"?"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aLLLa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-02-17, 20:52

"?"

Post autor: aLLLa »

witam!
jestem zielona w tych sprawach i bardzo proszę o jajiekolwiek wskazówki.
zastanawiam się nad bezprzeowowym internetem do mojego laptopa, ale jako studentka nie dysponuję wielkimi funduszami. chciałam się zorientować ile to kosztuje.krakow.pomóżcie:)
donek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-02-03, 02:31

Re: "?"

Post autor: donek »

Do laptopa możesz dokupić kartę modemową PCMCIA ( 99 % laptopów posiada port PCMCIA) pracującą w standardzie GPRS ( najwolniejszy typ transmisji danych ) , EDGE ( to juz pomyka spoko) lub UMTS ( a to jest bardzo spoko). Jeżeli używasz tego laptopa głównie w Krakowie to zdaje się żę tam wszyscy trzej polscy operatorzy mają zasięg UMTS'u i dobrym wyjściem byłby zakup karty PCMCIA z UMTS'em właśnie ( koszt od 400 paru zł w górę np. MERLIN U 530 GPRS/UMTS). Jeżeli nie chcesz inwestować w modem PCMCIA to możesz również do łączenia się z netem na swoim laptopie wykorzystać jakiś telefon GSM . Telefon taki łączymy z komputerem za pomocą kabla USB, portu podczerwieni lub bluetoth'a.
Kolejna sprawa to kwestia posiadania karty sim którą włożymy do modemu lub telefonu w celu połączenia się z internetem. I tu można wybierać z oferty abonamentowej wszystkich trzech operatorów na usługi transmisji danych lub z oferty typu pre - paid którą jakdo tej pory świadczy tylko PLUS i nazywa się SIMDATA ( koszt startera to 20 zł a koszt wysłanych lub odebranych 100kB to 3 gr).
Gościu

Re: "?"

Post autor: Gościu »

1. Ja radziłbym ci unikać karty Merlin U530. Jest to najwcześniej wprowadzona karta (usługa Blueconnect z Ery). Nie działa w miejscach o słabym sygnale. Ja miałem tę kartę i usługę i musiałem zerwać umowę z wiadomymi konsekwencjami (umowa na 24 miesiące) powód: zaniki sygnału. Sprawę rozwiązałoby podłączenie anteny zewnętrznej, co niestety nie było możliwe, ponieważ ten model nie ma gniazda do jej podłączenia. Wybierz raczej model U630 lub nowszy lub coś innego, ale staraj się wybierać taki sprzęt który ma gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej.

2. Jeśli jesteś w sieci Plus GSM, i posiadasz komórkę z modemem GPRS/EDGE możesz aktywować usługę iPlus jako dodatkową do już posiadanego numeru telefonu. IPlus to dostęp do internetu za stałą miesięczną opłatą. Żadnych nowych umów, lojalek itp. Po prostu dzwonisz do BOK że chcesz i ci włączają. Nie jest ci potrzebna wyłączasz. Kasują za to jakieś pieniądze, ale nie są to duże kwoty. Jedyny mankament to limity transferu danych po przekroczeniu którego mogą ci obciąć (ale nie muszą) szybkość transferu. Ich oferta jest obecnie najkorzystniejsza.

3. Simdata. Używam od pół miesiąca i nie powiem: jest spoko. Ale moim skromnym zdaniem nie nadaje się dla osób intensywnie korzystających z netu (i nie mówię tu o p2p). 3 gr z VAT za 100kB to ok. 30 gr. za 1MB. Ściągnięcie 200 MB to koszt ok. 60 zł, a to jest najtańszy abonament w iPlus. Jeśli jednak tylko przeglądasz strony, używasz poczty elektronicznej to może być całkiem, całkiem...

4. Musisz także mieć na uwadze, że niektóre modemy PCMCIA są bardzo grymaśne i gryzą się z niektórymi typami laptopów. Poszukaj informacji na stronie producenta danej karty.

5. Przydatne linki:
Blueconnect: www.blueconnect.pl
Iplus: www.iplus.pl
Twój Internet: www.orange.pl

Uff, to chyba tyle. Powodzenia.
ODPOWIEDZ