Który sposób lepszy ...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
.. 07 ..

Który sposób lepszy ...

Post autor: .. 07 .. »

Chciałem się dowiedzieć który z wymienionych przez zemnie sposobów jest najlepszy(finansowo i jakościowo-żeby można było pościągać mp3 nie czekając zbyt długo) na net na pc:
Pakiet non-stop na ISDN, czy może któraś z ofert bezprzewodowego internetu tylko przez gprs (era,plus,orange)a czy ci operatorzy nie mają ograniczenia limitu w ściąganiu(500 mb,1 gb,2 gb).
Na początku myślałem nad pakietem, ale ostatnio skorzystałem z darmowego neta w heyah przez motorole e398 i nawet nawet (prędkość 3,5-5 kb przy słabym zasięgu obok komputera). Najbardziej jestem przychylny z 3 operatorów do ery - blueconect (blue-card 39 zł) i może do modemu gprs dołączyć antene???
No i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jestem w kropce, mógłby ktoś mi doradzić który sposób jest najlepszy.
Pilne proszę o odpowiedź. :D
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Który sposób lepszy ...

Post autor: MaciekAdv »

Najlepiej sam sie przejdz po salonach ery, plusa i orange i pierwsze co zrob to obaczj czy nie masz u ktoregos z tych operatorów zasiegu edga.
Wspomniales w swoim poscie o limitach transferow, zgadza sie kazdy z operatorow w umowie zastrzega sobie ze po przekroczeniu (0,5GB, 1GB,2GB) w zaleznosci od operatora i ofert ma prawo obciac ci transfer; jak mozesz poczytac na forum Orange i era robia to notorycznie natomiast plus w usłudze iPLUS nie obcina transferow <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>(wiem bo mam iPlusa place 60zł miesiecznie, sciagam pare giga danych w jednym okresie rozliczeniowym, wiec masz info z pierwszej reki). Oczywiscie sa tez inne wzgledy ceny abonamentow, ceny modemow, siłą zasiegu poszczegulnych sieci(mozna zasieg polepszyc zakładajac zewnetrzna antenke wiec tego nie bierz w 1 kolejnosci pod uwage). Krotko mowiac jesli bedziesz mial w 3 wyzej wymienionych sieciach zasieg tylko GPRS to bierz plusa bo przynajmniej ci transferow nie obetna, a jesli bedziesz mial zasieg edga w inne sieci niz plusa no to sam musisz sie zdecydowac czy wolisz szybciej a mniej, czy wolniej a wiecej.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
.. 07 ..

Re: Który sposób lepszy ...

Post autor: .. 07 .. »

Jak to obcinają transfer - zwalniają do połowy łącze czy co.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Który sposób lepszy ...

Post autor: lkmc »

Do polowy to by bylo dobrze,
orange podobno zwalnia do 8 kb/s !
Ale dokladnie nie wiem, w plusie nie obcinaja :D
ODPOWIEDZ