Kto mi cos dobrego poleci?-pilna sprawa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Thomas_67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-05-17, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

nokia 6310i via bluetooth

Post autor: Thomas_67 »

Osobiście przerabiałem ten temat i opowieści o nowym aktualizacji softu są przesadzone. Mam lekko walnięty flash i nie mogłem zmienić softu a mój to zabytek v. 5.22

Kupiłem bluetootha-usb za całe 60 PLN z softem IVT Corporation BlueSoleil i jestem szczęśliwym posiadaczem internetu przez GPRS. Działa na laptopie Acer 900MHz i na kompie stacjonarnym.

Trzeba tylko pokombinować trochę z ustawieniami ale nie jest to trudne.
XP-ek nie ma sterowników, więc trzeba zainstalować te z płytki. Choć nie są dla niego dedykowane. Przy braku zgodności, zwyczajnie kliknąć "mimo to kontynuj" Koniecznie zainstalować Soft firmowy jak nie wejdzie wersja 1.6 to próbować z tą 1.4
U mnie właśnie tak jest.
Na stacjonarnym mam 1.6 a na laptopie 1.4 (choć na obu jest Xp)
W panelu wyszukujemy nasz tel. ustawiamy na bluetooth DUN modem zwyczajowo na com15, potem klikamy na ikonie np. tel (jak się pojawi, u mnie Nokia 6310i, bo tak nazwałem to w telefonie) w panelu wybieramy dial-up i gotowe.

Opowiadania o tym, że musi być DTLC-4 ect. to bajki u mnie to "bryka" na poziomie 54 Kb/s.
Życie mnie zmusiło do szukania takiego rozwiązania, ktoś się zaopiekował moim modemem "Globetrotter Fusion +"
Ostatnio zmieniony 2006-05-18, 18:09 przez Thomas_67, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Kto mi cos dobrego poleci?-pilna sprawa

Post autor: Miszka01 »

Wszystko ładnie na BT i Nokii 6310i smiga tyle że GPRS. NIe zrywa połączen, na długo bateria wytrzymuje. Działa z u mnie na dwóch kompach z Bluesoil i wbudowanym BT
Thomas_67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-05-17, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

wersja softu

Post autor: Thomas_67 »

5.22 z 15-11-02 NPL-1 BT=BlueSoleil tel. Nokia 6310i Warszawa.




Nie jest to zdjęcie ale :-)
Jeżeli to coś da mój wygląda tak: Małe prostopadłościenne opakowanie (11x12x2,5 cm) kolor niebieski w środku wycięta elipsa a na opakowaniu napisy:
lewa góra - Bluetooth USB Dongle
prawa góra - (cerwony) Bluetooth
lewy dół - (czerwony) USB jako symbol
prawy dół - Cut off cable i widok kawałka klawiatury
Producenta nie znalazłem na w/w.
w środku brązowy kluczyk i płytka CD-mini
Thomas_67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-05-17, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto mi cos dobrego poleci?-pilna sprawa

Post autor: Thomas_67 »

Barciu pisze:Mi Gprs przez bluetooth w 6310i na V 5.50 03-03-03 chodzi nawet na sterownikach Windowsa XP SP2 - (jedyny problem w tych sterownikach to prędkość portu do połączeń wynosi 115,2Kbps ale GPRS i tak jej nieprzekroczysz więc jest ok)
Tak co ci po tej prędkości, ja u siebie w połączeniach sieciowych na DUNmodem mogę ustawić 921600 Kb/s. Może kiedyś się doczekamy takich czasów. Ale to już nie EDGE czy GPRS
ODPOWIEDZ