Reklamacja iPlus...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Reklamacja iPlus...

Post autor: Varmack »

Wiatam.

Od początku posaidania neta w usłudze iPlus mam problm zuploadem (nie moge nic uploadować).
Wysłałem list do i plusa i opisałem problem. Dostałem taką odpowiedz:

Odpowiedź: (Dział Pomocy Technicznej iPlus) - 31-01-2006 19:31
W kwestii serwerów FTP problemem może być adres IP który jest przydzielany Panu przy połączeniu. Większość serwerów FTP wymaga statycznego adresu IP bądź w pełni zewnętrznego/dynamicznego IP. W kwestii załączników - upload przy GPRS nie przekracza 23kb/s, jeżeli prędkosć zestawionego połączenia jest niższa, na ogół przekroczony jest limit żądania czasu na serwerze na którym ma Pan załozone konto co powoduje niepowodzenie przy załączaniu pliku. Jest to zależne od administratora portalu.

No i to nie za bardzo rozwiązuje mój problem. Tak więc myślę czy warto pisać reklamację ? No bo jak by nie było to z połowy usługi <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> nie mogę :).
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
magirus

problem z naliczaniem w simdacie

Post autor: magirus »

od niedawna mam simdatę ale ciągle są problemy z naliczaniem opłat za transmisję reklamacje nic nie pomagają .Czy ktoś ma taki problem[/b]
sdsi

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sdsi »

ja mam taki problem z simadata.

nalicza mi osobno za pakiety wyslane i osobno za pakiety odebrane. wedlug regulaminu - ma byc lacznie; a nie jest.

pisalem maile do boa oraz iplus - nie mam odpowiedzi.
ktryk1

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: ktryk1 »

Mam tosamo z 20 zł co miałem na starterze zjadło mi ok 10 zł ,załadowałem ponownie karte za 10 zł ,sciagnełem i wysłałałem ok.4MB zostało mi tylko 2,40 .Asz boje sie włanczac najciekawsze jest to ze nawet niewłanczając wogłle ubywa kasy, wziełem ten starter aby przetestowac plusa jak umnie pracuje ,jesli hodzi o predkosci to umnie 2 razy lepiej pingi tesz lepsze od orange ale rozliczanie tragedia.Do biura obsługi dodzwonic sie wogłle <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> od 2dni.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sardo nunspa »

do Varmack
Pisz! Ja mam I plusa i wysyłam jedynie fotki ale idzie bez problemu. Bez wykupienia chodźby dynamicznego ip sie pewnie nie obejdzie. A tak przy okazji jakiego modemu używasz? ja SE gc75 i nie mam wykupionego ani dynamicznego ani statycznego IP albo VPN

do magirus
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1075
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:21 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Latka lecą...
sdsi

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sdsi »

no i co to zrobic z ta SimDATa? macie jakies pomysly - bo wedlug mnie to jest po prostu żenada.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sardo nunspa »

Panowie dyskusja o SIM DATA jest na innym topiku i trwa już kilka tygodni podałem wam nawet link.
Latka lecą...
sdsi

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sdsi »

ok - przepraszam. EOT :)
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Varmack »

Sardo
Ja mam GC79, mam świetny zasięg, super download (tzn ok 6kb :)) a z tym wysyłaniem fotek to na jakim serverze masz konto ? Bo ja próbowałem wysyłac załączniki z wp, interii, gmaila, o2. i zawsze to samo. Upload na FTP tez się kończy po około 80 KB, tak samo servery w stylu yoursendit, megaupload i inne...

Wątpie żeby wykupienie tego IP coś dało, bo przecież wszystko działa zaczyna się uploadować, a po kilku sekundach koniec...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sardo nunspa »

Wysyłałem fotki chyba tylko do o2. Gdybyś miał możliwość połączyć sie z netem za pomocą np telefonu i też by Ci nie szło, to byś wiedział że to i plus jest winien. Co do kompa, przyczyn moze być wiele. Modem masz razcej dobry bo uplik jakiś jest inaczej byś wcale nie miał netu. To może być jakiś niewinny programik rezydujący w systemie, który teoretycznie nie ma nic wspólnego z siecią. Jak instalowałeś system operacyjny 2 lata temu, w tym czasie instalowałeś i odinstalowywałeś różne programy, to w rejestrze masz bagno. Nawet jeśli używasz jakiegoś reg cleanera to i tak paprochy zostają. masz mnóstwo przyczyn i musisz je eliminować po kolei. może najpierw zacznij od tegohttp://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1148, a jak sie nie uda to napisz. Bedziemy kombinować dalej
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:23 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Latka lecą...
gość

najlepsze rozwiązanie

Post autor: gość »

Panowie ma dla was banalne rozwiązanie tego problemu, który równiez miałem. Po prostu skonfigurujcie sobie outlook-a i po problemie. Poza tym ma on możliwość zmniejszenia wielkości wysyłanego zdjęcia.

Mam iplus a z nim pracuje rewelacyjnie
gość

najlepsze rozwiązanie

Post autor: gość »

Panowie ma dla was banalne rozwiązanie tego problemu, który równiez miałem. Po prostu skonfigurujcie sobie outlook-a i po problemie. Poza tym ma on możliwość zmniejszenia wielkości wysyłanego zdjęcia.

Mam iplus a z nim pracuje rewelacyjnie
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Varmack »

Sprawa wygląda teka że mam wina 2000, i instalowałem go jak zaczynałem przygodę z iPlusem, bo pod win 98 SE to nie chodziło (a w plusie mówili ze działa :/). Zaraz pokombinuję z tym tematem z linku i dam znać.

PS: Jeśli chodzi o ten poradnik ze strony microsoftu, to mam zmienić sobie MTU dla PPP czy dla VPN ? Tzn która modyfikację wprowadzic, to raz , a dwa to ie ustwic ? 5000000 wystarczy ? :)

PS2: Panie gość, mam Thunderbirda i problem nie leży w programie raczej...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
szalony

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: szalony »

Ja mam Iplusa i upload mam normalny bez żadnych kłopotów :) serwer mam na Republice i uploady nawet po kilka mb działają dobrze :) nie mam wykupionej usługi ip więc latam normalnie po apn www.plusgsm.pl Także sądzę że jak komuś upload nie działa to nie jest wina Plusa .
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Varmack »

@Up

To chyba naprawde szalony jesteś skoro tak myślisz ;p

Co do MTU to ustawiłem 5 000000 dla ppp i nie chciał się połączyć <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> z netem :)
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Tomekłódź »

Ja też nie zauważyłem problemów po za tym że wolno ale pliki większe wchodziły mi spokojnie na megaupload i na republike na interie. :lol:
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Varmack »

To pięknie :D
Ale czy wszyscy mówią o GPRS tak jak ja ?
Jak co to was wezmę na świadków że wam działa :P
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: sardo nunspa »

KLIK sciągnij ten program zaistaluj i ustaw MTU na 1422 a RWIN na 5528
Z tym, że od razu Ci mówie, to nie musi być to. Szukasz igły w stogu siana.
Latka lecą...
pi0tr3q
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2005-12-22, 19:41

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: pi0tr3q »

Upload dzial na iplusie normalnie u mnie tez. Teraz sobie jade na Siemensie MT50 upload ~2,5 kBs, Download ~5,5kBs. Ale skoro ci sie to sypie tzn ze moze jest to i po twoejej winie, tzn masz zlego softa albo cos, ale mecz gosci na obsludze tech, 601101101. Zglos problem, dzwon codziennie udajac glupka i sie pytajac czy cos sie zmienilo. Potem jak sobie naprawisz zarzucasz reklamacje ze ci nie dzialalo, piszesz ze problem do pomocy tech. zglaszales itp. Ja teraz dostalem zwrot kasy, mialem za slaby zasieg, ale sciemnialem ze mialem ok, w koncu doszli ze mi nie dzialalo bo mieli te problemy z systemem i dostalem zwrot za caly miesiac. A teraz plyne na telefonie i problemu nie ma.

Tak wiec: zglaszajcie reklamacje, albo chociaz jak wam nie dziala to dzwoncie na pomoc tech.Tam czasami sie zdarzy jakis madry gosc co wam cos doradzi. MI jeden doradzil zeby kolo modemu postawic blaszany kubek. I dzieki temu mialem jedna kreche wiecej na WM. Pozdro
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: Artur_prezes »

Ja jak niektórzy koledzy też niam problemu z upploadem parę plików wrzucałem na serwer i wszysko ok.Może to od nadajnika zależy??Bo u każdego jst różnie.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reklamacja iPlus...

Post autor: crow6 »

Jak uzywalem GC79 mialem tak samo - troche szlo, a potem nagle zero :/
Kombinowalem z ustawieniami i (chyba) wszystkim innym co sie dalo i nie pomoglo :(
Teraz uzywam Nokii i jest oki.
Moja rada - zanim napiszesz kolejna reklamacje sprobuj polaczyc sie za pomoca innego modemu/telefonu. Jesli bedzie smigac ok to reklamuj ten (tak zwany) modem ]:->
Gott ist ein Popstar ]:->
ODPOWIEDZ