Czy Era faktycznie tnie transfery?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

graveman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-03, 14:21
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: graveman »

Od wczorajszego wieczora bez limitu :-), tylko nie wiem czy to mój mail do BOA coś zmienił, czy tylko trochę wcześniej niż powinni zdjęli limit (okres rozliczeniowy startuje piątego - czyli dzisiaj). Na razie oficjalnej odpowiedzi na relamację nie mam (wysłałem 3.04)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Dzwonilem dzisiaj do BOA w zapytaniu dlaczego wszystkie stronki internetowe nie chca sie otwierac, to konsultant mi odpowiedzial zebym powylaczal wszystkie dodatki takie jak : kolory banery reklamy itp. ja na to ze w taki sposob to nie jest normalne korzystanie z internetu konsultant odpowiedzial ze mam przyciety transfer do 8kbs i do 9 musze czekac az mi odblokuja . Ja na to ze gdzie jest napisane ze do 8kbs. to konsultant odpowiedzial ze w regulaminie. To ja - niech mi to przeczyta, to powiedzial ze o 8kbs nie ma takiego zapisu ani w umowie ani w Warunkach Oferty Promocyjnej "blue card 39" w sieci Era ( chyba chcial mnie zbyc albo zakrecic ). W takim razie jest chaczyk i jest o co walczyc bo w umowach tego zapisu nie ma - to znaczy ze bezprawnie to robia :evil: .Mysle ze gdybysmy wszyscy razem jednomyslnie zaczeli monitowac do nich, to beda musieli cos z tym zrobic
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Jojo »

Zgadzam się z Zbb Ustka nigdzie nie jest napisane że obcinają do 8kb/s i faktycznie skoro nigdzie nie ma tej informacji można z nimi walczyć o to, nawet konsultanci zaczynają milczeć kiedy się ich poprosi żeby przeczytali tę informację a oni powini być o tym najbardziej poinformowani :twisted: czyż nie :?:
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Nie było mnie kilka tygodni a wszyscy nadal "walczą" z obcinaniem transferów. Śmiać mi się po prostu chce. Bijecie wszyscy pianę a nikt żadnego konkretu nie podał. WYGRAŁ KTOŚ CZY NIE? Bo z postów wynika, że wszyscy chcą o swojej "krzywdzie" pogadać a nikt się nie odważył na poważną walkę.
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Suzan pisze:wszyscy chcą o swojej "krzywdzie" pogadać a nikt się nie odważył na poważną walkę.
Tak się składa, że nie wszyscy siedzą z założonymi rękami.
Może po prostu "ktoś" nie chce wykładać wszystkich kart zanim nie przekona sie ile ich układ jest wart?
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Przede wszyskim uważałem Cię za poważnego człaowieka.
Nie rozumiem pojęcia siedzenia z założonymi rękami.
Jak już wiele razy wspominałem, przechwałki o przekroczeniach limitu i następnie zdziwienie, że coś zostało ogranoczone, są nie na miejscu. Gdy podpisywałem umowę, wiedziałem o ograniczeniu transferu. Nie pytałem do jakiej prędkości, bo samo słowo "ograniczenie" jest dla mnie równowazne ze słowem "kara" bo nie trzymam się zasad. Skoro wszyscy są teraz tacy "mądrzy" to dlaczego nie pytaliście przy podpisywaniu umowy do ilu ten transfer zostanie ograniczony. Wszyscy oczywiście myśleli wtedy żeby tylko MIEĆ ten internet nie myśląc o konsekwencjach.

Pochwalę się. Użyte od 21 marca 21,21 MB. Do wykorzystania 1,95 GB.
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Suzan pisze:to dlaczego nie pytaliście przy podpisywaniu umowy do ilu ten transfer zostanie ograniczony.
A się pytałem... :P
Czytałem także to co drobnym drukiem, tym bardziej że regulamin miałem przed oczami na długo przed podpisaniem umowy.
Usłyszałem wtedy, że chodzi o to, że po przekroczeniu limitu, prędkość może być być zmniejszona, ale nadal będę miał możliwość normalnego korzystania z internetu tyle, że wolniej. Nie otrzymałem jednak konkretnej informacji jeśli chodzi o to wolniej
Suzan pisze:samo słowo "ograniczenie" jest dla mnie równowazne ze słowem "kara" bo nie trzymam się zasad.
To dwa różne słowa o dwóch różnych znaczeniach.
Poza tym, z dokumentów nie wynika, że nie wolno pobrać więcej niż podaje limit.
Suzan pisze: Pochwalę się. Użyte od 21 marca 21,21 MB. Do wykorzystania 1,95 GB.
To po co Ci internet za 120 zł miesięcznie.?
Może lepiej zainteresować się jakimś pre-paid'em (np Simdatą)?
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Suzan pisze:
Pochwalę się. Użyte od 21 marca 21,21 MB. Do wykorzystania 1,95 GB.
Wydaje mi sie ze nigdy nie miales przycietego transferu do 8kbps
moze wtedy bys zmienil zdanie bo przyciecie a prawie wylaczenie to jest roznica " konsultant z BOA mi powiedzial zebym sobie powylaczal wszystkie dodatki typu kolory banery obrazki itp. to bedzie mi normalnie chodzil internet" to jest przesada jak powylaczam to zostanie mi wreszcie sama tekstowka :) nie wracajmy do epoki kamienia lupanego taki internet do niczego sie nie nadaje !
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Skoro nie otrzymałeś konkretnej inforamcji, to po co podpisywałeś umowę? Napaliłeś się? Widziałeś gdzies w regulaminie słowo normalnego? Może cos przeoczyłem? Słowa wolniej chyba tez tam nie widziałem. O czym to świadczy? Napisał to ktos "mądrzejszy" niż wszyscy "zawiedzeni" użytkownicy.

Mam internet za 120 zł. bo mnie stać i nie mam zamiar jęczeć, że mi obcieli transfer po 500 MB. Szkoda mi tylko, że chyba musze utrzymywac wielu....

Były juz tu poruszane tematy typu; "W tym kraju...." itp.

Poza tym z dokumentów nie wynika, że można pobrać więcej.

Ja wiem, że słowo kara i ograniczenie to dwa różne słowa, szczególnie w połączeniu kara ograniczenia...
Zbb Ustka pisze: Wydaje mi sie ze nigdy nie miales przycietego transferu do 8kbps
Cytat przycięty przez Moderatora ->Vipera - Panowie tniemy zbędne cytaty!
Oczywiście, że nie miałem. Aniby dlaczego miałbym mieć. Poczytaj sobie wszystkie moje wypowiedzi, to może nie będziesz zadawał takich pytań.



----------------------------------
Powyższy post stanowi połączenie dwóch postów wysłanych w tym samym czasie przez jednego użytkownika
EDIT - sob. 8 kwi, 01:37:15 - Vipera
----------------------------------
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Suzan o co Ci chodzi? Czego sie czepiasz?
Nie sadze aby kogokolwiek obchodzilo to, ze ktos placi sobie 120 pln miesiecznie za samo korzystanie z gg. Sledzac temat zauwazylbys ze inni maja wieksze wymagania gdy juz placa taka kase.
Od stycznia ani razu nie przycieli mi transferu, nie wiem nawet czy wykorzystuje pelna paczke czy nie,bo z czasem to u mnie roznie, ale w pelni solidaryzuje sie z uzytkownikami "internetu" o mega transferze 8kbp i sam szukam rozwiazan bo sam kiedys takim userem zostac nie chce.
Jestes tutaj stary wyga - zaloz sobie posta nt. sredniej ceny za 1MB przy "oszczedzaniu przez tych,ktorych stac" i tam sobie bazgraj.
Ostatnio zmieniony 2006-04-08, 16:13 przez etranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

Napiszcie do UOKiK w tej sprawie.
Back to the Future ;)
zasiu_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-08, 10:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: zasiu_ »

Sprawa z BC podchodzi chyba pod naruszenie zbiorowych interesów konsumentów:
http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_kons ... nsumentow/
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

To, że obcinają to fakt.
To, że sami się gubią i każdy konsultant mówi co innego to też fakt.

Drugi raz odkąd mam BC mam tez przycięty transfer.
Nie oburzam się na to, że obcięli (zastrzegli to w regulaminie).
Jednak nie zaprzeczę, że te słynne 8 kbps to jednak przegięcie.
Podobnie jak kilku innych użytkowników, którzy pisali we wcześniejszych postach, również próbowałam otrzymać konkretne informacje u "źródła" czyli w BOA i tak naprawdę nie otrzymałam ani razu konkretnych odpowiedzi na pytanie "Gdzie to jest napisane".

@suzan - piszesz, że wszyscy tylko narzekają i nikt nic nie robi (może nie dosłownie tak ale w tym stylu)
Z tego co wiem to tak nie jest. Sama należę do osób, które nie pozostawiły tej sprawy swobodnemu biegowi.

Zdaję sobie jednak sprawę z jednego:
W brew pozorom ludzie z Ery na pewno tu zaglądają. Nie po to, żeby potem biorąc pod uwagę negatywne głosy wychodzić naprzeciw swoim użytkownikom.
To jest businnes i duże pieniądze.
Klient jest na którymś z rzędu miejscu, daleko po zysku.
Podjęłam już pewne kroki, i jak tylko będzie rezultat (jakikolwiek) to dam znać.
Dopiero wtedy.

Jedno mogę jednak powiedzieć już teraz : Nie poddawać się - jest szansa na wygraną. Może nie we wszystkich kwestiach ale nie jesteśmy do końca bezbronnymi baranami idącymi na rzeź.

I jeszcze jedno - Nie wszystko co robi Era jest złe. Jestem klientką Ery od 6 lat i dopiero teraz po raz pierwszy zaiskrzyło.

Pozdrawiam
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: zasiu »

Zrzut z pinga od ciętego kolegi. Wawa, UMTS. Dramat:(

C:\WINDOWS>ping -n 20 onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=3830ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=4038ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=3956ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=3158ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=1396ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=357ms TTL=53
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=2471ms TTL=53

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:
Pakiety: Wysłane = 20, Odebrane = 7, Utracone = 13 (65% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 357 ms, Maksimum = 4038 ms, Czas średni = 2743 ms
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

zasiu pisze: Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:
Pakiety: Wysłane = 20, Odebrane = 7, Utracone = 13 (65% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 357 ms, Maksimum = 4038 ms, Czas średni = 2743 ms
Z tego zaobserwowałam u siebie To PING'i nawet przy obcięciu są. takie same (no mniej więcej)
Zrobiłam teraz to samo i dało taki wynik:

Kod: Zaznacz cały

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:
    Pakiety: Wysłane = 20, Odebrane = 20, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 412 ms, Maksimum = 1402 ms, Czas średni = 490 ms
Powód więc wyniku, który podałeś raczej leży gdzie indziej. Może po prostu łącze jest zapchane, albo... (może być sporo przyczyn)
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: zasiu »

Selvis pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Vipera - Panowie tniemy zbędne cytaty!
Powód więc wyniku, który podałeś raczej leży gdzie indziej. Może po prostu łącze jest zapchane, albo... (może być sporo przyczyn)
No... jak łącze jest zapchane to chyba nie najlepiej świadczy o operatorze. Niby mogło to już być poza siecią Ery... ale sprawa jest dosyć powtarzalna. Co jakiś czas pingi zwalniają lub się gubią. Po Twoim poście zrobiliśmy jeszcze kilka testów (różne strony, różne długości pakietów). Czasem bywa tak, że idzie bez problemu po kilkadziesiąt pingów, innym razem jest kilkanaście-kilkadziesiąt stratnych. Co ciekawe, pingi do zachodnich serwerów są przeważnie krótsze niż do polskich. Otwarcie strony nieprzewalonej grafiką (np. podstrony onetu) to czas około minuty, w 2/3 przypadków strony się nie otwierają przez timeouty. Na pocztę przez www się wejść nie da. Od wczoraj zmiana, można się zalogować na gg. Pocztę ściągnąć się da, o ile nie ma grubszych załączników. Ogólnie tylko się posiekać z takim dostępem:/
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Jojo »

No i zostałem ograniczony tylko do korzystania z gadu gadu. Faktycznie tragicznie to działa nie wspomnę już że strony się za bardzo nie chcą otwierać, a każda strona otwiera się z błędami. Dzwoniłem z ciekawości co mi powiedzą, odrazu dostałem informację o ograniczeniu, powiedziałem facetowi że strony nie chcą się otwierać a on przyznał że faktycznie niektóre serwisy mogą nie działać, czy to nadal jest nieograniczony dostęp do internetu? A pytając go czy jest napisane gdzieś o tych 8kb/s przyznał że nigdzie na stronach ery ani blue connecta nie ma takiej informacji, powiedział jeszcze jedno tylko nie wiem jak to rozumieć "że tego ograniczenia nie zmienią", niedaruje im jutro jeszcze raz zadzwonię. :evil:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Vipera »

Jojo pisze:on [konsultant - przyp. Vipera] przyznał że faktycznie niektóre serwisy mogą nie działać
A tu jest przykład jednego z serwisów który nie działa :
Chyba nie zależy im na tym, żeby użytkownik BC sie pałętał po tej stronie i szpiegował :P
Adres tego serwisu to http://www.blueconnect.pl
Obrazek

Lista jest o wiele dłuższa.

Na 10 prób połączenia z i-BOA ERY udaje się 1 góra 2 a i tak nic się nie ustawi bo nawet zalogowanie się jest praktycznie niemożliwe.
A co do strony BC to nie jest to wina samej strony, bo na drugim kompie gdzie włożyłem moją "normalną kartę" wczytuje bez problemu.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Suzan »

Selvis pisze:Powód więc wyniku, który podałeś raczej leży gdzie indziej. Może po prostu łącze jest zapchane, albo... (może być sporo przyczyn)
A dlaczego jest zapchane :?:

To jak :?: Mają przycinać, czy nie :?:
blue connect/Huawei E160
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Vipera udalo Ci sie zalogowac na i-boa z numerem BC? Probowalem kilka razy i ani rusz - numer nie ma statusu czy cos takiego, no ze przynajmniej na tym numerze nie moge
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Logowanie do I-BOA z nr BC

Post autor: Selvis »

Można się zalogować, choć nie tak od razu.
Podejrzewam, że Vipera zrobił tak jak i ja (zresztą to chyba jedyne rozwiązanie)

Na początku za każdym razem wyskakiwał komunikat że nr nie istnieje w systemie.
Zadzwoniłam do BOA i zgłosiłam i powiedziałam, że chcę korzystać z takiej możliwości.
Dodatkowo od razu zgłosiłam rachunek szczegółowy do tego numeru (Poza standardowymi informacjami o ewentualnych SMS'ach i rozmowach jest na nim szczegółowa historia połaczeń - czas kb wysłane i odebrane podczas sesji)
Potem juz tylko drobna "kosmetyka" czyli ustawienie nr administratora na inny nr niż BC, żeby nie trzeba było wyciągać karty i przekładać jej w celu odczytania SMS z kodem.

Przy okazji - mozna tez korzystać z SMS-BOA ale po co dodatkowo wywalać kasę na SMS-y
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: etranger »

Czyli przy abonamencie DATA rowniez daja na rachunku poszczegolne rozliczenia co jak i gdzie? Wiem ze w glosowych nie daja (np darmowe weekendy) ale w dacie nie probowalem nigdy. Tyle ze teraz kazda drobnostka koszutje zyla za polaczenie i to na dodatek z baranem ktory na pytanie o IP pyta sie (fonetycznie:) "co to jest ip?"
Wszedzie szukaja kasy, ech...

Heh,w sumie odbieglem od tematu na ktory odpowiedz brzmi "tak,tnie" :P
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci ?
bo mi jeszcze nie :(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

etranger pisze:Czyli przy abonamencie DATA rowniez daja na rachunku poszczegolne rozliczenia co jak i gdzie?
W Orange mam rachunek szczegółowy do LicencjiGPRS - za darmo oczywiście (teraz jednak go nie dostaję pocztą, bo złożyłem zlecenie żeby mi faktur papierkowych nie przysyłali i w razie potrzeby pobieram z www :))
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

@etranger - Rachunech szczegółowy (ten podstawowy) jest bezpłatny.
Możesz go zamówic przez I-BOA (wtedy aktywacja jest bezpłatna).
Zbb Ustka pisze:Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci?
Pisałeś reklamację (nie telefon ale oficjalną mailem lub pocztą)?
Ja czekam na odpowiedź na reklamację wysłaną poleconym w tym tygodniu ale nie liczę na nią przed świętami, a po to zaczyna mi się nowy cykl rozliczeniowy :P
Zobaczymy co odpowiedzą - ale mając na piśmie ICH stanowisko można udarzyć dalej.
Ale to już zależy od tego co napiszą (teoretycznie mają 30 dni)
aga_q

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: aga_q »

Czy komus juz zdjeli limit transferow z 8kbs do pelnej predkosci ?

mi tak, ale w orange,
rzecz w tym, ze na 3 strony textu, jaki im wysłałam z pełną argumentacją, odpisali mi lakonicznym "przepraszamy...z powodu błędnej konfiguracji karty sim" Stestuje ich jeszcze raz - robie wszystko teraz, aby przekroczyć limit. Wnioski z eksperymentu przedstawie :]

CZytam jednak o waszych problemach z BOK, ja w BOA tez mam podobno możliwość z korzystania usługi biura on-line, zalogować się na numer przez który się łączę mogę, ale korzystanie z opcji innej jak wysłanie darmowego essa jest niemożliwe - szczegolnie skorzystanie z formularza reklamacyjnego :D Monit: coś w stylu że mojego numeru i usługi nie obsługują.
Telefonowałam do nich, czemuż to tak... Inteligenta odpowiedz operatora brzmiała 'yyyy....eeee.... a po co to w sumie Pani"

no... ale meile póki co dochodzą :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze: W Orange mam rachunek szczegółowy do LicencjiGPRS - za darmo oczywiście
Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

nie ma to jak stara dobra licencja gprs hehe publiczne ip i rachunek szczegółowy za darmo :D
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Zbb Ustka »

Selvis pisze: Pisałeś reklamację (nie telefon ale oficjalną mailem lub pocztą)?
Szczerze mowiac jeszcze nic nie napisalem bede sie musial zmobilizowac i do nich napisac masz racje pismo to zawsze pismo jest wtedy podkladka
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Szadzik »

kemott1 pisze: nie ma to jak stara dobra licencja gprs hehe publiczne ip i rachunek szczegółowy za darmo :D
W tej chwili bezkonkurencyjna usługa. Nic nie może się z tym równać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy Era faktycznie tnie transfery?

Post autor: Selvis »

Panowie - może się mylę ale ten temat to o Erze a nie Orange z publicznym ip i rachunkiem szczegółowym za darmo :twisted:

A rachunek szczegółowy w Erze też jest za darmo, chyba że ktoś chce żeby mu wyszczególnili połaczenia w taryfach "nielimitowanych" (nazywają się jakoś inaczej ale nie muszę przeciaz znać wszystkich taryf.

Era wbrew pozorom nie jest wczale taka zła. Czasem mnie nerwy ponoszą ale zwykle nie ma problemów (poza tym k**** transferem 8kbps)
ODPOWIEDZ