Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal_nowicjusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

Post autor: michal_nowicjusz »

Z góry przepraszam jeśli "topic" nie na temat sieci komórkowej, ale nie ma działu ogólnego, więc zadaje to pytanie tutaj (przeszukałem archwium, ale nie znalazlem odpowiedzi).

Przeprowadzam się właśnie na Ochotę (Warszawa) okolice ul. Dickensa i mam problem:
- jest w bloku aster kablówka, ale nie ma możliwości podłączenia internetu
- jest telefon tpsa, ale ja nie chce mieć stacjonarnego telefonu i go wyłączam, komórkowy mi wystarcza (neostrada więc odpada - za duże koszty telefon+internet to ze 150zł jak nic dodatkowo)

pytanie:
- jaki inny internet zamontować? czy przez komórkę? (mam plusa), czy drogą radiową? czy może są jakieś firmy, które w okolicy mnie podłączą?

korzystam z internetu do zwykłego sprawdzania maili, serfowania po stronach, żadnych downloadów i niewiadomo czego.

mam komputer stacjonarny, ale myślę o laptopie - wtedy mógłbym się w pracy do kabla podłączać, a w domu np. tylko przez komórkę? chyba byłoby najtaniej i najpraktyczniej?

czy ten internet plusa w ogole się do czegos nadaje? tzn wiem, ze np. w orange moj znajomy na zagraniczne strony jak espn.com czy nba.com nie moze w ogole wejsc (nie mogl 3 miesiace temu).

jakby ktoś był tak miły i mi poradził co zrobić :) byłbym wdzięczny. Może jakieś linki do stron gdzie opisują dane zagadanienia?

dzięki i przepraszam, jeśli zaśmiecam forum "lamerskim" problemem ;)

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

Post autor: Vipera »

michal_nowicjusz pisze:czy przez komórkę? (mam plusa)
michal_nowicjusz pisze:korzystam z internetu do zwykłego sprawdzania maili, serfowania po stronach, żadnych downloadów i niewiadomo czego.
Kto pyta nie błądzi. :P
Skoro przeglądałeś już archiwum, to z pewnością zorientowałeś się w plusach i minusach usług poszczególnych operatorów.

Z tego co podałeś, chyba najwygodniejsza (i najtańsza) byłaby dla Ciebie SIMDATA Plusa.
Płacisz jedynie za to co faktycznie wysiedzisz w sieci. (jak mnie pamięć nie myli obecnie w SIMDACIE liczą 3 gr za 100kB.)
Żadnych umów i dodatkowych kosztów.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

Post autor: Enzo »

Jezeli masz telefon w plusie to jest też możliwość włączenia iPlusa jako dodatkowej usługi, zaletą tego rozwiązania jet to że nie podpisujesz dodatkowej umowy, poczytaj sobie regulamin tej usługi. Kwestia tylko jaki masz telefon, czy ma <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> wbudowany modem i jeżeli tak to jaki.
iPlus+E61i=FUN
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

Post autor: zDaleKi »

Vipera pisze:Z tego co podałeś, chyba najwygodniejsza (i najtańsza) byłaby dla Ciebie SIMDATA Plusa.[...] (jak mnie pamięć nie myli obecnie w SIMDACIE liczą 3 gr za 100kB.)
Żadnych umów i dodatkowych kosztów.
Ja dodam jeszcze: Trzeba pamiętać, że jest to jednak (mimo braku abonamentu) wydatek 20zł miesięcznie :) Gdyż jak się konta nie doładuje, to nie będziemy mieli możliwości na połączenia wychodzące i na przesyłanie danych.
Oczywiście jest to bardzo mała kwota, ale czasem ludzie o tym zapominają...
Można oczywiście doładowywać kwotą 50zł/3 miesiące jak ktoś woli :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
michal_nowicjusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-20, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie laika: który internet wybrać? jak i gdzie?

Post autor: michal_nowicjusz »

dzięki za odpowiedzi.

uściślę moje zapytanie:
- ja mogę wydać i 50zł na internet, to nie jest problem, jednak 100 czy 150zł bo chyba tyle wyniósłby koszt najtanszego abonamentu telefonicznego i neostrady razem mija się z celem.

telefonu domowego nie chce mieć, nie jest mi potrzebny (jak chce zadzwonić to mam 10 godzin na stacjonarne i plusa poza szczytem za 25zł w abonamencie plusa), a jak ktoś ma do mnie sprawę to zadzwoni na komórkę, albo wyśle smsa. Po co mają wydzwaniać na domowy, jak mnie bardzo często nie ma, a potem mówić "no ale dzwoniłem do ciebie do domu..." niech się ugryzą ;)

chciałbym też się "przeciwstawić" tpsa - nie będę opisywał swoich przejść i rodziców z tą firmą w każdym razie powiem krótko "ktoś tu kręci" ;)

- druga odpowiedź, bo padło pytanie: to telefon mam nokie 9300 przez nią maile sprawdzam jak wyjezdzam, więc od biedy mogłaby również służyć jako modem, pytanie czy jako dobry modem? czy w warszawie uzyskam dobre połączenie?

poczytam jeszcze archiwum "jak to wszystko działa" tzn ten iplus jak się sprawuje, bo na razie wiem, że lepiej niż internet sieci orange :) tak mi się przynajmniej zdaje.
ODPOWIEDZ