Czy Era faktycznie tnie transfery?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: zasiu »

Selvis pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Vipera - Panowie tniemy zbędne cytaty!
Powód więc wyniku, który podałeś raczej leży gdzie indziej. Może po prostu łącze jest zapchane, albo... (może być sporo przyczyn)
No... jak łącze jest zapchane to chyba nie najlepiej świadczy o operatorze. Niby mogło to już być poza siecią Ery... ale sprawa jest dosyć powtarzalna. Co jakiś czas pingi zwalniają lub się gubią. Po Twoim poście zrobiliśmy jeszcze kilka testów (różne strony, różne długości pakietów). Czasem bywa tak, że idzie bez problemu po kilkadziesiąt pingów, innym razem jest kilkanaście-kilkadziesiąt stratnych. Co ciekawe, pingi do zachodnich serwerów są przeważnie krótsze niż do polskich. Otwarcie strony nieprzewalonej grafiką (np. podstrony onetu) to czas około minuty, w 2/3 przypadków strony się nie otwierają przez timeouty. Na pocztę przez www się wejść nie da. Od wczoraj zmiana, można się zalogować na gg. Pocztę ściągnąć się da, o ile nie ma grubszych załączników. Ogólnie tylko się posiekać z takim dostępem:/
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Jojo »

No i zostałem ograniczony tylko do korzystania z gadu gadu. Faktycznie tragicznie to działa nie wspomnę już że strony się za bardzo nie chcą otwierać, a każda strona otwiera się z błędami. Dzwoniłem z ciekawości co mi powiedzą, odrazu dostałem informację o ograniczeniu, powiedziałem facetowi że strony nie chcą się otwierać a on przyznał że faktycznie niektóre serwisy mogą nie działać, czy to nadal jest nieograniczony dostęp do internetu? A pytając go czy jest napisane gdzieś o tych 8kb/s przyznał że nigdzie na stronach ery ani blue connecta nie ma takiej informacji, powiedział jeszcze jedno tylko nie wiem jak to rozumieć "że tego ograniczenia nie zmienią", niedaruje im jutro jeszcze raz zadzwonię. :evil:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Jojo pisze:on [konsultant - przyp. Vipera] przyznał że faktycznie niektóre serwisy mogą nie działać
A tu jest przykład jednego z serwisów który nie działa :
Chyba nie zależy im na tym, żeby użytkownik BC sie pałętał po tej stronie i szpiegował :P
Adres tego serwisu to http://www.blueconnect.pl
Obrazek

Lista jest o wiele dłuższa.

Na 10 prób połączenia z i-BOA ERY udaje się 1 góra 2 a i tak nic się nie ustawi bo nawet zalogowanie się jest praktycznie niemożliwe.
A co do strony BC to nie jest to wina samej strony, bo na drugim kompie gdzie włożyłem moją "normalną kartę" wczytuje bez problemu.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Selvis pisze:Powód więc wyniku, który podałeś raczej leży gdzie indziej. Może po prostu łącze jest zapchane, albo... (może być sporo przyczyn)
A dlaczego jest zapchane :?:

To jak :?: Mają przycinać, czy nie :?:
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Vipera udalo Ci sie zalogowac na i-boa z numerem BC? Probowalem kilka razy i ani rusz - numer nie ma statusu czy cos takiego, no ze przynajmniej na tym numerze nie moge
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Logowanie do I-BOA z nr BC

Post autor: Selvis »

Można się zalogować, choć nie tak od razu.
Podejrzewam, że Vipera zrobił tak jak i ja (zresztą to chyba jedyne rozwiązanie)

Na początku za każdym razem wyskakiwał komunikat że nr nie istnieje w systemie.
Zadzwoniłam do BOA i zgłosiłam i powiedziałam, że chcę korzystać z takiej możliwości.
Dodatkowo od razu zgłosiłam rachunek szczegółowy do tego numeru (Poza standardowymi informacjami o ewentualnych SMS'ach i rozmowach jest na nim szczegółowa historia połaczeń - czas kb wysłane i odebrane podczas sesji)
Potem juz tylko drobna "kosmetyka" czyli ustawienie nr administratora na inny nr niż BC, żeby nie trzeba było wyciągać karty i przekładać jej w celu odczytania SMS z kodem.

Przy okazji - mozna tez korzystać z SMS-BOA ale po co dodatkowo wywalać kasę na SMS-y
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Czyli przy abonamencie DATA rowniez daja na rachunku poszczegolne rozliczenia co jak i gdzie? Wiem ze w glosowych nie daja (np darmowe weekendy) ale w dacie nie probowalem nigdy. Tyle ze teraz kazda drobnostka koszutje zyla za polaczenie i to na dodatek z baranem ktory na pytanie o IP pyta sie (fonetycznie:) "co to jest ip?"
Wszedzie szukaja kasy, ech...

Heh,w sumie odbieglem od tematu na ktory odpowiedz brzmi "tak,tnie" :P
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci ?
bo mi jeszcze nie :(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

etranger pisze:Czyli przy abonamencie DATA rowniez daja na rachunku poszczegolne rozliczenia co jak i gdzie?
W Orange mam rachunek szczegółowy do LicencjiGPRS - za darmo oczywiście (teraz jednak go nie dostaję pocztą, bo złożyłem zlecenie żeby mi faktur papierkowych nie przysyłali i w razie potrzeby pobieram z www :))
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

@etranger - Rachunech szczegółowy (ten podstawowy) jest bezpłatny.
Możesz go zamówic przez I-BOA (wtedy aktywacja jest bezpłatna).
Zbb Ustka pisze:Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci?
Pisałeś reklamację (nie telefon ale oficjalną mailem lub pocztą)?
Ja czekam na odpowiedź na reklamację wysłaną poleconym w tym tygodniu ale nie liczę na nią przed świętami, a po to zaczyna mi się nowy cykl rozliczeniowy :P
Zobaczymy co odpowiedzą - ale mając na piśmie ICH stanowisko można udarzyć dalej.
Ale to już zależy od tego co napiszą (teoretycznie mają 30 dni)
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci ?

mi tak, ale w orange,
rzecz w tym, ze na 3 strony textu, jaki im wysłałam z pełną argumentacją, odpisali mi lakonicznym "przepraszamy...z powodu błędnej konfiguracji karty sim" Stestuje ich jeszcze raz - robie wszystko teraz, aby przekroczyć limit. Wnioski z eksperymentu przedstawie :]

CZytam jednak o waszych problemach z BOK, ja w BOA tez mam podobno możliwość z korzystania usługi biura on-line, zalogować się na numer przez który się łączę mogę, ale korzystanie z opcji innej jak wysłanie darmowego essa jest niemożliwe - szczegolnie skorzystanie z formularza reklamacyjnego :D Monit: coś w stylu że mojego numeru i usługi nie obsługują.
Telefonowałam do nich, czemuż to tak... Inteligenta odpowiedz operatora brzmiała 'yyyy....eeee.... a po co to w sumie Pani"

no... ale meile póki co dochodzą :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze: W Orange mam rachunek szczegółowy do LicencjiGPRS - za darmo oczywiście
Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

nie ma to jak stara dobra licencja gprs hehe publiczne ip i rachunek szczegółowy za darmo :D
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Selvis pisze: Pisałeś reklamację (nie telefon ale oficjalną mailem lub pocztą)?
Szczerze mowiac jeszcze nic nie napisalem bede sie musial zmobilizowac i do nich napisac masz racje pismo to zawsze pismo jest wtedy podkladka
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

kemott1 pisze: nie ma to jak stara dobra licencja gprs hehe publiczne ip i rachunek szczegółowy za darmo :D
W tej chwili bezkonkurencyjna usługa. Nic nie może się z tym równać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

Panowie - może się mylę ale ten temat to o Erze a nie Orange z publicznym ip i rachunkiem szczegółowym za darmo :twisted:

A rachunek szczegółowy w Erze też jest za darmo, chyba że ktoś chce żeby mu wyszczególnili połaczenia w taryfach "nielimitowanych" (nazywają się jakoś inaczej ale nie muszę przeciaz znać wszystkich taryf.

Era wbrew pozorom nie jest wczale taka zła. Czasem mnie nerwy ponoszą ale zwykle nie ma problemów (poza tym k**** transferem 8kbps)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

Selvis pisze:Era wbrew pozorom nie jest wczale taka zła. Czasem mnie nerwy ponoszą ale zwykle nie ma problemów (poza tym k**** transferem 8kbps)
Nic do Ery nie mam, ale fakt że nie można wykupić publicznego ip to kompletna klapa.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

@Szadzik - Niestety to smutna prawda.
A publiczne IP to byłoby super.

@Suzan - w sprawie tego zapychania (i gubienia pakietów)
Pobawiłam się ostatnio w poszukiwania gdzie giną pakiety.
Przesył do bramy ERY idzie bez problemów. Straty zaczynaja się dopiero poza nia
Możesz sam sobie to prześledzic. Straty są zarówna przy normalnym transferze jak i przy przyciętym.
Jednak zdarzają się coraz rzadziej.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

Zbb Ustka pisze: Szczerze mowiac jeszcze nic nie napisalem bede sie musial zmobilizowac i do nich napisac
Oj kolego - wstyd!
A poważnie...
Samo narzekanie do niczego nie prowadzi, jeśli nie idą za tym konkretne działania.
Na początek wysłanie reklamacji.
W chwili obecnej (przynajmniej ja jeszcze nie wiem) nie wiadomo jak odpowiedzą, jednak coś konkretnego musza odpowiedzieć.
Użytkownik usługi ma prawo do składania reklamacji (nawet i bezzasadnej :P ) a usługodawca musi się do niej ustosunkować w ciągu (zdaje się) 30 dni.
W przypadku braku odpowiedzi reklamacja po tym czasie uznawana jest za zasadną.
(nie jestem prawnikiem i pisze to trochę po swojemu ale tak, żeby mniej więcej pokazać o co chodzi)
Jeżeli Usługodawca zgodzi sie z naszymi argumentami to wszystko OK.
Jeśli nie to mając podkładkę w postaci ich odpowiedzi możemy się jeszcze zwrócić do Federacji Konsumentów.
Dal zainteresowanych:
Strona http://www.federacja-konsumentow.org.pl/
E-mail [email protected]

Ja czekam na odpowiedź z ERY na moją reklamację i w przypadku negatywnej odpowiedzi właśnie taką dalszą drogę zastosuję.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Rozumiem dear Selvis ze reklamacja dotyczy przycietego transferu. Podejrzewam ze poczekasz sobie te 30 dni, na dwa miesiace nie beda Ci przycinac i na tym sie skonczy. Gdyby kazdego mieli indywidualnie rozpatrywac to musieliby specjalny dzial w tym celu utworzyc :D Dane do systemu i spadaj mala/maly.
A zamowienie rachunku szczegolowego (oj dawno tu nie zagladalem na forum) przez i-boa wymaga i tak uprzedniej aktywacji telefonicznej i rozmowy z baranem/baranica, oczywiscie nie bezplatnej. Pal licho ta zlotowke ale momentami calosc mnie totalnie dobija. Mi wciaz (od stycznia) nie chca przycinac transferu wiec nie mam jak sie stawiac, ale pierwsze ciecie i bedzie sie dzialo :)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

etranger pisze:Rozumiem dear Selvis ze reklamacja dotyczy przycietego transferu.
Nie tylko transferu.
Ale o tym jak już będę miała odpowiedź w ręku.

Nie jestem głupią blondynką, która nie zdaje sobie sobie sprawy ile można wywnioskować z czyjejś wypowiedzi i na tej podstawie zidentyfikować konkretnego człowieka.
A że czasem żurawia zapuszczają tu ludzie z Ery to wiem na 100%.
U jednego ze znajomych pracowników tej szanownej instytucji na prywatnym kompie bez-kabli.pl jest w ulubionych.
etranger pisze: A zamowienie rachunku szczegolowego [...] przez i-boa wymaga i tak uprzedniej aktywacji telefonicznej i rozmowy z baranem/baranica, oczywiscie nie bezplatnej.
Daj komuś z rodzinki hasło i niech zadzwoni.
Mnie też wk***** rozmowa z BOA. Zawsze zwalam to na męża.
Do czegoś te chłopy przecież muszą się przydać.
Jak juz będziesz miał aktywne I-BOA to juz nie ma żadnego problemu.

Pozdrawiam i spokojnych świąt życzę!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: zDaleKi »

Selvis pisze:..A że czasem żurawia zapuszczają tu ludzie z Ery to wiem na 100%.
Tak jest jak piszesz :) Ja mogę tylko potwierdzić.
Zresztą tak samo czytają nas w Plusie i Orange ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ