Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Pietro pisze:promocja na "nocny" transfer nie ulegnie zmianie?
Rok temu przy przedłużeniu umowy zabrali mi darmowy nocny transfer i dali pakiet nocny 50GB
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

Andrzejz78 pisze:Rok temu przy przedłużeniu umowy zabrali mi darmowy nocny transfer i dali pakiet nocny 50GB
Ale on nie ma zamiaru przedłużać, umowa przekształci się na bezterminową na starych warunkach, nocny pozostanie bez limitów jak u mnie :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Kończy mi się powoli umowa z Plusem więc postanowiłem sprawdzić co ciekawego mają dla mnie Dodam że obecnie mam 15GB za 40zł
W salonie oferta wyjątkowo nie atrakcyjna więc postanowiłem napisać do BOK aby ktoś zadzwonił do mnie w sprawie ewentualnego przedłużenia umowy Aby było ciekawiej napisałem że zastanawiam się nad przejściem do Orange :hyhy:
Dziś zadzwoniła do mnie konsultantka i po rozmowie miałem wrażenie że operatorowi nie zależy na stałym kliencie Na początku rozmowy wspomniałem że chciałbym większy rabat na abonament bez zwiększania limitu Okazało się że żadnych promocji nie ma i mogę mieć abonament za 30zł i 3GB limitu :rotfl: a gdybym chciał pozostać przy obecnej kwocie to limit zostanie obniżony do 12GB
Albo operator mnie nie lubi albo zmienił swoją politykę odnośnie przedłużania umów Co rok zawsze oferta była atrakcyjniejsza od poprzedniej a tu taka "niespodzianka"
Wyjątkowo miła konsultantka poradziła mi abym wstrzymał się z przedłużaniem do końca trwania umowy bo może na święta pojawi się jakaś promocja
A miałem na początku lipca okazję zawarcia nowej umowy 20GB za 40zł....
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: przemekkk »

Upust 50% DUK zaoferuje Ci w momencie złożenia wypowiedzenia. :) Ja tak miałem i brat też :) Wcześniej też była gatka, że nie, nie da się ;)

Albo poczekaj, bo 11 listopada PLAY uruchamia LTE w 13 miastach :) Może wpłynie to na Plusa i będzie próbował zatrzymać użytkowników. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Darek.74 pisze: Ale on nie ma zamiaru przedłużać, umowa przekształci się na bezterminową na starych warunkach, nocny pozostanie bez limitów jak u mnie :)
Tylko trzeba pamiętać, że wtedy traci się wszystkie rabaty na abonament czy dodatkowe GB ;)
Andrzejz78 pisze:a gdybym chciał pozostać przy obecnej kwocie to limit zostanie obniżony do 12GB
Niestety kilka lat wcześniej ja jako stały użytkownik od razu w salonie dostawałem 50% rabatu. A już w tej sieci jestem od wielu lat. Im dłużej, tym trudniej dostać sensowne promocje.
przemekkk pisze:Upust 50% DUK zaoferuje Ci w momencie złożenia wypowiedzenia. :) Ja tak miałem i brat też :) Wcześniej też była gatka, że nie, nie da się ;)
No to czemu ja 2x z rzędu dostałem takie rabat na 1 wizycie w salonie? :) A teraz chyba zrezygnuję z Plusa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pietro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-10-04, 03:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pietro »

Dziękuję za podane informację.
Przeglądając obecną ofertę Plus`a dochodzę do wniosku że Plus zdaje sobie świetnie sprawę że obecnie nie ma nikogo kto by "podskoczył" w dziedzinie LTE.
Jakiś czas temu przeglądając rynek w poszukiwaniu zastępstwa, znalazłem notkę Play w której wypowiadał się o swoim LTE, nadmienił że to nie będą limity rzędu 15 Gb+ a jedynie 2 - 4 Gb.
Obym się mylił, oby konkurencja dla Plusa wyrosła bardzo szybko w postaci Pay i T-Mobile, wtedy zyskamy tylko my, klienci.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:No to czemu ja 2x z rzędu dostałem takie rabat na 1 wizycie w salonie?
Może urok osobisty... ;)
YaHooo pisze:A teraz chyba zrezygnuję z Plusa
I ja to rozważam
Jak nic się nie zmieni w ciągu trzech miesięcy to przejdę do Orange na 15GB za 30zł
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

YaHooo pisze:Tylko trzeba pamiętać, że wtedy traci się wszystkie rabaty na abonament czy dodatkowe GB
Z tego co pisał Pietro, ma tak skonstruowaną umowę że nic nie traci. A ja straciłem GB z dziennego limitu, ale po przemyśleniu stare warunki z bezlimitem do 12.00 i tak są dla mnie korzystniejsze ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Może urok osobisty... ;)
Nie wiem, albo zmiana polityki podejścia wobec klienta...
Andrzejz78 pisze: Jak nic się nie zmieni w ciągu trzech miesięcy to przejdę do Orange na 15GB za 30zł
Ja w sumie jeszcze nie wiem co zrobię.
Darek.74 pisze:Z tego co pisał Pietro, ma tak skonstruowaną umowę że nic nie traci
Szczerze to ciężko mi to sobie wyobrazić. Jeszcze nie widziałem takiej w której dodatkowe GB/rabat byłby nieograniczony czasowo. Ja zawsze dostawałem rabat czy tam dodatkowe GB na okres 12 miesięcy ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pietro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-10-04, 03:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pietro »

Jutro wrócę do domu to sprawdzę umowę i napiszę jak to wygląda.
Też się obawiam że po pełnych 24 cyklach, to co było "bonusem" na umowie czyli nocny transfer + nocny transfer od 0 do 12 za 5 zł zostanie wyłączone i zostanie mi samo 25 Gb.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

Pietro pisze:nocny transfer od 0 do 12 za 5 zł zostanie wyłączone i zostanie mi samo 25 Gb
Nie :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Pietro pisze:Jutro wrócę do domu to sprawdzę umowę i napiszę jak to wygląda.
W umowie jest to na pewno zaznaczone.
Darek.74 pisze:Nie :)
Ja się nie chwalę, ale mi przy poprzednim przedłużeniu też nie wyłączyli tej usługi. Z tym, że ja mam darmowy w godzinach 0-9.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
luktup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-12, 16:21
Lokalizacja: wielkopolska

przedłużenie umowy 12 czy 24 miesiące?

Post autor: luktup »

Czy udało się komuś przedłużyć umowę z rabatem 50% i dostać do tego (za 1 - 99 zł) modem?

Niedługo (w lutym :-)) kończy mi się umowa (79,90pln, limit 20GB). Na 99% będę skłądał wypowiedzenie i liczę, że dostanę propozycję umowy na 12 miesięcy z rabatem 50%.
Chciałbym jednak kupić - oprócz routera domowego B593 - drugi router mobilny (e5776).

Czy przy negocjacjach z DUK jest możliwa opcja 50% rabatu + sprzęt? Jestem skłonny zgodzić się w tym przypadku na cyrograf na 24 miesiące + zwiększenie abonamentu o 1 poziom (25GB za 99,90 - z rabatem 49,95/miesiąc).
Udał się komuś taki wariant?

Wypowiedzenie będę składał w styczniu. Liczę, że do tego czasu pojawi się już w mojej okolicy komercyjne LTE od pozostałych operatorów.

Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

luktup pisze:Czy przy negocjacjach z DUK jest możliwa opcja 50% rabatu + sprzęt?
Z tego co kojarzę to ludziom na forum udało się takie połączenie. Musiałbyś poszukać dokładniej. Jednak według mnie to bardzo trudna sprawa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Ja tak dostałem: Huawei B593, abo 39,95 i 20 GB limitu. Umowa bodajże w marcu była przedłużana.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Pablo-1986, łącznie zmieniany 1 raz.
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: glosny »

na 12 czy 24 miesi ?
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Na 24 mies+ Kasperczak do tego za 1,23 zł
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Przedłużyłem umowę:

15GB - 29,95zł
Huawei B593u12 - 49zł
(24miesiące)
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

marens, mogłeś poczekać jeszcze chwilkę. Jutro Plus ma konferencję prasową i ma zaprezentować nowe oferty, co prawda pewności nie ma czy pokaże nowe taryfy internetowa, ale szanse są duże. LTE i U900 im się konkretnie rozrosło, więc i pojemność sieci znacznie wzrosła, Play zaraz startuje ze swoim LTE, więc kto wie, może jutro doczekamy się jakiś większych pakietów danych.
Na razie wiadomo tylko tyle: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wkro ... 29236.html
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: włóczęga »

Sam czekam na nową ofertę. Obecnie mam 20GB za 59.90 do końca umowy zostało ok miesiąca a z ich strony cisza. Sam troszkę zapomniałem o końcu umowy. Ciekawe co mi zaproponują bo jak ten ich śmieszny no limit to podziękuję i przejdę do orange. A pytanie z troszkę innej beczki bo nie chcę zakładać nowego tematu. Iplusa używam z centrum Wrocławia i coraz częściej jest tragedia, słaby lub brak transferu, częste szukanie sieci. Czy ewentualna wymiana simki na nową coś zmieni? Ta ma kilka lat już i nie jestem pewien czy obsługuje wszystkie częstotliwości co modem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Nie czekaj na nowa ofertę tylko składaj wymówienie. Takie oferty jak dla @marens tylko z DUK.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

patryk7588 pisze:marens, mogłeś poczekać jeszcze chwilkę.
Myślę, że nie było się nad czym zastanawiać.
patryk7588 pisze:Jutro Plus ma konferencję prasową i ma zaprezentować nowe oferty
http://plus.pl/indywidualna/TrzyMiejNaS ... Telewizja/
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 29285.html
http://gsmonline.pl/newsy/plus-nowe-oferty-konferencja
włóczęga pisze:Obecnie mam 20GB za 59.90 do końca umowy zostało ok miesiąca a z ich strony cisza.
Przypomnij się składając wypowiedzenie, 20GB możesz mieć za 39,95zł.
włóczęga pisze:Iplusa używam z centrum Wrocławia i coraz częściej jest tragedia, słaby lub brak transferu, częste szukanie sieci.
To zależy od lokalizacji, ja jestem zadowolony. Mógłbyś pomyśleć o modemie obsługującym LTE. Przykładowo u mnie w 3G osiągam transfery na poziomie 8Mbit/s<++ a na LTE 30Mbit/s<++. Widzę, że masz Sierrę 310U, spróbuj wymusić częstotliwość U2100 a potem U900 i zobacz wyniki. Wymiana karty SIM kosztuje ok 50zł, chyba że jest uszkodzona. Podczas przedłużania umowy wymieniają gratis.
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: włóczęga »

marens pisze:To zależy od lokalizacji, ja jestem zadowolony. Mógłbyś pomyśleć o modemie obsługującym LTE. Przykładowo u mnie w 3G osiągam transfery na poziomie 8Mbit/s<++ a na LTE 30Mbit/s<++. Widzę, że masz Sierrę 310U, spróbuj wymusić częstotliwość U2100 a potem U900 i zobacz wyniki. Wymiana karty SIM kosztuje ok 50zł, chyba że jest uszkodzona. Podczas przedłużania umowy wymieniają gratis.
Mieszkam przy rogu Kołłątaja i Kościuszki. Nie tyle o prędkości mówię co o stabilności. Nawet w godzinach nocnych 1-2 w nocy potrafi być on nie stabilny. Sierra na razie działa a z nowym modem nie dostanę umowy na 12 miesięcy. A ja wymusić te częstotliwości? Używam oprogramowania z modemu i nei widziałem tam takich opcji.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

włóczęga pisze:A ja wymusić te częstotliwości? Używam oprogramowania z modemu i nei widziałem tam takich opcji.
Musiałby Ci napisać ktoś kto ma modem Sierry, powinno dać się w ustawieniach Watchera. Ewentualnie komendami AT z programu <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
włóczęga pisze: z nowym modem nie dostanę umowy na 12 miesięcy
Mają również warianty z modemem na 12m, tylko raczej nie będzie za 1zł. Nie wiem jak wyglądałaby kwestia zniżki na abonament przy umowie rocznej z modemem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

włóczęga, jak będę na komputerze to napiszę ci jak wymusić konkretną częstotliwość na modemie Sierry.
Już teraz mogę ci napisać, że komenda do sprawdzenia na jakiej częstotliwość się łączysz to:

Kod: Zaznacz cały

AT!GETBAND?
EDIT

W modemach Sierry można wy
musić konkretne częstotliwości i technologię komendą:
AT!BAND
Komenda

Kod: Zaznacz cały

AT!BAND?
zwraca aktualne ustawienia.

Komenda

Kod: Zaznacz cały

AT!BAND=?
co można ustawić.

W moim przypadku wynik wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

AT!BAND=?
Index, Name
00, All bands
01, WCDMA 2100
02, WCDMA 850/1900
03, GSM 900/1800
04, GSM 850/1900
05, GSM ALL
06, WCDMA 2100 GSM 900/1800
07, WCDMA 850/1900 GSM 850/1900
08, WCDMA ALL
09, WCDMA 850/2100
0A, WCDMA 800/2100
0B, WCDMA 850/2100 GSM 900/1800
0C, WCDMA 850 GSM 900/1800
0D, WCDMA 850
0E, WCDMA 900
0F, WCDMA 900/2100 GSM 900/1800
10, WCDMA 900/2100
11, WCDMA 1900

Jaką listę zwróci komenda powyżej jest uzależnione od tego jaki mamy ustawiony region w przypadku komendy

Kod: Zaznacz cały

AT!PRLREGION
i aby były wszystkie częstotliwości powinno być

Kod: Zaznacz cały

AT!PRLREGION=0
ale można pokombinować z innymi numerami.

Komendę powyżej można edytować po odblokowaniu zarządzania hasłem, standardowo:

Kod: Zaznacz cały

AT!ENTERCND="A710"
Jedna uwaga. Po wybraniu komendą odpowiedniego regionu w Watcherze w Ustawienia/Sieć/Częstotliwości będzie puste pole. Można oczywiście rozwinąć listę i wybrać przedefiniowane ustawienia, ale wtedy modem zmieni częstotliwość tak jakby zrobić to komendą.
Ostatnio zmieniony 2013-11-06, 19:55 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

marens, Racja, nowa oferta to Dno...
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Albo źle patrzę albo Internet Tylko SIM pozostał bez zmian
Myślałem że się trochę postarają w tym kierunku
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

Nic nie zmienili w wysokości opłat, czy limitu GB, dodali jakieś <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> typu Internet + Cyfrowy Polsat, itp....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

No i lipa. Jeśli ktoś spodziewał się rewelacji to może być zawiedziony. Plus ewoluuje w kierunku CP. Wkrótce stanie się jego klonem. Solorz wyraźnie dąży w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:Jeśli ktoś spodziewał się rewelacji to może być zawiedziony
Nie spodziewałem się rewelacji ale myślałem że poprawią trochę ofertę samego neta
Nie interesują mnie na chama wciskane oferty łączone

Ciekawe kiedy konkurencja wprowadzi jakieś świąteczne oferty....
ODPOWIEDZ