Czy Era faktycznie tnie transfery?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

MaciekAdv pisze:Tak jak podejrzewasz w plusie nie ma wzmianki o szybkosci do jakiej zostanie obciety transfer po przekroczeniu limitu, nie wiem jak jest w orange i era ale pewnie tez nie ma takiej wzmianki(jak pisze Vipera), a skoro nie ma to mozecie to reklamowac.
A skoro nie ma to znaczy, że mogą obcinać do jakiej im się podoby. Czy nie tak?
blue connect/Huawei E160
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

tak, a przez to że nie napisali jak obetną , bez względu na to jak obetną, każdą wartość można reklamować.

Umową wiążącą jest podpisana umowa a skoro w niej nie ma KONKRETNEJ WARTOŚCI, to pojęcie "umożliwające korzystnie z netu " jest wieloznaczne a każda wieloznaczność w jakiejkolwiek umowie podpisywanej przez konsumenta jest na niekorzyść usługodawcy.

Ich problem, że nawet umowy poprawnie napisać nie potrafią.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: MaciekAdv »

Dokładnie tak, jak ci obetnął do 8kb/s masz prawo to zareklamowac, jak ci obetna do 30kb/s, 50kb/s zawsze masz prawo do rekalmacji. Bo dla jednej osoby przy predkosci 20kb/s nie da sie korzystac z neta a dla innej przy predkosci 50kb/s nie da sie korzysatc z neta.Zalerzy do czego ten internet jest ci potrzebny(www, skype, pobieranie plikow, wideokonferencje). Tak jak napisała aga_q mamy takie prawo tylko prze ten fakt ze nie okreslili sie w umowie ktora podpisalismy, do jakiej predkosci beda obcinac transfer po przekroczeniu limitu.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

MaciekAdv pisze:Dokładnie tak, jak ci obetnął do 8kb/s masz prawo to zareklamowac, jak ci obetna do 30kb/s, 50kb/s zawsze masz prawo do rekalmacji. Bo dla jednej osoby przy predkosci 20kb/s nie da sie korzystac z neta a dla innej przy predkosci 50kb/s nie da sie korzysatc z neta.Zalerzy do czego ten internet jest ci potrzebny(www, skype, pobieranie plikow, wideokonferencje). Tak jak napisała aga_q mamy takie prawo tylko prze ten fakt ze nie okreslili sie w umowie ktora podpisalismy, do jakiej predkosci beda obcinac transfer po przekroczeniu limitu.
Pozdrawiam
Czyli jak mi np Skype będzie słabo działał, to też mam prawo reklamowć?? Zastanówcie się najpierw jak coś napiszecie.

Prawo do reklamacji to ja zawsze mam. Inna sprawa czy ta reklamacja zostanie uznana.
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Tak sobie przegladam forum i z ciekawosci postanowilem zadzwonic do BOA. No i jak to bywa - co konsultant to teoria. Tym razem dowiedzialem sie ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS o ile nastepuje zapotrzebowanie na danym BTS na EDGE przez userow ktorzy nie przekroczyli limitow. Czyli jesli ktos mieszka na wsi i bts wiejski jest to teoretycznie moze liczyc na to,ze bedzie mial wciaz transfery rzedu EDGE.
Mam EDGE dopiero od 21-03 czyli kilka dni zaledwie,do tej pory tylko gprs,tak wiec nie wiem jak wyglada to w praktyce :)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

etranger pisze:dowiedzialem sie ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu
a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS o ile nastepuje zapotrzebowanie na danym BTS na EDGE przez userow ktorzy nie przekroczyli limitow.
Chyba nie ma co liczyć, że masz tą rozmowę nagraną (jako dowód w sprawie :P)
Gdyby to co usłyszałeś było prawdą...
Na co dzień mam EDGE (BTS raczej miejski), ale gdy został mi "przycięty" transfer, to nie było to jedynie przejście na GPRS.
Tak wyglądał ten GPRS:
Obrazek
Żeby móc wykonać ten pomiar, potrzebowałem kilkunastu minut.
Niestety nie mam teraz dojścia do screen'ów z miernika programowego (złośliwość rzeczy martwych i śmierć mego dotychczasowego kompa), więc zamieściłem ten, który wysłałem do ERY.
I nie było to tak, że raz było obcięte a raz miałem normalnie.
Jak wyłączyli to odblokowali dopiero gdy zaczął się nowy okres rozliczeniowy i to dopiero gdy się upomniałem.

Więc szkoda, że nie mam teraz zapisu tej Twoje rozmowy z BOA.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Czyli jak mi np Skype będzie słabo działał, to też mam prawo reklamowć?? Zastanówcie się najpierw jak coś napiszecie.
jak dobrze wiemy, na nie poprawne działanie skypa ma wpływ nie tylko transfer a o odpowiedzi sieci nic nie ma w regulaminie, wiec przykład nie na miejscu ;)
Prawo do reklamacji to ja zawsze mam. Inna sprawa czy ta reklamacja zostanie uznana.
Owszem, ze zawsze, ale poprawna reklamacja musi mieć uzasadnienie. Jak napiszesz im, że obcieli Ci transfer łobuzy i CI sie to nie podoba, to puszczą Cię na drzewo. Ale jak ta sama reklamacja bedzie poparta KONKRETNYMI punktami ICH regulaminu, z wykazaniem ICH błędów oraz z odniesieniem do regulaminów nadrzędnych (kodeks cywilny, karta praw konsumenta), to zaczynamy inną rozmowę. Większość operatorów żeruje na niewiedzy swoich użytkowników i braku ich chęci na przeszperanie przez zapiski prawne. A ludziom nie chce się szperać, bo WYDAJE im się, że i tak nic nie osiągną. NIEPRAWDA!

Właśnie wczoraj dostałam odp na reklamację za obcięty transfer i nie mam już zadnego limitu...

:twisted:
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: keiw »

aga_q pisze: Właśnie wczoraj dostałam odp na reklamację za obcięty transfer i nie mam już zadnego limitu...
Pytanie: jak reklamować: mailem (na jaki adres?) czy też listownie via Poczta PL??
Blueconnect
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

jeśli Twój operator podał meila do boku, boa czy z kogo tam korzystasz ;), to możesz wysłać reklamację na meila i jest ona równoprawna z reklamacją wysyłaną pocztą.

Na wszelki wypadek, wysyłaj również meila sam do siebie, aby mieć dowód, ze reklamacja wyszła z Towjego konta.

Nie zapomnij o podaniu wszelkich informacji, ktore pozwalają zweryfikowac klienta (łącznie z numerem abonenta, adresem, serią dowodu, peselem, datą zawarcia umowy, oraz - co bardzo ważne - z adnotacją na końcu meila, że pozwalasz na wykorzystanie swojego meila do odpowiedzi. Bez tej klauzuli mogą nie chcieć uznać, że otrzymany meil jest reklamacją, gdyż nie umożliwiłeś im odpowiedzi. Zgodnie z prawem o ochronie danych osobowych nie mogli boweim przekazaać Twojego meila do działu technicznego a tym samym odpowiedź nie jest możliwa)

Acha, pamiętajcie również, ze zgodnie z prawem, każda reklamacja złożona pisemnie - równiez meilem - ma 30 dni na odpowiedź, po czym jeżeli odpowiedzi nie ma - uznaje się reklamację za rozpatrzoną pozytywnie.

Podobnie z reklamacjami składanymi telefonicznie!!! Operator MUSI odpowiedzieć pisemnie na przyjętą reklamację i to w ciągu nie 30 dni, ale 14!!


Jeśli ślesz pocztą, pamiętaj, aby zrobić to poleconym, nawet za zwrotnym potwierdzeniem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Demon »

Niestety ale ma na informacje zwrotna nie 14 a 30dni.W tym czsie musi nas powiadomic co dzieje sie z nasza relkamacja jesli tego nie uczyni reklamacje mozemy uznac za rozpotrzona pozytywnie,
Gdzies na forum juz raz dalem linka jakie mamy prawa i co powinien uczynic operator dostajac od nas reklamacje.

Pozdrawiam:)))
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Demon, to cytat ze strony Federacji konsumetów, jak poszperam, to dołączę też linka :)
R Nasza reklamacja powinna zostać rozpatrzona w terminie nie dłuższym niż 30 dni. Jeśli w tym czasie nie otrzymamy odpowiedzi listem poleconym, oznacza to, że reklamacja została uznana. Oznacza to koniec przedłużających się spraw, wezwań do udzielenia odpowiedzi – czyli tych problemów, z które najbardziej doskwierały abonentom. Musimy tylko wykazać, że złożyliśmy reklamację w określonym terminie. Również dlatego najbardziej wskazana jest forma pisemna. Jeśli jednak, licząc na szybkie załatwienie sprawy skorzystamy z telefonicznej obsługi klienta i tą drogą złożymy reklamację, dostawca usług telekomunikacyjny jest zobowiązany potwierdzić jej przyjęcie na piśmie w ciągu 14 dni, chyba, że udzieli nam w ciągu tych 14 dni odpowiedzi. Jeśli więc złożymy telefoniczną reklamację, miną 2 tygodnie i nie otrzymamy ani potwierdzenia, ani odpowiedzi – powinien być to sygnał, że coś nie jest w porządku. Najlepiej w takiej sytuacji ponowić reklamację, tym razem pisemnie, zaznaczając, że była składana telefonicznie z podaniem daty i numeru zgłoszenia lub nazwiskiem konsultanta przyjmującego reklamację.

poszperałam i prosze bardzo:
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=397

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=282
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Prędkość twojego łącza internetowego do serwera testowego http://speed.airlan.pl wynosi:

-0.40kbps

transfer danych osiagnął prędkość -0.05 KB/sec.


-0.4 kbps Twoje łącze
28.8 kbps modem
33.6 kbps modem
53.3 kbps modem
64 kbps ISDN
128 kbps ISDN
384 kbps DSL
768 kbps DSL
1000 kbps DSL
1500 kbps DSL

ciekawy transfer po obcieciu limitow ?? :lol:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Zbb Ustka pisze:transfer danych osiagnął prędkość -0.05 KB/sec.
:P :P
Ile trwał pomiar?
Ponad 10 minut. W tym czasie po prostu zwariował :P

Korzystam z tego miernika czasami. I zwykle to co wskazuje pokrywa się z tym co wskazuje Gkrellm.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Troche sie smieje z tego pomiaru bo to jest niemozliwe ( pomiar trwal ok 7 minut )ale po ograniczeniu limitu przez ere to te transfery tak mi glupieja to jest uciazliwe i chyba sie zdecyduje do ery zadzwonic zobacze co mi powiedza .
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Zbb Ustka pisze:chyba sie zdecyduje do ery zadzwonic zobacze co mi powiedza .
Mam nadzieję, że podzielisz się potem z nami tym co Ci powiedzą w Erze.
Jak już czytałeś w tym temacie :
ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limituja bo nie maja do czego znizyc transferu a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmiejszaja do transferow odpowiednich dla GPRS
Qrcze... Przyznam, że chętnie bym widział takie oświadczenie na piśmie :P
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Vipera pisze:Mam nadzieję, że podzielisz się potem z nami tym co Ci powiedzą w Erze.
Qrcze... Przyznam, że chętnie bym widział takie oświadczenie na piśmie :P


Dzwonilem do biura obslugi i powiedzieli mi ze te 8kb/s
to jest normalne do takiej predkosci przycinaja oprocz tego powiedzial mi ten konsultant - ze jest to gdzies napisane i skierowal mnie zebym to przeczytal gdzies na stronach ery . Ciekawi mnie to i bede musial to poszukac jakby ktos cos na ten temat znalazl to prosze zeby dal znac
- dzieki -
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

etranger pisze:dowiedziałem sie ze przy korzystaniu tylko z GPRS nie limitują bo nie maja do czego zniżyć transferu a przy EDGE po przekroczeniu limitu zmniejszają do transferów odpowiednich dla GPRS
Zbb Ustka pisze:powiedzieli mi ze te 8kb/s
to jest normalne do takiej prędkości przycinają
No i super :P
Konsultanci w BOA zaprzeczają sobie nawzajem.
Co jeden to mówi co innego.
Zbb Ustka pisze:powiedział mi ten konsultant - ze jest to gdzieś napisane i skierowali mnie żebym to przeczytał gdzieś na stronach ery
Jeszcze trochę i przebudzony w środku nocy będę mógł podać co gdzie jest zamieszczone na stronach Ery i BlueConnect'a.
Poza informacją cytowaną juz wielokrotnie na tym Forum o "możliwości zmiany parametrów technicznych" nic więcej nie udało mi sie znaleźć.
Wczoraj przebrnąłem nawet linijka po linijce przez wszystkie 3 wiążące użytkownika i operatora dokumenty :
  • 1.Umowa o świadczeniu Usług Telekomunikacyjnych
    2.Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
    3.Szczegółowe Warunki Korzystania z Usługi Telekomunikacyjnej
Nigdzie - Powtarzam - NIGDZIE nie ma tej informacji o 8 kb/s
Przy okazji szperania wyszukałem jeszcze wiele innych rozbieżności.
Szukam dalej.

Jak ktoś wyszpera coś ciekawego to niech również pisze.

Pozdrawiam
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Jojo »

Pozostaje jeszcze jedna sprawa, której nikt jeszcze chyba nie poruszył.
Nowi użytkownicy bezprzewodowego internetu, a konkretnie dam przykład na sobie, podpisując umowę na te dwa lata wiedziałem że jest ograniczenie czyli ten nieszczęsny limit w przesyłaniu danych tylko nie wiedziałem że po przekroczeniu tego limitu obcinają transfer do 8kb/s wtedy myślałem że to tak jak w neostradzie 32kb/s a gdy się spytałem do ilu to niestety nie dostałem odpowiedzi więc pozostałem z myślą tych 32kb/s i tu jest ten problem że Era nie podając w regulaminie tego ograniczenia wprowadza nowych użytkowników w błąd " nieograniczony bez limitów" bo kto im by podpisał tą umowę gdyby w regulaminie było napisane obcinamy do 8kb/s? równie dobrze mogliby by ograniczyć do 1bajta/s i też jest " można korzystać w sposób nieograniczony". Sam mam limit 500MB moje maksymalne przekroczenie to 2GB i nie obcięli, ale zbulwersowała mnie ta sprawa z tymi 8kb/s. Moim skromnym zdanie jest to celowa robota żeby nie można było po przekroczeniu korzystać z internetu nauczka żeby następnym razem nie przekraczać. :evil:
Ostatnio zmieniony 2006-04-05, 16:03 przez Jojo, łącznie zmieniany 1 raz.
graveman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-03, 14:21
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: graveman »

Mnie też obcieli do 8kp/s. Rozmwiałem z konsultantem i upierał się że tak jest w regulaminie. Jak mu powiedziałem że nie ma racji i nigdzie takiego zapisu nie ma, to obiecał sprawdzić i kazał czekać (wytrzymałem jakieś 6-7 minut i się rozłączyłem). Pytanie czy rzeczywiście tak długo szukał, czy tylko biorą klientów na przetrzymanie? Jeśli ktoś próbował reklamować pisemnie to niech się odezwie.

W regulaminie promocji znalazłem tylko tyle:
- Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 0,5 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.

I jeszcze to:
- W przypadku kolizji pomiędzy postanowieniami zawartymi w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez Operatora z postanowieniami niniejszych warunków Oferty Promocyjnej pierwszeństwo będą miały postanowienia niniejszych warunków Oferty Promocyjnej.
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

obcieli mi transfer raz

nie tylko reklamowałam fakt obciecia (bo nie słusznie)

ale również poziom do jakiego obcieli

limit zdjęty
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

graveman pisze:Mnie też obcieli do 8kp/s. Rozmwiałem z konsultantem i upierał się że tak jest w regulaminie.
Ty masz rację.
Regulamin nie podaje takiej wielkości.
Wiążącymi dokumentami są Warunki Oferty Promocyjnej, Umowa o Świadczeniu Usług Telekomunikacyjnych oraz Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych.
Jedyny istniejący tam zapis to ten:
PTC zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu [... - to zależne od rodzaju promocji] GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym
Przy okazji taki zapis zaprzecza reklamie usługi (Z tego co pamiętam reklama wprowadzająca w błąd poprzez podanie nieprawdziwych informacji jest niedozwolona).
Poniżej podaje dokładny tekst ze strony głównej Blue Connect
Teraz możesz cieszyć się najszybszym, bezprzewodowym Internetem – bez limitu przesyłanych danych i czasu połączeń. Poczujesz się prawdziwie wolny, gdziekolwiek się znajdziesz.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Swoją drogą ciekawe czy transfer nie pozwalający na jakiekolwiek użytkowanie internetu może być powodem do zerwania umowy, tylko kto to może wiedzieć - rzecznik praw konsumenta czy tylko postępowanie cywilne pozostaje? Ktoś już coś próbował?
A kłamliwa reklama - tutaj za wiele nie da się chyba osiągnąć gdyż w regulaminie który jest przedstawiany w trakcie podpisywania umowy jest wyraźna klauzula o limitowaniu pełnego transferu, więc tutaj lipa, ale gdyby całość do kupy zebrać...
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Podczas moich poszukiwań znalazłem kolejną informację, która może nam (Użytkownikom internetu komórkowego) przydać się w dochodzeniu Swoich praw:
kodeks cywilny stanowi, że postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie, nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy.

jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa. Jeżeli przedsiębiorca nie przychyli się do tego stanowiska, należy zwrócić się do sądu powszechnego (rejonowego lub okręgowego) o uznanie danego postanowienia za niewiążące. Na przykład, jeżeli chcemy odstąpić od umowy, a w jej warunkach znajduje się postanowienie wykluczające taką możliwość lub przewidujące rażąco wygórowaną karę, to możemy powołać się na niedozwolony charakter postanowienia umownego i jeżeli przedsiębiorca nie uwzględni naszych racji, dochodzić swych roszczeń sądownie. Może przy tym korzystać z pomocy miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub jednej z finansowanych z budżetu Państwa organizacji konsumenckich (Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
Informacje pochodzą ze strony UOKiK-Niedozwolone klauzule - informacje podstawowe

Dodatkowo podaję adres e-mail do Federacji Konsumentów [email protected]

Pozdrawiam i powracam do redagowania reklamacji do Ery. Zobaczymy jaki będzie jej rezultat.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Niestety troszkę przypomina to porywanie się z motyką na słońce gdyż nie ma co zapominać że PTC (w tym akurat konkretnym przypadku) nie jest firmą "jakaśtam" i ma po swej stronie szeregi odpowiednich ludzi którzy odpowiednio preparują regulaminy etc. Ale kto bierze życie tak, jak układają inni, to i nic nie ma, a kto się stawia - ten albo traci wszystko albo wszystko ma :D

Dziś jeszcze nie ale za niespełna dwa miesiące ma pojawić sie u mnie alternatywa dla netu z BC więc będę namiętniej walczył z PTC,a teraz zbieram informacje i siły :)
graveman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-03, 14:21
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: graveman »

Znalazłem ciekawy tekst:

http://www.infor.pl/serwis.html?serwis= ... 10A&krok=A

i taki mały fragment z niego:

A przecież przepis art. 385 pkt 2 k.c. uznaje za niedozwoloną klauzulę umowną postanowień, które wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.

I dla porównania pkt 13 z Postanowień Ogólnych z Warunków Oferty Promocyjnej „blue card 39” w sieci Era:

Operator nie ponosi odpowiedzialności za niedostępność świadczonych przez niego usług wynikających z nieosiągnięcia przez Abonenta parametrów technicznych wymaganych do skorzystania z tych usług przez urządzenia używane przez Abonenta lub przez zmiany dokonywane w tych urządzeniach przez Abonenta we własnym zakresie.

Może jest się jednak do czego przyczepić?
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Po pierwsze primo to mogliby pisac ludzkim prostym jezykiem a nie zawijają :)
A po drugie primo - zacytowany przez Ciebie fragment juz predzej moze znalezc zastosowanie w walce z ograniczeniem transferu niz z punktem ktory wymienilem z PTC. Jako nienalezyte wykonanie zobowiazania poprzez ere ktora uniemozliwia korzystanie z internetu,jakiekolwiek korzystanie. To juz moze byc cos :)
graveman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-03, 14:21
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: graveman »

Jeszcze raz to samo ...
Teraz w miarę możliwości będzie bardziej przejrzyście :-)

Znalazłem ciekawy tekst:

http://www.infor.pl/serwis.html?serwis= ... 10A&krok=A

i taki mały fragment z niego:
A przecież przepis art. 385 pkt 2 k.c. uznaje za niedozwoloną klauzulę umowną postanowień, które wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.
I dla porównania pkt 13 z Postanowień Ogólnych z Warunków Oferty Promocyjnej „blue card 39” w sieci Era:
Operator nie ponosi odpowiedzialności za niedostępność świadczonych przez niego usług wynikających z nieosiągnięcia przez Abonenta parametrów technicznych wymaganych do skorzystania z tych usług przez urządzenia używane przez Abonenta lub przez zmiany dokonywane w tych urządzeniach przez Abonenta we własnym zakresie.
Może jest się jednak do czego przyczepić?
etranger pisze: A po drugie primo - zacytowany przez Ciebie fragment juz predzej moze znalezc zastosowanie w walce z ograniczeniem transferu
Tak to sobie właśnie wymyśliłem :-)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Panowie i Panie
Z dotychczasowych wypowiedzi w tym temacie wyłania sie pytanie:

Czy ograniczenie przepustowości łącza do minimalnej wielkości 8 kbps jest w ogóle dopuszczalne.

Moje pytanie jest więc następujące:
W naszym kraju (jako w miarę cywilzowanym) obowiązuj przecież jakieś normy.
Czy ktoś dotarł do norm (ISO lub PN), które by określały minimalne warunki, które powinny być spełnione do funkcjonowania internetu komórkowego.

Niestety, przy obecnej astronomicznej prędkości mojego łącza, przeszukanie internetu jest po prostu niemożliwe.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Temat z normami moze okazac sie trafionym, musze sie rozejrzec, to moze byc dobry pomysl. Kiedys probowalem wojowac z TePsa nt. maksymalnej predkosci 16800 ktora osiagalem na modemie, ale splawili mnie krotko podajac odpowiedni punkt ktory faktycznie istnial - przy telefoni rozprowadzanej radiowo nie ma mozliwosci korzystania z internetu. Mozliwosc byla (i jest) korzystania z dobrodziejstw netu - chociazby gadu-gadu. I to samo z BC - gg dziala po ograniczeniu czyli net dziala. Tyle tylko ze mamy u nas tyle dziur we wszystkim ze COS BYC MUSI, kwestia dojscia do tego czegos.

Update: http://www.prawo.lex.pl/?cmd=wpisy_jedno,21033&p= czyli tak jak mowilem, pomimo iz nie do konca tego temat sie tyczy, z motyka na slonce, ale ja tam i tak nieodpuszcze :)
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Czy ktoś dotarł do norm (ISO lub PN), które by określały minimalne warunki, które powinny być spełnione do funkcjonowania internetu komórkowego.
te normy są, bo muszą być
rzecz tylko taka, ze nie łatwo do nich dotrzec
są na stronach z blokowanym dostepem - z reguły dla pracowników naukowych tudzież pracowników działów technicznych wyższych szczebli firm telekomunikacyjnych.
i dość sporawo kosztują

więc grunt to znaleźć dobrą wtyczkę - łatwo znaleźć nawet w necie numer normy, gorzej z jej treścią
ODPOWIEDZ