Czy Era faktycznie tnie transfery?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-22, 11:36

Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: macek »

Zastanawiam się nad ostatną promocją Ery - Blueconnect za niecałe 50 zł/mies. Niepokoi mnie w tej ofercie tylko jedno: operator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia transferów po przekroczeniu 500 MB miesięcznie. Ten limit wydaje mi się jakiś chory.
Jakie są wasze doświdczenia - czy Era faktycznie go egzekwuje?
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

hehe. poczytaj na forum
każdy operator tnie transfer i to bez względu na to czasem, czy przekroczysz limit czy nie ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

macek pisze:Zastanawiam się nad ostatną promocją Ery - Blueconnect za niecałe 50 zł/mies. Niepokoi mnie w tej ofercie tylko jedno: operator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia transferów po przekroczeniu 500 MB miesięcznie. Ten limit wydaje mi się jakiś chory.
Jakie są wasze doświdczenia - czy Era faktycznie go egzekwuje?
Po pierwsze - egzekwuje ! - wprawdzie w bardzo dziwny sposób, bo nie ma reguły.
Może Ci się udać pobrać w okresie rozliczeniowym nawet ponad 10 GB i zostawią w spokoju a czasem dadzą ciacha zaraz po przekroczeniu limitu.

Co do wielkości limitu 500 MB to jest naprawdę śmieszny i denerwujący.
Ostatnio bardzo mało przebywałem w necie i na BluConnect'cie korzystałem tylko z przeglądania stron (żadnego pobierania a i z poczta było dosyć spokojnie).
W rejestrze połączeń było ok 16 MB dziennie.
Rachunek jest prosty - w miesiącu przy takim połączeniu masz 30 * 16 MB co daje 480 MB.
Dolicz pocztę i jakąś aktualizację lub cosik do pobrania z netu i...
Nawet nie wiadomo kiedy jest po limicie.

A jak już tną to drastycznie ograniczają przepustowość transferu danych do 8 kb/s.
Wprawdzie twierdzą, że można nadal korzystać z internetu (tyle, że wolniej), ale jakoś nie udało mi sie wejść np na stronę ERY czy BlueConnect'a. Za każdym razem pojawiał sie komunikat o przekroczeniu limitu czasu połączenia.

Najciekawsze w tym ograniczeniu jest to, że pomimo przekopania się przez całą stertę regulaminów nie znalazłem zapisu o wielkości ograniczenia, jedynie ten zapis, o którym wspominałeś.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

u mnie era wreszcie przyciela transfer. Sciagnalem do tej pory 7 giga.
ale z tym przycieciem to jest cos nie tak bo w regulaminie nigdzie nie przeczytalem ze tranfer bedzie ograniczony do 8 kb/s to jest zbyt wolno
50% stronek ktore otwieram sie zawieszaja i potem musze kombinowac zeby sie otworzyla albo rezygnuje bo stwierdzam ze nie ma sensu tyle czekac a przeciez po limicie zapewniaja ze mozna dalej rozsadnie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z internetu a tu lipa co o tym myslicie !!!
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Denerwujecie mnie. Co byście chcieli? Za darmoche wszystko? To ja się ograniczam z wykorzystaniem transferu, a wy mi wyskakujecie z pretensjami do operatora, że obciął transfer
Sciagnalem do tej pory 7 giga.
Widze że jakiś frajer jestem!!!! PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ALE PO PROSTU ZAKLNĘ: WQR..A mnie to już. Kup se jeden z drugim abonament za 120 zł i się wtedy wymądrzaj. Jak Cie nie stać to kupuj na co Cię stać i nie pier..l o obcinaniu transferów. Jak sie nie podoba to spie.....ć do TP.
Nie rozumiem tego nadal. Wszędzie piszą, że są lub mogą być obcinane transfery. LUZDIE PO CH.J korzystacie z tych usług??
blue connect/Huawei E160
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

łohoho Suzan, co za bulwersacja ;)

należy jednak rozróżnic tnięcie transferu po przekroczeniu limitu i tnięcie bez powodu z czyjegoś widzimisie, z czym też się spotykamy i to u wszytkich operatorów jak można sie na forum dowiedzieć.

Inna sprawa że po przekroczeniu limitu mowa jest o przycięciu transferu a nie o sprowadzeniu go do zera.

A ja płace 120 zeta i sory - ale za każdym razem jak transfer będzie nie taki JAK W UMOWIE mam zamiar reagować... i radze to samo :)
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Łołołoł, żadna bulwersacja, tylko wq......e.

Tu nie ma mowy o czyimś" widzi mi się" Nie jestem <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> i potrafie rozróżnic 7 GB od 2 GB.

Nie wiem co to jest przycięcie transferu, bo po prostu nie przekraczam limitów.

Zgadzam się z Tobą, że "płace 120 zeta i sory - ale za każdym razem jak transfer będzie nie taki JAK W UMOWIE mam zamiar reagować... i radze to samo" ale tu jest ewidentna mowa o świadomym przekroczeniu limitów. Będę to potępiał za każdym razem. Twoja wypowiedż "hehe. poczytaj na forum
każdy operator tnie transfer i to bez względu na to czasem, czy przekroczysz limit czy nie " chyba nijak ma się z rzeczywistością. Dlatego tak myślę, że mi jakoś nie ograniczaja transferóww.
Musisz chyba rzeczywiście poczytać forum. Z tego co ja wyczytałem to niesłuszne obcinanie transferów zdarza sie "starym" użytkownikom internetu beprzewodowego.

Pozdrawiam
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: MaciekAdv »

To nie prawda ze kazdy operator tnie transfer, ja korzystam z iPlusa 60zł na miesiac i srednio sciagam kilka giga miesiecznie i nigdy mi transferu nie obcieli a mam zasieg EDGA. Inni urzytkownicy iPlusa to samo wam powiedza.
iPlus żadzi!!!!!! Płace 60 zeta ale siedze ile chce i nie mysle czy przekrocze limit i mi obetna.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: sardo nunspa »

Plotka z tego forum głosi, że dobre czasy w iPlusie skończą sie w maju.

A co do obcinania transferu to zgadzam się z Suzanem. Niedawno był na forum topik takiego jednego orangutanowca. Pisał tak: w ciągu miesiąca ściągnąłem 4 Giga :!: , GPRSem... i mi obcięli. Żeby tyle wycyckać to on się chyba w ogóle nie rozłączał. To przecież czterokrotne przekroczenie orangutanowego limitu. Jakby nie te limity to internet w Polsce by padł pod naporem mass downoadingu, różnych nienasyceńców.
Jest 22 drugi marca, mam total od 1 marca, DL i UL 431MB i korzystam na full z netu :D .
Latka lecą...
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Plus mnie nie interesuje, bo używam Ery....


Hehe. A ja w zeszłym miesiącu wykorzystałem chyba max 140 MB z 2 GB i chyba powinienem wobec postów typu 7 GB itp. uznać to za wyczyn...??
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Suzan pisze:Kup se jeden z drugim abonament za 120 zł i się wtedy wymądrzaj. Jak Cie nie stać to kupuj na co Cię stać i nie pier..l o obcinaniu transferów.
Za sam BlueConnect płacę 120 do tego czasem jestem zmuszony korzystać z innej karty i do faktury (za samego neta) musze doliczyć min 50.
O rachunkach za telefon nie wspominam.
Wiec czy szanowny pan pozwoli mi się wypowiedzieć?


Nie kwestionuję zapisu regulaminu
PTC zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym
Ale po pierwsze, czy gdzieś jest napisane że nie mogę przekroczyć tych 2 GB?

Po drugie (to dziwna sprawa):
Dotąd nie było, żadnych problemów z przycinaniem.
W dniu w którym wysłałem reklamację w sprawie karty SIM mojego syna, oraz wyraziłem oburzenie w sprawie, że pomimo zgłoszenia telefonicznego, że występuje problem z tą kartą (Konsultantka w BOA powiedziała wtedy, że przyjmuje zgłoszenie i przekazuje je do działu technicznego a odpowiedź otrzymam w ciągu 36 godzin) nie było żadnej reakcji.
Podobno nie było żadnego zgłoszenia - czyli mam jakieś omamy (chyba).
Wiadomość wysłałem mailem o 14, a o 14:30 net się rozłączył, a po ponownym zalogowaniu w sieci transfer był już taki, że kolejnej reklamacji nie mogłem wysłać z domu bo mi juz wyskakiwał komunikat o przekroczeniu limitu czasu połączenia z serwerem.
Przypadek?
Jakoś w przypadki nie wierzę.

Po trzecie dostałem z BOA następującą informację z objaśnieniem zapisu, który przytoczyłem wyżej:
Pragnę wyjaśnić, że Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym. Oznacza to, że PTC może ograniczyć przepustowość transferu danych do 8 kb/s.
Szukam i szukam i jak do tej pory nie udało mi się znaleźć dokumentu wiążącego obie strony umowy, w którym znajduje się taki zapis.

I właśnie głównie o to mi chodzi! A nie o sam fakt zmniejszania prędkości.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: MaciekAdv »

sardo nunspa pisze: Plotka z tego forum głosi, że dobre czasy w iPlusie skończą sie w maju.
Nawet był taki post odnosnie tej plotki, ktorys z urzytkownikow iPLUSA postanowil zadzwonic i zapytac i jak sie okazało to całkowita bujda, nikt o zadnym obcinaniu transferow od maja nie słyszał.
Pozatym na ktoryms poscie wypowiadała sie jedna osoba ktora była na jakims plenarnym zebraniu zarzadu plusa czy cos takiego i plus wcale nie ma zamiaru ograniczac transferow w przyszłosci.
Jak wspomniałes "plotka"
A obcinanie transferow do 8kb/s uwarzam za jest niezgodne z umowa, poniewaz operator uniemozliwia wam korzsytanie z internetu. Mysle ze ktos w koncu go zaskarzy o to i sie skonczy. Bo przy 8kb/s to mozna na gg siedziec a nie przegldac strony. A w umowie jasno pada zdanie"nielimitowany dostep do internetu".
A obcinajac wam do 8kb/s operator uniemozliwia wam korzstanie z internetu.
Ja na waszym miejscu bym sobie na to nie pozwolił, płace to wymagam.
Jak maja obcinac to do takich szybkosci zeby mozna było z neta swobodnie dalej korzystac, bo jak podejrzewam nie okreslili sie w umowie do jakich szybkosci bedzie obcinany transfer.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Zgadzam sie w 100% z Maciek Adv wlasnie mi o to chodzilo zeby po obcieciu transferow internet dalej chodzil normalnie . bo 8 kb/s jest to chyba nieporozumienie nie da sie z internetu korzystac (chodzi o normale otwieranie stronek ) dlaczego np nie do 20kb/s przeciez w regulaminie nic nie pisza o 8kb/s

niestety nie mam innej mozliwoci korzystania z internetu gdybym mial pewno bym skorzystal :D
choc blueconnect daje mozliwosc ze nie jestem podlaczony kablem
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

MaciekAdv pisze: bo jak podejrzewam nie okreslili sie w umowie do jakich szybkosci bedzie obcinany transfer.
Tego nie ma w żadnej umowie ani regulaminie (przynajmniej na razie do takiej, żeby to było nie dotarłem) i z tego co czytam i słysze Plus i Orange tez chyba tego nie podały.
Więc Sory, ale jaka jest podstawa?
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: MaciekAdv »

Tak jak podejrzewasz w plusie nie ma wzmianki o szybkosci do jakiej zostanie obciety transfer po przekroczeniu limitu, nie wiem jak jest w orange i era ale pewnie tez nie ma takiej wzmianki(jak pisze Vipera), a skoro nie ma to mozecie to reklamowac.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

MaciekAdv pisze:Tak jak podejrzewasz w plusie nie ma wzmianki o szybkosci do jakiej zostanie obciety transfer po przekroczeniu limitu, nie wiem jak jest w orange i era ale pewnie tez nie ma takiej wzmianki(jak pisze Vipera), a skoro nie ma to mozecie to reklamowac.
A skoro nie ma to znaczy, że mogą obcinać do jakiej im się podoby. Czy nie tak?
blue connect/Huawei E160
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

tak, a przez to że nie napisali jak obetną , bez względu na to jak obetną, każdą wartość można reklamować.

Umową wiążącą jest podpisana umowa a skoro w niej nie ma KONKRETNEJ WARTOŚCI, to pojęcie "umożliwające korzystnie z netu " jest wieloznaczne a każda wieloznaczność w jakiejkolwiek umowie podpisywanej przez konsumenta jest na niekorzyść usługodawcy.

Ich problem, że nawet umowy poprawnie napisać nie potrafią.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: MaciekAdv »

Dokładnie tak, jak ci obetnął do 8kb/s masz prawo to zareklamowac, jak ci obetna do 30kb/s, 50kb/s zawsze masz prawo do rekalmacji. Bo dla jednej osoby przy predkosci 20kb/s nie da sie korzystac z neta a dla innej przy predkosci 50kb/s nie da sie korzysatc z neta.Zalerzy do czego ten internet jest ci potrzebny(www, skype, pobieranie plikow, wideokonferencje). Tak jak napisała aga_q mamy takie prawo tylko prze ten fakt ze nie okreslili sie w umowie ktora podpisalismy, do jakiej predkosci beda obcinac transfer po przekroczeniu limitu.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

MaciekAdv pisze:Dokładnie tak, jak ci obetnął do 8kb/s masz prawo to zareklamowac, jak ci obetna do 30kb/s, 50kb/s zawsze masz prawo do rekalmacji. Bo dla jednej osoby przy predkosci 20kb/s nie da sie korzystac z neta a dla innej przy predkosci 50kb/s nie da sie korzysatc z neta.Zalerzy do czego ten internet jest ci potrzebny(www, skype, pobieranie plikow, wideokonferencje). Tak jak napisała aga_q mamy takie prawo tylko prze ten fakt ze nie okreslili sie w umowie ktora podpisalismy, do jakiej predkosci beda obcinac transfer po przekroczeniu limitu.
Pozdrawiam
Czyli jak mi np Skype będzie słabo działał, to też mam prawo reklamowć?? Zastanówcie się najpierw jak coś napiszecie.

Prawo do reklamacji to ja zawsze mam. Inna sprawa czy ta reklamacja zostanie uznana.
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Tak sobie przegladam forum i z ciekawosci postanowilem zadzwonic do BOA. No i jak to bywa - co konsultant to teoria. Tym razem dowiedzialem sie ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS o ile nastepuje zapotrzebowanie na danym BTS na EDGE przez userow ktorzy nie przekroczyli limitow. Czyli jesli ktos mieszka na wsi i bts wiejski jest to teoretycznie moze liczyc na to,ze bedzie mial wciaz transfery rzedu EDGE.
Mam EDGE dopiero od 21-03 czyli kilka dni zaledwie,do tej pory tylko gprs,tak wiec nie wiem jak wyglada to w praktyce :)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

etranger pisze:dowiedzialem sie ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu
a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS o ile nastepuje zapotrzebowanie na danym BTS na EDGE przez userow ktorzy nie przekroczyli limitow.
Chyba nie ma co liczyć, że masz tą rozmowę nagraną (jako dowód w sprawie :P)
Gdyby to co usłyszałeś było prawdą...
Na co dzień mam EDGE (BTS raczej miejski), ale gdy został mi "przycięty" transfer, to nie było to jedynie przejście na GPRS.
Tak wyglądał ten GPRS:
Obrazek
Żeby móc wykonać ten pomiar, potrzebowałem kilkunastu minut.
Niestety nie mam teraz dojścia do screen'ów z miernika programowego (złośliwość rzeczy martwych i śmierć mego dotychczasowego kompa), więc zamieściłem ten, który wysłałem do ERY.
I nie było to tak, że raz było obcięte a raz miałem normalnie.
Jak wyłączyli to odblokowali dopiero gdy zaczął się nowy okres rozliczeniowy i to dopiero gdy się upomniałem.

Więc szkoda, że nie mam teraz zapisu tej Twoje rozmowy z BOA.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Czyli jak mi np Skype będzie słabo działał, to też mam prawo reklamowć?? Zastanówcie się najpierw jak coś napiszecie.
jak dobrze wiemy, na nie poprawne działanie skypa ma wpływ nie tylko transfer a o odpowiedzi sieci nic nie ma w regulaminie, wiec przykład nie na miejscu ;)
Prawo do reklamacji to ja zawsze mam. Inna sprawa czy ta reklamacja zostanie uznana.
Owszem, ze zawsze, ale poprawna reklamacja musi mieć uzasadnienie. Jak napiszesz im, że obcieli Ci transfer łobuzy i CI sie to nie podoba, to puszczą Cię na drzewo. Ale jak ta sama reklamacja bedzie poparta KONKRETNYMI punktami ICH regulaminu, z wykazaniem ICH błędów oraz z odniesieniem do regulaminów nadrzędnych (kodeks cywilny, karta praw konsumenta), to zaczynamy inną rozmowę. Większość operatorów żeruje na niewiedzy swoich użytkowników i braku ich chęci na przeszperanie przez zapiski prawne. A ludziom nie chce się szperać, bo WYDAJE im się, że i tak nic nie osiągną. NIEPRAWDA!

Właśnie wczoraj dostałam odp na reklamację za obcięty transfer i nie mam już zadnego limitu...

:twisted:
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: keiw »

aga_q pisze: Właśnie wczoraj dostałam odp na reklamację za obcięty transfer i nie mam już zadnego limitu...
Pytanie: jak reklamować: mailem (na jaki adres?) czy też listownie via Poczta PL??
Blueconnect
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

jeśli Twój operator podał meila do boku, boa czy z kogo tam korzystasz ;), to możesz wysłać reklamację na meila i jest ona równoprawna z reklamacją wysyłaną pocztą.

Na wszelki wypadek, wysyłaj również meila sam do siebie, aby mieć dowód, ze reklamacja wyszła z Towjego konta.

Nie zapomnij o podaniu wszelkich informacji, ktore pozwalają zweryfikowac klienta (łącznie z numerem abonenta, adresem, serią dowodu, peselem, datą zawarcia umowy, oraz - co bardzo ważne - z adnotacją na końcu meila, że pozwalasz na wykorzystanie swojego meila do odpowiedzi. Bez tej klauzuli mogą nie chcieć uznać, że otrzymany meil jest reklamacją, gdyż nie umożliwiłeś im odpowiedzi. Zgodnie z prawem o ochronie danych osobowych nie mogli boweim przekazaać Twojego meila do działu technicznego a tym samym odpowiedź nie jest możliwa)

Acha, pamiętajcie również, ze zgodnie z prawem, każda reklamacja złożona pisemnie - równiez meilem - ma 30 dni na odpowiedź, po czym jeżeli odpowiedzi nie ma - uznaje się reklamację za rozpatrzoną pozytywnie.

Podobnie z reklamacjami składanymi telefonicznie!!! Operator MUSI odpowiedzieć pisemnie na przyjętą reklamację i to w ciągu nie 30 dni, ale 14!!


Jeśli ślesz pocztą, pamiętaj, aby zrobić to poleconym, nawet za zwrotnym potwierdzeniem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Demon »

Niestety ale ma na informacje zwrotna nie 14 a 30dni.W tym czsie musi nas powiadomic co dzieje sie z nasza relkamacja jesli tego nie uczyni reklamacje mozemy uznac za rozpotrzona pozytywnie,
Gdzies na forum juz raz dalem linka jakie mamy prawa i co powinien uczynic operator dostajac od nas reklamacje.

Pozdrawiam:)))
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Demon, to cytat ze strony Federacji konsumetów, jak poszperam, to dołączę też linka :)
R Nasza reklamacja powinna zostać rozpatrzona w terminie nie dłuższym niż 30 dni. Jeśli w tym czasie nie otrzymamy odpowiedzi listem poleconym, oznacza to, że reklamacja została uznana. Oznacza to koniec przedłużających się spraw, wezwań do udzielenia odpowiedzi – czyli tych problemów, z które najbardziej doskwierały abonentom. Musimy tylko wykazać, że złożyliśmy reklamację w określonym terminie. Również dlatego najbardziej wskazana jest forma pisemna. Jeśli jednak, licząc na szybkie załatwienie sprawy skorzystamy z telefonicznej obsługi klienta i tą drogą złożymy reklamację, dostawca usług telekomunikacyjny jest zobowiązany potwierdzić jej przyjęcie na piśmie w ciągu 14 dni, chyba, że udzieli nam w ciągu tych 14 dni odpowiedzi. Jeśli więc złożymy telefoniczną reklamację, miną 2 tygodnie i nie otrzymamy ani potwierdzenia, ani odpowiedzi – powinien być to sygnał, że coś nie jest w porządku. Najlepiej w takiej sytuacji ponowić reklamację, tym razem pisemnie, zaznaczając, że była składana telefonicznie z podaniem daty i numeru zgłoszenia lub nazwiskiem konsultanta przyjmującego reklamację.

poszperałam i prosze bardzo:
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=397

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=282
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Prędkość twojego łącza internetowego do serwera testowego http://speed.airlan.pl wynosi:

-0.40kbps

transfer danych osiagnął prędkość -0.05 KB/sec.


-0.4 kbps Twoje łącze
28.8 kbps modem
33.6 kbps modem
53.3 kbps modem
64 kbps ISDN
128 kbps ISDN
384 kbps DSL
768 kbps DSL
1000 kbps DSL
1500 kbps DSL

ciekawy transfer po obcieciu limitow ?? :lol:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Zbb Ustka pisze:transfer danych osiagnął prędkość -0.05 KB/sec.
:P :P
Ile trwał pomiar?
Ponad 10 minut. W tym czasie po prostu zwariował :P

Korzystam z tego miernika czasami. I zwykle to co wskazuje pokrywa się z tym co wskazuje Gkrellm.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Troche sie smieje z tego pomiaru bo to jest niemozliwe ( pomiar trwal ok 7 minut )ale po ograniczeniu limitu przez ere to te transfery tak mi glupieja to jest uciazliwe i chyba sie zdecyduje do ery zadzwonic zobacze co mi powiedza .
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Zbb Ustka pisze:chyba sie zdecyduje do ery zadzwonic zobacze co mi powiedza .
Mam nadzieję, że podzielisz się potem z nami tym co Ci powiedzą w Erze.
Jak już czytałeś w tym temacie :
ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS
Qrcze... Przyznam, że chętnie bym widział takie oświadczenie na piśmie :P
ODPOWIEDZ