Dlaczego mam płacić ?????????????

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lesli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-03-22, 14:45
Lokalizacja: Che?m?a

Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Lesli »

Mam ogromny problem...
2-go grudnia ub.r. podpisałem nową, kolejną umowę z firmą Orange i przy okazji wymieniłem stary telefon na nowy tj. Sony Ericson K300i. Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi rozpocząłem konfigurację nowego telefonu, m.in. wpisałem dane mojej skrzynki e-mail. Zrobiłem to dlatego, że będąc osobą niepełnosprawną czasami wyjeżdżam do innych miast gdzie nieraz nie mam dostępu do internetu, a mam potrzebę odebrania lub wysłania poczty. Pod koniec konfigurowania mojej skrzynki pocztowej w telefonie natrafiłem na opcję "Okres sprawdzania". zastanawiając się co ona może oznaczać (w instrukcji nie znalazłem nic na ten temat) doszedłem do wniosku, że chodzi o ustawienie czasu połączenia telefonu z internetem w celu sprawdzenia poczty, jednak z uwagi na to, że <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie zamierzałem korzystać z odbierania poczty przez telefon pozostawiłem opcję "Okres sprawdzania" nie zmienioną - niestety nie patrząc na jej ustawienie, jednak jestem pewny, że ja nic w niej nie zmieniałem, poprostu wyszedłem ze wszystkich ustawień. Postanowiłem jednak sprawdzić czy to co zrobiłem działa, uruchomiłem sprawdzanie poczty i... nic się nie stało, nie odebrałem ani jednaj wiadomości e-mail. Uznałem zatem, że sprawdzanie poczty nie działa i postanowiłem odłożyć tę sprawę do czasu gdy będę z tego musiał skorzystać.
28 grudnia otrzymałem wiadomość, że wystawiono mi rachunek na kwotę 2263 zł !!! W pierwszej chwili myślałem, że to pomyłka. Zacząłem dzwonić do BOK Orange z prośną o wyjaśnienie tej kwestii. Niestety, okazało się, że od momentu wprowadzenia przeze mnie danych mojego konta telefon sam, bez mojej wiedzy co 5 minut łączył się z internetem próbując sprawdzić moją pocztę. Sytuacja taka trwała do pierwszych dni stycznia, to znaczy do momentu, gdy zadzwonił do mnie ktoś z BOK Orange i powiedział mi o całej sytuacji oraz polecił wyłączyć, a w zasadzie usunąć wszelkie dane mojego e-maila z telefonu, co niezwłocznie uczyniłem.
Od tamtej pory wisi nade mną olbrzymi rachunek, którego nie jestem w stanie zapłacić bo poprostu nie mam z czego ! Mam tylko rentę w wysokości 640 zł. miesięcznie, co z ledwością wystarcza na skromne życie. Napisałem już trzy odwołania do centrali Orange i wszystkie zostały odrzucone argumentując to tym, że Orange świadczyła usługi zgodnie ze wszelkimi wymogami i że to moja wina. Ja zaś do żadnej winy się nie poczuwam bo z żadnych usług internetowych nie korzystałem, a co za tym idzie nie zamierzam płacić za coś, z czego nie korzystałem.
Podejrzewam, że w momencie zakupu telefonu wydano mi aparat z nie zresetowanymi ustawieniami, co zresztą zasugerowano mi w innym punkcie sprzedaży. W tej chwili Orange zerwała ze mną umowę co wiąże się z karą pieniężną dla nie, sprawa poszła do działu windykacji i lada dzień komornik może mi wejść na tentę albo "odwiedzić" mnie w domu...
CZY MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ CO JA W TEJ SYTUACJI MAM ZROBIĆ ???
Lesli
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Szadzik »

Przykra sprawa. Niestety to TY ustawiłeś telefon żeby sprawdzał pocztę co 5 minut. Nikt temu nie jest winny. Nie jesteś w staie wygrać w żaden sposób. Jedyne co mogę poradzić to pjść do Orange i poprosić o rozłożenie rachunku na raty. Jest to jedyna możliwość.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: MaciekAdv »

Spruboj napisac jeszcze jedno pismo do orange, powołaj sie na to ze jestes osobą niepełnosprawną(dołacz ksero jakiegos pisma ktore to stwierdza, dołacz odcinki renty zeby im pokazac ze nie jest ona wysoka, przedstaw całą sprawe jeszcze raz i popros zeby umorzyli jakąś czesc tego rachunku zawsze warto <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font>.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Enzo »

Lesli pisze: Podejrzewam, że w momencie zakupu telefonu wydano mi aparat z nie zresetowanymi ustawieniami,
Chyba zawsze, przynajmniej kiedy ja kupowałem telefony w abonamencie, operator sprzedaje telefon z ustawieniami żeby można było <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z jego usług np: sms, mms, wap itp.
Szadzik, teraz to dopiero domorośli detektywi nie dadzą Ci spokoju :wink: ale niestety się z tobą zgadzam :(
iPlus+E61i=FUN
koralowiec1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-03-20, 11:50
Lokalizacja: Elbl?g

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: koralowiec1 »

Czy operator ustalił w umowie limit należności? Jeśli tak to można spróbować się pytać czemu, wg regulaminu par. 13 punkty 10 i 11, operator wobec rażącego przekroczenia limitu należności nie skontaktował się z abonentem, lub nie zablokował połączeń wychodzących (w tym też i internetu). Nie jest to w regulaminie obligatoryjnie napisane, że MUSI... ale można spróbować. Tym bardziej, że zakładam iż poprzednie faktury były stosunkowo niskie do tej z grudnia. Dopiero Twoja interwencja w BOK po otrzymanej wiadomości o wysokości faktury spowodowała ciekawość operatora i próbę wyjaśnienia sprawy.
Lesli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-03-22, 14:45
Lokalizacja: Che?m?a

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Lesli »

Szadzik pisze:Przykra sprawa. Niestety to TY ustawiłeś telefon żeby sprawdzał pocztę co 5 minut. Nikt temu nie jest winny. Nie jesteś w staie wygrać w żaden sposób. Jedyne co mogę poradzić to pjść do Orange i poprosić o rozłożenie rachunku na raty. Jest to jedyna możliwość.
Hm... może źle przeczytałeś, albo ja nie do końca jasno się wyraziłem...
To nie ja ustawiłem sprawdzanie poczty co 5 minut !! Może jestem niepełnosprawnt, ale napewnie nie jestem idiotą. Nie zrobiłem tego bo nie było mi to jeszcze konieczne, zostawiłem ustawienia takie jakie były, a gdyby telefon był wyzerowany, to ta opcja <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie byłaby czynna. Potwierdziło to kilku moich znajomych, m.in. kolega pracujący w punkcie Orange - innym niż ten, w którym odbierałem ten telefon.
Ludzie, gdzie my żyjemy ?? To jest państwo prawa ?? Czemu prawo pozwala na okradanie nas, JAWNE OKRADANIE ??
W d.... mam takie prawo i takie państwo... Do kicia pójdę, a im nie zapłacę !!
Lesli
koralowiec1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-03-20, 11:50
Lokalizacja: Elbl?g

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: koralowiec1 »

A zaczęło Ci nabijać za połączenia z internetem w chwili włożenia karty sim do nowego aparatu? Jak masz billingi to sprawdź to. Może na tej podstawie będzie można udowodnić, że Ci sprzedali źle skonfigurowany telefon.
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Suzan »

Lesli z tego co widzę, to sobie nie poradziłeś z tym problemem. Widziałem juz gdzieś twojego posta. Czyli tam Ci nie doradzili :?:
blue connect/Huawei E160
Lesli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-03-22, 14:45
Lokalizacja: Che?m?a

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: Lesli »

koralowiec1 pisze:A zaczęło Ci nabijać za połączenia z internetem w chwili włożenia karty sim do nowego aparatu? Jak masz billingi to sprawdź to. Może na tej podstawie będzie można udowodnić, że Ci sprzedali źle skonfigurowany telefon.
Zaczęło mi nabijać w momencie wpisania do telefonu danych mojej skrzynki e-mail, ale powtarzam, nie ustawiałem funkcji sprawdzania bo nie było mi to wtedy potrzebne, postanowiłem ustawić to wtedy gdy gdzieś wyjadę, a wyjeżdżam kilka razy w roku, czasami do miejsc gdzie nie mam dostępu do netu...
Rzecz jasna nikomu tego nie udowodnię...
To cholernie nie sprawiedliwe, ale widzę, że chyba jednak będę musiał im to zapłacic, choćby po to by nie narażać siebie i rodziny na dodatkowe koszty i nieprzyjemności.
Wszystkim bardzo dziękuję za słowa otuchy i rady :|
Lesli
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: MaciekAdv »

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, jest ktos taki jak Rzecznik ochrony praw konsumenta (moze troche przekreciłem nazwe) moze warto by było jemu przedstawic cała sprawe, moze on mogł by cos zdziałac i ci pomoc.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

hmmm....

Post autor: seboo »

"Rzecz jasna nikomu tego nie udowodnię..." - te slowa chyba wszystko tlumacza :( - tutaj istnieje ewidentne domniemanie Twojej winy - nawet gdyby stwierdzic ze odrazu po aktywacji karty nastapilo laczenie z poczta to mija parenascie sekund od ustawienia do polaczenia - zalozywszy celowe Twoje ustawienie owej opcji i celowe dzialanie - miales odpowiednio duzo czasu - pare sekund :) aby to uczynic - jezeli chce sie obciazyc dealera - to niestety trzebaby miec komisyjny odczyt czasu przekazania Tobie telefonu + ewentualnie komisyjne sprawdzenie menu i zalaczonej opcji - jak widzisz jest tutaj za duzo fantazyjnych zalozen abys udowodnil swoja niewinnosc - mowic uczciwie i szczerze choc jestem przekonany ze nie jest to Twoja wina - moznaby brak operatora bardziej na zdrowy rozsadek ewentualnie na litosc :( / przychylnosc Twojej trudnej sprawie - wiadomo operator nie jest instytucja charytatywna i jakakolwiek prawna mozliwosc zarobku ewidentnie wykorzysta - pozostaje jedynie jego łaska
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: krecikson »

z tej sytuacji wynika że nie warto brać abonamentu, zdecydowany minus tego to właśnie nielimitowany rachunek, można się łatwo wpakować w kosmiczne rachunki jedną głupią opcją w telefonie, niech twój dzieciak przez 3 minut pobawi się twoim telefonem i coś takiego u stawi :shock: nagłośnienie takiej sytuacji (telewizyjne kuriery lubią takie tematy :twisted: ) mogłoby skutecznie zniechęcić wiele osób do brania telefonów w abonamencie co jest raczej niekorzystne dla operatora, bo na nich operatorzy podobno zarabiają najwięcej, więc operatorowi powinno zależeć na jakimś rozsądnym rozwiązaniu twojej sytuacji??? ciekawym wyjściem są opcje mix lub pre-paid'y dziś łatwo można doładować takie konto w domu z internetu, wydzwaniasz zawsze tylko limit co w razie takiej sytuacji ogranicza twoje koszty!!! wiem że to nie pomoże teraz za wiele ale może się przydać na przyszłość
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: MaciekAdv »

A <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> pisac do takich programow jak UWAGA, INTERWENCJA, itp. oni lubia takie sprawy mysl ze jak by odpowiednio podeszli do tematu to masz szanse na obnizenie tego rachunku a moze nawet anulowanie.
Spruboj nic nie tracisz.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
monos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-20, 22:46

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: monos »

Jakkolwiek mądrych doradców zgromadziłeś w tym wątku, Twoja sytuacja z punktu widzenia prawa nie jest ciekawa. Orange dysponuje umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych z Tobą, oraz ma rachunek poparty bilingiem. W tej sytuacji uzyskanie sądowego nakazu zapłaty, to tylko czysta formalnośc. A jak będą już mieli tytuł wykonawczy, to pójdą do komornika. Tobie pozostaje domaganie się sprawiedliwości w drodze osobnego postępowania z powództwa cywilnego, bo na 100% jakakolwiek reklamacja w Orange będzie rozpatrzona odmownie. Tylko tam będziesz mógł dochodzić swoich racji i argumentować w sposób, jak powyżej.
Z tego co wiem, to operatorzy telekomunikacyjni mają podpisane umowy z firmami windykacyjnymi i nie bawią się w osobiste dochodzenie należności. To niestety dodatkowy minus w Twojej sytuacji.
Może rzeczywście wartobyłoby uderzyć do jakiego programu interwencyjnego w TV i wziąć ich jakoś na litość?
koralowiec1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-03-20, 11:50
Lokalizacja: Elbl?g

Re: Dlaczego mam płacić ?????????????

Post autor: koralowiec1 »

Jednak spróbuj jeszcze napisać pismo do operatora z wnioskiem o rozłożenie rachunku na raty. Przy okazji nadmień, że mogli Ci zablokować połączenia wychodzące w chwili przekroczenia limitu należności (ja przy przedłużaniu umowy miałem chyba jakiś ustalony), zapytaj także czemu nie skorzystali z możliwości regulaminowego poinformowania abonenta o przekroczeniu tego limitu. Wyraź wolę polubownego rozwiązania tej sprawy... A w tym czasie przeczytaj obowiązujące prawo telekomunikacyjne, może tam coś się znajdzie. Ja nie miałem czasu go przeczytać, bo siedzę w pracy i nie mam za wiele czasu (przeczytałem jedynie regulamin świadczenie usług Centertela), ale sytuacja mnie bardzo zainteresowała, bo może się zdarzyć dosłownie każdemu (ktoś pisał o dzieciach majstrujących w aparacie).
ODPOWIEDZ