Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NukeR

Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: NukeR »

Witam.
Moze nieco przewrotnie, ale ktora z obecnie oferowanych uslug jest wzglednie niezawodna.
Jestem w stanie podpisac umowe na 24 m-ce i placic powiedzmy mniej niz 100zl/m-c.

Oczekiwalbym moze nie super predkosci ale stabilnosci. Nie gram w zadne gry sieciowe, net sluzy mi glownie do www, usnetu i czasem sieci p2p.

Zastanawialem sie mocno nad oferta sieci Orange ale z tego co czytam na forum sporo z Was chwali iplusa.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: Enzo »

Na razie na topie jest heyah :) ale nie wiadomo jak długo.
Ja wybrałem iPlusa, ale w twoim przypadku trzeba sprawdzić jak jest z zasięgiem.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: MaciekAdv »

Ja tez wybrałem iPlusa, według mnie to najlepsza oferta(w moim przypadku).
Na poczatku sprawdz w jakiej sieci masz zasieg EDGA, a moze UMTS chociaz watpie bo jak bys był w zasiegu UMTS to Neostradke tez bys mogł założyc.
iPlus nie obcina transferów(chociaz w umowie to sobie zastrzega jak kazda inna siec) ale nie robi tego.Ja płace abonament 60zł na miesiac (za modem USB Comander EDGE dałęm 550zł!!! :cry: )
Ale mozesz kupic chyba sama aktywacje bez modemu i np. kupic sobie jakis tel z EDGE np.nokia 6020,6021 cena tego tela około 350-400zeta.
Popytaj w salonach o ofert, porownaj ceny abonamentow i modemow.
Ja mam zasieg EDGA tylko w Plusie wiec wybor był oczywsity dla mnie.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: fuhmen »

na chwile obecną to oczywiście heyah jest bezkonkurencyjna o ile masz zasięg, ale to może się szybko skończyć
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: Vipera »

fuhmen pisze:na chwile obecną to oczywiście heyah jest bezkonkurencyjna o ile masz zasięg,
Zasięg Heyah jest identyczny (przynajmniej teoretycznie) z zasięgiem ERY, czyli GPRS = normalny zasięg ERA EDGE tam gdzie EDGE Ery.
Śmiać mi sie ciągle z tego chce jak się ERA odcina od Heyaha a to ta sama firma - Polska Telefonia Cyfrowa :P

A wracając do głównego pytania.
Z tego co widzę i słysze, to pomijając Heyaha (ciekawe kiedy to utną) do zwykłego przeglądania stron i korzystania bez przesadyznu z neta to najlepsza jest simDATA.

Do zastosowań bardziej komercyjnych to osobiście polecam Blue Connect (Każda sroka swój ogon chwali :P ).
Ale tu uwaga - Era również zaczęła egzekfować przekroczenia tranferu i to do 8 kilobitów (właśnie tego - przyznam po raz kolejny, że zasłużenie - doświadczyłem)
Wybór należy do Ciebie :P
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
NukeR

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: NukeR »

Dzieki za wszystkie cenne podpowiedzi.
Przejde sie dzis po salonach i juz chociaz wiem o co dokladnie wypytac i czego sie wystrzec :)
BTW: Ciekawe dlaczego modemy sa tak drogie w porownaniu do abonamentu :] Dla przykladu tel. kom. sa znacznie znacznie tansze (ot promocje za zlotowke).
mi7k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2005-12-25, 11:48

Re: Co polecacie jako dostep bezprzewodowy.

Post autor: mi7k »

MaciekAdv pisze: Ale mozesz kupic chyba sama aktywacje bez modemu i np. kupic sobie jakis tel z EDGE np.nokia 6020,6021 cena tego tela około 350-400zeta.
Tak, tylko że telefon musi być ciągle ładowany. Modemy są zasilane przez komputer i w internecie bezprzewodowym odpada jeden kabel :wink:
ODPOWIEDZ