Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

dexter18 pisze:Klient ucieka więc by go zatrzymać dają lepsze oferty :D
A jak zostaje to znaczy, że odpowiada mu oferta. Nie ma co rozpuszczać klientów :hyhy:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dexter18

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: dexter18 »

W pogoni za klientem robią różne rzeczy :hyhy:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Sundance_kid »

W pogoni za klientem robią różne rzeczy :hyhy:
Mnie dali giga wiecej do limitu. A miałam chyba wtedy 3 GB. Nawet pani w salonie nie pytała się dlaczego zrywam umowę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Pamiętajcie, że pozyskanie nowego klienta jest kosztowniejsze aniżeli utrzymać już obecnego. Z tego powodu odnajdują się te lepsze oferty.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Jo_gurt »

ja.michal pisze:Pamiętajcie, że pozyskanie nowego klienta jest kosztowniejsze aniżeli utrzymać już obecnego.
To jest frazes.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

To wypowiedź chyba nawet Polkomtela. Na pewno któregoś z operatorów.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Pamiętajcie, że pozyskanie nowego klienta jest kosztowniejsze aniżeli utrzymać już obecnego. Z tego powodu odnajdują się te lepsze oferty.
Też mi się tak wydaje. Dlatego jak ktoś przedłuża umowę, to znaczy że jest zadowolony. A według operatora nie ma co rozpieszczać swoich klientów ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Jo_gurt »

ja.michal pisze:To wypowiedź chyba nawet Polkomtela. Na pewno któregoś z operatorów.
Bo to frazes ze starych książek do marketingu pisanych w innych realiach, czyli USA.
A akurat u Polkomtela nie widać w ogóle działania zgodnie z tą teorią.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ryba825 »

ja.michal pisze:Pamiętajcie, że pozyskanie nowego klienta jest kosztowniejsze aniżeli utrzymać już obecnego.
Jeśli nowy klient dostaje 2x tyle co obecny przy przedłużeniu, to z punktu widzenia klientów jest kosztowniejsze, ale dla operatora pewnie niewielka różnica.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Polkomtel to był, i chyba nawet jest, specyficzny.
dexter18

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: dexter18 »

Sundance_kid zawsze w T-Mobile jak Tata chciał zerwać umowę to zawsze proponowali "Nową umowę". Ja tam nie narzekam na swoją sieć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

W Polkomtelu najskuteczniejsze jest złożenie wypowiedzenia, bez niego ciągła gadka, że "nie da się" itp.sebekMB złożyłeś wymówienie w salonie a oni nie maja atrakcyjnych ofert dla stałych klientów.Są nastawieni na nowych stąd nie podjęli dyskusji.Tym zajmuje się DUK i on najprawdopodobniej odezwie się do Ciebie w ciągu tego miesiąca. To celowe działanie, większość przyjmuje przedstawiane im oferty przedłużeniowe i myśli, że są traktowani wyjątkowo. Tylko niewielu świadomych składa wymówienie i ostro negocjuje. Takie jest życie, nie walczysz, nie masz. Stąd tacy jak my są określani przez konsultantów jako cwani i trudni klienci. Nie kochają nas w przeciwieństwie do "owiec-baranów", których strzyga do woli. Dotyczy to nie tylko Polkomtela ale wszystkich operatorów telefonicznych i tv.
kacper451
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-03, 20:26
Lokalizacja: Lubin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: kacper451 »

Ja się już dawno nauczyłem że trzeba składać wypowiedzenie gdzie tylko się da,
jest większa szansa ugrania czegoś tańszego (upust) albo większego (zwiększony limit, minuty itd) albo i obu tych rzeczy jednocześnie:>

Ja dzisiaj otrzymałem w Plusie 15 GB za 29,90 PLN czyli standard (50% upustu) chyba dla wszystkich, którzy złożyli wypowiedzenie.
Wcześniejszy abonament 12 miesięczny 34,90 PLN za 8 GB.

Ciekawsze jest jednak to, że umowa będzie teraz na czas nieokreślony.
Kara umowna za zerwanie do miesiąca 1 PLN, później z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia bez-kosztowa.
Ponoć niedawno wprowadzili umowę na czas nieokreślony, jeżeli dobrze zrozumiałem konsultantkę Plusa ;)
kacper
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Masz w tym "nielimitowane" www? 15GB za 29,95zł na czas nieokreślony?
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: przemekkk »

Ja zrobiłem tak: wziąłem internet bez sprzętu na umowę na czas nieokreślony, po 4 miesiącach składam wypowiedzenie, DUK ma dla mnie ofertę z 50% upustem na abonament, www nielimitowane, okres 12 mc. Podczas rozmowy z konsultantką mówię jej że przechodzę do sieci Play z powodu nielimitowanego www - i w tym momencie miła pani informuje że Plus już to też ma :)
kacper451
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-03, 20:26
Lokalizacja: Lubin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: kacper451 »

marens pisze:Masz w tym "nielimitowane" www? 15GB za 29,95zł na czas nieokreślony?
Tak, to jest normalnie abonament za 59,90 PLN, tylko z upustem 50%-owym.
również z limitem nocnym., Kasperskiego za 1,23 też dostanę.
W środę kurier przyjeżdża z umową.
kacper
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Mam tą samą ofertę tylko, że w starszej edycji na 12mies, bez www.
kacper451 pisze:Ponoć niedawno wprowadzili umowę na czas nieokreślony, jeżeli dobrze zrozumiałem konsultantkę Plusa ;)
Jak będziesz miał umowę, to daj znać czy faktycznie warunki będą na czas nieokreślony. Oznaczałoby to koniec zabawy w coroczne podchody związane z uzyskaniem rabatu -50%.
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: yaro11 »

po 4 miesiącach składam wypowiedzenie,
Trzeba czekać aż 4 m-ce,czy można wcześniej negocjować? :roll:
Pozdrawiam.
kacper451
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-03, 20:26
Lokalizacja: Lubin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: kacper451 »

marens pisze:Mam tą samą ofertę tylko, że w starszej edycji na 12mies, bez www.

Jak będziesz miał umowę, to daj znać czy faktycznie warunki będą na czas nieokreślony. Oznaczałoby to koniec zabawy w coroczne podchody związane z uzyskaniem rabatu -50%.
Umowa jest faktycznie na czas nieokreślony.
Z tymże jest inny punkt dzięki któremu nie ominie nas jednak wypowiedzenie umowy :/
czyli de facto jak dla mnie i tak będzie musiała nastąpić obligatoryjna wizyta w Salonie albo pismo do Plusa.

Najistotniejsze fragmenty zeskanowałem i zaznaczyłem.
Plusem tej umowy, jest fakt możliwości je wypowiedzenia bez względu na czas (z zachowaniem 30 dniowego okresu)
Minusem konieczność pilnowania tego 12 miesięcznego promocyjnego okresu , chyba że ktoś chce płacić pierwotną cenę abonamentu :)

Aby jeszcze nie było tak łatwo. W umowie na czas nieoznaczony.
Nie ma możliwości zakupu Kasperskiego za 1,23 PLN.
Taka możliwość przysługuje tylko umową na czas określony.
Dowiedziałem się przed chwila od konsultantki Plusa. Kolejny minus. :/

Obrazek
kacper
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

kacper451 pisze: Z tymże jest inny punkt dzięki któremu nie ominie nas jednak wypowiedzenie umowy :/
Niestety chyba żaden operator nie da upustu 50% na stałe ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

YaHooo, daje. Nie wiem jak w Orange i T-Mobile, ale np. w Play (piszę o taryfie głosowej; nie wiem jak opcje online) upusty dalej obowiązują po zakończeniu okresu zastrzeżonego. W Plusie miałem odwrotnie - najpierw tanio, a po kilku miesiącach wg normalnej stawki.
sebekMB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-02-26, 15:37
Lokalizacja: Bytom/Radzionków

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: sebekMB »

Umowę wypowiedziałem, przyszło potwierdzenie listem poleconym, że przyjęli i termin wygaśnięcia podany, oraz, że w razie gdybym zmienił zdanie, można anulować. Również przyszedł 1 sms, że rezygnacja przyjęta i też jest możliwość zmiany decyzji.
Tak to wygląda od strony technicznej, czyli najpierw było wypowiedzenie w salonie Plusa, potem dwa potwierdzenia z ich strony - SMS oraz Listownie.
Mam w sumie czas do 15.08 na ewentualną zmianę decyzji, pozostanie w Plusie i raczej z tego nie skorzystam. Czuje sie wypalony po 5,5 roku korzystania z IPlusa i wczoraj tak z ciekawości, podłączyłem do laptopa zestaw startowy z Playa na kartę.
Musze przyznać tak na gorąco, że to naprawde chodzi, strony szybko przełanczają, aż nieco w szoku jestem po mękach na EDGE w Plusie a tutaj mam sygnał HSPA+.
Jeśli tak będzie nadal, to z karty przejde na abonament, bo widze, że ta sieć jest jak na razie bdb. Ale to moje opinie na gorąco, może przedwcześnie skacze z radości, zobaczymy co będzie dalej.
iPlus od 2008 - 2013,wkrótce koniec umowy
testuje inne sieci
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:YaHooo, daje. Nie wiem jak w Orange i T-Mobile, ale np. w Play (piszę o taryfie głosowej; nie wiem jak opcje online) upusty dalej obowiązują po zakończeniu okresu zastrzeżonego.
Nie powiem bardzo miłe zaskoczenie :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
spidek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-10, 18:47
Lokalizacja: Płock

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: spidek »

Jakieś nowe osiągnięcia na froncie przedłużenia umowy z plusem, nadal można liczyć na 50% upustu w ofercie bez modemu ?
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: glosny »

w sobotę wypowiedziałem w salonie umowę
dziś dzial utrzymania dzwoni o 9:00 - rabat 50% na "tylko SIM"
wziąłem 20GB za 39.95 (miałem 8GB za 34.95)
jestem zadowolonym klientem na kolejne 12 miesięcy :)
spidek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-10, 18:47
Lokalizacja: Płock

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: spidek »

U mnie w salonie po 20 minutach negocjacji – 15 % rabatu.
Wypowiedzenie i tego samego dnia telefon – oferta 50 % rabatu, juto kurier z umową :)
Pietro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-10-04, 03:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pietro »

Witam wszystkich
Kończy mi się dwuletnia umowa z Plus`em na internet LTE.
Płacąc ~115 zł mam 25 Gb transferu danych na "dzień" oraz nocny nielimitowany transfer od 0 - 12.
Połączyć to wszystko z transferem rzędu 85 Mb/s i jestem bardzo zadowolonym klientem :)
I tu pojawia się problem ponieważ patrząc na obecną ofertę jest dla mnie zdecydowanie gorsza.
Dodatkowy pakiet "nocny" obecnie to zaledwie 50 Gb w godzinach 1 - 7.
Czy jeżeli po upływie 24 miesięcy dalej będę chciał kontynuować obecną umowę, promocja na "nocny" transfer nie ulegnie zmianie?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

Nocny transfer nie ulegnie zmianie od 0-12 będziesz miał nielimitowany. Inaczej możesz mieć z dziennym, ja mam podobną umowę tyle że w dzień 18 Gb limitu. Jednak dawniej umowy tak były konstruowane że taryfa nazywała się "7 Gb" + 11 Gb w promocji tak jak w moim przypadku. Ostatnio zacząłem ostrzej ściągać w granicach 100 Gb i po jakimś czasie cwaniaczki obcięli mi tę promocję :rotfl: czyli zostało mi tylko 7 Gb dziennego limitu. Ale jestem zawzięty ;) i daję radę, wolę bezlimit do 12.00

PS. A jakim cudem działa ci LTE? przecież wiąże się to z wymianą karty i podpisaniem nowej umowy z opcją LTE
Pietro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-10-04, 03:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pietro »

Umowę z Plus`em na LTE z modemem podpisałem 2 lata temu (dokładne 24 miesiące będą w grudniu) i już na start miałem standardowe 25 Gb na transfer.
Po tygodniu użytkowania uruchomiłem usługę nielimitowany transfer w nocy, a za dodatkowe 5 zł miesięcznie dostałem limit nocny od 0 do 12.
I tak oto jestem i mam nadzieję będę dalej szczęśliwym użytkownikiem LTE w Plusie :)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

Czyli wstrzeliłeś się w najlepszy moment :ok: Pewnie długo tego nie zmienisz, bo nowy właściciel plusa zamiast polepszać to ogranicza :facepalm:
ODPOWIEDZ