Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wawimex
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-11, 13:14
Lokalizacja: Ksawerów

Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: wawimex »

Powiedzcie mi, co mam zrobic i co wybrac. W tej chwili mam Neostrade 512 i chcialbym miec jakis wyzszy transfer. NIestety tp nie moze mi nic wiekszego zaoferowac bo nie ma fizycznie takiej mozliwosci.

MOje pytanie brzmi: czy lepszym rozwiazaniem w mojej sytuacji bedzie internet poprzez EDGE?
Wedlug map w necie Orange umozliwia mi laczenie poprzez EDGE, Plus tylko prze GPRS, a Era niby oferuje mi juz UMTS.


Jak wyglada realny transfer np. przy sciaganiu filmow, czy zrywa polaczania itp.
Chce miec mniej wiecej porównanie do Neostrady.

Dzieki.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: sardo nunspa »

Wawimex Ty chcesz jak stryjek zamienić siekierkę na kijek. Neostrada jest o wiele lepsza od każdej oferty GSM - GPRS,EDGE i UMTS.
Fakty:
1 PING: ja mam GPRS i ping przy 1422bajtów od 1400 do 2700 ms czyli tragedia, oczywiście EDGE i UMTS mają odpowiedni lepsze pingi ale sprawdź swój na neostradzie. Co daje mały ping, no choćby możliwość rozmawiania przez SKYPE i wiele innych.
2 Limit transferu: w Orangutanie jest 500MB i tną w Iplusie jest 1GB nie tną ale mają. w neostradzie 512 masz 7GB albo i więcej
3 Stały IP:pozwala korzystać z torrentów, e-mule i tym podobne. W każdej z sieci gsm musisz aktywować tę usługę, za niewielką ale jednak kasę.
4 Kasa: za 512 płacisz jakiś 84złote. w Iplusie EDGE kosztuje 120zł.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: Enzo »

Zgadzam się z sardo nunspa neo512 raczej nie opłaca się zmieniać na internet komórkowy chyba że częto się przeprowadzasz lub dużo podróżujesz.
Ciekawi mnie natomiast ta wypowiedz
sardo nunspa pisze:w Iplusie EDGE kosztuje 120zł.
dlaczego 120zł :?:
Ja płace 60 :D
iPlus+E61i=FUN
Gość

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: Gość »

i wlasnie o takie info mi chodzilo. wielkie dzieki!
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: sardo nunspa »

Przepraszam ale jestem wstecz o pół roku i mogłem pomylić z orangutanem. Mam GPRS i nawet nadziei na EDGE :? , tym samym zainteresowanie cenowe mi opada.
Latka lecą...
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: niq »

sardo nunspa pisze:4 Kasa: za 512 płacisz jakiś 84złote. w Iplusie EDGE kosztuje 120zł.
Tak się składa, że w iplusie nie ma różnicy czy korzystasz z gprs, edge czy umts. We wszystkich płacisz taki sam abonament. Jest tylko różnica w abonamentach, która jest spowodowana oferowaniem modemów przez plusa. Klient indywidualny ma trzy możliwości:
-Abonament za 110zł, tańszy modem, umowa na dwa lata.
-Abonament za 60zł, troszkę droższy modem, ale tańszy niż normalnie w sklepie, umowa na dwa lata.
-Abonament za 60zł, usługa dodana do konta, bez umowy.

Ja posiadam tą ostatnią opcję i jestem bardzo zadowolony, pomimo tego że jest wolniejsze od neostrady, to moim zdaniem dużo lepsze.

PRECZ Z KABLAMI!!!
czesiek

Re: Prosze o rade. Jaki internet wybrac?

Post autor: czesiek »

Internet komórkowy to wolność, gdzie ty tam internet (co do zasięgu to jest coraz lepij).
Neostrada to jak smycz, jeszcze na dodatek trzebe mieć aktywny tel stacjonarny i minimum standardowy abonament. Co prawda jest sens gdy dużo i w domciu, ale edge też niczego sobie.

Precz z kablem

Pozdrawiam

______________________

Pamiętajcie, że CHUCK NORRIS patrzy :!:
ODPOWIEDZ