Limity w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-20, 12:50

Limity w Orange

Post autor: Rado »

Od 2 miesięcy jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem modemu ED77 z licencją GPRS w Orange .W pierwszym miesiącu nakręciłem 2 GB bez żadnych limitów pomijając 2 dniowy spadek prędkości przy ok 400 MB . Po telefonie do Bok wróciło do normy. W tym miechu równiutko przy 600 MB nastąpił spadek prędkości . Znowu telefon do BOK . odpowiedż " ma Pan założone ograniczenie prędkości do 16 Kb/s ze względu na przekroczony limit danych" Jak to w końcu jest z tymi limitami, są czy nie ma? Zakłada je system, czy człowiek na zasadzie loterii? Oczywiście 16 Kb/s to czysta teoria Sprawdzałem . Nigdy nie przekroczyło 5-7 Kb/s. Aha, czy ktoś może mi podesłac wzór reklamacji. [email protected] GG 9356957 :twisted:
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Limity w Orange

Post autor: Suzan »

To chyba Ty powinienes wiedzieć najlepiej, czy masz limity, czy nie. Przecież Ty podpisywałeś umowę.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Limity w Orange

Post autor: sardo nunspa »

Ej Rado :roll: . Ty chyba myślisz, że operatorzy <font color="#FF00FF"><b>»»komórk-a««</b></font> ( i nie tylko)nakładają te limity na złość takim jak Ty. Muszę Cie uświadomić, że z internetu korzystają też inne osoby, a łacza mają pewną graniczną przepustowość. Rolą dostawcy internetowego jest zapewnienie wszystkim w miarę znośnego dostępu do internetu i możliwości prowadzenia rozmów. Zostałeś prawdopodobnie zakwalifikowany jako "mass downloader" i teraz będą Cię ciąć po każdym przekroczeniu limitu. I bardzo dobrze, ja mam iPlusa 1GB jeszcze nie udało mi sie przekroczyć limitu mimo, że korzystam z netu codziennie. Sciągam muzę, jakieś programy sterowniki itp. Ale jak sciągam coś dużego to nie w godzinach szczytu, tylko po północy. A to nie tylko dlatego, że lepiej śmiga lecz również dlatego, że wtedy operator ma mniej obciążone łącza. Taka wzajemność - skoro oni grają ze mną fair, to ja z nimi też.
Latka lecą...
majkel
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2005-11-20, 23:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Limity w Orange

Post autor: majkel »

ja uzywam EDGA w orange umiarkowanie (wg DUMeter ~800-900MB/miesiac, czasami wiecej) i nie zalozyli mi jeszcze blokady. transfery mam ok 14-17 kB/s.
co ciekawe wczoraj predkosc mialem tak fatalna, ze sie stronki nie chcialy otwierac. dzwonie wiec do BOK i pytam sie, czy mam zalozony limit, a kolo na to, ze nie, ze spowolnienie transferu to wynik prac konserwacyjnych na nadajniku.
ale zapytalem go ile jeszcze mi zostalo do przekroczenia - powiedzial, ze operator nie ma mozliwosci sprawdzenia tego ile przeslalem danych. ?!? moge sie tylko przekonac odczuwajac po nizszej predkosci transferu.
btw. powiedzial, ze do limitu licza sie tylko dane sciagniete przeze mnie (bez wyslanych) - troche nie chce mi sie w to wierzyc.

pozdr
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Limity w Orange

Post autor: niq »

Tutaj mam tylko taką małą uwagę, że transfer danych(np. gprs) jest całkiem czymś innym niż rozmowa. Każdy nadajnik ma limit połączeń, które może obsłużyć. Ja jestem abonentem plusa i posiadam usługę iplus i teoretycznie mam limit 1GB. Jednak ze względu na to, że w mojej miejscowości jest małe obciążenie transmisji danych Plus jeszcze nigdy mnie nie ograniczył. Nie wiem jak jest w innych sieciach, ale w Plusie ograniczają dopiero, jak nadajnik nie może wyrobić a mamy akurat przekroczony limit. Nie ma jakiejś głupiej zasady, że tak czy tak mnie ograniczą.
ODPOWIEDZ