Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Witam

Jest tyle ofert że sam już się zagubiłem i nie wiem co wybrać czy ktoś mógłby mi doradzić ?

Kryteria:

Lokalizacja: Bądzów gm Jerzmanowa (koło Głogowa kod pocztowy 67-200)

Internet będzie używany praktycznie wyłącznie w domu

Cena abonamentu max 80-90 zł miesięcznie

Prędkość w zupełności wystarczająca, 1 mb minimim to te 512

Umowa na niedłużej niż 2 lata

Najlepiej jak najwyższy limit pobierania danych lub bez limitu


I teraz

Zastanawiam się na Orange Freedom Pro które mam na próbe działa zadowalająco, myślę jeszcze nad Wi Max Ery, czy będzie tutaj działał ? Czytałem że musze to sam zamontować czy coś się zmieniło może w tej kwesti ?

A może Plus lub Play będzie tutaj działał i osiągał zadowalające mnie prędkości ? W Play mam bodajże 5GB transferu.

A może jeszcze jakaś inna oferta o której nie pomyślałem ?

Prosze o rady :)

Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cz3ski
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 290
Rejestracja: 2009-02-23, 11:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: Cz3ski »

Brak zasięgu HSDPA w okolicy twojej miejscowości. EDGE to max. co tam osiągniesz, nie wiem jak jest z CMDA w Orange.
EeePC 904HD + Huawei E169
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Moge zasotwać antene zewnetrzną. Będę wtedy chyba łapał HDSPA z Głogowa. O ile tu jest ale wydaje mi się ze jest. Nie wiem doradzcie ;) CDMA z Oranga działa na 512 kb bez zew anteny chodz nadajnik tez najblizszy kolo Glogowa.


I pytanko z innej beczki, czy włożyć karte play do modemu od Orange ? MV400 czy 410 nie wiem. Wydaje mi sie ze nie bo on dziala tylko na CDMA i nie obsluguje HDSPA ? Dobrze mysle ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: sp6huk »

Nie możesz włożyć karty sim Play'a d Axesstel'a gdyż ten działa na całkiem innej częstotliwości i w innej technologii jak już powyżej sam napisałeś :D
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Witam właśnie kończy mi się umowa na Orange Freedom Pro które używałem ostatnie dwa lata.



No i co teraz wybrać z mapki http://mapa.btsearch.pl/ widze że Era ma nadajnik UMTS w odległości około 5km przez las. Czy ich blukontekt bedzie działał i jakie predkości osiągne ?

Niby play nie ma w okolicy nadajnika UMTS tylko jest w Jakubowie E-GSM900 ale w telefonie pokazuje mi zasięg 3.5G.


Czy internet od któregoś z operatorów bedzie działał w innej technologi niż EDGE?

Czy wziąść z Orange Orange Free za 80 zł i korzystać z tej karty w starym modemie Axestella na CDMA dalej ??

Dzieki
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: jarek7714 »

Jak pokazuje ci zasięg w telefonie Play to modem+antena i powinno działać, ale najlepiej sprawdzić na prepaid lub wziąć na próbę :)
jareq
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Połączyłem telefon Nokie 5230 do komputera kablem i użyłem jako modemu, w tray pokazało mi prędkość połączenia 460,8 kb/s, a srednia predkosc przy pobieraniu była w okolicach 30-40KB

To znaczy że mnie połączyło z 3G Play? I o wyższe wyniki i prędkości do 4Mbit można pomażyć ? Bo w nocy pewnie tez nei bedzie rewelacji.


No i pytanko ten telefon jako modem w żaden sposób nie "spowalnia" połączenia i predkosci beda zbliżone na telefonie jako modemie i na zwykłym modemie huawei ?

Bo z tego co patrze to telefon ma:
WCDMA 850 i 2100 MHz
HSDPA do 3,6 Mb/s

A na takich samych czestotliwosciach działa internet play (chyba)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: jarek7714 »

Skoro na tym telefonie tak działa to na modemie z anteną zewnętrzną nie powinno być problemu-można wziąć na próbę, jak nie będzie działać-oddać :ok:
jareq
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marens »

marcinos pisze:A na takich samych czestotliwosciach działa internet play (chyba)
PLAY działa na częstotliwościach 900/2100 jeśli chodzi o 3G.
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

OK no ale jak mam miec transfer 30kb/s w play to chyba jednak lepiej wziasc te Orange Free i korzystać z CDMA i miec faktycznie 1 mb/s
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: jarek7714 »

Przecież nie musisz rezygnować z Orange :nienie: http://techmobile.pl/2011/05/przetestuj ... -za-darmo/
jareq
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: wojteks »

marcinos pisze:to chyba jednak lepiej wziasc te Orange Free i korzystać z CDMA i miec faktycznie 1 mb/s
Ma się w umowie do 1Mbps a często bywa mniej bo stacje bazowe są przeciążone, czasami bywa więcej.
Nie pomagam na PW!
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Obecnie aktualnie używam Orange Freedom Pro i predkosci są całkiem spoko w dzien mam te 700 kb/s takze wiecej niz w Play podczas testu na telefonie
Ostatnio zmieniony 2011-06-02, 22:24 przez marcinos, łącznie zmieniany 1 raz.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: bomber »

Powinieneś być w zasięgu HSPA+ Cyfrowego Polsatu.
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: marcinos »

Niby wg ich mapy jestem w zasiegu HSPA+ ale z góry odpadaja jak za 70 zł mam 5GB w dzien a 25 w nocy, w Orange Free mam za podobna cene nielimitowany transfer w nocy, predkosc na CDMA mam sprawdzoną i jest to około 1MB gdzie w CP nie wiadomo jaka bedzie, no i dodatkowo beda mi naliczac koszta jesli przekrocze limit transferu wiec odpadają
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: jarek7714 »

marcinos pisze:Niby wg ich mapy jestem w zasiegu HSPA+ ale z góry odpadaja jak za 70 zł mam 5GB w dzien a 25 w nocy, w Orange Free mam za podobna cene nielimitowany transfer w nocy, predkosc na CDMA mam sprawdzoną i jest to około 1MB gdzie w CP nie wiadomo jaka bedzie, no i dodatkowo beda mi naliczac koszta jesli przekrocze limit transferu wiec odpadają
Dlatego tak Solorz się pali do kupienia Plusa, bo mógłby zrobić w pakiecie z TV 6mcy za free, umowa oczywiście na 36mcy, ale zasięg do kampanii reklamowej gotowy i sieć o olbrzymiej wydolności :dobani:
jareq
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: Maciek764 »

Jeżeli chodzi o infrastrukturę Cyfrowego Polsatu HSPA+ (czyli chyba Aero2 i Mobyland) to stacje mają duży obszar pokrycia a ich działanie przeważnie jest na wysokim poziomie - ale to już zasługa absurdalnych cen bo nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupuje ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: Sundance_kid »

Maciek764 pisze:ale to już zasługa absurdalnych cen bo nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupuje ;)
Może to swego rodzaju strategia utrzymania dobrej jakości usługi.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Jaki internet do domu ? Bądzów gm Jerzmanowa

Post autor: Jareva »

Kolego jesteś w zasięgu WIMAX t-mobile. I bardzo dobrze daje rade w tych rejonach. Jak byś chciał to i nawet mogę pomóc zainstalować.
ODPOWIEDZ