Limit w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zupa

Limit w Orange

Post autor: Zupa »

Witam,

używam SE GC79 w Orange (tylko GPRS). Jakoś do tej pory nie miałem problemów z transferem (niekiedy dobijałem do 1,5GB miesięcznie).

Niestety w lutym nagle odczułem, że siada mi transfer. Netmeter dobija maks do 1,5-2,0 KB/s. Pomyślałem sobie - trudno, byle do końca miesiąca. Dzisiaj mamy 2 marca a tu żadnej zmiany, transfer dalej niski.

Mam więc pytanko do bardziej zorientowanych w temacie - po ilu dniach mniej więcej transfer wraca do normy. Czy może warto dzwonić na infolinię (czy oni w ogóle mogą to sprawdzić)?

A może wina leży w moim sprzęcie?

Jeszcze jedno - od jakiegoś czasu po podłączeniu do sieci wiesz mi się komp na jakieś 5-10 minut, po czym wszytsko wraca do normy. Co może być przyczyną? (dodam że komputer mam przeskanowany Hitman'em więc spyware odpada)

Rafał
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: Limit w Orange

Post autor: gawith »

Witaj

Z przycinaniem transwerow w Orange jest tak ze jesli zaczal sie juz nowy okres rozliczeniowy to dzwonisz do nich i po 30 min masz normalny speed... a jak bedziesz czekal na ich wylaczenie blokady ? to mozesz sie nie doczekac. Wiec to przykre ale trzeba dzwonic i co miesiac 1 zl idzie do ich portfela za nic :evil:
mario006

Re: Limit w Orange

Post autor: mario006 »

Miałem podobny problem w lutym. Najlepiej zadzwoń do nich podajże pod *800 (nie dzwoń na numer BOK-u po powiedzą żebyś zadzwonił na ten numer), powinni oni dość szybko zdjąć ograniczenie. A dodatkowo napisz reklamacje, najlepiej e-mail na [email protected], o zwrot pieniędzy za te dni, w których było nałożone ograniczenie i spróbuj także odzyskać pieniądze za połączenie(1,50 z VAT). Ostatnio jak pisałem reklamacje to o zwrot za połączenie pieniędzy się nie upominałem, ale połączenie zachowuje mi się podobnie jak na początku lutego, poczekam do weekendu i jak nic się nie zmieni to napisze do nich o zwrot za cały miesiąc i połączenia telefoniczne do nich , za niesłusznie nałożone ograniczenie(moim zdaniem w tym miesiącu nie przekroczyłem limitu, JAKIEGO LIMITU – JAK PODPISYWAŁEM UMOWĘ TO O ZADNYM LIMICIE NIE BYŁO MOWY). :evil: :evil: :evil:
Gość

Re: Limit w Orange

Post autor: Gość »

Mam Licencje GPRS od dwoch lat. W momencie podpisywania umowy nie bylo w sieci ograniczen na ilosc pobranych danych.Takze od dwoch miesiecy mam wprowadzane ograniczenia po przekroczeniu 500MB. Po telefonie do BOA konsultanci zdejmuja w moment blokade. Wywiedzialem sie takze od nich ze ,,system zaklada blokade automatycznie wszystkim po przekroczeniu 500MB ". Za kazdym razem tez sprawdzaja moja umowe z Orange czy tam nie ma mowy ograniczeniach.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Limit w Orange

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:Mam Licencje GPRS od dwoch lat. W momencie podpisywania umowy nie bylo w sieci ograniczen na ilosc pobranych danych.Takze od dwoch miesiecy mam wprowadzane ograniczenia po przekroczeniu 500MB. Po telefonie do BOA konsultanci zdejmuja w moment blokade. Wywiedzialem sie takze od nich ze ,,system zaklada blokade automatycznie wszystkim po przekroczeniu 500MB ". Za kazdym razem tez sprawdzaja moja umowe z Orange czy tam nie ma mowy ograniczeniach.
Haha, ostatnio już dawno mi nie zakładali blokady (też mam usługę bez limitów) i ostatnio mi założyli, zczaiłem od razu i dzwonię. Odzywa się miła pani pod *800. Tłumaczę o co chodzi. Ale milutka paniusia stwierdziła, że ZAWSZE były limity i żebym w regulaminie usługi sprawdził, czytam jej ppunkt w regulaminie o nielimitowanym dostępie a ona swoje. Poprosiłem o godność miłej pani i powprosiłem żeby do mnie oddzwoniła jak się coś dowie. Minęło już z 5 dni i się nikt nie odzywa.

P.S. Oczywiście limit mi od razu zdjęła. Znowu mi pewnie dadzą spokój na jakiś czas :).
Back to the Future ;)
sly

Re: Limit w Orange

Post autor: sly »

to jak w końcu jest z tym limitem?? ja mam umowę od dwóch tygodni i wg niej nie mam żadnych limitów, a od tygodnia strasznie wolno mi dziala do 2kb, to mogli mi przyciąć łącze??
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Limit w Orange

Post autor: kemott1 »

jesli od 2 tygodni to na 99% masz limit :) dobrze poczytaj :D
ODPOWIEDZ