Regulaminy ERA

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Regulaminy ERA

Post autor: Vipera »

Witam.
Próbuję przebrnąć przez te "papierki" dodatkowe, o których wspomina się w umowie lub załączonym do niej regulaminie.
Przyznam, że to cała sieć powiązanych ze sobą dokumentów, do których dodatkowo, zwykły użytkownik nie ma najłatwiejszego dostępu.

Do tych poszukiwań skłoniła mnie różnica w tym, co znalazłem w regulaminie dołączonym do mojej umowy, a tym co otrzymałem z Biura Obsługi Abonenta sieci ERA.

Chodzi konkretnie o taki zapis (pochodzi z regulaminu dołączonego do umowy)
Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.
Tyle regulamin.
Natomiast w informacji, którą otrzymałem mailem z BOA czytam
Pragnę wyjaśnić, że Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym. Oznacza to, że PTC może ograniczyć przepustowość transferu danych do 8 kb/s.
Oki. Zacząłem więc poszukiwania zapisu o tych nieszczęsnych 8 kb/s.
I tu zaczyna się labirynt.
Każdy regulamin odsyła do kolejnego itd.
Jednak wszystkie w pewnym momencie odwołują się do dwóch:
1.Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ijeno 4 strony A4 drobnym maczkiem).
Ten regulamin udało mi się znaleźć w bardzo ciekawym miejscu.
Nie będę podawał ukrytego linku ale cały adres. Wtedy będzie można zobaczyć o co mi chodzi:
http://www.sklep.era.pl/regulamin_su.dhtml
2."Szczegółowe Warunki Korzystania z Usługi Telekomunikacyjnej"
odrębny regulamin określający szczegółowy sposób korzystania przez Abonenta lub Użytkownika z poszczególnych usług świadczonych przez Operatora;

No i do tego "odrębnego regulaminu" jakoś nie mogę dotrzeć.
A wszystkie te poszukiwania, tylko po to, żeby znaleźć w końcu zapis o tych nieszczęsnych 8 kb/s.

JEŻELI KOMUŚ UDA SIĘ DOTRZEĆ DO WIĄŻĄCYCH (OBIE STRONY) DOKUMENTÓW NA TEN TEMAT TO BARDZO PROSZĘ O INFORMACJE

Bo jak na razie to wychodzi na to, że ten ciach do minimalnej prędkości, jaką można zastosować (Nie pamiętam już kto to dokładnie napisał, ale ostatnio była o tym wzmianka na forum) nie jest za bardzo zgodny z prawem.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
ODPOWIEDZ