassysanie po ftp śmiga normalnie :D

      pozdrawiam

      -to jest mój setny post :D

      "Ban" został zdjęty dopieru na następny dzień :twisted:
      Ostatnio zmieniony 2006-02-12, 17:08 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
      Awatar użytkownika
      klisza
      Specjalista bezprzewodowy-junior
      Posty: 199
      Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
      Lokalizacja: Legnica

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: klisza »

      Ktryk1.
      Moim zdaniem to nie podpisuj żadnej nowej umowy. Po prostu dalej płać im co miesiąc ten abonament i nie rozwiązuj tej umowy! A jak już cinie jest potrzebny internet GPRS/EDGE to nawet wystaw ofertę cesji na allegro. Przecież ta umowa jest teraz na wagę złota. Już na pewno nigdy więcej nie będzie takiej promocji bez limitów, najwyżej będą co jakiś czas te limity powiększać. Szkoda byłoby stracić taką umowę, bo jest wielu ludzi, którym na takiej bardzo zależy i oddaliby za nią niezłe pieniądze. Wyliczyłem, że gdyby transfer utrzymywał się na poziomie 20 kB/s, a komputer ściagałby przez 24h 7dni w tygodniu, to przez miesiąc byłby w stanie ściądnąć ponad 50 GB !!!!!!!!! :shock:


      Na razie limit wynosi 0,5 GB czyli 100 razy mniej. Jestem pewien, że jeszczeprzez wielelat nikt nie przebije tej oferty.
      ktryk1

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: ktryk1 »

      Dzięki za informacje i za obliczenia. Cobym zrobił jakby nie to forum i koledzy nanim. Orangutan by mnie dalej kręcił jak młodego. Jak zadzwoniłem to pani mi powiedziała ze tesz mam blokade ale ma sprawdzic czy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w mojej umowie niema nic na temat 0,5 GB. Jak nie to jutro będzie zdjęta.
      [email protected]

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: [email protected] »

      Ja mam w umowie 2 GB limit, Ostatnio ściągnąłem ponad 5 GB i nic ;-) Ciekawe jak długo potrwa moja sielanka :-)
      Gość

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Gość »

      Kolego , daruj sobie ten Orange Bubel. Większego g...... nie ma. Kupuj Plusa lub Bluconnecta i bedziesz zadowolony.
      Pozdrawiam
      Szadzik
      Mistrz bezprzewodowy
      Posty: 1227
      Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
      Lokalizacja: Flatland

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Szadzik »

      Anonymous pisze:Kolego , daruj sobie ten Orange Bubel. Większego g...... nie ma. Kupuj Plusa lub Bluconnecta i bedziesz zadowolony.
      Pozdrawiam
      Koledze z BOK Plusa już podziękujemy.
      Back to the Future ;)
      Awatar użytkownika
      bob
      Guru bezprzewodowy
      Posty: 7979
      Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
      Lokalizacja: Mała miejscowość

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: bob »

      Jak chciałem brać plusa to mi w katowicach i jeszcze w kilku ościennych miastach powiedzieli że nie ma umts w tym mieście ani w ogóle w aglomeracji.Więc brałem orange bo Ci z kolei powiedzieli że nie ma problemu.
      Dopiero na tym forum dowiedziałem się że plus był dostępny jak podpisywałem już umowę.
      A jak podłączyłem to wszystko to okazało się że i era jest w zasięgu.
      No to sorry jak tak podchodzi się do klienta .Więcej wiedzy na tym forum niż w salonie.Nawet z jakieś zawodowej ciekawości ktoś powinien się interesować co się dzieje.
      pozdr, bob :?
      Awatar użytkownika
      Vipera
      Stary wyga bezprzewodowy
      Posty: 567
      Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
      Lokalizacja: Katowice

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Vipera »

      bob pisze: A jak podłączyłem to wszystko to okazało się że i era jest w zasięgu.
      Oj gdyby tak było naprawdę....
      Niestety sygnał 3G który Ci pokazuje (to o czym już kiedyś pisałeś) jest sygnałem niekomercyjnym i testowym :-(
      Na chwilę obecną tylko taki z Ery jest tu dostępny. A co najciekawsze - głównie rejon Róda - Siemianowice (tam mapka wykazuje prawie całkowite pokrycie tym sygnałem) a centrum Katowic chyba tylko 1 czy 2 miejscach.
      Spaytaj "fachowców" to od razu nabieraja wody w usta....
      Pozdrawiam
      Awatar użytkownika
      bob
      Guru bezprzewodowy
      Posty: 7979
      Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
      Lokalizacja: Mała miejscowość

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: bob »

      Witaj Vipera !
      Czy ten sygnał testowy wyklucza logowanie ?
      bob
      Awatar użytkownika
      Vipera
      Stary wyga bezprzewodowy
      Posty: 567
      Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
      Lokalizacja: Katowice

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Vipera »

      Teoretycznie to nie powinien....
      Sygnał to sygnał.
      Co do praktyki to nie miałem jeszcze okazji przekonać się na włąśnej skurze (a dokładniej własnym modemie).
      Dam znać jak tylko będę znał szczegóły.
      ktoś z orange

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: ktoś z orange »

      Kolego nie bierz Orange to największy szajs jaki miałem do tej pory! Tylko czekają by obciąć transfer i trzeba się upominać by powrócił w terminie! czyste złodziejstwo z ich strony!
      Naprawdę bierz Iplusa albo Blue w erze orange zupełnie odpada!
      Miszka01
      Użytkownik forum
      Posty: 46
      Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
      Lokalizacja: Polska

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Miszka01 »

      Szadzik pisze:
      Anonymous pisze:Kolego , daruj sobie ten Orange Bubel. Większego g...... nie ma. Kupuj Plusa lub Bluconnecta i bedziesz zadowolony.
      Pozdrawiam
      Koledze z BOK Plusa już podziękujemy.
      Kolego, nie jestem z BOK Plusa, tylko uzytkownikiem sieci ORANGE, naszczęscie konczy mi sie juz umowa i baj baj Orange. To jest szajs.......
      k.j.

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: k.j. »

      Odziwo Orangutan dzisiaj zdioł mi blokade BEZ DZWONIENIA I PRZYPOMINANIA ZE WŁASNIE ROZPOCZOŁ MI SIĘ NOWY OKRES jestem pełen podziwu zdazyło sie to poraz pierwszy.To dobry znak jusz prawdopodobnie se poradzili z tym problemem i nie muszą jusz robic tego ręcznie po intrwencji klienta. Z wielką łaską oczywiście.
      Szadzik
      Mistrz bezprzewodowy
      Posty: 1227
      Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
      Lokalizacja: Flatland

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Szadzik »

      Miszka01 pisze:
      Kolego, nie jestem z BOK Plusa, tylko uzytkownikiem sieci ORANGE, naszczęscie konczy mi sie juz umowa i baj baj Orange. To jest szajs.......
      Opinia moja prywatna jest taka, że internet to nie chodzi tylko łajzom co nie potrafią sobie go skonfigurować. Mam licencję GPRS od ponad roku i wszystko śmiga spoko. Jak nie umiesz ustawić kompa żeby net dobrze chodził to czy w Orange czy w plusie będziesz jęczał, że niedobrze.
      Back to the Future ;)
      Awatar użytkownika
      Vipera
      Stary wyga bezprzewodowy
      Posty: 567
      Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
      Lokalizacja: Katowice

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Vipera »

      Ktoś to w końcu głośno powiedział!
      Szadzik
      Mistrz bezprzewodowy
      Posty: 1227
      Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
      Lokalizacja: Flatland

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Szadzik »

      Vipera pisze:Ktoś to w końcu głośno powiedział!
      Czas już na to najwyższy był, bo już mi się rzygać chciało od tego ciągłego jęczenia

      Niech zmieniają, ci w Orange co teraz nie mają limitów, to zmienią sobie na Plusa z 1GB, co póki co nie tnie, ale zwiększy się liczba klientów to wszyscy znowu będą uciekać, ciekawe tylko dokąd.
      Zresztą co za różnica, dla Orange nie potrafią skonfigurować łącza, to dla Plusa się nagle nauczą, uwaga bo uwierzę!
      Back to the Future ;)
      Miszka01
      Użytkownik forum
      Posty: 46
      Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
      Lokalizacja: Polska

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Miszka01 »

      Sznowny Kolego. Łajzą to moze Ty jestes. Posiadam licencje GPRS juz od ponad dwóch lat i z konfiguracja sobie radze, moze nawet i lepiej od Ciebie. Podrózuje po całej Polsce, małe i duze miasta i wiem jak internet chodzi u róznych operatorów bo aktualnie korzystam z Blueconect i prepaidowej karty Plusa, a wiec korzystam z trzech operatorów. Moge spokojnie porównac dane usługi.
      kololo

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: kololo »

      ja mam orange i mysle ze to nie jest wina niektorych ludzi tylko warunkow sieciowych. prawda jest taka ze gprs w erze chodzi akurat u mnie o wiele lepiej. umowa mi sie konczy juz niedlugo wiec znowu cos kupie. ale mysle ze potestuje plusa i simdate a dopiero pozniej na cos sie zdecyduje

      pozdr
      zDaleKi
      Stary bywalec bezprzewodowy
      Posty: 11508
      Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
      Lokalizacja: Wrocław

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: zDaleKi »

      Szadzik pisze:Opinia moja prywatna jest taka, że internet to nie chodzi tylko łajzom co nie potrafią sobie go skonfigurować.
      Chyba Szadzik troszkę przesadziłeś ;)
      A co powiesz o tych, którym to chodziło jak złoto nawet po GPRSie a
      po rewolucjach z SimDatą w plusie mają problemy? To też ich wina?
      Przecież mieli skonfigurowane OK i działało. :D
      Pozdr, (R) BliSki. (tm)
      Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
      kamil

      to nie orange schodzi na psy, tylko to forum schodzi na psy

      Post autor: kamil »

      Szadzik pisze:
      Miszka01 pisze:
      Kolego, nie jestem z BOK Plusa, tylko uzytkownikiem sieci ORANGE, naszczęscie konczy mi sie juz umowa i baj baj Orange. To jest szajs.......
      Opinia moja prywatna jest taka, że internet to nie chodzi tylko łajzom co nie potrafią sobie go skonfigurować. Mam licencję GPRS od ponad roku i wszystko śmiga spoko. Jak nie umiesz ustawić kompa żeby net dobrze chodził to czy w Orange czy w plusie będziesz jęczał, że niedobrze.
      Witam.
      Panowie (nie łajzy), bo przecież nie można tak nazwać kogoś kto jest "pseudo Vip-em" na tym forum, opanujcie się. Panie Vip-ie (nie łajzo) wyluzuj trochę i nie mierz wszystkich jedną miarą bo daleko nie zajdziesz, a jak to biadolenie Panu Vip-owi (nie łajzie) się nie podoba to przecież nie musi uczestniczyć w tym forum, nie musi odpisywać, a tym bardziej ubliżać innym uczestnikom w ten lub inny sposób.
      Pozdrawiam z całym szacunkiem dla nie łajzy.
      Szadzik
      Mistrz bezprzewodowy
      Posty: 1227
      Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
      Lokalizacja: Flatland

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Szadzik »

      1. Chyba powienienenm przeprosić, bo się troszkę uniosłem, więc niniejszym to czynię.

      2. @Miszka01 - Nie było żadnej mowy o porównaniu usług. Mówimy tutaj o tym, że Orange działa dobrze albo źle. Uniosłem się, ponieważ niektórzy bezpardonowo twierdzą, że Orange (nie pisali że akurat u nich) ogólnie jest do du** co jak dla mnie jest bzdurą kompletną. Mam licencję od ponad roku, często się przemieszczam, korzystałem z GPRS a teraz z EDGE i nie miałem żadnych powodów do narzekań (to że operator przycina transfer jednokrotnie a po reklamacji wszystko śmiga już spoko to nie problem, bo błędy zdarzają się każdemu, tylko trzeba je jeszcze potrafić naprawić a mi się to udało z Orange i każdemu może tylko trzeba chcieć) ani mówienia, że Orange działa źle bo ostatnio np. ściągnąłem w ciągu miesiąca ponad 12GB danych i nikt mi nic nie limitował.

      3. @Bliski - w Orange nie było żadnej rewolucji a o tym chyba rozmawiamy - czyż nie mam racji?

      4. @kololo - Oczywiście, że chodzi lepiej jeśli masz lepszy zasięg, co nie znaczy, że ktokolwiek może stwierdzić, że Orange jest do du**.

      5. @kamil - Jesli nie mozna mierzyć ludzi jedną miarą (z czym oczywiście się w 100% zgadzam) to dlaczego można mierzyć operatora miarą jednego człowieka? Denerwuje mnie nieobiektywizm ludzi, którzy mając kłopoty tylko narzekają na operatora nie mając pewności, czy u nich jest wszystko ok. Przykład: Jak kupiłem licencję, to odstałem modem MobileBox MC35i. W sumie działał jako tako, ale cały czas miałem problem z ponownym łączeniem się po rozłączeniu (znaczy że ja odłączałem) z internetem. Nie narzekałem wtedy na Ideę, nie płakałem, nie pisałem, że Idea jest do du**, tylko siadłem i zacząłem szukać problemów po mojej stronie. Co najciekawsze okazało się, że modem działa super i nie ma problemu z ponownym połączeniem się d razu jak tylko odłączyłem przedłużacz usb, który dali mi w zestawie z modemem. Po podłączeniu modemu bezpośrednio wszelkie problemu znikły (cała operacja trwała około 30dni)
      W ten sposób powinno zrobić 99% osób korzystających z Orange (BC i
      Iplusa też) a mających problemy.Podejrzewam, że 75% problemów z usługami leży po stronie klienta a nie po stronie operatora, tyle że klienci nie chcą się do tego przyznać.
      W forum chcę uczestniczyć, ponieważ wiem, że mogę ludziom pomóc (rzadko potrzebuję pomocy a staram się sobie radzić sam) i sprawia mi to sporą frajdę, jednak niech najpierw Ci Ludzie zdadzą sobie sprawę, że wina zawsze leży po dwóch stronach: żony i teściowej :wink:
      Jeszcze raz, jeśli ktokolwiek się poczuł urażony to przepraszam.
      Back to the Future ;)
      zDaleKi
      Stary bywalec bezprzewodowy
      Posty: 11508
      Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
      Lokalizacja: Wrocław

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: zDaleKi »

      Szadzik pisze:1. Chyba powienienenm przeprosić, bo się troszkę uniosłem, więc niniejszym to czynię.
      Brawo
      Szadzik pisze:3. @BliSki - w Orange nie było żadnej rewolucji a o tym chyba rozmawiamy - czyż nie mam racji?
      Tak, masz racje o tym jest temat główny, ale pozwól, że przypomnę Ci Twoje słowa z posta, do którego się odnosiłem:
      Szadzik pisze:Jak nie umiesz ustawić kompa żeby net dobrze chodził to czy w Orange czy w plusie będziesz jęczał, że niedobrze.
      Dlatego poruszyłem sprawę plusa.
      Szadzik pisze:W forum chcę uczestniczyć, ponieważ wiem, że mogę ludziom pomóc...
      I to jest ważne :D
      Pozdr, (R) BliSki. (tm)
      Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
      melons
      Początkujący użytkownik forum
      Posty: 8
      Rejestracja: 2006-02-09, 11:52
      Lokalizacja: Siedlce

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: melons »

      Szadzik jest OK stara się być obiektywny i rzetelny w swoich wypowiedziach na forum. Wracając do tematu. Orange jak każda sieć ma swoje plusy i minusy. W przypadku transferu EDGE wiele zależy od modemu, lokalizacji od BTS'u. Trudno wieęc te elementy miarodajne porównać. Inna sprawa to weryfikacja limitu, widocznie nie dopracowali na tyle systemu by sam rozróżnial starą licencje GPRS (no limits) jaką ma Szadzik i ja umowa z grudnia 2004 r. od nowej z limitem. kazdy operator ma swoja strategie marketingową. O ile się orientuje to IDEA byla pierwsza inni musieli gonić. Cóż z tego że PLUS nie tnie transferów jak się mu sypnela platforma prepaidów. i można bylo by tak w kolo Macieju się licytować. Ja ostatnio Orange zacząlem bardziej szanowac - za prezenty z racji przedluzenia umowy w ramach propozycji dot. telefonu nie edgu (jest tego troche a kwoty abonamentu nie przekraczalem > 71 zl)
      Tytkins
      Stały użytkownik forum
      Posty: 61
      Rejestracja: 2006-01-13, 13:00
      Lokalizacja: Poznań

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Tytkins »

      orange to gimela , sam mam i wiem jakie to badziewie , moge przyczepić sie poważnie co do limitowania :( bo to jest smieszne 500mb ...nawet stron dobrze nie idzie sobie pooglądać stron ! Orange zmieniaj sie bo dużo użytkowników odejdzie ! , w jednej usłudze za 120 powinien być 3G jaki EDEG i odwrotnie !
      Szadzik
      Mistrz bezprzewodowy
      Posty: 1227
      Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
      Lokalizacja: Flatland

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Szadzik »

      Tytkins pisze:orange to gimela , sam mam i wiem jakie to badziewie , moge przyczepić sie poważnie co do limitowania :( bo to jest smieszne 500mb ...nawet stron dobrze nie idzie sobie pooglądać stron ! Orange zmieniaj sie bo dużo użytkowników odejdzie ! , w jednej usłudze za 120 powinien być 3G jaki EDEG i odwrotnie !
      Nie pisz głupot. Od wrzesnia Ci limitują a Ty teraz zaczynasz płakać. Ja nie mając limitow ściągam 12GB i uwazam że to super usługa. Po drugie każdy operator ma zastrzeżenie w umowie o limitach transferów, tyle że Orange miała tą ussługę jeszcze jak plus i era na drzewach siedziały i orange ma duzo użytkowników dlatego limituje transfer. Jak era i plus będą mieli tylu to też zaczną limitowac, bo niestety sprzęt to tylko sprzęt i nie jest w stanie znieść jakiegoś ogromnego natężenia ruchu.
      Przede wszystki to Ty przestań się rzucać tylko napisz elegancką reklamację, a jeśli prawda jest taka że limity masz w umowie to sam sobie jesteś winien i nie spychaj na orange że to ich wina skoro sam się na to zgodziłeś podpisując umowę.
      Back to the Future ;)
      Suzan
      Stały użytkownik forum
      Posty: 80
      Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
      Lokalizacja: W-wa

      Re: Orange schodzi na psy

      Post autor: Suzan »

      He,he. Najciekawsze jest to, że najczęściej narzekają Ci, którzy podpisali umowy w których była zawarta informacja o ograniczeniach transferowych. Czytać nie potrafią, czy co?
      bo to jest smieszne 500mb ...nawet stron dobrze nie idzie sobie pooglądać stron !
      Idzie, idzie :D Za 500 MB możesz chyba dzień i noc siedzieć w internecie. No ale jak sie chce filmiki i gierki ściągać, to niestety...
      ODPOWIEDZ