Wybór operatora - pomocy :(

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Gość »

ok.nie bijcie mnie prosze.wiem ze bylo pelno tematow o blue connect ..
czytalam je ale przyznam szczerze ze nie rozumiem za duzo.
czy ktos moglby poswiecic mi chwile czasu i wyjasnic czy wlasciwie oplaca sie to zakladac.mieszkam w poznaniu,ale niestety nie mam za bardzo mozliwosci na jakikolwiek inny internet.troche sie obawiam bo wiem ze niezbyt to dziala.
gdybyscie tlumaczyli ,no nie wiem mlodszej siostrze ( :) ) w co powinnam sie zaopatrzyc ,jakies wskazowki czysto praktyczne.musze podjac decyzje na dniach a boje sie ze jak pojde do salonu ery to wcisna mi jakis totalny kit :(

pozdrawiam,
kasia
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: pomocy :(

Post autor: Lesiu.Z »

Anonymous pisze: pojde do salonu ery to wcisna mi jakis totalny kit :(

pozdrawiam,
kasia
Hmm. Weź I-plusa z jkakimś dobrym modemem lub jak masz abo w plusie to jako usluge dodaną a jako modem uzyj telefonu.
Zaraz toś bardziej rozgarnięty pewnie coś Ci jeszcze dopisze :)

Pozdro
I-Plus.....
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Vipera »

W Poznaniu masz do dyspozycji : GPRS, EDGE i UMTS zależnie od Twojej dokładnej lokalizacji.
Mapkę zasięgu dla Poznania i okolic masz dostępną tutaj
Jeśli zdecydujesz się na modem UMTS to zwróć uwagę żeby poza samym UMTS'em i GPRS'em (większość z oferowanych ma właśnie taki układ) miał też obsługę EDGE.

Co do poszczególnych modemów to tak naprawdę, to ilu użytkowników tyle opini.
Osobiście jadę na ES 75 i obecnie nie mogę na niego narzekać.
Z wypowiedzi na Forum widac, że jeśli trafisz na dobry egzemplarz (lub zaliczysz j juz wizytę w serwisie) to maleństwo spisuje sie całkiem nieźle.
Regulaminy poszczególnych promocji poczytaj sobie wczesniej na stronie Blue Connect'a. Nie będzie potem zaskoczenia i niedomówień.

Osobiście polecam BlueConnect'a - zaznaczając, że to moje osobiste zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać :P
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: MaciekAdv »

Ja tez polecam iPlusa, w Plusie płacisz 60 zeta i mozesz korzystac z (gprs, EDGE,UMTS) a z tego co słyszałem (nie jestem pewny) w erze i orange placi sie wielka kase za edge i Umts.Pozatym Plus nie obcina transferow po przekroczeniu limitow sciagania. Ja <font color="#FF00FF"><b>»»używam««</b></font> modemu USB Comander EDGE i jestem w zasiegu EDGA przy połączeniu mam 115kb/s w rzeczywistosci daje to jakies 11-12KB( w porywach:)
Decyzja nalezy do ciebie:)
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Szadzik »

MaciekAdv pisze:Ja tez polecam iPlusa, w Plusie płacisz 60 zeta i mozesz korzystac z (gprs, EDGE,UMTS) a z tego co słyszałem (nie jestem pewny) w erze i orange placi sie wielka kase za edge i Umts.Pozatym Plus nie obcina transferow po przekroczeniu limitow sciagania. Ja <font color="#FF00FF"><b>»»używam««</b></font> modemu USB Comander EDGE i jestem w zasiegu EDGA przy połączeniu mam 115kb/s w rzeczywistosci daje to jakies 11-12KB( w porywach:)
Decyzja nalezy do ciebie:)
Pozdrawiam
Coś chyba jednak się mylisz. W Orange mając GPRS możesz korzystać z EDGE< tyle że szybciej Ci się limit skończy bo po 500mb a nie 1gb.
Back to the Future ;)
Gość

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Gość »

mam telefon w erze wiec jedyne co mi zostaje to chyba blue connect?
wiec ok. ide tam (na kartce napisane wszystko co sie od was dowiedzialam ;)
wybiera sie jakis abonament miesieczny. ale place co miesiac tylko to? czy oprocz tego cos jeszcze?
umowe z nimi podpisuje sie na rok?
jak sprawuje sie to przy wysylaniu wiekszych plikow poczta?
jak dziala icq?
to sa wlasciwie dwie sprawy istotne w mojej pracy...

</zawracanie glowy off>

dziekuje za odpowiedzi ;)

:kasia
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Vipera »

Abonament miesięczny za dostęp do internetu + taryfa DATA (obecnie jeśli nie zmienili to całe 1 zł).
Z karty tej możesz normalnie dzwonić i wysyłać sms-y (płacisz za to osobno, ale stawki takie jak w większości taryf ERY 70 minuta 20 SMS 40 MMS - oczywiście chodzi o grosze).

Z wysyłaniem poczty nie ma problemów o ile nie będziesz mieć pecha, że przydzielony w tym czasie nr IP znajdzie się na liście adresów spamerskich z której to listy korzysta serwr poczny na którą wysyłasz - ERA rozkłada wtedy tylko ręce i twierdzi, że to nie ich problem, że wiadomości, które wysyłasz albo zostaną odrzucone przez program antyspamowy albo od razu lądują w koszu (lub spamie) odbiorcy)
Wysyłam dość duże załączniki i przechodzą (większe lepiej wgrać klientowi na FTP). Ograniczeniem może być tu jedynie dostępna przestrzeń na pocztę odbiorcy no i Twoje ustawienia maksymalnej wielkości załącznika...
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
jkl

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: jkl »

Jeżeli masz laptopa to weś go ze soba do salonu i niech ci wszystko zainstaluja i sprawdzą ( a cha powinnaś pojść z kimś co sie zna choc troche na transferach aby ci nie powiedzieli że jest super jak cos bedzie nie tak, jak działa jak bedziesz miała ok to mozna zrobic kopie systemu o tyle
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybór operatora - pomocy :(

Post autor: Vipera »

jkl pisze:aby ci nie powiedzieli że jest super jak cos bedzie nie tak
Niestety.... :(
Dla sprzedawcy ZAWSZE-WSZYSTKO-JEST-SUPER-I-ZAWSZE-WSZYSTKO-DZIAŁA!
A jak nie dział to Twoja wina.
Niooo... Czasem (ale bardzo, bardzo, bardzo sporadycznie potrafią przyznac, że wina leży po ich stronie, ale i tak sie będą tłumaczyć, że tak naprawdę to nie ich wina i że czarne tak naprawdę jest białe).
No cóż - Handel :P
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
ODPOWIEDZ